BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Pytania vol.8

Pytania vol.8 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: marcin841

To: Bo
This Post:
22
214825.12 in reply to 214825.11
Date: 04/22/2012 05:52:39
Overall Posts Rated:
5353
Hmm... jak ja zaczynałem grę, naczytałem się żeby zatrudnić trenera minimum porządnego. Takiego też zatrudniłem. Ale płaciłem mu taką kasę że się to po prostu nie opłacało. Bo co z tego ze miałem ciut lepszego trenera niż zaawansowany, skoro nie dość że wydałem kasę na jego zatrudnienie, to jeszcze płaciłem mu kosmiczną tygodniówkę (jak na V ligę). Zwolniłem go, zatrudniłem zaawansowanego i mimo że trening był odrobinę słabszy, to mogłem zaoszczędzić dużo kasy, za co oczywiscie kupowałem zawodników i w taki sposób dosyć szybko awansowałem. Gdybym nie zmienił wtedy trenera to mógłbym kwitnąć w 5 lidze do dziś. Ale to tylko moje doświadczenia, może ktoś by ci polecił zrobić to inaczej. Moje zdanie jednak jest takie ze lepszy słaby trener i większe oszczędności.

From: Bo

This Post:
00
214825.13 in reply to 214825.12
Date: 04/22/2012 06:03:13
Overall Posts Rated:
00
Dzięki punkcik leci w Twoim kierunku:) A mógłbym prosić jeszcze innych doświadczonych graczy o wypowiedź w tym temacie? Chciałbym mieć większy pogląd na to.

From: aMORFIczny

To: Bo
This Post:
00
214825.14 in reply to 214825.13
Date: 04/22/2012 06:07:42
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
z kupowaniem trenera zaczekaj do draftu, w tej chwili nie masz kogo trenować w składze, albo nie opłaca sie ich trenować.

jak bedziesz miał zawodnika o potencjale minimum allstar z w miarę dobrymi umiejetnościami głównym to pomysl o zmianie trenera, jeśli bedzie to zawodnik pod kadre minimum pierwszorzędny, jesli nie to wystarczy Ci zaawansowany, chyba, ze bedziesz chciał trenować szybciej i kupisz zawodników do trenowania 18-19latków.


From: Huanito

To: Bo
This Post:
00
214825.15 in reply to 214825.13
Date: 04/22/2012 06:20:36
Pruszcz All Stars
III.5
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
z tego co zrozumiałem to trenujesz graczy podkoszowych PF i C? jak patrzę na twój skład to chyba trochę kiepsko podszedłeś do tematu i możesz słabo na tym wyjść...mianowicie nie masz za bardzo kogo trenować i tak naprawdę szkoda wydawać na trenera. jak już się uparłeś na tych podkoszowych to najlepiej jakbyś sobie kupił 3 19-latków z potencjałem powiedzmy minimum wieloletnia gwiazda (niżej nie ma sensu, szczególnie na podkoszowych, bo się szybko zablokują) i dopiero wtedy jest sens zatrudniać trenera, jak już wyżej koledzy pisali 4lvl (zaawansowany) w zupełności powinien wystarczyć, trening treningiem, ale też nie ma co się pogrążać finansowo.

a tak w ogóle to ja bym doradził trenowanie graczy obwodowych...ze skompletowaniem dobrego obwodu jest zazwyczaj większy problem (są drożsi na rynku), a podkoszowych zawsze można kupić za stosunkowo niewielką kasę.

From: Bo

This Post:
00
214825.16 in reply to 214825.15
Date: 04/22/2012 06:44:31
Overall Posts Rated:
00
Nie,nie to nie tak. Podkoszowych kupiłem już tych doświadczonych z wykształconymi umiejętnościami.Przynajminiej jeden C i jeden PF(kontuzja) to z pewnością gracze S5. Natomiast ich zmiennicy gorsi ale póki co wystarczy na zmianę.Czyli pod koszem cel zrealizowany. I tak jak piszesz Huanito,zamierzam trenować obwód. Przygotowuje się aby dobrze rozpocząć nowy sezon bo tego już niewiele zostało dlatego pytam trenera gdyż chcę skutecznie trenować 3 zawodników(PG i SG,a może jeden SF).Niebawem draft więc może coś się trafi a jeśli nie to 3 graczy jakoś się kupi nawet troszkę gorszych ale 18latków by nie stać w miejscu tylko się rozwijać. Załączyłem w tym tygodniu trening RB(bo jeszcze nie mam niskich)by nie marnować czasu i dlatego już chcę kupić kołcza,bo uważam,że warto by choćby m.in.Kadir Ozey C zanotował wzrost RB. Na forach wzdecydowana większość graczy pisze,że tylko lvl5 trenera daje wymierną korzysć,teraz czytam co innego więc mam mętlik w głowie :)

From: Huanito

To: Bo
This Post:
00
214825.17 in reply to 214825.16
Date: 04/22/2012 06:55:33
Pruszcz All Stars
III.5
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
18-latkowie drodzy trochę jak dla drużyny rozpoczynającej grę...ja bym kupił 19latków różnica wieku jak i szybkości treningu tyle co nic, a ceny dużo bardziej przystępne, trenera 4lvl...5 nie ma sensu też różnica w szybkości trenowania nie jest na tyle duża żeby był sens (szczególnie w twojej sytuacji) płacenia sporej kasy za zatrudnienie takiego trenera i później tyle wyższej pensji. mówię zacznij sobie od początku przyszłego sezonu trening na 19latka i z takim trenerem, a za zaoszczędzone pieniądze jakoś sensownie wzmocnisz sobie inne pozycje...nie ma co rzucać się od razu na niewiadomo co i blokować rozwój drużyny.

