BuzzerBeater Forums

Srbija - III.14 > FORUM ZA SEZONU 29!

FORUM ZA SEZONU 29!

Set priority
Show messages by
This Post:
00
263606.1
Date: 10/15/2014 06:05:45
Overall Posts Rated:
2424
POzdrav svima!
Dobrodossli u novu sezonu nova sezona nova radost srecno svima i nadam se na opste zadovoljstvo uzivanje svih!

Kakva su ocekivanja za novu sezonu?....
Novajlijama dobrodoslica u najbolju ligu barem po forumu...:D

This Post:
00
263606.2 in reply to 263606.1
Date: 10/15/2014 12:13:17
Overall Posts Rated:
3131
Da odgovorim prvi ja posto sam starosedelac. Meni odlaze cetvorica najiskusnijih, verovatno ce i peti tako da ove sezone nema nista od napada na prolaz u II ligu. Ja planiram da udjem u plej of i predpostavljam da cu tu stati. Treniram ovog centra Djukica za mladu reprezentaciju i sve ce biti podredjeno tome i naredjenjima selektora i skauta. Imam otezavajucu okolnost da mi je jedan pomocni program, narocito dobar za evidenciju treniranja-prestao da funkcionise, tako da cu mozda malo pogubiti konce, ali se nadam da se to nece odraziti na njegove skilove. U kupu planiram da odem sto dalje, kao i svi, ali ne verujem da cu daleko jer sam prosle sezone bio dobar... Pozdravljam sve novajlije, i pozivam ih da se ukljuce na forum kako bi smo odrzali tradiciju jednog od najfrekventnijih foruma u Srbiji.

This Post:
00
263606.3 in reply to 263606.2
Date: 10/15/2014 15:44:42
Overall Posts Rated:
44
moja nadanja su da se sto duze odrzim u 3 ligi ,kasnije mozda i napad na drugu ...

From: mijusko
This Post:
00
263606.4 in reply to 263606.3
Date: 10/17/2014 09:53:59
Overall Posts Rated:
3131
Profesore,jesi li radio nesto na skautovanju pa ti je sa drafta stigao ovaj majstor? Prvi put za mojih 12 sezona vidim da sa drafta dodje igrac sa platom 7 hiljada! Ako nisu tajna, zanimali bi me skilovi-cisto informativno-nista obavezno. U svakom slucaju-trebalo bi da to bude igrac koji ce biti kod tebe od pocetka do kraja karijere i da bude stub tima koji ce za nekoliko sezona igrati prvu ligu. Ja bih bar tako. Sa tom pocetnom platom i predpostavljam kakvim skilovima i potencijalom-greh bi bio ne trenirati ga maksimalno dok ne postane svetska klasa i oslonac reprezentacije. Ako nisi siguran da ces stizati redovno da ga treniras, bolje razmisli da ga odmah prodas, ali neka ga kupi neko od nasih (iz Srbije) kako bi ga kvalitetno trenirao. Mozda nije lepo sto te savetujem, ali kad sam ja ovo drvo od Djukica istrenirao do U21, a bio je tacno duplo slabiji na pocetku-zamisli samo koje su mogucnosti sa tim Maricem.

This Post:
00
263606.5 in reply to 263606.2
Date: 10/18/2014 18:03:28
Overall Posts Rated:
2424
Miljusko sta da ti kzzem za ovog malog Marica mala tajna velikih majstora...:) imao sam osecaj video si da sam celu proslu sezonu odigrao sa igracima sa zbirnom platom 120k sve otislo u skauting ( skauting je cudo) malo srece i znanja da nadjes ono sto trazis i eto sta sam dobio.Prihvatam savete naravo bez ustezanja ali znas me makar ti..:) imao sam ponudu vec da ga stavim na market zza 1m nisam ga dao...Znas me sve za reprezentaciju gde je dosao pokazace odanost napravicu od njega zver postati legenda i otici iz mog tima u penziju kao legenxa i kraj...:) @sve sam mu podredio Pokazacu ti i skilove kad se dokopam kompa ...:) mali ce da grize...:)
Sto se mojih ambicina tice plan mi je da napravim tim klinaca koji ce da grize da izvedem ovu dvojicu pikova od ovd i prosle godine da napravim tim koji ce moci da skine skalp svakome dkmet nadam se prva runda PO...:)

This Post:
00
263606.6 in reply to 263606.5
Date: 10/18/2014 18:09:03
Overall Posts Rated:
2424
I naravno taktika taktika i taktika tu bih voleo xa dobijem bitku...:) u kupu se nadam sto dalje ali vec u prvom kolu dobio sam lika po rangu skoro moj....

inace utisak prvog kola barem u nasoj divizini ovaj Azziki n bek zaboravih kako mu ime 8/8 trojke zabija a mislim 12/14 fg sutira ...nr vidjam to cesto bice vec po najavi zanimljiva sezona....:)

