BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Season 13

Season 13

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150412.11 in reply to 150412.10
Date: 07/27/2010 05:59:46
Overall Posts Rated:
99
Προγνωστικά:

ματς αποτελεσμα διαφορα ποντων
CHI - PAP - 1 1-10
INC - ELP - 2 18-28
AEK - PRA - 1 9-19
MON - MAZ - 2 10-20
MLC - BLI - 1 1-10
TRI - AOK - 1 5-15
ARI - ARG - 1 7-17
TIP - PAL - ---

δοκιμαστε και εσεις την τυχη σας στον δωρεαν τζογο!! ;)

From: geopal
This Post:
00
150412.12 in reply to 150412.11
Date: 07/30/2010 15:51:55
Overall Posts Rated:
5050
Γειά χαρά. Θα δώσω τα προγνωστικά μου όπως το κάναμε την προηγούμενη σεζόν στον όμιλο που ήμουν, με μαυρισμένο τον πιθανό νικητή. Ορίστε λοιπόν:
ARGASTIRI -- monarxes
bliach#bliachFC -- ArisB.C.
ELPATRON REDS -- mavros likos
P.A.O.K.Patras B.C. -- Inuvik Club
AOKavalas -- Chicago BC Θα προσπαθήσω τουλάχιστον
Palikarades -- TRIKALA WHITE SOX
PRASINOI -- Tiptoners
Maza Club -- ΑΕΚΑΡΑ
Άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε. Συνήθως το να δίνεις προγνωστικά είναι ο καλύτερος τρόπος για να γίνεις ρόμπα, ακόμη και στις πιο κάτω κατηγορίες, πόσο μάλιστα εδώ. Να δούμε...

This Post:
00
150412.13 in reply to 150412.12
Date: 08/02/2010 05:10:35
Overall Posts Rated:
3131
Γεια σας και πάλι παιδιά. Πολλές διαφορές βλέπω σε σχέση με πέρυσι στο όμιλο μας. Οι νεοφώτιστοι Chigago και Palikarades φαίνονται πολύ δυνατές ομάδες παρά το κακό ξεκίνημα που είχαν...Υπάρχουν ακόμα ομάδες με μεγάλη βελτίωση(-->mauros likos,inuvic club), αλλά και πολλές άλλες που έχουν μείνει στάσιμες. Το μεγάλο φαβορί για άνοδο είναι το Αργαστήρι , αν και υπάρχουν ομάδες που μπορούν να το κοντράρουν (τουλάχιστον στην έδρα τους).
Ας δώσω και εγώ τα προγνωστικά μου για αυτήν την αγωνιστική:

Mauros Likos - Paok Patras : 1 Το μεγάλο πρόβλημα του Παοκ είναι πως δεν φροντίζει να έχει καλές αγωνιστικές.Αυτήν την βδομάδα δεν είναι και τοοοσο κακές οπότε θα το χτυπήσει το ματς.Είναι και σε ελαφριά κάθοδο ο Λύκος οπότε λέω άσο.
ArisBC - Elpatron Reds : 2 Ο Αρης το μεταξύ μας παιχνίδι δεν το χτύπησε για κάποιον λόγο. Δεν του περισσεύουν άλλες απώλειες.Ο Ελπατρον δεν τα πάει και πολύ καλά φέτος(1-8) και θα ήταν μια καλή ευκαιρία αυτό το παιχνίδι για να διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή όμως το βλέπω δύσκολο...
Trikala - Prasinoi : 1 Δύσκολη βδομάδα για τα Τρίκαλα που έπεσαν κύπελλο με τους Παληκαράδες που έχουν μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο τους. Αν αποφασίσουν να κατεβούν σε αυτό το παιχνίδι θα γίνει ντέρμπι αφού και οι δύο ομάδες είναι πολύ ισορροπημένες σε άμυνα και επίθεση με ελαφρά καλύτερα τα Τρίκαλα.Όλα παίζονται...Θα πω άσος.
Tiptoners - Maza Club : 2 O Tiptoners αδικείται από την βαθμολογία αλλά πληρώνει το κακό του ξεκίνημα. Ο Μάζα από την άλλη πιστεύω πως έχει πάρει κάποιες νίκες που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα έπαιρνε. Για ντέρμπι το βλέπω με τελικό νικητή τον Tiptoners.
Monarxes - Bliach#BliachFC(ooole oooooole): ...
Inuvic Club - AOKavalas : 2 Σε μερικά παιχνίδια ο Inuvic θυμίζει ομάδα Α1.Φοβερές άμυνες και αρκετά δυνατός επιθετικά.Δεν ξέρω αν θα παίξει έτσι όπως και το Σάββατο γιατί παίζει κύπελλο με μία πολύ καλή ομάδα (Κoukoubaounes),όμως αν παίξει θα έχει εύκολο έργο.Μέτριος τις τελευταίες αγωνιστικές ο ΑΟΚ.
ΑΕΚΑΡΑ - Αργαστήρι : 1 Αυτό το παιχνίδι θα μπορούσε άνετα να είναι για την Α1. Η κατάταξη σίγουρα αδικεί την ΑΕΚ που βέβαια είχε πολλούς κρίσιμους αγώνες εκτός έδρας. Ο Αργαστήρι έχει περισσότερες επιλογές επιθετικά το οποίο πιστεύω πως θα κρίνει και το ματς υπέρ του.
ChigagoBC - Palikarades : 1 To μεγάλο ντέρμπι των νεοφώτιστων που μόνο νεοφώτιστοι δεν δείχνουν... Έχουν μπει και οι δύο στο κυνήγι της πρώτης θέσης στους ομίλους τους.Τρομερός αμυντικά ο geopal, τρομερός επιθετικά ο Palikaras. Έχουν σερί 9-0 στους τελευταίους τους αγώνες και δύσκολο αγώνα στο κύπελλο(παρεμπιπτόντως πολλά ντέρμπι έπεσαν αυτήν την βδομάδα στο κύπελλο).Θα παίξω έδρα...