From: Bo

This Post:
00
214825.18 in reply to 214825.17
Date: 04/22/2012 07:14:58
Overall Posts Rated:
00
Dzięki za radę. W takim razie czy ma ktoś tabelkę z szybkością treningu dla trenera lvlv4?

From: Bo

This Post:
00
214825.19 in reply to 214825.17
Date: 04/22/2012 07:43:03
Overall Posts Rated:
00
Huanito a co masz na myśli mówiąc o blokowaniu rozwoju drużyny? A i jeszcze jedno,jaki Ty masz poziom trenera jeśli można wiedzieć?

From: Huanito

To: Bo
This Post:
00
214825.20 in reply to 214825.19
Date: 04/22/2012 08:07:16
Pruszcz All Stars
III.5
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
ja mam trenera pierwszorzędnego (5lvl), ale przez większość czasu w 5,4 i 3 lidze miałem zaawansowanego (4lvl) i mi wystarczał...teraz mam sporo kasy to mogę sobie na lepszego pozwolić, ale wam bym na początek lepszego nie polecał.

jeśli chodzi o to stwierdzenie - blokowanie rozwoju drużyny

chodziło mi o to, że zaczynając grę od takich wydatków - zakup 18-latkóe pod trening + trener 5lvl nie będziesz miał kasy na nic innego, więc za bardzo poświęcisz rozwój całej drużyny (w jakimś sensownym tempie) kosztem treningu...naprawdę z 19-latkami i trenerem 4lvl nie poczujecie wielkiej różnicy (szczególnie na waszym etapie gry i poziomie ligowym), a w kieszeni zostanie sporo kasy na szybkie dokupienie wzmocnień na inne pozycje, czy rezerwowych czy też rozbudowę hali:)

nawet mi byłoby szkoda bulić za 18-latków sporo większą kasę...jak trenujesz dla siebie, a nie pod kadrę to rok różnicy będize bez większego znaczenia, a twoje finanse na pewno sporo na tym zyskają.

poza tym lepiej kupić np lepszego 19-latka w cenie gorszego 18-latka...szczególnie patrząc z waszego pkt widzenia.

Last edited by Huanito at 04/22/2012 08:10:28

This Post:
00
214825.21 in reply to 214825.20
Date: 04/22/2012 08:22:29
Overall Posts Rated:
11
no niezgodze sie z tb ja mam treneraa swiatowej slawy i skacza mi jak ......... i mam 18-19 letnich zawodnikow ze skillami na wybitny swietny. JA treberowi place 79k a mimo tego jestem na +20k tyg. i ostatnio moja druzyna radzi sobie coraz lepiej w lidze z kazdym trreningiem

This Post:
00
214825.22 in reply to 214825.21
Date: 04/22/2012 08:29:49
Pruszcz All Stars
III.5
Overall Posts Rated:
548548
Second Team:
Pruszcz ZSO 1 Team
no tak ale czy jest sens tyle kasy pakować w ten twój trening...mówię jak robisz pod kadrę albo farmę typu "kupuję młodzika nabijam go maksymalnie szybko i po 1-2 sezonach sprzedaję" to może i tak...ale w każdym innym przypadku nie ma to sensu.
nie radziłbym im podążać Twoją drogą, bo myślę, że prędzej się w taki sposób pogrążą niż zmontują dobry zespół...niech się rozwijają bardziej równomiernie, a nie wszystko wydasz na trening, a reszta teamu słaba, bo na nic cię nie stać z takim zyskiem na tydzień...a z tego co ich zrozumiałem to zależy im na drużynie i odnoszeniu sukcesów, a nie robieniu farmy graczy jak w twoim przypadku.

wg mnie masz zbyt radykalne podejście jeśli chodzi o ten trening...pomagam w grze drużynie, która gra sezon dłużej od ciebie (od końca sezonu 16) i on już idze na mistrza 4ligi i pewnie awansuje do tej 3, bo w meczach nie daje nikomu szans na rywalizację...ma solidny wyrównany team, długą ławkę - jest w czym wybierać jeśli chodzi o rotację i bardzo solidnych trenowanych grajków wartych naprawdę dużo...team rozwija się równomiernie, szybko robi naprawdę duże postępy, ma duży kapitał (w zawodnikach, dużej, rozbudowanej hali) i osiąga sukcesy...trzeba czegoś więcej?

Last edited by Huanito at 04/22/2012 08:41:14

Advertisement