BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Przemówienia kandydatów

[NT] Przemówienia kandydatów (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Dejvidd
This Post:
00
148680.2 in reply to 148680.1
Date: 06/28/2010 22:14:43
Overall Posts Rated:
188188
Wątek przeznaczony wyłącznie do przemówień, jedno dla każdego kandydata. Pełne reguły wyborów znajdziecie tutaj: (148679.1) a oficjalny wątek przeznaczony na debatę tutaj: (148681.1)

From: MD4

This Post:
00
148680.3 in reply to 148680.2
Date: 06/29/2010 03:28:58
Overall Posts Rated:
00
Witam wszystkich managerów w BB!
Jestem kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski.

O MNIE

Jestem młodym i zangażowanym człowiekiem.Chętnym pracy oraz odnoszeniu sukcesów.Trenuje koszykówkę w drużynie młodzieżowej.Strone BB odwiedzam codziennie i poświęcam na nią sporo czasu.

DLACZEGO REPREZENTACJA POLSKI?

Startuje w wyborach w Polsce, ponieważ jest to moja ukochana ojczyzna.Ma wspaniałych managerów i
graczy.Potencjał jaki tkwi wnaszym kraju może spokojnie dać sukces reprezentacji, lecz najważniejsza jest współpraca między reprezentacjami.Wielu wybitnych graczy grających w reprezentacji u-21 jest niezauważalnych przez scautów kadry seniorskiej i właśnie to chciałbym zmienić.Jako kraj musimy się zjednoczyć, ponieważ:
,,Jedność to klucz do sukcesu, w jedności nasza siła''.

Co chciałbym zrobić:
-stworzyć system scautingu, w którym zangażowanym by była spora grupa managerów
-stworzyć reprezentacje, która z powodzeniem będzie walczyć w Mistrzostwach Kontynentu
-promować kraj i reprezentacje, aby walczyć o organizacje MŚ
-stworzyć b.dobre kontakty między kadrą-klubem-zawodnikiem

Co chciałbym osiągnąć:
-miejsce w pierwszej piątce ME
-organizacja MŚ
-awans na MŚ
-zbudować reprezentacje z myślą o przyszłych selekcjonerach

DLACZEGO WARTO NA MNIE GŁOSOWAĆ?

Na pewno nie zawiode moich wyborców.Zawsze sumiennie będę pracować, ponieważ reprezentacja jest najważniejsza.Gdybym wygrał wybory chciałbym nagrodzić użytkowników, którzy na mnie zagłosowali.

Niech prawda zwycięży!

,,Nigdy się nie poddamy, póki nie wygramy''

Walcz o sukces reprezentacji, głosuj na MD4!

Pamiętajcie niech prawda zwycięży!

Dziękuje za wasze głosy, na pewno wam się odwdzięcze.

Last edited by MD4 at 07/01/2010 08:26:28

This Post:
00
148680.4 in reply to 148680.2
Date: 06/30/2010 05:55:45
Overall Posts Rated:
00
Witam Wszystkich!

Wszystkie kraje są ważne ale Polska jest najważniejsza!
Każdy może zmienić coś któremu dobrze wyjdzie dla nas wszystkich
Mamy coś czego żaden kraj nie ma:Gra fair-play wierność i Zmienanie na lepsze.
Chce żeby tak było dalej i żeby było nawet lepiej
Mamy szanse żeby być fantastycznym
Wszyscy jesteśmy Polską i wierzę że tak myślicie
Głosuj na mnie a tak będzie dalej!

cdn...

Last edited by micwelek at 06/30/2010 07:02:19

From: m4ti_
This Post:
00
148680.5 in reply to 148680.4
Date: 06/30/2010 06:09:12
Overall Posts Rated:
2121
Witam,

O mnie
Mam na imię Mateusz i jeszcze mam 20 lat, choć „oczko” za kilka tygodni mnie dogoni. Jestem studentem III-go roku elektrotechniki. Dzięki zdanej sesji w ubiegłym tygodniu przede mną otworzyły się nowe możliwości organizacji czasu. W wolnych chwilach odstresowuję się grając w piłkę nożna w moim klubie. W innych sportach jestem troszkę większym amatorem ale nic co związane z piłkami nie jest mi obce.

