BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > match/29627818 mon vs inuvik

match/29627818 mon vs inuvik

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171951.8 in reply to 171951.7
Date: 01/25/2011 13:43:24
Overall Posts Rated:
4141
Επιτέλους νίκη μετά από 3 αγωνιστικές! Χύθηκαν πολλά κιλά ιδρώτα και η αγωνία ήταν στο κόκκινο μέχρι το τέλος, απέναντι σε μια καλή ομάδα, τώρα θα ατενίζουμε το μέλλον με πιο πολύ αισιοδοξία...Εχω την εντύπωση πάντως ότι οι κόκκινοι είναι πολύ πιο δύσκολοι από τους μπλε, με πιο δυνατές ομάδες...

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα φυσιολογικά, εντύπωση μου κάνει το Αργαστηρι, είτε υποτίμησε την ομάδα του είτε πίστευε πολύ στην ανωτερότητα του αντιπάλου, αν το είχε χτυπήσει το μάτς ίσως και να το έπαιρνε... Ο Προμπόνας από την άλλη χτύπησε περιφερειακά και τα κατάφερε, κανένας αήττητος πλέον στους μπλε!

PS1: To αν κάποιος επιλέξει να παίξει με τα δευτερο-τριτα και χαλαρά είναι δικαιωμά του, ότι θέλει μπορεί να κάνει και κανείς δεν το απαγορεύει, στο τέλος της σεζόν θα κάνουμε ταμείο!

PS2: Ο μισητός μου αντίπαλος, σύμφωνα με το buzzer, είναι ο PAOKavalas, τώρα από που μου προέκυψε μια ομάδα από Α1 ως μεγάλος αντίπαλος άγνωστο, μόνο για να απογοητεύονται οι φίλαθλοι είναι αυτό, άσε που στο Ρέθυμνο-Καβάλα μεσολαβεί μεγάλη απόσταση για...αντιπάθειες! :-)

This Post:
00
171951.9 in reply to 171951.7
Date: 01/26/2011 03:34:44
Overall Posts Rated:
2222

Εγώ βρήκα όλες τις απόψεις χρήσιμες και λογικές.

Το μόνο στο οποίο δεν συμφωνήσατε είναι αν η προσυνεννόηση για αμοιβαίο χαλαρά είναι αποδεκτή ή όχι

This Post:
00
171951.10 in reply to 171951.9
Date: 01/26/2011 05:49:28
Overall Posts Rated:
112112
Καλημέρα παίδες.
Έλεγα να μη γράψω σε αυτό το thread μιας και δεν πίστευα πως μπορούσε να πάρει τέτοια έκταση.
Η συννενόηση μεταξύ χρηστών είναι βασικό όπλο τόσο για τη διάθεση, όσο και για τις μεταγραφές, τόσο σε εθνικό, όσο και σε παγκόσμιο επίπεδο.
Αν σας γνώριζα και γω καλά, θα είχα ήδη ξεκινήσει την ανταλλαγή μυνημάτων και ακόμη καλύτερα θα σας είχα γνωρίσει.
Το παιχνίδι είναι διαδραστικό (interactive), αυτό σημαίνει πως η επικοινωνία μεταξύ των χρηστών είναι όχι απλά θεμιτή, αλλά απαραίτητη προϋπόθεση για να "μεγαλώσει" πιο γρήγορα ο σύλλογός σας και το ίδιο ισχύει και για την Εθνική.
Το παιχνίδι είναι μικρόκοσμος της πραγματικότητας. Σαν πραγματικός προπονητής έχω κάνει τις εξωαγωνιστικές συμφωνίες μου. Σαν Εθνικός προπονητής έχω επίσης κάνει τις εξωαγωνιστικές συμφωνίες (που μας χάρισαν μία πρόκριση και την στέρησαν από άλλη ομάδα). Σαν προπονητής συλλόγου στο BB μία από τα ίδια.
Θα με θεωρούσα αφελή αν πίστευα πως δεν έχουν γίνει ανάλογες κινήσεις από χρήστες ενάντια της ομάδος μου και της Εθνικής μας, χωρίς να ήμουν ο άμεσος και αποκλειστικός στόχος αυτών.
Η λύση για μένα δεν είναι να καταδικάσω ανάλογες ενέργιες, αλλά να προβαίνω σε αυτές και να κλείνω καλύτερες συμφωνίες από τους αντιπάλους μου. Το μόνο που καταδικάζω είναι η μεταφορά χρημάτων και μόνο, γιατί πρόκειται για "ψεύτικα" χρήματα που ο καθένας μπορέι να "μαζέψει" χωρίς να του στοιχήσει. Αυτό δεν μπορεί να γίνει στην πραγματικότητα. ΌΛΑ τα άλλα όμως, 2ες-3ες-4ες ομάδες, ομάδες φάρμες, ομάδες καταστροφής, συμφωνίες διάθεσης, συμφωνίες ανταλλαγής παικτών και λοιπές, συμβαίνουν καθημερινά γύρω μας, γιατί όχι και εδώ.
Το παιχνίδι το λεει καθαρά στην πρώτη σελίδα πριν κάνουμε καν την εγγραφή μας.
Δεν είμαστε προπονητές απλά, είμαστε πρόεδροι ενός συλλόγου. Κανείς πρόεδρος δεν οδήγησε ομάδα στην κορυφή με το σταυρό στο χέρι. Όσο πιο γρήγορα το αποδεχτούμε, τόσο πιο γρήγορα θα γίνουμε καλύτεροι.
Όσοι δε επιθυμούν να παραμείνουν "ρομαντικοί", έχουν κάθε δικαίωμα να παραμείνουν, αλλά απλά θα πρέπει να συνηθίζουν στα παιχνίδια που θα παίζονται εις βάρος τους.

