BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Season 13

Season 13

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150412.19 in reply to 150412.17
Date: 09/08/2010 07:46:19
Overall Posts Rated:
99
Λυπούμαστε όλοι που μια τόσο ιστορική ομάδα διαλύθηκε.. Καλή συνέχεια στον μάνατζερ του ΠAOK Πάτρας, στα εξω-buzzerικά του καθήκοντα.
Οι κόποι του Αλέξανδρου Τσουρελάκη στις προπονήσεις ανταμείβονται. Ήδη έχει πάρει κάποια λεπτά συμμετοχής φέτος (πολζύ περισσότερα από πέρσι) και έχει δείξει ότι μπορεί να φορέσει φανέλα ομάδας της ΙΙ κατηγορίας (έστω και σαν ρολίστας). Στο επερχόμενο παιχνίδι των Παλικαράδων μου, ο Τσουρελάκης θα αγωνιστεί βασικός και θα παίξει όσο περισσότερο μπορεί, αποδεικνύοντας στον εαυτό του ότι η υπομονή του τα 3 χρόνια που σκούπιζε τον ιδρώτα των ταλαντούχων συμπαικτών του και μάζευε τους πρπονητικούς κώνους είχε ουσιαστικότατο αντίκρυσμα. Ένα μοναδικό παιχνίδι για την καριέρα του Αλέξανδρου Τσουρελάκη, που πιστεύω ότι αξίζει να απολαύσετε. Ελπίζω ότι το άγχος του έχει ήδη φύγει και νιώθει πανέτοιμος για την μεγάλη μέρα. Σύμφωνα με το περιβάλλον του νεαρού άσσου, από χτες το βράδυ έχει αϋπνίες σκεφτόμενος αδιάκοπα το ντεμπούτο του σαν βασικός παίκτης ομάδας της ΙΙ, που βρίσκεται στην 2η θέση του όμίλου! Τσου ρε Λάκη - Τσου ρε Λάκη θα είναι το σύνθημα των οπαδών, όπως έχει διαρρεύσει από τους φανατικούς των Παλικαράδων!!

Message deleted
This Post:
00
150412.21 in reply to 150412.19
Date: 09/12/2010 06:37:31
Overall Posts Rated:
99
Τσουρελάκης και δεν είμαι καλά!!!!
Ο παίκτης - μασκότ των Παλικαράδων μου πέρασε το τεστ με άριστα!!! Σε 31 λεπτά πρόλαβε να βάλει 22 πόντους με 11/17 δίποντα, να μαζέψει 9 αμυντικά και 6 επιθετικά ριμπάουντ να μοιράσει 5 ασίστ, να σκάσει 1 τάπα και να μην κάνει το παραμικρό λάθος. Έτσι απλά, χωρίς να ζοριστεί. Τράβηξε από τα μαλλιά την ευκαιρία που του δόθηκε και τον βλέπω να μπορεί να προσφέρει στους Παλικαράδες μου. Χρόνο με το χρόνο τα νούμερά και η φήμη του εκτοξεύονται. Ένα μεγάλο μπράβο για τον σπουδαίο αθλητή, παίκτη μα πάνω από όλα άνθρωπο, Αλέξανδρο Τσουρελάκη! Ελπίζω σαν τζένεραλ μάνατζερ των παλικαράδων να μπορέσω να τον ξαναδώ σε τέτοια μαγευτική βραδιά. Η πόρτα της βασικής πεντάδας των Παλικαράδων δεν είναι ερμητικά κλειστή για κείνον όπως πιθανώς νόμιζε. Το μέλλον ενδεχομένως να του ανήκει!
Η συγκλονιστική εμφάνιση του Αλέξανδρου Τσουρελάκη θα διατεθεί και σε dvd. Στο παρακάτω λινκ μπορείτε να δείτε όποιο τμήμα θέλετε από τον αγώνα που καταξίωσε τον νεαρό Παλικαρά στο πανελλήνιο μπασκετικό στερέωμα. Απολαύστε!
http://www.buzzerbeater.com/match/23054649/reportmatch.aspx?realtime=1