Kings of Magic
Grę rozpocząłem w 4 sezonie od 4 ligi i sukcesynie rozwijam swoją drużynę. Teraz koczuję w II lidze gdzie w ostatnim sezonie zagrałem w PO. Tak więc to jak na razie jest największym sukcesem mojej drużyny. W Pucharze Polski dotarłem najdalej do 1/8 albo to był już tak dawno temu, że pora osiągnąć coś lepszego:).

Ja i BB
Niektórzy może mnie kojarzą z niektórych akcji. Razem z Mack10(który już niestety jest botem:( ) zorganizowaliśmy najlepszy prywatny pucharek w całym BB o dźwięcznej nazwie Prawie Jak 3B. Teraz głównie nim zajmuje się Mr.President za co mu bardzo dziękuje:).
Póki mi tylko czasu starczało to też mogliście poczytać troszkę moich wypocin na stronie bbinfo odnośnie PP.
Zorganizowałem też akcję „Łowimy perełki” dzięki którym udało się kilku ciekawych zawodników uratować przed „śmiercią”.
Ku mojej radości dalej działa i żyje projekt umieszczenia baz z zawodnikami na Gmailu, dzięki temu każdy skaut i selekcjoner ma dostęp do baz w dowolnym miejscu gdzie tylko jest internet.

Ja i kadra
Byłem głównie związany z kadra u-21 przez większość czasu gry w BB. Byłem skautem od C i PF z niższym potencjałem, przez 3 sezony skautowałem obwodowych SG i PG. W tym sezonie właśnie ostatni z moich podopiecznych skończyli 22 lata więc pora wprowadzić ich na wyższy poziom.
Najwyższy czas też odświeżyć kontakty z managerami i znów rozpocząć aktywną pracę z kadrą tym razem z NT.
Przez szereg sezonów byłem zarówno blisko NT jak i u21, gdzie na początku przygody Mr.Presidenta pomagałem mu ogarnąć niektóre sprawy ale szybko nie potrzebował już mojej pomocy.
Kiedy Leszek był selekcjonerem u-21 dlugie godziny spędzaliśmy na dyskusji o reprezenacji, zawodnikach, taktykach na meczu, więc wiem jak to od środka wygląda.

Dlaczego wystartowałem?
Zawodnicy których skautowałem 3 sezony temu mają już 22-24 lata więc to dobry wiek aby ich jeszcze rozwijać i w połączeniu ze starszymi zawodnikami można coś powalczyć na tej arenie międzynarodowej. Nie wystartował bym gdybym nie był jakoś związany z zawodnikami a uważam, że takie powiązanie jest. Miałem też zazwyczaj bardzo dobry kontakt z managerami, więc wystarczy tylko odświeżyć „znajomości” i powinna znów wytworzyć się miła atmosfera.

cdn....

From: m4ti_
This Post:
00
148680.6 in reply to 148680.5
Date: 06/30/2010 06:09:33
Overall Posts Rated:
2121
...

Pomysł na kadrę
Chcę stworzyć prawdziwy skauting graczy 22+ bo umówmy się, że takiego do końca sprawnego to nie ma. Chcę przekonać kilku managerów to pomocy mi w tym i powinniśmy to wszystko ładnie ogarnać. Potrzebowałbym 3 ludzi do tego, jednego od obwodowych, Sfów i podkoszowych. Zawodników było by zdecydowanie mniej niż jest to w bazach u-21 więc spokojnie każdy manager mógłby to ogarnąć. Ich zadaniem było by głównie przekonanie managerów do dalszego treningu i to takiego treningu, który spowodowałby rozwój kadry.
Po przeglądnięciu obecnych baz zawodników NT stworzyłbym plan rozwoju każdego zawodnika i z takim skautem bym to skonsultował, on by już odpowiadal za kontakt z managerem i przekonania go do naszej wizji lub też pójścia z nim na kompromis.
Mieliśmy silne kadry u-21 więc teraz na podstawie tych zawodników można stworzyć silną kadrę NT. Proponowałby bardziej zrównoważony rozkład skili zawodników. Skupił bym się głównie na SF i PF, bo jeśli będziemy mieć dobrych zawodników na tych pozycjach to może być miło podczas meczów.

