BuzzerBeater Forums

BB Hellas > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
22
263646.2 in reply to 263646.1
Date: 10/15/2014 07:17:46
Overall Posts Rated:
123123
Καλησπερα σε ολους...

Επειτα απο μια περιοδο 2 σεζον η θητεια του manu εφτασε στο τελος της...
απολογισμος...επιτελους οργανωση,πλανο,μινιμουμ σκιλλ για κλησεις και σωστη προπονηση Ελληνων παιχτων απο τα 22 κι επειτα...

Μπορω εκ των εσων και επειδη εζησα και παρακολουθησα ολοι αυτη την προσπαθεια να υλοποιηειται να δωσω τα ευσημα στον πρωτεργατη-αφανη ηρωα της ιδεας και προσπαθειας αυτης
τον Mamuwalde...

Πρωτου αρχισω να σας παρουσιασω την λογικη την οποια θα ακολουθησουμε σαν τιμ να σας αναφερω δυο λογια για τον καθενα απο εμας.....

Εγω jeronimo1821 κατα κοσμων Γιωργος ειμαι Καθηγητης Φυσικης Δευτεροβαθμιας Εκπαιδευσης ασχολουμε με το ΒΒ εδω και 6 σεζον και εχοντας πλεον φτασει να εχω ενα γηπεδο διαστασεων Α1 και οικονομικη υγεια θα εχω την πρωτη μου σεζον πλεον στην ΙΙΙ κατηγορια.

Ο δευτερος την ταξη βοηθος προπονητη PILIDER κι αυτος Γιωργος ειναι φοιτητης πλεον και ηταν εκεινος που με επεισε να ασχοληθω με το παιχνιδι και να το αγαπησω αισιος ειναι στην 8 σεζον του στο παιχνιδι με μια σεζον στην ΙΙΙ και τωρα πλεον στοχευει την επιστροφη του.Αψογος στο επικοινωνιακο κομματι και ικανοτατος στην διαχειρηση των οικονομικων μιας ομαδας.

Οι σκαουτερ του τιμ ειναι ολοι παιδια που γνωρισα και ανταλλαξαμε ιδεες και πληροφοριες μεσα στον ομιλο μου στην ΙV.Ολα τα παιδια εχουν πολυ καλη συνεργασια μεταξυ τους το κλιμα ειναι περισσοτερο φιλικο παρα ανταγωνιστικο παρολο που συναγωνιζονται για μια θεση στην ΙΙΙ κατηγορια.

Ο apostolis κατα κοσμων Αποστολης σπουδαζει στο δημοσιο ιεκ Πειραια Δημοσιογραφια, ασχολειτε με το BB απο το μαρτιο του 2009 με διαλλειμα ενος χρονου, και χτιζει την ομαδα μου με βαση την προπονηση των ψηλων κ την οικονομια πλεον.

Ο Makaros κατα κοσμων Μάκης είναι φοιτητής.Το παιχνίδι το παίζει 8-9 σεζόν και η ομάδα του αυτή τη στιγμή, χτίζεται κυρίως οικονομικά (χτίσιμο γηπέδου).Το σκεπτικό του είναι να 'χει σχετικά αρκετούς νέους στην 8αδα (μικρό ροτέισον) αλλά και κάποιους μεγάλους-έμπειρους για την απαραίτητη ισορροπία.

Ο giorgosfonias13 κατα κοσμων Γιωργος ειναι μαθητης της 3ης λυκειου και παιζει το παιχνιδι 8 σεζον και παει για την 9η.Σκοπος του πανω στο παιχνιδι ειναι μεσα απο μια σωστη οικονομικη διαχειριση και προπονηση να καταφερει καποια στιγμη να φτασει στην 1η κατηγορια.Ειδικοτης του
τα σωστο μαντεμα στις επιλογες συστηματος και επικεντρωσης του αντιπαλου.


Και τωρα που ξερετε ποιοι ειμαστε μπορω να σας πω την λογικη συνεχισης της προσπαθεια που ξεκινησε και πολυ σωστα θα πρεπει να πετυχει αν θελουμε να εχουμε υψηλους στοχους ως Εθνικη....

Καθε παιχτης για να εχει κληση στην Εθνικη πλεον θα πρεπει να πληρη τα παρακατω μινιμουμ σκιλλ ανα θεση(κατι που θα μπει και στις αγγελιες της Εθνικης)..:

(http://s29.postimg.org/bd5ysiirb/Untitled.png)


Message deleted
This Post:
00
263646.4 in reply to 263646.2
Date: 10/15/2014 07:19:56
Overall Posts Rated:
123123
Συνεχεια....

Βεβαια χωρις να μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρος λογω του οτι δεν εχω πληρη εικονα του ανανεωμενου ροστερ ισως με αυτα τα στανταρ δεν φτιαχνουμε ουτε 7αδα οποτε θελω να πω οτι ολοι οσοι ακολουθησουν το πλανο και συνεχιζουν να το ακολουθουν θα εχουν ως επιβραβευση την κληση τους στην Εθνικη...

