BuzzerBeater Forums

Hellas - III.2 > Season 35

Season 35

Set priority
Show messages by
From: Chris79
This Post:
11
279418.1
Date: 05/24/2016 13:14:55
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Καλή σεζόν εύχομαι σε όλους...

From: kosmas

This Post:
11
279418.2 in reply to 279418.1
Date: 05/25/2016 06:19:29
Overall Posts Rated:
5757
Καλή σεζόν και από εμένα παιδιά, καλώς σας βρήκα, σχετικά ενεργό το forum για τα δεδομένα της ΙΙΙ όπως είδα από πέρσι.

This Post:
11
279418.3 in reply to 279418.2
Date: 05/25/2016 13:46:35
Overall Posts Rated:
1313
καλώς τον.Καλή σεζόν να έχεις..........Καλή σεζόν σε όλους ,χωρίς τραυματισμούς και κουτοπονηριές,χε,χε,χε.......

This Post:
11
279418.4 in reply to 279418.3
Date: 05/25/2016 16:04:05
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Πάμε δυνατά παιδιά αυτή τη σεζόν. Εύχομαι να έχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα, χωρίς ομάδες που δε χάνουν ποτέ. Καταντάει βαρετό να γνωρίζουμε εκ των προτέρων κάθε σεζόν ποια ομάδα θα ανέβει.

This Post:
11
279418.5 in reply to 279418.4
Date: 05/26/2016 05:27:35
Overall Posts Rated:
2424
Καλή σεζόν και από εμένα παιδιά με ανταγωνιστικό πρωτάθλημα, χωρίς τραυματισμούς.

This Post:
00
279418.6 in reply to 279418.5
Date: 05/26/2016 06:17:49
Overall Posts Rated:
152152
Καλή σεζόν να έχουμε παιδιά..
Καλώς ήρθαν όλα τα νεα μέλη στη θρυλική ΙΙΙ.2.

Λείπω σε επαγγελματικό ταξίδι, θα επανέλθω με ένα pre game report για τις ομάδες του ομίλου μας.!!!

Φέτος ας έχουμε μεγαλύτερη συμμετοχή στο φόρουμ μας, και όπως ειπε ο μέγιστος coach απο τις Μπαχαμες, jase, ευχή, να μην μάθουμε ποιος θα ανεβεί μέχρι την τελευταία αγωνιστική.!!!!

This Post:
44
279418.7 in reply to 279418.6
Date: 05/26/2016 16:55:21
Overall Posts Rated:
152152
Για να δουμε τις ομαδες που εχουμε φετος..!!!

.:Champions BC:.

Η παλια καραβανα της ΙΙΙ.2 θα παιξει για φορα στον ομιλο μας..
Με μια συμμετοχη σε Τελικο , την 1η χρονια που ανεβηκε στην ΙΙΙ. , ολες τις αλλες σεζον συμμετεχει με σχετικη ευκολια στα πλευ-οφ, αλλα μεχρι εκει..
Παιζει το παιχνιδι απο την αρχη του σχεδον (3η σεζον) και φημιζεται για τις αγοραπωλησιες νεαρων παιχτων, κατι που του φερνει κερδη στο ταμειο του.
Ειναι προπονητης στις Μπαχαμες (νεων), και εχει εναν παιχταρα στην ομαδα του, τον Κολομβιανο Néstor Adolfo Wilches , ο οποιος σηκωνει ολη την ομαδα στην πλατη του.. Η ομαδα του ειναι ακρως νεανικη και εκτος τον Κολομβιανο Σταρ εχει 2 πολυ καλους Σεντερ..
----------------------------------------------------

Athens bucketheads Int

Νεα αφιξη στον ομιλο μας..
Εμπειρος παιχτης με πολλες συμμετοχες στην ΙΙΙ. αλλα με εφεση να αγωνιζεται στα πλευ-αουτ..!
Εχει υπερ-πληρης ομαδα για την κατηγορια με νεανικη 5αδα και καλες αλλαγες στον βαθος..
Λογικα θα πρωταγωνιστησει στους "μπλε".. Περιμενουμε να τον δουμε..
-------------------------------------------------

MAYRA KORAKIA

Ο Τηλεοπτικος μου αντιπαλος της 2 περασμενες σεζον...
Αλλη μια πληρεστατη ομαδα που θα την δουμε στις ψηλες θεσεις της βαθμολογιας..
Πολυ δυνατος αντιπαλος για ολους μας , εχει παιξει 5 σεζον στον ομιλο και φτανει ψηλα παντα..
Ο μοναδικος που περσυ κερδισε στα ισια τους Αργοναυτες που ανεβηκαν στην 2η Εθνικη..
Εχει γερασμενους τους 2 δυνατους του ψηλους (36+37 χρ.) αλλα παραμενουν δυνατοι (μεχρι να χανουν δυο-δυο τα σκιλς τους)..!!!
-------------------------------------

Oi Bariges

Νεος παιχτης στο game, ανεβηκε περσυ στον ομιλο και τερματισε 5ος (στην ισοβαθμια εχασε τα πλευ-οφς απο τον Champions)..
Περαν της βασικης του 5αδας δεν εχει υποστηριξη καλη απο τον παγκο..
Δεν φαινεται να κανει πολλα πραγματα και φετος..
-----------------------------------------

