BuzzerBeater Forums

Hellas - II.4 > Season 58

Season 58

Set priority
Show messages by
From: RichOne
This Post:
11
315319.1
Date: 07/27/2022 02:02:06
GoodLuckRookies
III.14
Overall Posts Rated:
6363
Καλή σεζόν παιδιά. Όταν τελείωσαν οι τελικοί έριξα μια ματιά στις τέσσερις κατηγορίες της ΙΙ και τα φόρουμ τους. Είδα τα ποστ για τους μισθούς και τον ανταγωνισμό στην ΙΙ 4 και λέω μόνο εκεί να μη πέσουμε. Ε φυσικά πέσαμε εδώ.

This Post:
00
315319.3 in reply to 315319.2
Date: 07/27/2022 03:05:32
GoodLuckRookies
III.14
Overall Posts Rated:
6363
Επιπλέον ήρθε και ο πιο δυνατός παίκτης που έπεσε απο Α1 με ρεκόρ 10-12 εκεί.Θα έχουμε και τον Aimar τον assistant manager της U21.

This Post:
00
315319.4 in reply to 315319.3
Date: 07/27/2022 05:09:56
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Τουλάχιστον έπεσες στους μπλε..
Καλωσορίζουμε τους νέους, όχι και πολύ φιλόξενα γιατί έλεος ρε παιδιά έχει κι άλλες Α2 χαχα.
Νομίζω δυσκολότερα κι από πέρσι, ήρθε ο καλός της Α1, ήρθε ομάδα Α1 από την τρίτη που βέβαια είναι σε ριμπιλντ κι ήρθε και πολύ καλή φιλόδοξη ομάδα που μου φαγε το μπαμ με τον Ιατρίδη του Στραντέιλ (σαν να το ξερε). Αν ξεφτίλας και μελίσσια ενισχυθούν ίσως είναι ο κορυφαίος όμιλος 2ης κατηγορίας έβερ ;

From: str77

This Post:
00
315319.5 in reply to 315319.4
Date: 07/27/2022 05:59:13
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Καλως σας βρηκα παιδες! Επιστροφη στη ΙΙ.4 μετα τη σεζον 44, δεν νομιζω οτι υπαρχει καμια ομαδα απο τοτε στον ομιλο. Το rebuild ειναι σε εξαιρετικο δρομο κ δεν προβλεπεται να βγουμε εκτος πλανου. Ακομα κ αν οι μισθοι των υπολοιπων φτασουν στα υψη, η ομαδα μου θα κρατησει χαμηλα τη μπαλα. Δεν υπαρχει στο πλανο προς το παρον θεμα ενισχυσης του ροστερ, ισως μονο η αλλαγη του 3ου προπονησιμου. Οι παικτες που βρισκονται ηδη στην ομαδα θεωρω πως εχουν τη δυναμικη να μας κρατησουν στη κατηγορια που ειναι κ ο στοχος για φετος. Φυσικα ολα αυτα στη θεωρια, γιατι αν αρχισουν οι σφαλιαρες μπορει να το ξανασκεφτω

Καλη σεζον να εχουμε! Μπειτε στο καναλι μας στο Discord να τα λεμε κ απο εκει. Ειμαστε αρκετα ατομα κ θα ειναι ακομα πιο ωραια αν γινουμε περισσοτεροι...(302333.11)

Last edited by str77 at 07/27/2022 06:00:16

From: johnny15

This Post:
00
315319.6 in reply to 315319.5
Date: 07/27/2022 12:02:36
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Αποδέχτηκα εγώ.. καλη σεζόν να χουμε αναμένεται σφαγή..

From: RichOne
This Post:
66
315319.7 in reply to 315319.6
Date: 07/28/2022 08:21:49
GoodLuckRookies
III.14
Overall Posts Rated:
6363
Αν και νωρίς ακόμα ας ρίξω ένα δελτιάκι για το καλό.Μπορεί αν δω τίποτα περίεργες αγοραπωλησίες να κάνω edit.

