BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Σεζόν 55

Σεζόν 55

Set priority
Show messages by
This Post:
00
312040.10 in reply to 312040.9
Date: 12/15/2021 02:38:08
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Παρακολούθησα το παιχνίδι σου φίλε, βλέποντας αρχικά τον τραυματισμό, σκέφτομαι πόσο κακή γκίνια, παρόλα αυτά είχες σταθερό προβάδισμα στο ματς μέχρι και την τελευταία επίθεση που οι παίκτες σου αποφάσισαν να μην σουτάρουν

Στα του ομίλου όπως είπες και εσύ, στη μεριά μας γίνεται πανικός για τα δύο εισιτήρια (3η και 4η θέση) καθώς Sipiada, Minoan Bulls και εγώ θα παλέψουμε μέχρι την τελευταία αγωνιστική. Έχουμε όλοι ματς μεταξύ μας, οπότε θεωρώ ότι θα γίνει μακελειό!!

Στην κόκκινη μεριά ο αντίστοιχος χαμός θα γίνει για τις θέσεις 4-7 επίσης με αμείωτο ενδιαφέρον που θα μας πάει μέχρι και την τελευταία αγωνιστική.

Καλή αντάμωση στη συνέχεια να ευχηθώ

Και ότι βρέξει ας κατεβάσει

This Post:
00
312040.11 in reply to 312040.10
Date: 12/15/2021 07:55:02
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Παρακολούθησα το παιχνίδι σου φίλε, βλέποντας αρχικά τον τραυματισμό, σκέφτομαι πόσο κακή γκίνια, παρόλα αυτά είχες σταθερό προβάδισμα στο ματς μέχρι και την τελευταία επίθεση που οι παίκτες σου αποφάσισαν να μην σουτάρουν


Οντως ουτε σουτ εκανα στη τελευταια επιθεση αλλα για να τα λεμε ολα δεν αξιζα τη νικη! Οι αξιολογησεις δειχνουν πως ο αντιπαλος ηταν πολυ ανωτερος, απο τυχη παραλιγο να επαιρνα τη νικη

This Post:
00
312040.12 in reply to 312040.11
Date: 12/15/2021 08:36:07
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Καλά εδώ εγώ γύρισα ολόκληρο ματς και κέρδισα τον πρωτοπόρο (TEQUILA B.C.) χωρίς κανέναν ψηλό. Όσο έπαιζαν οι ψηλοί μου έχανα και με το που βγήκαν (και οι 3) με φάουλ το γύρισα. Και μιλάμε για κομβική νίκη

Ποτέ δεν ξέρεις τι εκπλήξεις μας επιφυλάσσει το μπασκετάκι λοιπόν!!

From: Aimar 21

This Post:
11
312040.13 in reply to 312040.9
Date: 12/15/2021 11:56:09
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Οι τραυματισμοί σου έδειξαν την... πόρτα της III. Απλά σου στέρησαν την ευκαιρία να δώσεις μία ωραία μάχη με τους αντίπαλους μπλε. Μία χρονιά στην III θα είναι το... αγροτικό για Τρελοκαμπέριδες και Αντονάκους. Με ηγέτη τον Άλβαρες και από κοντά τη μεταγραφή σου επιστρέφεις στην II και με... φόρα βάζεις πλώρη για Α1.

Χαμός στον κόκκινο όμιλο. Όσον αφορά τους μπλε και τη μεγάλη νίκη του Κτηνίατρου την προηγούμενη αγωνιστική, η καλύτερη τακτική ήταν φάουλ σε κάθε επίθεση. Λόγω ζώνης που βοήθησε στο να γίνουν πολλά φάουλ κέρδισε, αφού ο Τεκίλας βάρεσε με 52% Εν.Π αλλά το απαράδεκτο 43% στις βολές με 15/35!

This Post:
00
312040.14 in reply to 312040.13
Date: 12/15/2021 12:19:04
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
η καλύτερη τακτική ήταν φάουλ σε κάθε επίθεση.

Πολύ μεγάλη αλήθεια



Επίσης, δεν ήξερα ότι η κατηγορία μας παρουσιάζει ενδιαφέρον και στην Α1, μωρέ μπραβοοοο!
Άντε να αξιωθούμε κάποτε να δούμε πως μοιάζει και αυτή.