Olympiakos Volou BC

Ο Συμπαθης Chris, θα παιξει για 3η χρονια στον ομιλο μας..
Περσυ σα να τα παρατησε απο νωρις και σωθηκε στα πλευ-αουτ..
Με μετρια ομαδα και σχετικα ηλικιωμενη , αναλωνεται συχνα σε αλλαγες παιχτων και δε φροντιζει να χτισει ενα κορμο στην ομαδα του,.
Το τελευταιο 3μηνο εχει αγορασει - πουλησει 22 παιχτες .. (εχει μια ανησυχια)..!!!
Μια απο τα ιδια και για φετος για τον Βολο..
-----------------------------------------

Pagrati City

Ο Κοσμας, στην 9η σεζον του στο παιχνιδι εχει ηδη παιξει 2 φορες στην 2η Εθνικη απ'οπου μας ερχεται..!!
Εχει ηδη μια ετοιμη ομαδα για την κατηγορια, ισως και να φτασει στον Τελικο, αφου παντα αυτος που πεφτει απο την ΙΙ. εχει ενα σχετικο προβαδισμα..
Βεβαια περσυ επεσε απ'ευθειας, με μολις 5 νικες να εχει σημειωσει αλλα... περιμενουμε να τον δουμε στο παρκε..!
-------------------------------------------

Paketo

Μας ηρθε περσυ στον ομιλο και σωθηκε στα πλευ-αουτ..
Βασιζεται στους 2 ψηλους του , που ειναι πολυ δυνατοι, και στον Κομιτατο, εναν P/G που σκοραρει κατα ρυπας..!!!
Αν δεν παρει και αλλους παιχτες ομως δεν θάντεξει τον ανταγωνισμο, αφου δεν εχει ικανες αλλαγες να βγαλει τις δυσκολιες μιας σεζον..
----------------------------------------------

tsoglan boys

Η ομαδα που εβαλε τον τελευταιο μηνα 4.000.000 στα ταμεια της και δεν εχει δωσει φραγκο για παιχτες..
Εχει 12 παιχτες που θα πρωταγωνιστουσαν ανετα στην V. αλλα οχι σε μας..
Αναμενωνται μεταγραφες ή 8η θεση ..



Συνεχιζεται με τους "¨κοκκινους"..........








This Post:
00
279418.8 in reply to 279418.7
Date: 05/26/2016 17:39:58
Overall Posts Rated:
152152
Οι "Κοκκινοι"...

ARGASTIRI

Ο "παλαιουρας" της ΙΙΙ.2, θα αγωνιστει για 15η σερι σεζον στον ομιλο μας..
Τα εχει κανει ολα, απο αγωνες παραμονης , εχει ερθει 5ος , εχει παιξει πλευ-οφ αλλα και 2 φορες στον Τελικο..
Στηριζεται στους πολυ καλους ψηλους του , αλλα στις υπολοιπες θεσεις κινειτε στην μετριοτητα..
---------------------------------

DK ALLSTARS

Αλλος ενας γνωριμος του ομιλου.. χρονια για τον dikon13..
Κλασικη ομαδα πλευ-οφ, που δεν μπορει να φτασει παραπανω..
Εχει ακριβως μια 5αδα παιχτων 35+ ηλικιακα και θελει σαφως ανανεωση για να μπορεσει να φοβησει αντιπαλο..
-----------------------------------

Iraklis-Panorama B.C

Νεος παιχτης στον ομιλο μας με αρκετες παρουσιες στην ΙΙΙ. παλαιοτερα..
Εχει νεανικη ομαδα που ξεχωριζουν ομως , μονο 2 απ'αυτους, οι 2 Σεντερ του..
Με δεδομενο οτι μολις πουλησε παιχτη με 600Κ, ισως να περιμενουμε μεταγραφικες κινησεις, αλλιως δε νομιζω να απειλησει..
---------------------------------------

KORFOVOUNI

Αλλη μια νεα αφιξη, πολυ παλιος παιχτης ομως..
Απο την 4η σεζον ασχολειται με το game, εχει να παιξει στην κατηγορια μας εδω και .. 24 σεζον,.,!
Δεν υπαρχουν σταρ στην ομαδα..
Εχει 10αδα παιχτων απο 8-14Κ μισθους και νεους ηλικιακα..
Νομιζω θα ειναι ευκολη λεια για τους περισσοτερους..
----------------------------------------

tiggers bc
Θα παιξει για σερι σεζον στην κατηγορια μας..
Με καλη περιφερεια και νεους ηλικιακα παιχτες φανταζομαι θα κινηθει στα περσινα επιπεδα..
Οριακα πλευ-οφ..
-----------------------------------------