Αυτο θα εχει αγωνιστικο αντικτυπο φυσικα αλλα θεωρω οτι καλυτερα να ειναι στην Εθνικη ενας παιχτης που δουλευεται και ας ειναι 24-26 ετων παρα καποιος 30-31 που εχει σκιλλς κοντα στα μινιμουμ ισως βεβαια χωρεσουν και οι δυο αλλα αυτο ειναι ακομα αγνωστο...ξερω οτι πολλοι θα στεναχωρηθουν οταν δουν παλιες καραβανες της ομαδας να μην δεχονται κληση αλλα νομιζω οτι συμφωνα με την λογικη του νεου πλανου πρεπει να κανουμε τοπο στα νιατα και να χτισουμε πανω σε αυτη την νεα βαση...

Θα ηθελα να θιξω λιγο τωρα το θεμα της επιλογης μεσω μισθολογικων κριτηριων και να σας πω πως αν ενας παιχτης π.χ. C εχει μισθο 195.000 αλλα ειναι ντουκι μονο εσωτερικα και ενας αλλος που εχει μισθο 140.000-150.000 αλλα ειναι πιο κοντα στα σκιλλς που ζηταμε την θεση θα παρει αυτος που ειναι πιο κοντα στα σκιλλς...

Να μην ξεχναμε πως και οι μανατζερ που εχουν διεθνεις παιχτες στις ομαδες τους εχουν και το κοστος συντηρησης αυτων των παιχτων...το καλο με βαση την λογικη του προτζεκτ ειναι πως πλεον οι παιχτες ειναι πληρεστεροι και οικονομικοτεροι και θεωρω επειδη ακολουθησα και γω στην ομαδα μου την ιδια προσαρμοσμενη λογικη,οτι μπορουν να προσφερουν πολυ μεγαλυτερη βοηθεια και για τις ομαδες στις οποιες ανηκουν οικονομικη και αγωνιστικη...

Να θιξω τωρα για λιγο το κομματι προπονηση οπου εδω θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια του Meteoritis και του εκαστοτε προπονητη της "μικρης" Εθνικης...επειδη πολυ σημαντικα σκιλλ χωρις να υποτιμω τα υπολοιπα ειναι η αμυνες η οποιες ολοι γνωριζουμε οτι δυσκολα ανεβαινουν καθως η ηλικια μεγαλωνει εκει λοιπον πιστευω οτι θα ηταν καλο να επικεντρωνεται η προπονηση στις μικροτερες ηλικιες ωστε μεχρι τα 27-29 να εχουμε ολο το πακετο των σκιλλ ετοιμο...

Ευελπιστω στην καλη συνεργασια με το τιμ της U21 Εθνικης ωστε αφου κι εκεινοι ακολουθουν την ιδια λογικη να μπορεσουμε να πετυχουμε καλυτερα και γρηγοροτερα αποτελελσματα ωστε πλεον να ειμαστε σε θεση να μπορουμε να πουμε οτι στοχευουμε πιο ψηλα...

Τελειωνοντας θα ηθελα να αναθερθω στο επικοινωνιακο κομματι με τους μανατζερ των διεθνων αλλα και με την ελληνικη κοινοτητα δηλαδη εσας...μου ειναι γνωστο απο τον manu με τον οποιο εχω ηδη επικοινωνησει οτι η κατασταση που επικρατει δεν τοσο ασχημη οσο παλιοτερα...μανατζερ υπαρχουν που επικοινωνουν..μανατζερ υπαρχουν που προπονουν...και μανατζερ που προπονουν χωρις να επικοινωνουν αλλα να συνεργαζονται υπαρχουν...ομως φυσικα υπαρχουν και εκεινοι που κανουν τα δικα τους...οπως και να ειναι η παρουσα κατασταση ξερουμε οτι εκει ειναι ο πραγματικος αγωνας και η "βρωμικη" οπως θα ελεγα δουλεια και ολο το τιμ θα κανει το καλυτερο δυνατο ωστε να εχει την καλυτερη επικοινωνια με ολους οσους χρειαζεται για να χτισουμε την Νεα Εθνικη Ομαδα....

Οσο για εσας την ελληνικη κοινοτητα θα ηθελα να σας πω πως πραγματικα απολαμβανα να διαβαζω τα ποστ του πρωην ομοσπονδιακου pazinok και για το λογω αυτο επειδη το τιμ μας ειναι πολυπληθες και με αρκετο χρονο στην διαθεση του θα επαναφερει αυτη την εικονα στο φορουμ της Εθνικης να ξαναζωντανεψουμε λιγακι με pregame σχολιασμο και φυσικα με postgame αναλυση...αλλα και κλιμα αποδυτηριων σχεσεις μεταξυ παιχτων και δημοσκοπησεις για θεματα εκ των εσων και οχι μονο...