The secret of communication lies in defeat...
This Post:
00
171951.11 in reply to 171951.10
Date: 01/26/2011 07:26:16
Overall Posts Rated:
6565
παιζω αρκετες σεζον κ δεν εχω συννενοηθει ποτε για χαλαρη διαθεση....δεν την κατακρινω για οποιον την κανει αλλα μαγκες χανετε τη μαγεια του παιχνιδιου...ειναι παιχνιδι μην μπλεκεις τους αληθινους βρωμικους παραγοντες των ομαδων με αυτο..
ο καθενας κανει τις επιλογες του βεβαια!

This Post:
00
171951.12 in reply to 171951.11
Date: 01/26/2011 07:49:56
Overall Posts Rated:
112112
Από όλα όσα έγραψα κράτησες μόνο το θέμα της διάθεσης?
Τόσα συμβαίνουν. Πρόσφατα μία ομάδα καταστροφής της Ιταλίας αγόρασε και απέλυσε έναν Ισπανό διεθνή των 400+ χιλιάδων μισθό, με τα περσινά δεδομένα, μόλις η Εθνική του έκανε το regrouping και τον έθεσε εκτός roster, μιας και αν τον έκανε fire ενώ ήταν στην Εθνική, θα επέστρεφε σαν free agent.
(5140325) 443.464 πέρυσι ο μισθός του, 17-17-20 τα πρωτεύοντά του.
Στη δική μας θα έπαιζε βασικός αντί του Ταραντάκη.
Στην Ισπανία ήταν ρεζέρβα, αλλά στο ρόστερ της.
Και σεις έχετε γράψει 10 ποστ για μία συμφωνία χαλαρής διάθεσης!!!
Τέλος συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι παιχνίδι, αλλά όταν παίζεις "Mafia" πχ εκτελείς κόσμο αέρα.
Ανάλογα σε αυτό το παιχνίδι είσαι πρόεδρος ομάδος. Το αν θα παίξεις σαν Μπέος, σαν Γιαννακόπουλος ή σαν Αγγελόπουλος είναι δική σου επιλογή.

The secret of communication lies in defeat...
This Post:
00
171951.13 in reply to 171951.11
Date: 01/26/2011 07:58:35
Overall Posts Rated:
255255
Η ICI BC ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ,ΤΟΥ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΥ ICI.ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΞΙΕΣ,ΟΠΩΣ Η ΤΙΜΗ,Η ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ,ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ,Η ΗΘΙΚΗ,Η ΑΔΑΜΑΣΤΗ ΘΕΛΗΣΗ.ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΜΑΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΟΕΔΡΩΝ-ΠΑΧΥΔΕΡΜΩΝ ΟΠΩΣ ΜΠΕΟΣ,ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ,ΜΑΚΑΡΟΣ ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΚΤΛ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ.....

This Post:
00
171951.14 in reply to 171951.13
Date: 01/26/2011 08:20:57
Overall Posts Rated:
112112
Το όνομα είναι Γιάννης πανμέγιστε ΙCΙ.
Δηλαδή να μην αποκαλύψουμε στη λίγκα πως καταβήκαμε και μεις χαλαρά στο μεταξύ μας παιχνίδι?
Εντάξει, αφού δεν θες my lips are sealed. ;)
Πάντως οι παίκτες μου είναι πολύ κωλόπαιδα. Τη μία παίζουν, την άλλη τον πίνουν. Όχι απλά Μπέος και σια.
Γιδόπουλο χρειαζονται και κατέβασμα του γενικού όποτε χρειαστεί...

