BuzzerBeater Forums

BB Hellas > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
271981.4 in reply to 271981.3
Date: 08/07/2015 03:36:37
Overall Posts Rated:
419419
Δουλεύω (και δεν την παλεύω γιατί φεύγω σε 1 μήνα για διακοπές).

Θα γράψω το βράδυ με ηρεμία πέντε πράγματα. Αφού ξέρεις ότι γενικά είμαι ομιλητικός.

This Post:
00
271981.5 in reply to 271981.4
Date: 08/07/2015 04:39:15
Overall Posts Rated:
291291
go Villagkoura !!!

This Post:
11
271981.6 in reply to 271981.4
Date: 08/07/2015 04:39:21
Overall Posts Rated:
291291
go Villagkoura !!!

Message deleted
From: philip7
This Post:
00
271981.8 in reply to 271981.6
Date: 08/07/2015 04:54:30
Overall Posts Rated:
00
ειμαι υποψηφιος για την εθνικη.μακαρι να με ψηφισετε,αληθεια θα προσπαθησω να δημιουργησω μια ομαδα ισχυρη για τη νηλικια της,θα προσπαθησουμε να κανουμε το κατι παραπανω στο ευρωπαικο πρωταθλημα,μια προκριση που θελουμε και χρειαζομαστε! εχουμε πολυ ταλαντουχους και ικανους παιχτες,με την σωστη δουλεια και τα καταλληλα συστηματα νομιζω θα φτασουμε ψηλα. απλα ψηφιστε pefanis!

This Post:
44
271981.9 in reply to 271981.8
Date: 08/07/2015 15:21:31
Overall Posts Rated:
419419
Καλησπέρα σας,

Πριν από δύο σεζόν ζήτησα την ψήφο όσων μάνατζερς ασχολούνται με τις Εθνικές ομάδες τόσο όσο να ψηφίσουν και αυτοί με τίμησαν και έγινα προπονητής της Εθνικής Νέων.

Γενικά σαν άτομο ποτέ δεν ήμουν αυτός που έβαζε την πατρίδα στην υψηλότερη θέση σαν αξία, παρόλα αυτά κάποιες Δευτέρες ήταν από τις πιο αγχωμένες που έχω ζήσει στο ΒΒ και ο λόγος ήταν ότι δεν πήγαινα σαν Villagkouras σε ένα παιχνίδι, αλλά πήγαινα με τη σημαία της Ελλάδας, ακόμα και σε αυτό το ταπεινό παιχνιδάκι που έχουμε για να περνάει κάπως ευχάριστα η ώρα μας.

Θεωρώ ότι τα πήγαμε καλά. Μπορεί η Ελλάδα να μην κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του τουρνουά, κάτι που δηλώνω ρητά ότι είναι σχεδόν ακατόρθωτο και αυτή τη σεζόν βάσει της εικόνας που έχω για την φετινή φουρνιά, αλλά είχαμε αξιοπρεπείς εμφανίσεις και στα προκριματικά της σεζόν 30, αλλά και στο τουρνουά της παρηγοριάς της σεζόν 31 που φτάσαμε στην 8άδα, η δεύτερη καλύτερη εμφάνιση που είχαμε ποτέ.

Επίσης, νομίζω ότι έχουμε μια καλή επικοινωνία με τους μάνατζερς που προπονούν για την Εθνική μας, οι οποίοι είναι πραγματικά ελάχιστοι, αλλά αυτό μπορούν να το πιστοποιήσουν οι ίδιοι καλύτερα από εμένα. Το είχα δηλώσει και στο προηγούμενο προεκλογικό ποστ, ο ρεαλιστικός στόχος είναι να παράγουμε 1-2 παίχτες που μπορούν να παίξουν στην Εθνική Ανδρών κάθε χρονιά. Νομίζω βρισκόμαστε μέσα σε αυτόν τον στόχο.

Ο λόγος που μιλάω στον πληθυντικό είναι ότι δεν είμαι μόνος μου σε αυτό που λέμε Εθνική Νέων, αλλά έχω την πολύτιμη βοήθεια του Αλέξανδρου7, του Βελβεντού, του Φαταούλα, του συνυποψήφιού μου Λαμιώτη, ακόμα και του Ρίβερς που πλέον δεν ασχολείται με το ΒΒ και τους ευχαριστώ γι' αυτό, όπως ευχαριστώ και τον Μετεωρίτη, τον νυν Εθνικό προπονητή της Ανδρών για την ακούραστη βοήθειά του, ειδικά στο ξεκίνημα της προσπάθειας.

Όποιος θέλει να ασχοληθεί με την Εθνική μπορεί να το κάνει και δεν χρειάζεται να περιμένει 3,5 μήνες για μια προεκλογική ομιλία:

Μπορεί να προπονήσει με την ομάδα του.
Μπορεί να δώσει 8-9 ευρώ τον χρόνο και να προπονήσει με την ομάδα της Ουτοπίας.
Μπορεί να γράψει πέντε λόγια στο φόρουμ κάθε Δευτέρα για να κεντρίσει το ενδιαφέρον των μάνατζερς.
Μπορεί να γράψει ακόμα και λίγα tips προπόνησης.
Μπορεί να ασχοληθεί ακόμα και με το κομμάτι της τακτικής των αγώνων.

Τρόποι υπάρχουν, οι πόρτες είναι ορθάνοιχτες.

Δεν ζητάω την ψήφο για να έχω τις Δευτέρες κάτι να απασχολούμαι, ούτε για να τρώω άπειρες ώρες και άπειρα excel τσεκάροντας παίχτες, ούτε για να απαντάω τις πιο άκυρες ώρες σε χρήστες που με βρίζουν επειδή ο παιχταράς τους δεν είναι στην Εθνική, ούτε για να χάνουμε από τις ίδιες ομάδες που ενώ έχουν λιγότερους χρήστες έχουν καλύτερες ομάδες.

Ζητάω την ψήφο σας για να συνεχιστεί η δουλειά με τους ελάχιστους μάνατζερς (Έλληνες και μη) που ενδιαφέρονται να προπονήσουν για την Εθνική μας. Γιατί τελικά, αυτή είναι η μοναδική ίσως ευχαρίστηση που προσφέρει η Εθνική Νέων. Η επικοινωνία με παιδιά που γουστάρουν αυτό που κάνουν, που μπορούν να συζητήσουν χωρίς υφάκι ανωτερίλας και όλη τους η χαρά στο παιχνίδι είναι αυτό το βελάκι προς τα πάνω κάθε Παρασκευή μεσημέρι.

Σας ευχαριστώ.

This Post:
00
271981.10 in reply to 271981.9
Date: 08/07/2015 23:03:34
Overall Posts Rated:
3737
δεν μπορω να ψηφισω λογω νεοτητας αλλα σε στηριζω!! συνεχισε να τρεχεις!!

This Post:
00
271981.11 in reply to 271981.10
Date: 08/08/2015 11:20:47
Overall Posts Rated:
00
ξέρει κανείς τί μπορεί να συνέβει και να εξαφανίστηκε
η υποψηφιότητα μου για την U21;

έθεσα εχτές εμπρόθεσμα, μάλιστα ψήφισα και τον εαυτό μου μια χαρά... και σήμερα δεν με εμφανίζει στους υποψηφίους.

θενκς