This Post:
00
312040.15 in reply to 312040.14
Date: 12/15/2021 12:36:14
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Προς το τέλος της σεζόν ρίχνω καμιά ματιά στους όμιλους της II. για να δω τι... φιντάνια παλεύουν για να ανέβουν στην Α1, ωστόσο το δικό σας όμιλο τον τσεκάρω από την αρχή καθότι παίζει ο αδερφός μου.

This Post:
22
312040.16 in reply to 312040.15
Date: 01/05/2022 08:46:18
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Καλησπέρα σε όλους! Καθότι πλησιάζουμε στο τέλος άλλης μιας σεζόν ας δούμε τι καταφέραμε στην ΙΙ.1.
Ξεκινώντας με τα πλέι-αουτ:
-O Joker Athens φάνηκε να έχασε με τα χέρια κάτω από τον καλύτερο Minoan Bulls.
-O POM πάλεψε να κάνει το μπαμ στο 3ο παιχνίδι της σειράς αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, όπως άλλωστε μας δείχνει και το συνολικό του σκορ (2-20).
-O Peristeri Lakers ο οποίος είχε μία αρκετά ανταγωνιστική ομάδα κατάφερε τελικά να πάρει το εισιτήριο της παραμονής ενάντια στον εξίσου δυνατό QOTSA.
Έτσι μαζί με τον Atsalakoto και τον Xeftilaiko, συμπληρώνονται οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην ΙΙΙ κατηγορία την ερχόμενη σεζόν.

Και τώρα ας περάσουμε στο Κόσοβο
ΜΠΛΕ
-Οι Ktiniatroι όπως και η Sipiada, νομίζω αισθητά ανακουφισμένοι που κατάφεραν να γλιτώσουν την 5η θέση και χωρίς καθόλου αγωνιστική διάθεση (μιλάω για τον εαυτό μου, καθώς χρησιμοποίησα 2-3 δυνατές για να σώσω τα τελευταία ματς), χάσαμε πολύ εύκολα στον πρώτο τελικό.
-O Tavraikos όπου έδειχνε να είναι σε εξαιρετική κατάσταση και προσωπικά πίστευα ότι θα φτάσει μέχρι τους τελικούς, ηττήθηκε από την Tequila στο καλάθι, μετά από μία ολική ανατροπή στο 4ο δωδεκάλεπτο. Θεωρώ λιγάκι τραβηγμένη την κανονική διάθεση που χρησιμοποιήθηκε ενώ υπήρχε και το μειονέκτημα έδρας.

ΚΟΚΚΙΝΟΙ
-Οι Argonautes πέρασαν σχετικά εύκολα στους κόκκινους τελικούς, μετά τον αγώνα με την Ομάδα της καρδιάς, η οποία ενώ έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα σε αυτή τη σεζόν, έδειξε μετά τα μισά να ενδιαφέρεται μονάχα για την αποφυγή των πλέι-αουτ.

-Kαι τώρα ΜΠΟΥΜ!! Ο Valencia μετά από ένα φεστιβάλ 3ποντων και ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς (ΧΑΧΑ τι λέω), κατάφερε να γυρίσει επικά το ματς από τον Filippo Verias. Παρακολούθησα τα τελευταία λεπτά (καθότι στο δικό μου ματς ) και έχω να πω ότι με είχε πιάσει πραγματικά άγχος, δε θέλω να σκεφτώ τους 2 μάνατζερ εκείνη τη στιγμή.
-Δεύτερο ΜΠΟΥΜ! Ο Valencia όπου να θυμίσουμε ότι τρύπωσε στα πλέι οφ κυριολεκτικά την τελευταία αγωνιστική εκτοπίζοντας τον Great Alexander, έκανε ξανά τα μαγικά του, σπάζοντας αυτή τη φορά την έδρα των Αργοναυτών (οι οποίοι τους υποτίμησαν και έπαιξαν με χαμηλότερη διάθεση). Μετά λοιπόν από ένα ακόμα ματς φωτιά οι Βαλενθιανοί πέτυχαν την ανατροπή στην τελευταία περίοδο και εξασφάλισαν το εισιτήριο των πολυπόθητων τελικών.