This Post:
22
263646.5 in reply to 263646.4
Date: 10/15/2014 07:20:26
Overall Posts Rated:
123123
Συνεχεια...


Πριν σας ευχαριστησω για την υπομονη σας να διαβασεται ως εδω να σας αναφερω μια μικρη λιστα παιχτων ανα θεση η οποια δυστυχως εχει γινει μονο με την βοηθεια του NTscout και με κριτηρια μισθολογικα αλλα και DMI...(φυσικα και θα αναθεωρηθει οταν θα εχουμε πληρη εικονα των σκιλλσετς των παιχτων μας απο το national pool)...

Ομαδοποιημενα PG-SG
id Ονομα
22761996 Yiannis Christoulakis
21041730 Yiorgos Vamvakaris
23415494 Totis Gerothodoros
21039470 Argirakis Koutsokefalakis
22762624 Anastasios Tsogkas
26400288 Kostas Notis
25049938 Yiorgos Vovos
25047383 Nektarios Alikaniotis
23457811 Nikos Koumis

Ομαδοποιημενα SF-PF
id Ονομα
22761807 Lazaros Schinas
24002221 Ermis Kisemlis
25045849 Thimios Mpravos
19550024 Kostas Krassanakis
22760300 Athanasios Agapitos
24002856 Lenos Kostarelos
26398983 Fivos Chirokrotidis
24000905 Aristidis Katsioulas
26402493 Nikos Dedes

Oμαδοποιημενα C
id Ονομα
26399304 Vaggos Kamilas
27549902 Theodoros Androutsos
25046469 Thodoros Kalogeridis
22762947 Stilianos Laskos
27550106 Vaios Geros
23810420 Alekos Mpourikas
25049880 Dimitris Adamantidis
27552245 Irineos Margiolis
27552862 Dimos Ardizoglou

Για να προλαβω τυχων αντιδρασεις επαναλαμβανω οι επιλογες αυτες απλα ειναι αποτελεσμα δουλειας που εγινε ΜΟΝΟ με κριτηριο τους μισθους και το DMI και ΟΧΙ με βαση τα σκιλλς των παιχτων οποτε δεν ειναι κατι τελεσιδικο...

Για φιναλε κρατησα το καλυτερο...πολλοι απο εσας που διαβασατε τα παραπανω με θυμαστε απο τις προηγουμενες εκλογικες αναμετρησεις και επειδη με θυμαμαι κι εγω καταλαβαινω τωρα και κατανοω τους λογους που δεν με επιλεξατε και μπορω να σας πω οτι καλα κανατε...αυτη την φορα παλι μπορειτε να θεωρησετε οτι ειμαστε μια ομαδα απειρων μανατζερ στο παιχνιδι που δεν εχουμε ιδεα του πως θα πετυχουμε σε μια τετοια αποστολη...αλλα ολα τα παραπανω ελπιζω να σας δειχνουν το αντιθετο...την αλλαγη της νοοτροπιας και την βελτιωση ολης της εικονας μιας προσπαθειας με περισσοτερη οργανωση η οποια δεν στηθηκε ξαφνικα αλλα συζυτησαμε και την οργανωσαμε αρκετο καιρο πριν απο τις εκλογες σε στερεες βασεις και με προγραμμα...

Στο σημειο αυτο να σας ευχαριστησω ολους και να δωσω ιδιαιτερες ευχαριστιες στον PILIDER που εχανε τον υπνο του παρεα μου για να φτιαξουμε μια πιο ολοκληρωμενη προταση και στα υπολοιπα παιδια του τιμ που ηταν προθυμα να μελετησουν να ρωτησουν και να δεχτουν συμβουλες και ιδεες ωστε ολοι να ξερουμε τι θα κανουμε στην περιπτωση που η κοινοτητα μας επιλεξει να αναλαβουμε την Εθνικη...Ιδιαιτερες ευχαριστιες θελω να δωσω στον Mamuwalde που με δεχτηκε στην Ομοσπονδια της Εθνικης και μου εδωσε την ευκαιρια να παρακολουθησω βημα βημα πως δουλευει ενα τιμ ωστε να εχει τα καλυτερα αποτελεσματα...και τον ευχαριστω ακομα περισσοτερο που παλιοτερα με εκραζε και ετσι καταφερε να με κανει να θελω και να γινομαι καλυτερος!

Καλη επιτυχια σε ολους τους υποψηφιους και ελπιζω ολα να πανε καλα και ανεξαρτητως του ποιος θα ειναι στο τιμονι της ομαδας βημα βημα να φτασουμε στις επιτυχιες!!!Ευχαριστω...

Αν σας ειναι κουραστικο να το διαβασεται ολο απλα κατεβαστε το...
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1413372067

Last edited by Jeronimo1821 at 10/15/2014 07:22:31