BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Σεζόν 51

Σεζόν 51

Set priority
Show messages by
From: johnny15

This Post:
00
306372.6 in reply to 306372.5
Date: 09/15/2020 14:05:10
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Δεν το λέω για την ήττα τόσο. Δύσκολη έδρα, μικρότερη διάθεση δεν ήταν κι εύκολο ματς. Αλλά όλα αυτά υπολογίζονται στους πόντους ανα 100 σουτ που δείχνει στο φύλλο αγώνα όπως και στις ομαδικές αξιολογήσεις. Θα ήταν πιο λογικό να χάσω αν η υπεροχή σου στα ριμπάουντ είχε ουσιαστική διαφορά στις προσπάθειες αλλά δεν είχε. Οπότε με όλες τις παραμέτρους υπολογισμένες, το παιχνίδι λέει ότι στα 100 σουτ με τις ίδιες προϋποθέσεις που πήραν οι παίκτες μου θα πρεπε να βαζαν όλοι 100+ πόντους κι αντ'αυτού στην πραγματικότητα σούταρα με 30%. Αυτό δεν μπορώ να εξηγήσω..

From: Lefoc
This Post:
00
306372.7 in reply to 306372.6
Date: 09/21/2020 08:59:40
Overall Posts Rated:
1212
Χαιρετιζω κι εγω με τη σειρα μου την παρεα του ομιλου. Ξανα στη ΙΙ η ομαδα μας. ΕΛπιζω να τα παμε καλυτερα απο την τελευταια φορα. Το καλο ξεκινημα θελουμε να ειναι οδηγος μας. Στοχος η συνεχης βελτιωση της ομαδας μας και η προπονηση του νεαρου Ελληνα. Ενδεχεται να αγοραστει κι αλλος μικρος για προπονηση.

Καλη σεζον σε ολα τα παιδια.

This Post:
11
306372.8 in reply to 306372.1
Date: 12/01/2020 12:29:14
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Κάποιες δουλειές κι η έλλειψη όρεξης με κράτησαν ανενεργό στην πιο σημαντική για κάποιους περίοδο της σεζόν οπότε και σήμερα που μπήκα δεν πρόλαβα να κατεβάσω ομάδα οπότε πουλήσαμε τα πλειοφ. Κρίμα γιατί η ομάδα είχε πάρει διπλό στον ΠΑΟΚ τελευταία αγωνιστική και μπορεί να κάναμε κάποιες νίκες αλλά σίγουρα δεν είμασταν έτοιμη οικονομικά για το βήμα παραπάνω. Οπότε ανασυντασσόμαστε και περιμένουμε τη νέα σεζόν να διεκδικήσουμε την άνοδο. Καλά πλέι οφ στους υπόλοιπους.

Message deleted
This Post:
22
306372.10 in reply to 306372.8
Date: 12/13/2020 05:24:36
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
καλησπερα σε ολους , πλεον αποχαιρετώ τον ομιλο και για δευτερη φορα ανεβαινω στα σαλονια της 1η κατηγοριας στην ΕΛΛΑΔΑ και σκεφτηκα να γραψω 2 πραγματακια.
καταρχας προσδικια για ανδο απο την αρχη της σεζον δεν ειχα να πω την αληθεια την προηγουμενη σεζον ειχα περισσοτερη επιθυμια να ανεβω απο οτι στην τωρινη αλλα μου εκοψε τα φτερα ο Αρης (επλιζω να μην το κανει και σημερα στο ποδοσφαιρικο κομματι ) . επισης ευχαριστει εκπληξη ηταν οτι δεν ασχοληθηκε ο batsi γιατι δεν μπορουσα να τον περασω με τιποτα (εχει ενα καρμα που ταιριαζει στους παιχτες μου και δεν μποουσα με τιποτα να τον κερδισω !!!! επειτα συναντησα εναν πολυ καλο μανατζερ και ισως γραψει ιστορια στο μπαζερ εαν ασχοληθει πιο πολυ (ηδη ασχοληται πολυ) τον lakeress λοιπον ο οποιος πιστευω οτι με αλλη τακτικη ισως ηταν αυτος στον τελικο.με τον corfu τα παιχνιδια βασικα το πρωτο ηταν θεμα να τον κτυπησω ακει που δεν τον ειχα κτυπησει στην regular season (εχει και τον καλυτερο παικτη της κατηγοριας συμφωνα με την ψηφοφορια ) , να θυμισω οτι ο corfu ειχε ηδη εξασφαλισει την ανοδο στην κατηγορια με το απολυτο !!!! το παιχνιδι στην ουσια το εχω παρατημενο και στη Α1 δεν θα κανω καμμια προσπαθεια να κτυπησω παραμονη αλλα ειναι μια ευκαιρια για ανασυγκροτηση και ισως να παω λιγο μακρυτερα στο κυπελλο.
παιδες καλη συνεχεια σας ευχομαι να ειστε ολοι καλα !!!!

This Post:
11
306372.11 in reply to 306372.10
Date: 12/13/2020 18:14:42
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
Καλησπέρα, μετά απο 11 χρόνια πάω και εγώ Α1. Το ήξερα ότι πάντα χάνω στους τελικούς οπότε στην 3η αγωνιστική βλέποντας το ξεκίνημα έβαλα το σχέδιο να τελειώσω αήττητος και να μην περιμένω πάλι τελικούς (έχω χάσει 5 +1 τώρα 6 αν δεν κάνω λάθος). Ήμουν στο κυνήγι όχι με τον όμιλο αλλά με τον ΙΙ.4 για το ρεκόρ.

Τώρα στους τελικούς. Η αλήθεια είναι ότι ο Κούκλος με αιφνιδίασε στο πρώτο παιχνίδι. Το είχα δει στον ημιτελικό αλλά φαντάστηκα άλλα,τεσπα.. με μαντεψιές και υπομονετική στον σέντερ με έσβησε. Επίσης, είχα προβλέψει να κάνω σουτ και με αλλους παίκτες αλλά αυτός ο Lombard με τον εγωισμό του με έκαψε :p.
2ο παιχνίδι ρίσκαρα αλλά δεν βγήκε τίποτα.

Συγχαρητήρια στουν Κούκλο, καλή συνέχεια στους υπόλοιπους. Και εγώ περαστικός θα είμαι απο Α1. :D

ps. και εγώ ψηφίζω LakeRess για την επόμενη σεζόν.

Last edited by Giorgio27 at 12/13/2020 18:26:00

This Post:
11
306372.12 in reply to 306372.11
Date: 12/14/2020 07:10:39
Overall Posts Rated:
9595
Συγχαρητήρια και στους δύο για την άνοδο κι έτσι όπως έγινε, όλοι βολεύτηκαν συμπεριλαμβανόμενων κι όλων των υπόλοιπων ομάδων που έμειναν στον όμιλο, αφού ανέβηκαν δύο πολύ δυνατές ομάδες και με την ανανέωση του ομίλου μπορεί να καταφέρουμε να κάνουμε κάτι καλύτερο την ερχόμενη σαιζόν. Εύχομαι να μείνετε πολλές σαιζόν μέχρι να μας ξαναέρθετε.