BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Season 48

Season 48

Set priority
Show messages by
This Post:
00
302275.3 in reply to 302275.2
Date: 11/25/2019 13:45:31
Overall Posts Rated:
55
Εννοώ να ξεκινήσουμε να είμαστε λίγο πιο ενεργοί σε αυτό το κομμάτι, αν φυσικά υπάρχει και η ανάλογη ανταπόκριση!

This Post:
00
302275.4 in reply to 302275.3
Date: 11/25/2019 15:27:04
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Και να λέμε τι; Να σχολιάζουμε τα παιχνίδια, να δημοσιεύουμε τα στατιστικά της αγωνιστικής ή την τρέχουσα επικαιρότητα; Αν γίνει συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και το βρω ενδιαφέρον θα συμμετάσχω φυσικά. Αναρωτιέμαι όμως τι έχει μείνει που δεν έχει ειπωθεί μετά από τόσα χρόνια...

This Post:
00
302275.5 in reply to 302275.3
Date: 11/30/2019 08:43:01
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Έλα, περιμένω να απαντήσεις να δούμε τι μπορούμε να πούμε, αφού όπως βλέπεις κανείς άλλος δεν εμφανίζεται...

This Post:
00
302275.6 in reply to 302275.5
Date: 12/01/2019 02:41:40
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
εγω τι να πω με τοση αδικια στους δυο αγωνες που επαιξα, αυτο το μηχανημα δεν παιζετε με τιποτα αντι να κερδισω χαλαρα εχασα και απο επανω με ενα σωρο ποντους αλλα δεν πειραζει μωρε χαλαλι τους, αν θελουνε μπορουμε να μιλαμε για τα δρωμενα τα αθλητικα της εβδομαδας αντε να χωρεσουμε και κανα πολιτικοστρατιωτικο θεμα, τελος παντων μπορουμε να λεμε κανα ανεκδοτο οχι ομως σοκιν γιατι μπορει να τα διαβαζει και καμια γυναικα, οπως βλεπετε ορεξη να υπαρχει και ολα γινοντε ακομα μπορουμε να σπαμε πλακα και με τους αρνοθογραφους, πολλα μπορουμε να κανουμε....

This Post:
00
302275.7 in reply to 302275.6
Date: 12/02/2019 11:06:23
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Χαχαχα, όρεξη για πλάκα βλέπω! Σε...αδίκησε το μηχάνημα και δεν κερδίζεις ούτε χαλαρά λέμε! :D
Και αν εσύ έχασες ενώ έπρεπε να κερδίσεις, τι να πει και ο Corsairs που έχει την πιο ακριβή ομάδα και δεν βλέπει φως στο τούνελ; ;) Όποιο θέμα θες συζητάμε, εγώ δεν έχω ταμπού, οπότε ρίχτο ή ρίξε την ιδέα και ελπίζω να ενεργοποιηθεί και ο Thunderchief που άνοιξε το θέμα να συζητάμε.

This Post:
00
302275.8 in reply to 302275.7
Date: 12/02/2019 12:41:19
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
αυτο που παθαινει ο φιλος το επαθα και εγω πολυ πιο παλια, ειχα σε αξια την πιο ακριβη εφταδα οχι πενταδα και ομως οταν πηγα στα πλευ οφφ εχασα απο παικτη με την μιση αξια, αυτο ομως δεν παιζει ρολο και να ανεβαινα στην β κατηγ δεν θα εκανα τιποτα, ισως ο φιλος θα πρεπει που και που να αλλαζει την τακτικη η να μην παιζει χαλαρα με καλους παικτες και απλα να περιμενει εμενα για να ξεκουρασει καποιον παικτη, σημασια εχει οτι μεχρι τωρα εμαθα πιο πολλα πραγματα για το παιχνιδι γιατι εχω εναν φιλο που ψαχνει συνεχεια στο φορουμ και μου τα λεει και ετσι τωρα καταλαβαινω και γιατι ετρωγα τις σφαλιαρες ενω ειχα παικταραδες ετσι ελεγα εγω...μαυρη μου τυφλα...

