BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Season 25 II

Season 25 II

Set priority
Show messages by
This Post:
00
250750.8 in reply to 250750.7
Date: 11/12/2013 01:00:03
Overall Posts Rated:
291291
2:56 pm??????????????

είσαστε σοβαροί?????? μόνο το τελευταίο συγκράτησα ...placebo...http://www.youtube.com/watch?v=XHjXz_J1o8o


From: Thor

This Post:
00
250750.9 in reply to 250750.3
Date: 11/12/2013 01:15:50
Overall Posts Rated:
291291
Αν γίνουμε μάρτυρες αυτού του φαινομένου θα αρχίσουμε να πιστεύουμε ότι όταν τρώει ο Thor φασολάδα γίνονται ηλεκτρικές εκκενώσεις...! :-P

επειδή τόλμησες να αμφισβητήσεις τον παντοδύναμο....θα σου εξηγήσω κάτι....όταν ο μοναδικός θεός THOR ζορίζεται (κυρίως μετά την κατανάλωση οσπρίων σε μορφή σούπας)...τότε...

δημιουργεί διάφορους τύπους εκρήξεων οι οποίες παράγουν εξαιρετικά φωτεινά αντικείμενα, αποτελούμενα από πλάσμα, (ιονισμένη ύλη) και των οποίων η αρχική φωτεινότητά τους στη συνέχεια αδυνατίζει μέχρι του σημείου της αφάνειας μέσα σε λίγους μήνες.Το φαινόμενο αυτό επιστημονικά αποκαλείται: υπερκαινοφανείς αστέρες ή αλλιώς.....
σουπερνόβα (supernova)

This Post:
11
250750.10 in reply to 250750.5
Date: 11/12/2013 05:13:01
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Mπιλ δεν συμφωνώ σε γενικές γραμμές...! Ας τα πάρουμε ένα ένα...!

Δηλαδή αν εγώ παίζω το LI ξοδεύοντας X λεφτά και ο αντίπαλος το ίδιο σύστημα ξοδεύοντας 1.5Χ λεφτά και είμαστε ισάξιοι, γιατί δεν επιβραβεύεις εμένα που κάνω ξεκάθαρα το σωστό αλλά τον άλλον; Τα ίδια ισχύουν και για τα εξωτερικά.


Εσύ επιβραβεύεσαι έτσι κι αλλιώς οικονομικά... Με τα παραπάνω δεδομένα αφού και οι δύο παίζεται το ίδιο σύστημα θα μαντέψετε και οι δύο και πάλι θα εξακολουθείς να κερδίζεις την ομάδα που πληρώνει παραπάνω σε μισθούς...!

Χάνεται όλη η λογική του στησίματος. Το στήσιμο είναι αυτό που σου φέρνει αποτελέσματα όχι η μαντεψιά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι τελικοί της Α1 την σεζόν 23 που ο Μάτσας παίρνει το σκαλπ του Μαμού στον τελευταίο τελικό, σε μια σειρά που κανείς δεν του έδινε τύχη κάνοντας αλλαγές στο στήσιμο. Το ματς κρίθηκε στον πόντο και η τακτική ανωτερότητα του νικητή θα μπορούσε να είχε ακυρωθεί με μια λάθος μαντεψιά. Γιατί;


Δεν νομίζω ότι χάνεται η λογική του στησίματος όπως το αναφέρεις...! Σίγουρα θα υπάρχουν παιχνίδια που με την μαντεψιά μπορεί να άλλαζαν νικητή αλλά και το να μαντέψεις σωστά δεν θα είναι ούτε απλό ούτε εύκολο...Το κομμάτι της μαντεψιάς θα είναι ένα βασικο κομμάτι της τακτικής στα οριακά παιχνίδια...Κατά τα άλλα για παιχνίδια που κερδίζονταν έτσι και αλλιώς με διαφορές πάνω από 10 πόντους δεν θα αλλάξει κάτι...

Γίνεται το παιχνίδι πιο αεριτζίδικο. Μέχρι να καταλάβουμε πόσο είναι αυτό το μπόνους/μάλους, θα δούμε πολλά τέρατα, αφού η κοροϊδία του αντιπάλου μπορεί να γίνει σε περιπτώσεις πιο σημαντική από το σωστό στήσιμο.


Κατά την δική μου γνώμη δεν θα συμβεί το παραπάνω...¨οσες ομάδες έπαιζαν καλά το σύστημα τους θα εξακολουθούν να παίζουν το σύστημα τους ,απλά θα υπάρχουν παιχνίδια που θα χρειάζεται να σκεφτούν να μαντέψουν τον αντίπαλο τους γιατί αν δεν το κάνουν μπορεί να χάσουν το παιχνίδι παρόλο που έχουν ελαφρώς καλύτερη ομάδα...Και εδώ μιλάω για οριακό παιχνίδι....

4. Έγραψε ένα παιδί στο φόρουμ: Γιατί να μην στήσω 3-2 και να μαντέψω εσωτερικό σύστημα; Αν παίξει εξωτερικά ο αντίπαλος με καλύπτει η 3-2, αν παίξει εσωτερικά έχω το μπόνους. Αυτό δεν είναι μπάσκετ είναι κάτι άλλο.


Ένα από τα πράγματα που σκέφτηκα και εγώ ήταν αυτό...Τέτοια θα γίνονται αλλά θα είναι κομμάτι της τακτικής πλέον...Μπορεί να βάλεις την 3-2 απέναντι στο LI και παρόλο το όποιο μπόνους να τον πιείς,αν δεν είναι στημένη σωστά ή ο αντίπαλος παιρνάει εύκολα τις μπάλες στο ζωγραφιστό...Αν από την άλλη για τον άλλο δεν ξέρεις τι θα κατεβάσει (αφού ισχυριζόμαστε ότι αν μας παίξει εσωτερικά παίρνω το μπόνους ,αν μας παίξει εξωτερικά έχω την 3-2) μπορεί να είναι προτιμότερο να μην μαντέψεις τίποτα...!