This Post:
00
150412.22 in reply to 150412.21
Date: 09/19/2010 09:20:47
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
λοιπον αρχιζουν τωρα τα σοβαρα ματσακια
το πρωτο τεστ δεν ειναι καθολου ευκολο απεναντι στην ομαδα με τον καλυτερο παικτη βαση βαθμολογιας της λιγκας

υπερτερουμε σε παγκο και αυτο ελπιζω να παιξει το ρολο του
προβλεπω να γινει ενα δυνατο ντερμπυ με τον bliach#bliachFC και θελω να πιστευω οτι θα προχωρησουμε εμεις

στα υπολοιπα πλει οφ τα πραγματα ειναι ακομα πιο αμφιροπα ιδιαιτερα στον απεναντι ομιλο των τρελλων ισοβαθμιων

Ας κερδισει ο καλυτερος

Last edited by cmalandr at 09/19/2010 09:21:30

This Post:
00
150412.23 in reply to 150412.22
Date: 09/19/2010 14:54:37
Overall Posts Rated:
99
Οι Παλικαράδες μου κατάφεραν να κάνουν άλλη μια φοβερή χρονιά και φέτος, τερματίζοντας με το 2ο καλύτερο ρεκόρ του πρωταθλήματος, πίσω από το πανίσχυρο Αργαστήρι. Απέκτησαν ένα πλεονέκτημα έδρας και ευελπιστούμε να το αξιοποιήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ήδη οι Παλικαράδες μου δουλεύουν για το δύσκολο και δυνατό ματς κόντρα στους Πράσινους. Ο Bliach#Bliach έχει ενισχυθεί πολύ και, προσωπική μου εκτίμηση, θα δυσκολέψει πολύ το Αργαστήρι. Δεν νομίζω να υπάρξει περίπατος σε κανένα από τα 6 ματς που θα παιχτούν. Επιτέλους, τα πρώτα πλαίυοφφ των Παλικαράδων στην ΙΙ κατηγορία ξεκινάνε! Θα χαρακτήριζα τη φετινή χρονιά σαν την λαμπρότερη των Παλικαράδων - και μάλιστα δεν έχει τελειώσει καν ακόμα! Καλή συνέχεια σε όλους (πλην των Πρασίνων ;-Ρ )

This Post:
00
150412.24 in reply to 150412.23
Date: 09/22/2010 03:12:00
Overall Posts Rated:
99
Μίλησαν οι έδρες στα 6 παιχνίδια που παίχτηκαν χτες. Καμιά μεγάλη έκπληξη δεν σημειώθηκε και όλοι περιμένουμε να δούμε εξίσου δυνατά παιχνίδια και στα ημιτελικά και στους επαναληπτικούς των πλαιυ αουτ.
Οι Παλικαράδες μου συνεχίζουν την πολύ καλή χρονιά τους με μια μεγάλη νίκη επί των Πρασίνων. Ο πύχης ανέβηκε απότομα πολύ ψηλά αλλά οι Παλικαράδες μου δε φαίνεται να έχουν πρόβλημα υψοφοβίας.
Ο Τσουρελάκης ένιωσε και πάλι καθοριστικός σε ένα ακόμα επίσημο ματς των Παλικαράδων - αυτή τη φορά όχι πρωταθλήματος και τρίχες...αλλά σε ματς χωρίς αύριο για τα πλαιυοφφ της ΙΙ κατηγορίας. Και μάλιστα η είσοδός του στο παιχνίδι σημειώθηκε όταν τα πράγματα ήταν ακόμα ρευστά - όχι στα τελευταία λεπτά που το ματς είχε εν πολλοίς κριθεί. Ένα μεγάλο μπράβο στον Αλέξανδρο Τσουρελάκη ο οποίος αβασάνιστα υπηρετεί την ομάδα όποτε αυτή τον χρειαστεί.

