BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Πρωταγωνιστες της χρονιας σεζον 18

Πρωταγωνιστες της χρονιας σεζον 18

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208360.3 in reply to 208360.1
Date: 02/06/2012 13:07:20
Overall Posts Rated:
173173
Η πρώτη μου σεζόν στην Α1 τελείωσε επιτυχώς και σαν ένας πρώην rookie ας ξεκινήσω εγώ τις ψήφους.

- πολυτιμοτερος κοουτς: 1η ψήφο θα την δώσω στον kapetan_fasarias. Ξεκίνησε πολύ αργά να παίζει ουσιαστικά μπασκετάκι , έκανε ένα τρομερό σερί μετά τον πρώτο γύρο , βρέθηκε στα ημιτελικά του κυπελλου απέναντι στον Μάτσα και κατάφερε να περάσει τελικό , να σηκώσει την κούπα και επάξια να εκπροσωπεί το πρωτάθλημά μας στο ΒΒΒ την επόμενη σεζόν. Και το πιο αστείο ήταν πως στην αρχή της σεζόν μου είπε πως το κύπελλο ποτέ δεν το κυνηγάει , γιαυτό άλλωστε και οι γρήγοροι αποκλεισμοί. 2η ψήφο σε ποιόν άλλον από τον Matsa. Είναι η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας και εκτός του πρωταθλήματος και ημιτελικών στο κύπελλο έφτασε μέχρι τα ημιτελικά στο ΒΒΒ , αυτό τα λέει όλα!

- πολυτιμοτερος παιχτης: εδώ οι ψήφοι μου θα βασιστούν περισσότερο στα στατιστικά του κάθε παίκτη , και συγκεκριμένα στις αξιολογήσεις που έβγαλαν χωρίς να έχουν κάποιο ελάττωμα για τη θέση που παίζουν. 1η ψήφος λοιπόν στον Αλβανό Talonario Berbatovci που έβγαλε αξιολόγηση 17,4 !!! Και 2η ψήφος στον Leszek Zysk με 16,7!

- πολυτιμοτερος παιχτης της ομαδας μου: Εδώ η 1η ψήφος είναι πολύ εύκολη. Ο "Άγιος" Gennady Stupak άξιζε μέχρι και το τελευταίο δολάριο της μεταγραφής του. Η 2η ψήφος είναι κάπως δύσκολη , ανάμεσα σε 2 παίκτες. ο κοσταρικανός Ruiz από τη μία έκανε καλή δουλειά , αλλά όταν του τελείωναν τα ψυχοφάρμακα ξεσπούσε στους αντιπάλους. Από την άλλη ο παίκτης που έφυγε από την ομάδα την προηγούμενη μόλις εβδομάδα Ladislav Cuchral έκανε ότι μπορούσε στην αρχή της σεζόν και μας βοήθησε σημαντικά σε κάποιες απρόσμενες νίκες που κάναμε. Δυστυχώς μετά τον καβάλησαν τα χρόνια και άρχισε τα pop down παρ'όλα αυτά η 2η ψήφος του ανήκει!

This Post:
00
208360.4 in reply to 208360.3
Date: 02/06/2012 17:57:22
Overall Posts Rated:
3131
Να πω και εγω τα δικά μου σχόλια για την χρονιά που τελείωσε.

- πολυτιμοτερος κοουτς
Πρώτη ψήφο στον Μάτσας πήρε πρωτάθλημα και έφτασε σε 2 ημιτελικούς.Ειδικά στο Β3 έκανε παπάδες απέναντι σε τέρατα.Τώρα με τον Άγγλο παιχταρά στο 3 τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα για τους υπολοίπους.Η δέυτερη μου ψήφος θα πάει στον Κρεπαλέων καθώς κατά την προσωπική μου εκτίμηση είχε το δεύτερο χειρότερο ρόστερ του ομίλου και παρόλα αυτά κατάφερε και σώθηκε περνώντας κατσικάκια που είναι πιο έμπειρος και ρίχνοντας τον αυτοκράτορα .Γενικά θεωρώ ότι οι αριστερά έχουμε πιο ανταγωνιστικό όμιλο πλεον όλοι κανουν νίκες ενω στους δίπλα η κατάσταση θυμίζει πραγματική Α1 με 2 τρένα και οι υπόλοιποι αρκετά πίσω.Για τους υπόλοιπους βήματα μπροστά απο Vampires, Olympiakos 2007 αλλά και Κατσικάκια,Ατσαλάκωτο.Δίκαια αποχαιρέτησαν ο Κενταυρος και ο Μώλος.

- πολυτιμοτερος παιχτης:
Αυτή η κατηγορία με ταλαιπώρησε λίγο αλλά εδώ θα δώσω την πρώτη ψήφο στον Berbatovci που σκοράρει με 50% στην Α1 απίστευτο νούμερο για κοντό και στο νούμερο 2 τον Τechera που οδηγεί με αυτόματο πιλότο τον Mykonos στην κατάκτηση της πρώτης θέσης των αριστερά εδώ και 2 σεζόν.

- πολυτιμοτερος παιχτης της ομαδας μου:
Η πρώτη μου ψήφος θα πάει στον Malvarez που έπρεπε να πουληθεί λόγω οικονομίας και βοήθησε σε όλες τις γραμμές μας σκοράροντας,πασάροντας, παίζοντας άμυνα και κερδιζοντας rebound με σχετικά χαμηλό μισθό.Η δεύτερη ψήφος ανήκει στον Feijoo τον άνθρωπο ειδικών αποστολών της ομάδας που μπαίνει λίγο να σκοράρει και να ξεκουράσει προσφέροντας αρκετές βοήθειες και χωρίς να ζητάει πολλά





Last edited by kapetan_fasarias at 02/06/2012 17:58:54

This Post:
00
208360.5 in reply to 208360.1
Date: 02/07/2012 00:11:31
Overall Posts Rated:
303303
πολυτιμοτερος κοουτς:1.matsas
2.καπεταν-φασαριας

πολυτιμοτερος παιχτης της ομαδας μου: Basas


ποιον θα ηθελα ? ειλικρινα δεν ξερω

From: lAzaRo

This Post:
00
208360.6 in reply to 208360.5
Date: 02/07/2012 07:19:57
Overall Posts Rated:
66
πολυτιμοτερος κοουτς: 1.matsas 2.καπεταν-φασαριας (clopy paste)

πολυτιμοτερος παιχτης της ομαδας μου: ΝτεΦειτερ

ποιον θα ηθελα: Αυτοι οι Πιζανο και Τεσσερα (κλασσικα) ειναι καλοι θα ελεγε κανεις.

This Post:
00
208360.8 in reply to 208360.2
Date: 02/08/2012 16:13:39
Overall Posts Rated:
8888
- πολυτιμοτερος κοουτς:
Αυτο που μετράει ειναι οι τιτλοι και ο Ματσας απέδειξε πως για να τον εκθρονίσουν θα πρεπει να ματώσουν. Οπότε για μενα ειναι στην 1η θέση με 2ο θα έβαζα και τον φασαρια για τον κύπελλο αλλα και τον Μαμου μαζι του

- πολυτιμοτερος παιχτης:
Πισανο - Puchas μαζι τους και ο εξκαλιμπερ :P (Abdullayev ) απίστευτος παίχτης!

- πολυτιμοτερος παιχτης της ομαδας μου:
Μακράν Αρνεντο και μετά Μπρενα.

Last edited by mkostantak at 02/08/2012 16:14:28