Cel
Cel jest prosty czyli awans na MŚ. Po drodze skopać tyłki tylu ekipom ile będzie potrzebne aby to osiągnąć. Przy odrobinie szczęścia może się to udać.

Zawodnicy i problem z pensjami
Chciałbym się skupić nad tymi których można jeszcze rozwijać ale też którzy są naszymi „znakami firmowymi”. Chciałbym aby zawodnicy który mają jeszcze coś do zaoferowania kadrze rozwijali się, Ci którzy nic od siebie nowego nie będą mogli dać to takim zawodnikom podziękuję.

From: kozlik4
This Post:
00
148680.7 in reply to 148680.6
Date: 06/30/2010 07:06:55
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40174017
Second Team:
KS Golden Grizzlies
O mnie
Cześć! Mam na imię Karol, mam 24 lata. Pochodzę z Siedlec, a obecnie mieszkam, studiuję i pracuję w Warszawie. Moim największym zainteresowaniem jest sport. Najbardziej lubię grać w gry zespołowe: koszykówkę, piłkę nożna i piłkę ręczną. Lubię też pływać i jeździć na nartach. Moją ulubioną drużyną w każdej dyscyplinie sportu jest Reprezentacja Polski i to naszym „Orłom” zawsze bardzo wiernie i żywiołowo kibicuję;-)

Moja historia w BB – KS Goldena
Moja przygoda z BB nie trwa zbyt długo ponieważ zacząłem ją dopiero od końcówki 6 sezonu dostając V ligową drużynę. W 7 sezonie dostałem w drafcie dwóch fajnych grajków Roberta Węgrzyna i Jana Kolasę i od tego momentu moja kariera w BB szybko przyspieszyła. Zawodnicy znaleźli się pod obserwacją skautów, a ja podekscytowany perspektywą gry moich wychowanków dla reprezentacji, dość szybko rozwijałem się chłonąc wiedzę o tajnikach BB. Już w następnym 8 sezonie awansowałem do IV ligi, a w kolejnym do III. Po 2 sezonach gry w III lidze w sezonie 11 odniosłem duży jak na moją młodą drużynę sukces, awansując do II Igi. Sezon 12 był najtrudniejszym w mojej dotychczasowej grze w BB. Stanąłem przed trudnym zadaniem treningu Węgrzyna na nie typowej dla niego pozycji, a jednocześnie musiałem rywalizować o bardzo trudne ligowe punkty. Rzeczywistość II ligowa okazała się nie tak łaskawa jak w poprzednich niższych ligach i na koniec sezonu przyszło mi walczyć o utrzymanie w barażach. Ostatecznie po 3 meczach przegrałem rywalizację o pozostanie na zapleczu PLK i wracam do III ligi. Mam nadzieję, że nie na długo;-) Jedno jest pewne…jak wrócę to na pewno silniejszy;-)

Osiągnięcia w BB
Jak pisałem wcześniej jestem dość młodym jeżeli chodzi o staż w BB menadżerem i mam nadzieję, że największe sukcesy dopiero przede mną;-) Do tej pory za największy sukces uważam awans do II ligi. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że zwycięstwa mojej drużyny zawsze mnie cieszą…ale wiedzą też, że największą przyjemność sprawia mi praca na rzecz reprezentacji. Dlatego też za największe osiągnięcia w BB uważam to co zrobiłem pełniąc funkcję skauta i pomagając w prowadzeniu reprezentacji.