This Post:
00
263606.7 in reply to 263606.5
Date: 10/18/2014 18:09:05
Overall Posts Rated:
2424
I naravno taktika taktika i taktika tu bih voleo xa dobijem bitku...:) u kupu se nadam sto dalje ali vec u prvom kolu dobio sam lika po rangu skoro moj....

inace utisak prvog kola barem u nasoj divizini ovaj Azziki n bek zaboravih kako mu ime 8/8 trojke zabija a mislim 12/14 fg sutira ...nr vidjam to cesto bice vec po najavi zanimljiva sezona....:)

This Post:
00
263606.8 in reply to 263606.5
Date: 10/18/2014 20:31:06
Overall Posts Rated:
21832183
Да си га ставио на ТЛ тај га сигурно не би купио, из разлога што исувише дуго чекам некога да га упарим с овим нашим ХОФ-ом кога тренирам. Ако мисли да ме прелицитира мораће да плати реалну цену.

За све нормалне цифре с обзиром на потенцијал, године, распоред скилова, рупе у њима на одређеним местима спреман сам не да понудим већ да пребидујем и кинеске фармере. Ако наиђе такав цена није проблем.
Једино што ми екипа није фарма па да плаћам 5м+ само да би узео талента некој репрезентацији да је ослабим.

Ако мислиш да га задржиш најслабији ниво тренера је 6 а препоручује се као што га и сам имам ниво 7 (да би могао да извуче максимум из њега). Такви тренери коштају ≈ 2,5м+
Због скупог тренера принуђен сам на честе промене пратећег тренираног кадра тако да сам имао обрт капитала само у прошлој сезони цирка $6.686м (укупно сам у мањку $853.917к али ако се узме у обзир да су ми у тиму и 3 тренирца плаћена $2.311.907м то значи да сам у чистом плусу $1.457.990м само на играчима који су "протрчали" за прошлу сезону, остале не рачунам). Захваљујући доброј политици успео сам да са скором 0-22 будем у средини по заради од посете публике односно од ње сам зарадио скоро $1м више но било који претходник који је испао из те лиге у задњих 5 сезона, а у сезонама када сам био боље пласиран имао сам просек зарада за сезону ≈ 390к само од арене читаве сезоне без плеј-офа што је било просечно ≈ 50к+ у односу на другопласираног по приходима од арене у лиги (по сезони то изађе > 600к+)


Мени треба још 1 (наш) тренирац што пре такав да може да се упари са ХОФ-ом 208цм и да се ради споља.

А плата - овај ХОФ што сам га узео има сад плату 5к али и Σск=75 и купљен је за багателу (1,25м) истина на крају сезоне кад су цене највише и кад су тражили од 1,5м÷2.5м за МВП-ије и ХОФ-ове и са Σск≤65.

На први поглед за ту плату би требао да има око 3÷5 х 8, и остале скилове на нивоу 6 или прошаране да варирају 4÷7.
Што се мене тиче ако га продајеш не мораш га стављати у глуво доба ноћи јер и по дану могу да одувам конкуренцију. Ко има клуб и гледа економију свог клуба неће се расипати много више но што играч вреди. Али ако лицитира фарма онда цифре могу да иду и по неколико милиона па и много више.

Толико о гајењу коза :)



Last edited by jamais vu at 10/18/2014 20:32:07

From: mijusko
This Post:
00
263606.9 in reply to 263606.8
Date: 10/19/2014 04:02:56
Overall Posts Rated:
3131
Uh jbt LUTKA, kakvu si ti nauku napravio od ove igre, svaka cast. Profesore, o ovome sam govorio kad sam pominjao da mozda nemas dovoljno vremena da napravis cudo od igraca od Marica. Vidis li ti sta lutka radi sa igracima....Za pocetak, mozes li da kupis trenera nivoa 7? I da izdrzis finansijski? Nemoj pogresno da me shvatis, ti pokusavas da drzis i ekipu u takmicenju a ljudi poput lutke ne prezaju da ispadaju iz lige za ligom i da trose novac na trenera nivoa 7 samo da bi napravili azdaju od igraca....
Da ne pricam da verujem da lutka ima trikove o kojima i ne prica verovatno....Mozda da probas da ga stavis na prodaju za 25-30 miliona, mi tako saznamo skilove a ti vidos koliko ce pregleda imati pa ces videti kolika mu je vrednost....Ili na neku jos vecu cifru, koju niko nece da plati. Lutka, koliko bi bila cifra za koju se sigurno ne bi prodao Maric? 50 miliona?

This Post:
00
263606.10 in reply to 263606.9
Date: 10/19/2014 08:05:16
Overall Posts Rated:
22
Pozdravam svima, neplanirano sam dosao u 3. ligu, sada ce biti cilj tu i ostati :D

This Post:
00
263606.11 in reply to 263606.7
Date: 10/19/2014 09:40:37
Overall Posts Rated:
7070
Nemoj da se uzbuđujete za azzikinog beka, kad ga neko čuva ne može vola da ubode :)