-Για τους τελικούς θα γράψουμε στο επόμενο επεισόδιο καθώς πιστεύω ότι το Σαββατοκύριακο θα γίνει της π.. μουρλής!!

Εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε όλους!

This Post:
11
312040.17 in reply to 312040.16
Date: 01/05/2022 19:57:36
Valencia B.C.
A1
Overall Posts Rated:
5050
Η Βαλένθια πριν την τελευταία αγωνιστική βρισκόταν στην 5 θέση και μπορούσε να βγει play off (4η) αλλά και 6η με μειονέκτημα έδρας με τους Peristeri Lakers. Ήθελα να βάλω χαλαρά στο ματς με τον Great Alexander για να έχω καλύτερες ελπίδες στα play off, αλλά σαν νεοφώτιστος ο σκοπός μου ήταν να παραμείνω στην κατηγορία και γι' αυτό επέλεξα κανονική.

Πρώτος αγώνας για τα play off εκτός με τον πρωτοπόρο FILIPPOS VERIAS με τη Βαλένθια να δίνει περισσότερα και να φτάνει στη νίκη σε ένα ματς που σε κίνηση βάρεσε με 50% (57% τρίποντο). Βέβαια με τραυματισμό του καταρτισμένου Marcel στο 18' και να μπαίνει ο αξιοσέβαστος Popielnicki.

Και τελευταίο ματς Valencia B.C. - Argonautes στο οποίο νομίζω πως μπερδεύτηκες γιατί εγώ ήμουν αυτός που έδωσε λιγότερα. Ένας αγώνας στο οποίον έβαλα κανονική για να έχω ελπίδες να πάω για το τρίτο... ΜΠΟΥΜ σε περίπτωση που πήγαινα τελικό. Πίστευα ότι και οι Argonautes θα βάζαν κανονικά αλλά έβαλαν δυνατή. Για άλλη μια φορά ο τραυματισμός στο 7' του Solomennikov και οι 2 αποβολές των επιρρεπών στα φάουλ ψηλών έγειραν την πλάστιγγα προς τις "νυχτερίδες". Τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος η Βαλένθια στο 92-93 χάνει τρίποντο και παίρνει επιθετικό ριμπάουντ και το βάζει ο Mimmo Rapino. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να νικήσουν αλλά ο Galambos έχασε το μπάσιμο στο τέλος.

ΥΓ.
Πάντως ωραία η ανάλυση σου ktiniatre όπως και το παικτάκι που πήρες.

ΥΓ.2
Νομίζω πως έφαγε snub να μην πάρει ούτε μια ψήφο για MVP ο Mimmo Rapino.


Last edited by scoko at 01/05/2022 20:09:10

This Post:
00
312040.18 in reply to 312040.17
Date: 01/06/2022 03:51:32
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Έχεις απόλυτο δίκιο σχετικά με τον ημιτελικό σου, έχασα τις διαθέσεις!!

ΥΓ.
Πάντως ωραία η ανάλυση σου ktiniatre όπως και το παικτάκι που πήρες.


Μερσί, άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσει και αυτός.

Καλή επιτυχία στους τελικούς παιδιά, ας κερδίσει ο καλύτερος



This Post:
00
312040.19 in reply to 312040.18
Date: 01/08/2022 14:13:57
Tavraikos BC
III.9
Overall Posts Rated:
8888
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Το λάθος μου δεν ήταν η διάθεση αλλά ότι δεν έβαλα μαντεψια στην άμυνα... Κακό κοουτσάρισμα από μέρους μου

Θεωρώ ότι στην τελική ευθεία η ομάδα μου ήταν καλύτερη αλλά υποτίμησα το ματς

Last edited by patriot75 at 01/08/2022 14:14:39

From: scoko
This Post:
00
312040.20 in reply to 312040.19
Date: 01/09/2022 15:14:33
Valencia B.C.
A1
Overall Posts Rated:
5050
Συγχαρητήρια στην TEQUILA B.C. για την άνοδο στην Α1. Είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στον τρίτο αγώνα και κέρδισε δίκαια. Βέβαια ο !@#$% Vihervirta τραυμάτισε τον Rapino στις αρχές της 4ης περιόδου με το ματς να είναι στο -9 και έκοψε κάπως απότομα την προσπάθεια της Βαλένθια για αντεπίθεση στο τέλος και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Advertisement