The secret of communication lies in defeat...
This Post:
00
171951.15 in reply to 171951.12
Date: 01/26/2011 08:24:34
Overall Posts Rated:
6565
δεν κρατησα το θεμα της διαθεσης μονο κ αν δεις παραπανω εγω εγραψα για πλακα στην αρχη (να παμε αθλητικο δικαστη κ καλα)..δεν με νοιαζει τι κανουν οι αλλες ομαδες στην ιταλια η οπου αλλου γουσταρουν..εσυ π εισαι πιο κοντα στην εθνικη λογικο να ψαχνεις τετοιου ειδους ζητηματα..το να ασχοληθει καποιος με ομαδα "φαρμα" ειναι απλα αστειο για μενα..τουλαχιστον εγω δεν θα εκανα ποτε κατι τετοιο..το μπαζερ ειναι παιχνιδι κατι π πολλοι εχουν ξεχασει ιδιαιτερα στο εθνικο μας φορουμ(δεν εννοω εσενα εννοειται)θα ανεβεις πιο γρηγορα μεσω διπλωματιας οκ..ε και?ποια η συγκινηση?
ολα αυτα αποτελουν γνωμη μου καθαρα κ οπως ξαναπα δεν κατακρινω κανεναν...

υ.γ δεν χρειαζεται να κανεις διπλωματικες κινησεις για να γνωρισεις καλυτερα τους υπολοιπους στην κατηγορια..εγω με τον λαρα τα λεμε συνεχεια απο περσυ αλλα στο παιχνιδι μας κανενας δεν προτεινε στον αλλον να βαλει χαλαρη

This Post:
00
171951.16 in reply to 171951.15
Date: 01/26/2011 08:48:12
Overall Posts Rated:
112112
Αυτό είναι που ονόμασα "ρομαντισμό" παραπάνω και είναι ένας τρόπος να χαρείς το παιχνίδι.
Παραμένει όμως παιχνίδι ακόμα και αν δεν το βλέπεις τόσο αγνά.
Πράγματι η Εθνική σε διαφθείρει αρκετά. Βλέπεις πράγματα που στα πλαίσια του παιχνιδιού μπορεί να σου φανούν υπερβολικά.
"Αγνός" στο παιχνίδι δεν μπορώ να θεωρηθώ. Αν εξαιρεσεις μεταφορά χρημάτων την οποία και εγώ καταδικάζω και κυνηγώ, και day trading θα κάνω και συμφωνίες για διαχείρηση ενθουσιασμού και ανταλλαγή παικτών και ότι παρασκηνιακά νόμιμο υπάρχει.
Αυτό το ονομάζω "ρεαλισμό" και είναι ένας δεύτερος τρόπος να χαρείς το παιχνίδι.
Όσο για το Λάρα, τώρα που μπήκε στην παράγκα, μπορεί να αλλοτριωθεί λίγο...

The secret of communication lies in defeat...
This Post:
00
171951.17 in reply to 171951.11
Date: 01/26/2011 09:59:04
Overall Posts Rated:
2222
Κύριε Prelevits με καλύπτεις πλήρως. Και εγώ έτσι το καταλαβαίνω
Και για να εξηγούμαστε, όταν παίζεις το παιχνίδι "μουγκα", τότε όποιον το "μιλάει" νομιμοποιήσαι να τον λές ΠΑΡΑΓΚΑ κλπ
Αντίθετα, οποιος το "μιλάει" ναι μεν γούστο του, αλλά δεν μπορεί μετά να ζητήσει να μην τον χαρακτηρίζεις...

This Post:
00
171951.18 in reply to 171951.17
Date: 01/26/2011 13:58:38
Overall Posts Rated:
3131
Εγώ παιδιά σας έχω πει την άποψη μου...Αλλά από εκεί και πέρα μην φτάνουμε στο άλλο άκρο...Δεν μπορείς να πεις κάποιον κλέφτη επειδή κλέβει σε ένα παιχνίδι...

Πάντως Κάζαμπαρ(:Ρ) να ξέρεις πως δεν συμφωνώ με αυτό που λες...Εγώ αυτό που πιστεύω είναι πως δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει το τι κάνουν οι άλλοι...Ο καθένας επιλέγει τον τρόπο που θα παίζει...Δεν είναι λογική για εμένα ''παίζω καθαρά και επειδή οι άλλοι δεν παίζουν καθαρά "αναγκάζομαι'' και εγώ να τους μιμηθώ'' Και για εμένα εκεί είναι το ωραίο σε ένα παιχνίδι...να περνάς τους άλλους όταν αυτοί σου βάζουνε εμπόδια...Μπορεί να είναι πιο δύσκολο από το να τους ακολουθήσεις αλλά αξίζει περισσότερο...

Advertisement