ΔΑΟ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ

Ο μονιμος ανταγωνιστης μου στους "κοκκινους" τα τελευταια χρονια..
Σε 6 σεζον στον ομιλο εχει παιξει 3 Τελικους και δεν ανεβηκε ποτέ κατηγορια..
Πριν 2-3 σεζον ειχε παιχταραδες, που ομως γερασανε και επιμενει να τους κραταει..
Χρειαζεται ανανεωση, αφου ο Σταρ του Aganzo πατησε τα 36 και εχει και δυο 39χρονους ακομα στην ομαδα..
Για να γινει ο παλιος ΔΑΟ που ξεραμε θελει ριζικη ανανεωση.. αλλιως μετρια πραγματα για φετος..
-------------------------------------------

ΟΜΑΔΑΡΑ

Αλλη μια νεα αφιξη με καλη περιφερεια και φανερη υστερηση κατω απο τη ρακετα..
Οι καλοι του γενικως ειναι γερασμενοι, απεκτησε και εναν τραυματια στο χθεσινο φιλικο και δεν θα εχει ανταγωνιστικους ψηλους για 2 βδομαδες..
Προβλεπω να φτανει ψηλα στον ομιλο..
--------------------------------------------

ΑΕΤΟΣ

Να πω και 2 λογια και για την αφεντια μου..
Θα παιξω για φορα στον ομιλο μας.
3 ημιτελικοι και ο περσινος Τελικος ειναι τα καλυτερα μου..
Ο κρυφος μου ποθος ειναι ν'ανεβω στην Α2..
Φετος αν δεν αλλαξουν σημαντικα τα πραγματα νομιζω θα βρεθω και παλι στον Τελικο, αφου ο "κοκκινος" ομιλος ειναι μαλλον χειροτερος απο περσυ..
Εχω σκοπο σιγα σιγα να "αλλαξω" ολους τους 35αρηδες που εχω με νεοτερους και καλυτερους..


Καλο Πρωταθλημα να εχουμε και εδω θα ειμαστε να τα λεμε..!!





This Post:
00
279418.9 in reply to 279418.7
Date: 05/26/2016 18:22:21
Overall Posts Rated:
5757
Καλησπέρα, πολύ ωραία η ανάλυση, με βάζει και μένα λίγο στο πνεύμα του ομίλου που είμαι καινούργιος.

Δυστυχώς η περσινή σεζόν πήγε στραβά από την αρχή μέχρι το τέλος, με πολλούς τραυματισμούς (τέσσερις, εκ των οποίων τρεις βασικοί), με αποτέλεσμα από εκεί που πίστευα ότι θα παραμείνω στην ΙΙ, να πέσω κατηγορία. Οι τραυματισμοί με ανάγκασαν να βιαστώ να πάρω παίκτες στη θέση τους, που δεν ήταν ιδιαίτερα καλοί, αλλά η αγορά ήταν περιορισμένη. Πήρα το ρίσκο και δεν μου βγήκε.

Φέτος, ελπίζω να είμαι στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-οφ, παράλληλα θα προπονήσω το ταλεντάκι που μου έκατσε και πιστεύω ότι έχει προοπτικές. Δεν με βάζω στα φαβορί για άνοδο, πιστεύω ότι υπάρχουν ομάδες που έχουν δυνατά ρόστερ.


This Post:
11
279418.10 in reply to 279418.9
Date: 05/27/2016 00:39:25
Overall Posts Rated:
66
ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ!!!!

This Post:
11
279418.11 in reply to 279418.7
Date: 05/27/2016 06:38:12
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Φιλαράκι, respect για τις αναρτήσεις σου...
Εννοείται ότι ζωγράφισες πάλι.

Αν και την 1η σεζόν ήμουν πιο δραστήριος, την αγωνιστική περίοδο που πέρασε, μπορώ να πω ότι δεν ασχολήθηκα στο βαθμό που έπρεπε, γι' αυτό και σιώπησα στο φόρουμ. Ας όψεται που τρέχω σαν τον Βέγγο, άσχετα αν προκοπή δεν βλέπω :)
Όσον αφορά στο game, πράγματι, το ράβε-ξήλωνε στο ρόστερ είναι η αχίλλειος πτέρνα μου από τότε που έχω αυτή την ομάδα.
Φέτος, κουτσα-στραβά θα κοιτάξω να τη βγάλω δίχως να κάνω την υπέρβαση και να συνεχίσω την εξοικονόμηση χρημάτων. Εχω κάποια... μύρια στην άκρη, αλλά τα κρατάω για να τα αυγατίσω :)
Ξέρω πως έχω ένα από τα φτηνότερα ρόστερ στον όμιλο, κάτι που δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό, αλλά πού θα πάει, πιστεύω να τη βγάλω "καθαρή" και φέτος.
Πρόπερσι έφτασα μέχρι τον ημιτελικό του πρωταθλήματος, πέρυσι το πράγμα δυσκόλεψε, σε συνδυασμό με την επιλογή φτηνότερων παικτών και οοδηγήθηκα στα πλέι-άουτ, αλλά γενικότερα στο προηγούμενο πρωτάθλημα οι ομάδες που πριν δύο σεζόν πρωταγωνίστησαν, ήταν για... κλάματα!!!
Καλή σεζόν να έχουμε και πάλι και καλωσήρθατε οι νέοι :)