Dlaczego kandyduję?
Przez kilka sezonów byłem bardzo blisko kadry. Był to czas, podczas którego wiele się nauczyłem…ale także czas poznawania kadry i jej funkcjonowania od środka. Mogę śmiało powiedzieć, że zarówno jej mocne strony, jak i problemy oraz słabości nie są mi obce. Doskonale zdaję sobie sprawę, w którym miejscu jest obecnie nasza NT i uważam, że potencjał naszej społeczności jest na tyle duży żeby być dużo wyżej.
Jestem zdania, że jedyną szansą na lepsze czasy NT jest postawienie na silny rozwój zawodników po U-21. Ogromną nadzieją na lepsze czasy NT jest rocznik z sezonu 8 z akcji „idziemy po złoto”, prowadzony w ubiegłym sezonie przez vinniego_jonesa w ramach ME reprezentacji U-21. Jest to szansa, której nie można zmarnować. Aby tak się stało potrzeba nam selekcjonera, który dobrze zna zaplecze zawodników i środowisko kadry, dobrze odnajduje się w rozmowie z menadżerami, jest cierpliwy, stanowczy, ale przy tym potrafi pójść na kompromis, a przede wszystkim ma dużo energii i chęci do tego co robi. Ja mam nadzieję, że przez te sezony kiedy byłem skautem udowodniłem wszystkim, że właśnie taki jestem…i dlatego kandyduję;-)



From: kozlik4
This Post:
00
148680.8 in reply to 148680.7
Date: 06/30/2010 07:08:14
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40174017
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co chciałbym zrobić? Jak wyglądałaby NT prowadzona przeze mnie?

Przede wszystkim chciałbym wziąć się bardzo mocno za rozwój zawodników po U-21. Co prawda wspomniałem tylko o roczniku z sezonu 8 bo jest tam naprawdę wielu świetnych i przyszłościowych zawodników, ale oczywiście nie zamierzam zrezygnować z pozostałych starszych już graczy i kolejnego rocznika z sezonu 9, który z kolei w tym sezonie będzie grał w U-21. Ale nie o zawodnikach chciałem tutaj napisać tylko o tym jak ja jako selekcjoner widziałbym przyszłość zawodnika po U-21, a także jak według mnie powinna funkcjonować NT i jaką rolę w tym funkcjonowaniu drużyny powinien spełniać selekcjoner i osoby wokół niego.

1. Uważam, że podstawą silnej reprezentacji są zawodnicy grający w naszym kraju. Nigdzie indziej nie będą mieli takich warunków rozwoju jak u nas. Jak wiadomo prawdopodobieństwo trafienia bardzo dobrego zawodnika w drafcie jest największe w V lidze, ponieważ jest ich po prostu najwięcej. Zdarza się, że rozwój zawodnika w IV czy V lidze jest dość często hamowany w momencie kiedy pensja zawodnika zaczyna przerażać właściciela, zagrażając poważnie finansom klubowym. Logicznym zamysłem tej gry jest przechodzenie zawodników z niższych lig do wyższych. W praktyce wychodzi to różnie. Dlatego jako selekcjoner zamierzam rozwiązać ten problem, a tym samym zapewnić w miarę możliwości płynny i nieprzerwany rozwój zawodników. W tym celu chce bardzo ściśle współpracować z selekcjonerem U-21, z właścicielami zawodników, a także z menadżerami z najwyższych klas rozrywkowych w Polsce. Moim marzeniem jest aby najlepsi Polscy zawodnicy grali tam gdzie ich miejsce czyli w najwyższych klasach rozrywkowych. Zdaję sobie sprawę, że może nie być to zadanie łatwe, ale obiecuję że będę starał się ze wszystkich sił aby z jednej strony przekonać właściciela klubu do sprzedaży zawodnika, a z drugiej strony znaleźć mu nowy dom i warunki do treningu w wyższej lidze, tak aby ciągłość treningu została zachowana. W tym celu zamierzam rozmawiać niezależnie zarówno z jedną jak i drugą stroną w przekonaniu, że uda się znaleźć rozwiązanie korzystne dla obu stron. Wierzę, że jest to do zrealizowania.