Κατα την γνώμη μου δεν αλλάζει πολλά η ρύθμιση στην πλειοψηφία των παιχνιδιών που μας αφορούν προς το παρών...Τα παιχνίδια που θα κέρδιζες ,θα τα κερδίζεις με μαντεψιά ή όχι....! Τώρα στα οριακά παιχνίδια αν ο ένας το χειριστεί πιο σωστά από τον άλλο δεν βρίσκω τον λόγο γατί να μην επιβραβευτεί...Δηλαδή ακόμα και αν την σεζόν 23 άλλαζε χέρια ο τίτλος δεν θα ήταν απαραίτητα άδικο γιατί θα σήμαινε ότι κάποιος από τους δύο το χειριστηκε πιο σωστά από άποψη τακτικής....!

Δεν με χαλάει όταν ξέρω ότι χάνω με 5-10 πόντους να έχω ένα τρόπο να πάρω το παιχνίδι μέσω της μαντεψιάς...

Δεν νομίζω ότι η αλλαγή σε υποχρεώνει να αλλάξεις νοοτροπία κατ'ανάγκη για να μην γίνεις προβλέψιμος ή να φουσκώσεις μισθούς για να παίζεις και άλλα συστήματα...Για μένα σου δίνει έχτρα κουμπάκια και κατ'επέκταση περισσότερα περιθώρια να κινηθείς από τακτικής άποψης.... Μην βλέπουμε μονόπλευρα-μεμονωμένα κάποια παιχνίδια και λέμε ''α, σε αυτό το παιχνίδι αν ο ταδε είχε μαντέψει σωστά θα αλλαζε χέρια η νίκη'' γιατί πρώτον η μαντεψιά ισχύει και για τους δύο και δεύτερον μιλάμε για ένα έτσι κι αλλιώς οριακό παιχνίδι... Πάρε για παράδειγμα το πρόσφατο παιχννιδι με τους εξτρμιστές άν εκείνος σε μάντευε σωστά και το έχανες το παιχνίδι δεν θα έφταιγε κανένας... Ας μάντευες και εσύ..!Το νομισμα έχει 2 όψεις...!

From: Kung Flu

To: Thor
This Post:
00
250750.12 in reply to 250750.9
Date: 11/12/2013 05:16:16
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Έχε χάρη που ακόμα δεν μπορώ να σου την πω γιατί ξέρω ότι κοιτάς την ιστορία ανταγωνισμών και το σκορ είναι 4-2 υπέρ σου...! Πλασματικό μεν υπαρκτό δε...! :-P

From: Thor

This Post:
00
250750.13 in reply to 250750.12
Date: 11/12/2013 05:24:50
Overall Posts Rated:
291291
δεν μπορείς να πείς...είχα έμπνευση πρωινιάτικα.... ;))))

αλλα που είσασταν όλοι το πρωί????? κάθεστε μέσα στα άγρια μεσάνυχτα και μετά το πρωί είμαι μόνος και έρημος...

@Λύκος: merci ;)

From: Kung Flu

To: Thor
This Post:
00
250750.14 in reply to 250750.13
Date: 11/12/2013 05:30:53
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Εσύ είσαι πρω'ι'νός τύπος ,κάποιοι άλλοι είναι νυχτοπούλια...!

Ναι είχες έμπνευση ομολογουμένως...!


Ps: Αν καταφέρετε να ανεβάσετε την τιμή του Cirillo στα 750κ θα αποσυρθώ από την διεκδίκηση της ανόδου...! Οι Supernova κάνουν σοβαρές προτάσεις κυρίες και κύριοι...! :-P

From: Thor

This Post:
00
250750.15 in reply to 250750.14
Date: 11/12/2013 05:39:50
Overall Posts Rated:
291291
στην ανεβάζουμε χαλαρά την τιμούλα...και μετά θα κάνουμε ένα όμορφο report.....όχι εμείς ο-ξέρεις-ποιος....

Υ.Γ: τι θα γίνει με την παιχτούρα μου???ακόμα τραυματίας ο υπερπαίκτης...όχι 2 αλλα πάμε για 3 εβδομάδες...τστστστ ακόμα και εκεί διαπλοκή....ένιωσα ένα σφίξιμο νομίζω...μου φαίνεται θα δημιουργήσω ένα supernova να τον κάνω καλά...τι θεός είμαι...αλλα φταίω που ήθελα να παίζω με τους κανόνες...;)

This Post:
00
250750.16 in reply to 250750.10
Date: 11/12/2013 07:37:58
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
sumfwnw se genikes grammes mishte!

egw pisteyw h taktikh tha metraei pio polu twra!

alla prepei na efarmostei gia na krinoume!

This Post:
00
250750.17 in reply to 250750.16
Date: 11/12/2013 11:34:17
Overall Posts Rated:
419419
Για δεύτερη φορά πάω να βάλω 3 παίχτες και ξεχνάω να βγάλω το υπόλοιπο ρόστερ από την ομάδα.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΛΑΚΑ!

This Post:
00
250750.18 in reply to 250750.17
Date: 11/12/2013 11:37:00
Overall Posts Rated:
419419
Άσχετο, τα Barceliosia πήραν παίχτη και δεν μου βγήκε στην κεντρική σελίδα. Το ανακάλυψα επειδή τον είχα στο bookmark μου τον συγκεκριμένο. Σε εσάς βγήκε η μεταγραφή κανονικά;

Advertisement