STRADALE - Xeftilaikos : Παιχνίδι που θα προβληθεί και από την τηλεόραση.2 εκατομμύρια ζεστό χρήμα έβαλε στα ταμεία του ο STRADALE από τη μετακίνηση του Ιατρίδη.Η πρεμιέρα προσφέρεται για εκπλήξεις και ο Xeftilaikos σίγουρα έχει την εμπειρία με το μέρος του αλλά νομίζω η διαφορά των μισθών θα παίξει καταλυτικό ρόλο.

a.o.melission - Valencia : Τα melissia θα παίξουν στην έδρα των νυχτερίδων.Η έδρα η εμπειρία και οι μισθοί δείχνουν εύκολη νίκη της Valencia.

Batsi - Oranje : Ωραίο παιχνίδι αναμένεται να γίνει στην oranie arena.Οι δύο ομάδες μέτρησαν από μία νίκη στην έδρα τους την προηγούμενη σεζόν.Θα πάμε με την έδρα αν και το διπλό δε θα αποτελούσε έκπληξη μεγατόνων αφού οι Batsi έχουν το πλεόνεκτημα του πιο γεμάτου ρόστερ τη στιγμή που γράφονταν οι γραμμές αυτές.

Yakuza - Lagos : Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής.Ούτε λίγο ούτε πολύ 1,5 εκατομμύρια μισθούς θα παρατάξουν στο παρκέ οι 2 ομάδες. Νούμερα που πραγματικά ζαλίζουν. Θα διαλέξω έδρα καθώς περιμένω ο Lagos να κυνηγήσει την άνοδο αν αντέχει να κρατήσει το ρόστερ ως έχει.

Και πάμε και στα του μπλε ομίλου.

Giouxtas - Xalia Mavra : Αποδυναμωμένος ο Nickleon μετά την τελευταία του πώληση.Κάτι μου λέει ότι ψάχνεται στην αγορά για κάτι καλό.Θα πάμε με την έδρα και τον papagalakia με μια μικρή επιφύλαξη για αλλαγή σημείου αν δούμε άφιξη αεροδρομίου της τελευταίας στιγμής.

Gkaboi Malliades - G.S. Ano Patision : Το ντέρμπι των νεοφώτιστων. Οι 2 ομάδες που αναμένω να παλέψουν μέχρι το τέλος για την αποφυγή του υποβιβασμού. Λίγο η έδρα λίγο το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των Patision θα γύρουν την πλάστιγγα προς την Patisia Arena.

Arsenal kalamakiou - Hanibal : Ο mallias είχε το καλύτερο ρεκόρ τη σεζόν που μας πέρασε αλλά ήταν άτυχος στη σειρά των τελικών με αποτέλεσμα ο olimpiakos7 να είναι αυτός που κέρδισε το πολυπόθητο εισιτήριο για την Α1. Ο Hanibal έχει έναν νεανικό κορμό παικτών που νομίζω προπονεί οπότε θα πάμε με το διπλό και την Arsenal.

Για το τέλος άφησα το δικό μου ματς.

Biancorossi - GoodLuckRookies : Όσο και αν θέλω τη νίκη στην πρεμιέρα, στοιχηματικά θα ποντάρω στους ΤΗΕ WHITE AND REDS. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνω στην αγορά για κάτι καλό.Έφερα και έναν παίκτη με μισθό πάνω απο 200 χιλιάδες αλλά γρήγορα το μετάνιωσα και τον απέλυσα (δεν ήξερα ότι πρέπει να κρατήσεις τον παίκτη για 4 μέρες και λέω θα τον μοσχοπουλήσω πριν βγει η βδομάδα). Πραγματικά θεωρώ ότι είμαστε η πιο δύσκολη κατηγορία για άνοδο από όλες τις ΙΙ. Έχω παίκτες που τους προπονώ και θεωρώ ότι η χρονιά θα είναι πετυχημένη αν αποφύγουμε τον υποβιβασμό.

Είμαι στη δουλειά και βαριέμαι αφόρητα όπως καταλάβατε.Καλή σεζόν και πάλι να έχουμε εύχομαι.