This Post:
00
150412.14 in reply to 150412.13
Date: 08/06/2010 03:05:42
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
Συνεχιζουμε με το απολυτο ως τωρα αλλά προβλέπω αυτη την βδομαδα να γνωσισουμε την ηττα (ες)
Πάντως η ομάδα βαδίζει στα προγραμματισμενα πλάνα όσο αγορά την προπονηση, το ξαλάφρωμα του βαρυ συμβολάίου του Ενριλε και επονται 1-2 αποχωρησεις παικτων που έχουν έρθει από τα ντραφτ και αποτελουν τρίτες επιλογές.
Πάντως υπάρχουν αρκετοι δυνατοι αντίπαλοι και γι'αυτο η ομάδα θα προσπαθησει με νυχια και με δοντια να κρατησει το πλεονεκτημα για τα πλει οφ.
Καλή συνέχεια σε ολους

From: geopal

This Post:
33
150412.15 in reply to 150412.14
Date: 08/10/2010 03:07:10
Overall Posts Rated:
5050
Καλημέρα σε όλους,
φίλε cmalandr, δεν θέλω να διαφωνήσω μαζί σου αλλά πιστεύω πως αν παίζεις κομπλέ δεν υπάρχει ομάδα στον όμιλο να σε χτυπήσει Δεν βλέπω να χάνεις το πλεονέκτημα και πολύ περισσότερο την άνοδο.
Εγώ από την μεριά μου κατάφερα τον αρχικό στόχο που ήταν η σωτηρία και τώρα θα προσπαθήσω να σταθώ καλύτερα απέναντι σε ομάδες όπως οι παληκαράδες και οι πράσινοι που με δυσκόλεψαν.
Αυτά, καλή συνέχεια σε όλους.

This Post:
00
150412.16 in reply to 150412.15
Date: 08/11/2010 09:34:42
Overall Posts Rated:
99
Το Αργαστήρι πορεύεται με το ρητό "φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισα". Και πολύ καλά κάνει. Η αλαζονεία φέρνει ανάποδα αποτελεσματα, όσο καλή ομάδα και αν έχεις. Η χρονιά είναι μακρά και στα πλαίυοφφ μπορεί να συμβούν μυστήρια πράματα. Αδιαμφισβήτητα η ομάδα δείχνει να μην εκτροχιάζεται και έχει ένα απίστευτο σερί φέτος.
Οι Σικάγο τα πάνε περίφημα φέτος, φαίνεται πως εκτός απροόπτου θα έχουν ένα τουλάχιστον πλεονέκτημα έδρας στα πλαίυοφφ.
Μιλώντας για τους Παλικαράδες μου θέλω να τους συγχαρώ για την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις και για την πολύ καλή σεζόν που διανύουμε σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο. Το στραπάτσο στην αρχή της σεζόν ήταν αναπόφευκτο, σαν σταχτοπούτες της ΙΙ, μα πολύ γρήγορα οι Παλικαράδες μου κατάλαβαν ότι μπορούν να κοιτάζουν στα ίσια τα μεγαλύτερα ονόματα που τους έχουν τύχει ποτέ σαν αντίπαλοι. Πλησιάζοντας στο μισό της σεζόν, οι Παλικαράδες φαίνεται να σώζονται - μηδένα προ του τέλους μακάριζε - και στόχος είναι η συνεχής βελτίωση της ομάδας και η συνέχεια της καλής πορείας που έχουμε στο κύπελλο.
Το πρωτάθλημά μας είναι πολύ πιο αμφίρροπο και ισορροπημενο απ΄όσο περίμενα. Καλή συνέχεια σε όλους τους μάνατζερς.
Περιμένω ανάλογη συνέχεια του πρωταθλήματός μας