This Post:
00
150412.25 in reply to 150412.22
Date: 09/22/2010 14:39:28
Overall Posts Rated:
3131
Γεια σας παιδιά...
Προσωπικά ο στόχος μου για φέτος ήταν μια θέση στα playoffs οπότε είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την πορεία μου.Να σου πω την αλήθεια φίλε ήμουν 1000% σίγουρος πως θα έχανα με πάνω από 20 πόντους από την στιγμή που είδα τις αγωνιστικές σου καταστάσεις την Παρασκευή ,ενώ εγώ είχα τον καινούριο μου ποιντ με φυσιολογικός (όχι δηλαδή πως θα άλλαζαν και πολλά αν είχε καλύτερη...). Να φανταστείς απογοητεύτηκα τόσο που ξεχάστηκα και έβαλα κανονική με τον ελπατρον και έτσι πήγαν στράφι οι χαλαρές που έβαζα εδώ και 5-6 αγωνιστικές...Παρόλα αυτά σε κόντραρα στα ίσια μέχρι ένα σημείο αν και δεν το περίμενα...Πλέον ο ημιτελικός σου με τους Παλικαράδες θα βγάλει πιστεύω την ομάδα που θα ανεβεί για φέτος...Και επειδή γνωριζόμαστε στον έξω κόσμο με τον Παλικαρά(:Ρ) θα βρίσκομαι στο γήπεδο στην κερκίδα των φιλοξενουμένων;)

This Post:
00
150412.26 in reply to 150412.25
Date: 09/23/2010 17:31:37
Overall Posts Rated:
99
Φίλε lara garcia dani θα χαρώ πολύ να σε δω στο γήπεδο να χειροκροτάς τις προσπάθειες των Παλικαράδων μου οι οποίοι θα προσπαθήσουν να κοντράρουν το πανίσχυρο και αήττητο στο πρωτάθλημά μας Αργαστήρι και να σημειώσουν άλλον έναν παλικαρίσιο άθλο στην έως τώρα πορεία τους. Ελπίζουμε σε ένα ματς - σεμινάριο που θα αναδείξει νικητές τους Παλικαράδες μου! Ας μας ενημερώσει και κάποιος από τον άλλο όμιλο τι παίζει εκεί πέρα...όλα ρευστά μοιάζουν με μια πρώτη ματιά..

Last edited by Roukounas at 09/24/2010 14:04:07

This Post:
00
150412.27 in reply to 150412.26
Date: 09/24/2010 09:45:14
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
οι παλικαραδες δειχνουν το μεγαλυτερο εμποδιο στην πορεια για επανοδο στην Α1
Πολυ καλος παγκος και δυνατη πρωτη πενταδα δειχωει να εχει ενα μικρο πλεονεκτημα βαση μισθων τουλαχιστον
Απο την αλλη εχουμε το πλεονεκτημα εδρας που παιζει τι ρολο του

Ο ενθουσιασμος υπολογιζω στον -2 σε σχεση με τον αντιπαλο
Στα μειον ο τραυματiσμος σε φιλικο του αναπληρωματικου pg danny cabezas
Νομιζω οτι θα γινει πανικος αυριο

Φιλε : lara garcia dani οπως ειχα σωστα υποθεσει η ηττα σου προηλθε απο τους αναπληρωματικους οπου σε κερδισα 28 - 12 και ηταν ολη η διαφορα μας