This Post:
44
315319.8 in reply to 315319.7
Date: 07/28/2022 13:18:16
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Έλα ρε... Chatziefstratiou! Ήδη τσίμπησες δύο μπαλίτσες. Την πρώτη γιατί κι εγώ όταν αποφάσισα να πουλήσω δύο παίκτες πριν τα περσινά πλέι άουτ για να μην μπαίνουμε μέσα κάνα... μύρριο στην II. έριξα μία ματιά στις τέσσερις κατηγορίες και λέω μην πέσω στην II.4 γιατί δεν ήθελα να κάνω οικονομική υπέρβαση. Τη δεύτερη για το preview της αγωνιστικής.

Έχω περάσει στο παρελθόν από τη II.4. Μάλιστα, από εδώ ανέβηκα για πρώτη φορά στην Α1 τη σεζόν 48. Δεν ήταν στις σκέψεις του συλλόγου ο υποβιβασμός, έγιναν αρκετά πραγματάκια για να συμβεί (όποιος βαριέται στη δουλειά του, κύριε RichOne :p, υπάρχει μία τριπλή-σεντονιάδα στο φόρουμ της Α1). Στόχος δεν μπορεί να είναι άλλος από την άμεση επάνοδο σε συνδυασμό με προπόνηση και οικονομία. Το τελευταίο μάλλον πρέπει να μετατραπεί σε... σχετική οικονομία!

Και αφού ουσιαστικά είπαμε την καλησπέρα μας, βλέποντας τους μισθούς θα μου επιτρέψετε: Είστε τρελοί ρε; :) Ήθελα να πέσω στον II.1 όπου ο αδερφός μου έχοντας νομίζω το δεύτερο-τρίτο μεγαλύτερο μπάτζετ (άγγιζε τα 550k και ήταν ίσα βάρκα ίσα νερά) και ανέβηκε... αέρα έχοντας και το καλύτερο ρεκόρ.

Το ένατο μπάτζετ να είναι οι Biancorossi με 520k; Πέντε κόκκινοι (εκτός της ομάδας μου) με πάνω από 560k; Μάλλον η κατηγορία χρειάζεται μαθήματα οικονομικής διαχείρισης η οποία κατηγορία φαντάζομαι θα προτιμούσε μία από τις τρεις ομάδες που κάνουν restart και υποβιβάστηκαν από την Α1 και όχι τη μοναδική έτοιμη ομάδα.


From: cpp
This Post:
00
315319.9 in reply to 315319.8
Date: 07/28/2022 14:34:35
Biancorossi
III.8
Overall Posts Rated:
9898
Second Team:
Biancorossi II
Καλή σεζόν σε όλους και ένα καλωσόρισμα στους νέους.

Πραγματικά αυτό με τους μισθούς είναι ένα θέμα που μας απασχολεί στο II.4 από πέρυσι.

Εγώ άρχισα να πουλάω κόσμο για να μαζευτεί κάπως το budget και να παραμείνουμε (ελπίζω) ανταγωνιστικοί με τους αντικαταστάτες τους


This Post:
00
315319.10 in reply to 315319.9
Date: 07/29/2022 05:08:28
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Οι μισθοί είναι τρέλα, τα ίδια έλεγα όταν ανέβηκα πέρσι αλλα σε προσπάθεια να καθαρίσω παραμονή και να μπω πλειοφ (που χάθηκε με απίθανο τρόπο τελευταία αγωνιστική) έγινε η αγορά του Κάκαλου και ανεβάσαμε στις 580κ. Ο στόχος φέτος είναι να μην είμαστε πάνω απο 550-560, ήδη έφυγε ο 6ος παίκτης μας κι αρχηγός Σουφρίδης και ψάχνουμε έναν πιο οικονομικό στάρτερ στο 2-3 να φύγει ο ένας 100ρης.

From: str77
This Post:
22
315319.11 in reply to 315319.10
Date: 07/29/2022 05:58:30
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Εγω εχω σχεδιο!! Θα σας αφησω ολους να χρεοκοπησετε κ μετα θα παρω το πρωταθλημα παιζοντας απεναντι σε μποτς