This Post:
00
302275.9 in reply to 302275.8
Date: 12/03/2019 13:28:30
Overall Posts Rated:
55
Η αλήθεια είναι ότι είχα παρατήσει το παιχνίδι για πάρα πολύ καιρό και απλά δύο σεζόν τώρα αποφάσισα να ενεργοποιηθώ πάλι. Είναι καινούριες οι προσθήκες ακόμα για αυτό δε ρολάρει η ομάδα. Την προηγούμενη σεζόν έχω απορία όμως γιατί με έπαιξες με πλέι οφ κανονική φίλε candlebox71... τόση υποτίμηση; :)
Όσον αφορά το θέμα με τη μηχανή τώρα παίζω πόσες σεζόν και δεν έκατσα ποτέ να ασχοληθώ πως λειτουργεί και γενικά τι παίζει. Λίγο η έδρα, λίγο η διάθεση και λίγο η αγωνιστική κατάσταση φαντάζομαι;

This Post:
00
302275.10 in reply to 302275.9
Date: 12/05/2019 07:58:27
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Κατ' αρχάς με τους Corsairs έχουμε βρεθεί σε ίδιους ομίλους πάρα πολλές φορές, θα το θυμάται και ο ίδιος...
Αυτό που έκανες φίλε που δεν θυμάμαι το όνομα σου πιθανόν να σου γέμισε τα ταμεία για μεταγραφές. Γιατί έδωσες αρκετά απ' ότι είδα και ταυτόχρνα συντηρείς μια αρκετά ακριβή ομάδα. Έχει επίσης περάσει από το μυαλό μου να κάνω κάτι παρόμοιο πολλές φορές...
Σχετικά με τα playoff της προηγούμενης και της προ-προηγούμενης σεζόν. Πέρυσι είχα προαποφασίσει από την αρχή της σεζόν πως θα παίξω χαλαρά στον προημιτελικό, όποιος και αν είναι ο αντίπαλος, το ίδιο έκανα και στην προηγούμενη σεζόν. Ομοίως, και το συζήτησα με τον SohosCity που με ρώτησε σε συζήτηση που είχαμε, πρόπερσι είχα αποφασίσει να μη χτυπήσω το εκτός έδρας στους τελικούς και να παίξω τα 2 ματς στην έδρα μου. Έτσι αποφάσισα, έτσι έκατσε, τα υπόλοιπα είναι ιστορία.
Σχετικά με τη μηχανή, παίζω από τη σεζόν 8 αν θυμάμαι καλά. Θα πω πως δεν ενδιαφέρθηκα ποτέ να ψάξω να βρω πως λειτουργεί και τι μπορώ να κάνω ώστε να έχω το πλεονέκτημα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Ούτε τα μαθηματικά της με ενδιαφέρουν, ούτε η γενικότερη μεταχείριση των ομάδων αναλόγως το στήσιμο τους. Συνεχίζω να πιστεύω πως φτιάχνω μία ομάδα και αναλόγως έρχονται και τα αποτελέσματα, εκτός κάποιων εξαιρέσεων που εγώ τις αποδίδω σε κάτι εντελώς τυχαίο και απρόβλεπτο, όταν οι ομάδες είναι σχεδόν ή απόλυτα ισότιμες. Είμαι ας πούμε λίγο ρομαντικός και δεν με ενδιαφέρει να συστηματοποιήσω το παιχνίδι...Κάτι τέτοιο έγινε στους τελικούς με τον SohosCity και το συζητήσαμε εκτενώς μεταξύ μας μετά τους προπερσινούς τελικούς, πράγμα που για μένα δείχνει πως η μηχανή υπάρχει αλλά επίσης υπάρχει και κάτι που δεν μπορεί να μετρηθεί-ζυγιστεί. Συνωμοτεί το σύμπαν δηλαδή για να γείρει η ζυγαριά προς μία μεριά γιατί πρέπει να υπάρξει ένας νικητής...
Παραθέτω το σχετικό απόσπασμα της συζήτησης μας στο επόμενο μήνυμα για να υποστηρίξω αυτά που λέω παραπάνω.



Last edited by candlebox71 at 12/05/2019 08:08:32

This Post:
00
302275.11 in reply to 302275.10
Date: 12/05/2019 08:02:10
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Τα μηνύματα που έστειλα στον SohosCity...