2. Jestem zdania, że w kadrze mamy zbyt wielu zawodników „bliźniaków”. Jako selekcjoner będę rozwijał graczy w różnym kierunku pod różne taktyki.

3. O kierunku i rozwoju zawodników będę decydował osobiście. Chciałbym jednak powołać kilku skautów NT (w zależności od tego ilu będzie ich potrzebnych). W tej roli widzę menadżerów przede wszystkim doświadczonych, którzy mieli by dostęp do bazy danych zawodników, tak aby byli zorientowani w realiach reprezentacji. Najchętniej chciałbym aby byli to możliwe wszyscy menadżerowie z PLK. Osoby te widziałbym w roli doradców. Brzmi to może niezbyt dobrze…ale będzie to poważna rola. Zdaję sobie sprawę z tego, że mamy w naszej społeczności BB ludzi, którzy być może nie mają już tyle czasu, a może nawet chęci by na co dzień zajmować się reprezentacją. Nie mniej jednak ich wiedza i doświadczenie są bardzo cenne i chciałbym z tego skorzystać o ile oni też byliby chętni tą wiedzą się dzielić. W taki sposób chciałbym, aby kadra była także im bliższa i być może przyczynić się do większego zainteresowania kadrą z ich strony. Jestem zdania, że kadra to nasze wspólne dobro. vinni_jones przybliżył kadrę mniej doświadczonym zawodnikom. Ja bym chciał to samo zrobić z tymi najbardziej doświadczonymi;-) Jestem przekonany, że ta atmosfera bliskości kadry dla wszystkich zaowocuje chociażby lepszymi kontaktami między doświadczonymi graczami i tymi mniej doświadczonymi, a to z kolei powinno przyczynić się m.in. do płynniejszego transferowania zawodników z niższych, biedniejszych lig, do tych najbogatszych.


Last edited by kozlik4 at 06/30/2010 10:10:42

From: kozlik4
This Post:
00
148680.9 in reply to 148680.8
Date: 06/30/2010 07:09:49
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40174017
Second Team:
KS Golden Grizzlies
4. Mam takie wrażenie, że Ci najbardziej doświadczeni menadżerowie są mało uchwytni dla tych najmniej doświadczonych. Tak jak pisałem wcześniej, podczas swojej kadencji chciałbym edukować społeczeństwo BB bo uważam, że jest ono duże ale jednak o samej grze w dużej mierze wie bardzo niewiele. Według mnie jest to jeden z powodów tego, że ciągle brakuje nam w BB do takich nacji jak Niemcy, Włosi czy Hiszpanie. Dlatego chciałbym też powołać kilka doświadczonych osób, mających być może troszkę więcej czasu, lubiących szperać, przeglądać ligi, TL itd., być może nocnych Marków;-), dobrze wiedzących na czym polega gra, powiedziałbym nawet autorytetów, do tego aby od czasu do czasu odwiedzali forum i starali się tam odpowiadać na pytania, angażować się w dyskusję, pisać. Osoby te byłyby też odpowiedzialne za kontakt z tymi, którzy będą zgłaszać swoje kandydatury do gry w NT na forum czy na BB maila, a także do poszukiwania nowych zawodników za granicą i ewentualnie klubów, które mogłyby ewentualnie przygarnąć naszych mutantów. Jednym słowem potrzebowałby ludzi do bycia „na miejscu” i trzymających rękę na pulsie;-). W ramach edukacji społeczności będę chciał zorganizować konkursy z atrakcyjnymi nagrodami;-) Między innymi planuję zorganizować konkurs dla lig od III do V na najlepszą formę przez cały sezon. Konkurs ten miałby na celu uświadamiać najmniej doświadczonym graczom jak bardzo ważna jest forma, jak o nią dbać i mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości rewelacyjnymi formami zawodników w naszych reprezentacjach:). Do tej pory był to odwieczny problem szczególnie kadry U-21 i właściwie, co niektórzy dopiero jak ich zawodnik dostawał się do kadry dowiadywali się, że muszą dbać o formę i jak to robić. Mam nadzieję, że już niedługo się to zmieni:)