This Post:
00
150412.17 in reply to 150412.16
Date: 08/15/2010 16:13:40
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
οπως ειχα προβλεψει ηρθε η ηττα στο κυπελλο
εχοντας φτασει μεχρι τον τελικο πριν 2 σεζον δεν αποτελεσε στοχο για τη σεζον αυτη και ετσι ρισκαραμε με την β ομαδα και χασαμε
στο πρωταθλημα εστω και δυσκολα επικρατησαμε με στην εδρα του chicago και η πολυ καλη πορεια επιβραβευτηκε με την παρουσια συσσωμης της βασικης μας πενταδας στο all star game

Message deleted
This Post:
00
150412.19 in reply to 150412.17
Date: 09/08/2010 07:46:19
Overall Posts Rated:
99
Λυπούμαστε όλοι που μια τόσο ιστορική ομάδα διαλύθηκε.. Καλή συνέχεια στον μάνατζερ του ΠAOK Πάτρας, στα εξω-buzzerικά του καθήκοντα.
Οι κόποι του Αλέξανδρου Τσουρελάκη στις προπονήσεις ανταμείβονται. Ήδη έχει πάρει κάποια λεπτά συμμετοχής φέτος (πολζύ περισσότερα από πέρσι) και έχει δείξει ότι μπορεί να φορέσει φανέλα ομάδας της ΙΙ κατηγορίας (έστω και σαν ρολίστας). Στο επερχόμενο παιχνίδι των Παλικαράδων μου, ο Τσουρελάκης θα αγωνιστεί βασικός και θα παίξει όσο περισσότερο μπορεί, αποδεικνύοντας στον εαυτό του ότι η υπομονή του τα 3 χρόνια που σκούπιζε τον ιδρώτα των ταλαντούχων συμπαικτών του και μάζευε τους πρπονητικούς κώνους είχε ουσιαστικότατο αντίκρυσμα. Ένα μοναδικό παιχνίδι για την καριέρα του Αλέξανδρου Τσουρελάκη, που πιστεύω ότι αξίζει να απολαύσετε. Ελπίζω ότι το άγχος του έχει ήδη φύγει και νιώθει πανέτοιμος για την μεγάλη μέρα. Σύμφωνα με το περιβάλλον του νεαρού άσσου, από χτες το βράδυ έχει αϋπνίες σκεφτόμενος αδιάκοπα το ντεμπούτο του σαν βασικός παίκτης ομάδας της ΙΙ, που βρίσκεται στην 2η θέση του όμίλου! Τσου ρε Λάκη - Τσου ρε Λάκη θα είναι το σύνθημα των οπαδών, όπως έχει διαρρεύσει από τους φανατικούς των Παλικαράδων!!

Message deleted
This Post:
00
150412.21 in reply to 150412.19
Date: 09/12/2010 06:37:31
Overall Posts Rated:
99
Τσουρελάκης και δεν είμαι καλά!!!!
Ο παίκτης - μασκότ των Παλικαράδων μου πέρασε το τεστ με άριστα!!! Σε 31 λεπτά πρόλαβε να βάλει 22 πόντους με 11/17 δίποντα, να μαζέψει 9 αμυντικά και 6 επιθετικά ριμπάουντ να μοιράσει 5 ασίστ, να σκάσει 1 τάπα και να μην κάνει το παραμικρό λάθος. Έτσι απλά, χωρίς να ζοριστεί. Τράβηξε από τα μαλλιά την ευκαιρία που του δόθηκε και τον βλέπω να μπορεί να προσφέρει στους Παλικαράδες μου. Χρόνο με το χρόνο τα νούμερά και η φήμη του εκτοξεύονται. Ένα μεγάλο μπράβο για τον σπουδαίο αθλητή, παίκτη μα πάνω από όλα άνθρωπο, Αλέξανδρο Τσουρελάκη! Ελπίζω σαν τζένεραλ μάνατζερ των παλικαράδων να μπορέσω να τον ξαναδώ σε τέτοια μαγευτική βραδιά. Η πόρτα της βασικής πεντάδας των Παλικαράδων δεν είναι ερμητικά κλειστή για κείνον όπως πιθανώς νόμιζε. Το μέλλον ενδεχομένως να του ανήκει!
Η συγκλονιστική εμφάνιση του Αλέξανδρου Τσουρελάκη θα διατεθεί και σε dvd. Στο παρακάτω λινκ μπορείτε να δείτε όποιο τμήμα θέλετε από τον αγώνα που καταξίωσε τον νεαρό Παλικαρά στο πανελλήνιο μπασκετικό στερέωμα. Απολαύστε!
http://www.buzzerbeater.com/match/23054649/reportmatch.aspx?realtime=1

Advertisement