Καλη συνεχεια και στις ομαδες του περα ομιλου

This Post:
11
150412.28 in reply to 150412.27
Date: 09/27/2010 06:43:50
Overall Posts Rated:
99
Τεράστια νίκη για τους Παλικαράδες μου! Εκτέλεσαν κατά γράμμα τις εντολές μου, πίστεψαν στις δυνάμεις τους και κατάφεραν να σπάσουν το απίστευτο σερί νικών του Αργαστηρίου καταγράφοντας μια από τις λαμπρότερες νίκες στην ιστορία τους! Έγινε ένα συγκλονιστικό ματς μεταξύ των δύο ομάδων το οποίο κατάφεραν να το φέρουν τούμπα οι Παλικαράδες μου, οι οποίοι ήταν με την πλάτη στον τοίχο 3 λεπτά πριν το τέλος (χάνανε για περίπου 10 πόντους) και κρίθηκε σε μια τάπα σε νεκρό χρόνο του Νίκου Ιατρού.
Ο τραυματισμός του Άγη Μπαμπάσακου ευτυχώς δεν αποδείχθηκε κάτι σοβαρό από το ιατρικό επιτελείο μας. Η νίκη είναι πρωτίστως αφιερωμένη στον Άγη καθώς στα 4 λεπτά που πρόλαβε να συμμετάσχει έδειξε ότι ήταν σε μεγάλη μέρα και αυτό αποτυπώνεται από τα 6 ριμπάουντς τις 3 ασίστς και την μία τάπα που κατέγραψε.
Μετά από το διήμερο ρεπό που έδωσα στους Παλικαράδες μου για να χαρούν το κατόρθωμα επιπέδου θαύματος που σημείωσαν, θα αρχίσουν να δουλεύουν και πάλι σκληρά ώστε να ανεβούν το τελευταίο σκαλοπάτι που οδηγεί στην Α1. Για πρώτη φορά θα διεκδικήσουν άνοδο έχοντας πλεονέκτημα έδρας στον τελικό. Οι Παλικαράδες μου θα παρουσιαστούν έτοιμοι συγκεντρωμένοι και φυσικά με έναν ακατανίκητο ενθουσιασμό καθώς η πρόκληση της ανόδου είναι τεράστια, μόλις στην 1η συμμετοχή της ομάδας στην ΙΙ κατηγορία.
Φυσικά τα ίδια ισχύουν και για τους αντιπάλους μας, οι οποίοι είναι κι αυτοί πρωτάρηδες στην ΙΙ και έχουν τρυπήσει το ταβάνι τους αποκλείοντας σπάζοντας, επίσης, έδρα και μάλιστα την έδρα των φιναλίστ της περασμένης σεζόν, Άρης BC. Με απόλυτη σοβαρότητα θα παλέψουμε για 2 νίκες σε 3 παιχνίδια. Ελπίζουμε η συνέχεια να είναι ανάλογα ευτυχής. Η συνέχεια σε 29 ώρες επί της οθόνης.
Μπράβο και πάλι στους Παλικαράδες μου!

This Post:
00
150412.29 in reply to 150412.28
Date: 09/27/2010 07:12:59
Overall Posts Rated:
99
Και μιας και τελειώνει η σεζόν ήθελα να κάνω ένα γενικό σχόλιο. Παρατήρησα ότι η δυναμικότητα των ομάδων έχει αλλάξει κατά πάρα πολύ σε σχέση με πέρσι. Οι Τρίκαλα white sox , οι Έλπατρον και η ΑΕΚΑΡΑ ενώ πέρσι μπήκαν στα πλαιυοφφ φέτος τερμάτισαν στις τελευταίες θέσεις των ομίλων του, ο ΠΑΟΚ Πάτρας διαλύθηκε ενώ πέρσι είχε το καλύτερο ρεκόρ της κανονικής περιόδου, ο Bliach#Bliach κατάφερε στην δεύτερη σεζόν του στην ΙΙ να περάσει πλαίυοφφ ενώ αξιοπρόσεκτο είναι το γεγονός ότι οι νεωφώτιστοι (όπως οι Παλικαράδες μου) στάθηκαν πολύ καλύτερα από ότι περιμέναμε στην αρχή της σεζόν - 3 από τους 4 μπήκαν στα πλαίυοφφ και ο ένας εξ αυτών θα βρίσκεται του χρόνου στην Α1!!
Πράματα και θάματα!! Ελπίζω ο ΠΑΟΚ που μας εγκατέλειψε να ήταν μια κακή παρένθεση και όλοι οι μάνατζερς να ασχολούνται ενεργά με το παιχνίδι , δηλαδή η διαφορά σε σχέση με πέρσι να μην οφείλεται στο ότι οι καλύτερες ομάδες παύουν να ενδιαφέρονται τόσο πολύ... Ελπίζω του χρόνου το πρωτάθλημα να είναι πιο ζωντανό και ακόμα περισσότερο αμφίρροπο και ανταγωνιστικό!

Last edited by Roukounas at 09/27/2010 08:13:33

Advertisement