Στον ημιτελικό σου κάθεται και χάνουν οι ακατανίκητοι το SF τους με 6 φάουλ από το 35 και ενώ ο παίκτης έχει 1.8 φάουλ ανά ματς μέσο όρο όλη τη σεζόν. Έτσι φτάνεις στη νίκη την τελευταία περίοδο. Προφανώς δεν θα κάτσω να δω όλο το ματς για να δω αν έγινε κάτι άλλο, αυτό μου φτάνει.

Στο μεταξύ μας τρίτο ματς γίνεται ακριβώς το ίδιο, στην ίδια πάλι θέση από το 6 λεπτά πριν τη λήξη χάνω βασικό παίκτη και μπαίνει μια αλλαγή που απλά ανοίγει το δρόμο στο Λευκόπουλο κατά δεύτερο λόγο και ανατρέπει την περιφερειακή μου άμυνα κατά πρώτο. Γίνεται όμως μετά και εκείνο το ανεξήγητο πράγμα, όχι μία, 2 φορές!
Βγαίνει συνολικά η βασική μου πεντάδα με το 6ο φάουλ του SF μου 6 λεπτά πριν τη λήξη και το ματς φτάνει στα 30 δευτερόλεπτα πριν το τέλος χωρίς φάουλ ή τάιμ άουτ (5.5 λεπτά !!!) με συνέπεια να μη γίνουν ξανά οι αλλαγές! Φυσικά χάνεται η διαφορά, παίζεις με 3 βασικούς εσύ σε αυτό το διάστημα και απλά το η μηχανή αποφασίζει να με κρατήσει στο παιχνίδι με 4 παίκτες στην ουσία, δίνοντας μου ένα εντελώς κωλόφαρδο τρίποντο της παρηγοριάς.

Και ενώ λέω τα είδα όλα, στην παράταση συμβαίνει το ίδιο! Και εκεί που λέω πως τώρα έφτασα στην κορυφή και τέλος, τώρα τα είδα όλα, στην 2η παράταση και ενώ πάμε αγκαζέ στο σκορ, 4 και 20 πριν το τέλος βγαίνει πάλι όλη η ομάδα και μου αφήνει το PF να τα κάνει όλα! Και ενώ έχει 4/5 τρίποντα, δίνει τρίποντα στο...τίποτα στον αναπληρωματικό μου SF. Γίνονται 2 λάθη, βάζεις τα καλάθια, 2 λεπτά δεν γίνονται οι αλλαγές και εκεί πια η ζημιά είναι ανεπανόρθωτη πια, η διαφορά έχει ξεφύγει και δεν γυρνά πια.

Για να γίνει κατανοητή η συγκυρία, κανείς από τους παίκτες μου δεν αποβλήθηκε εντός της σεζόν και των playoffs με 6 φάουλ. Έγινε όμως στο πιο καθοριστικό ματς...Τέτοια ανατροπή θα έχεις να την περιγράφεις και στα...εγγόνια σου! Με μειονέκτημα έδρας 2 φορές και με την τύχη να είναι συνολικά μαζί σου. Παίξε και κανένα τζόκερ ρε φίλε!


This Post:
00
302275.12 in reply to 302275.11
Date: 12/05/2019 08:05:59
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Έχω και άλλα πράγματα που έγραψα στον SohosCity σχετικά με το τι έχω παρατηρήσει, αν θέλετε τα παραθέτω για να τα συζητήσουμε...Τα παραπάνω αφορούν μόνο τους προπερσινούς ημιτελικούς και τελικούς που η ομάδα του SohosCity έκανε την έκπληξη και πήρε το πρωτάθλημα με μειονέκτημα έδρας σε όλα τα playoffs της σεζόν 46.

From: polys
This Post:
00
302275.13 in reply to 302275.12
Date: 12/08/2019 10:40:05
KAE PIERIKOS
III.13
Overall Posts Rated:
3232
Παιδια πες τε κατι ας ειναι και χαζομαρες στην επομενη σαιζον στην αλλη κατηγορια θα ειμαι μονος μου και θα μιλαω με τον καθρεπτη..

Advertisement