5. Będę chciał żeby w kadrę było zaangażowanych maksymalnie dużo ludzi. Mam nadzieję, że w razie mojej wygranej uda się w tym temacie nawiązać kontakt z vinni_jonesem i wspólnymi siłami interesować ludzi kadrą;-) ale dobrze mi się z nim współpracuje więc myślę, że nie będzie problemu:D Do pomocy będę potrzebował wielu ludzi. Dla każdego chętnego do zrobienia czegoś dla reprezentacji na pewno coś się znajdzie. Tak na teraz to na pewno będę potrzebował ludzi do prowadzenia konkursów, do prowadzenia wątków meczowych (prezentacja i analiza rywala). Ze swojej strony zobowiązuje się do własnej oceny meczów o punkty i występu naszych zawodników podobnie jak robi to vinni. Zauważyłem, że jest to fajna sprawa dla posiadaczy własnych zawodników w kadrze i jest to też dla nich dodatkowa satysfakcja z posiadania reprezentanta, a ja bym chciał poświęcenie dla kadry bardzo promować i wynagradzać.

W razie jakichś niejasności lub pytań proszę się zgłaszać w wątku do tego przeznaczonym;-)


Last edited by kozlik4 at 06/30/2010 07:12:08

This Post:
00
148680.10 in reply to 148680.9
Date: 07/01/2010 04:32:15
Overall Posts Rated:
2121
Witam. Nazywam się Sebek i będę kandydował na trenera reprezentacji. Pochodzę z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie koszykówka jest popularna.

Czemu?

Sądzę, że Polska to rozwinięty kraj w BB. Brakuje nam koszykarzy. Koszykówka to sport, ceniący zwycięstwo. Kandyduję po raz drugi i mam nadzieję, że jak to obejrzycie, to zagłosujecie. Mam zamiar przynieść Polsce chwałę i dobro.
Świat koszykówki potrzebuje mnie jako trenera. Chyba.......

Kariera w S Basketball


Zacząłem w lutym,a to niedawno. Lecz znam się na tym jak mało kto. W S Basketball odnosiłem sukcesy. W 11 sezonie doszłem do ćwierćfinałów, a w 12 sezonie do półfinałów. Znam zawodników reprezentacji Polski. W 12 sezonie kandydowałem na Trenera U-21 w USA, ale nie wypaliło. S Basketball to klub na którym mi zależy, ale na Polsce zależy mi bardziej.


Jak wyobrażam siebie jako trenera Polski??


Chciałbym skończyć wojnę, o to kto jest najlepszy. Mi nie zależy na suuper graczu, mi zależy na super drużynie. Będę grał mecze z lepszymi i słabszymi. Polska nie jest najlepsza. Ja chcę to zmienić. Przypomniało mi się, że nie mówiłem ile mam lat. Mam 16 lat. Będę analizował akcje, pomagał innym graczom. Mam nadzieję, że zagłosujecie na mnie. Sukces to postawa....................


This Post:
00
148680.11 in reply to 148680.4
Date: 07/01/2010 04:39:25
Overall Posts Rated:
00
...

Pomysł na Kadrę
Na początek chciałbym dać szansę dla tych którzy występowali w U-21 w zeszłym sezonie w meczach towarzyskich.
Wtedy wybiorę 12 na Mistrzostwa Europy która spisywała się najlepiej.
Wezmę do tego dodatkową trójkę w przypadku kontuzji.
Trochę też pozmieniam taktykę w meczach towarzyskich żeby zobaczyć która jest najlepsza
Jeśli komuś jest nie tak to niech odpowie a ja to przemyśle.

Do Zobaczenia!