BuzzerBeater Forums

România - III.5 > AFARA CU HOTIA DIN FRB

AFARA CU HOTIA DIN FRB

Set priority
Show messages by
From: cricri
This Post:
00
89022.1
Date: 05/11/2009 03:07:30
Overall Posts Rated:
00
Aseara mi-a fost data sa traiesc una dintre cele mai mari dezamagiri traite intr-o sala de baschet din 1990 incoace, de cand eram copil si mergem la baschet impreuna cu bunicul meu. O gasca de nenorociti au reusit sa spulbere visul jucatorilor si publicului sibian de a juca finala in acest sezon. Acum inteleg ce au simitit cei de la Cluj in finala de anul trecut, dar in acest caz furtul a fost si mai dureros intrucat a fost facut in fata a 3000 de oameni care au umplut pana la refuz Palatul Sporturilor Transilvania si au creat pe parcursul meciului o atmosfera senzationala. Ieri CSU Sibiu a jucat in 6 jucatori, din pacate Asesoftul a evoluat, ca de fiecare data cand este nevoie in 8, cu Stelian Banica in rol principal. Desigur ramanem cu speranta meciului 5 si daca Dumnezeu vrea sa dea un semn ca in Romania lucrurile se mai pot indrepta, ca binele poate invinge raul, ma rog sa-l dea miercuri in meciul 5.
In aceste conditii, meciul pe care CSU FORESTA SIBIU urmeaza sa-l dispute in aceasta saptamana impotriva Asesoftului devine MECIUL SEZONULUI si va fi tratat ca atare. Trebuie sa invingem pentru a trimite in divizia inferioara marea campioana a arbitrilor, CSU ASEHOTI PLOIESTI.

From: Flockky

This Post:
00
89022.2 in reply to 89022.1
Date: 05/15/2009 09:43:31
Overall Posts Rated:
11
Haide ma ca ne-ai innebunit cu talentele astea...ce tot vorbesti atat...ne puteati bate pe teren in meciul 4, fara probleme...ce o tot dati atat pe arbitri...fitzi barbati si asumati-va infrangerea...v-am momit cu 0-2 si apoi , v-am aratat clasa...auzi tu...50 de puncte diferenta in meciul 3)) imi vine sa rad...in meciul 5 nici nu ati fost pe teren...vai de voi)

GOD bless you all !
From: Cristi

This Post:
00
89022.3 in reply to 89022.2
Date: 08/03/2009 03:56:28
Overall Posts Rated:
00
Asesoft-ul e cu 10 clase peste restul echipelor romanesti. Si voi ati fost ajutati de arbitrii si cei de la Asesoft au tacut, si-au aratat clasa mondiala, nu ca voi. Cum nu mai sunteti ajutati cum sariti cu gura. AAA si ciocu mic Asesoftul se lupta cu tot baschetul romesc chiar si cu federatia.

From: cricri

This Post:
00
89022.4 in reply to 89022.3
Date: 08/05/2009 02:39:56
Overall Posts Rated:
00
Baiatule, tu esti dus cu pluta. Cum se lupta Asesoftul cu Federatia cand ultimele 3 campionate le-ati luat cu japca. Anul trecut arbitrii si-au batut joc de clujeni toata finala, anul asta v-a bagat Banica si Grigoras mingile in cos in meciul decisiv de la Sibiu. Eu in locul tau al baga capul in pamant si as tacea. Sa nu exageram, jucatori de clasa mondiala vezi la televizor in Euroliga sau NBA. Asesoftul e cea mai instarita echipa, aici nu am nicio indoiala, doar ca in ultimii ani banii se duc mai putin pe jucatori de valoare (gen Ococolici, Obradovici) si mai mult la arbitrii. In incheiare iti doresc sa treci prin ce au trecut 2000 de sibieni, sa fi umilit de o gasca de nesimtiti fara nici un fel de scupule in propria ta casa.

From: glumerz

This Post:
00
89022.5 in reply to 89022.4
Date: 08/05/2009 10:25:27
Overall Posts Rated:
00
sal ce sa intamplat de asa mare scandal ,da sa schimbam subiectu