BuzzerBeater Forums

Poland - IV.58 > Sezon 27

Sezon 27

Set priority
Show messages by
From: Siwy
This Post:
00
257025.1
Date: 04/01/2014 16:26:21
Overall Posts Rated:
15061506
I znów witam wszystkich tegorocznych (tak, wiem, że sezon w BB to nie rok, ale "tegosezonowych" naprawdę głupio brzmi) uczestników IV.58- zarówno tych, którzy mieli okazję zabłysnąć już w zeszłym sezonie, jak i beniaminków, oraz spadkowiczów.

Wydaje mi się, żę to będą ciekawe rozgrywki- zwłaszcza u nas, niebieskich. Z jednej strony mamy Boguszów, który ze swoimi astronomicznymi pensjami wydaje się być faworytem tak długo, jak będzie w stanie je utrzymać. Z drugiej strony jednak za drużyną Piksla znajduje się naprawdę groźny, bogaty i/lub umiejący grać peleton (Supreme, Węglówka, Loosers, Profi-Team, Diavoli). Tutaj naprawdę może być ciężko o sam awans do PO, dlatego też na razie początek ligi odpuszczam... ale zamierzam się jeszcze w tym sezonie rozkręcić.

U czerwonych sytuacja wydaje się o wiele prostsza. Tutaj faworytem wydaje się być najsilniejsza finansowo w lidze drużyna Jerzyków. Niemniej jednak do walki mogą się włączyć ostatnio coraz mocniejszy Pronout; pod koniec sezonu groźni mogą też być AngryMeni, którzy wszak wiecznie staruszkami grać nie będą. Nie wydaje mi się, żeby Starościaki powtórzyły zeszłoroczny wyczyn- to jednak zbyt słaby finansowo klub. Trzeba też zauważyć, iż czerwoni nadal wydają się być o wiele słabszą konferencją, tak więc najprawdopodobniej po raz trzeci z rzędu tytuł wygra ktoś z niebieskich.

OK, wiem że pewnie większość czytających ten post pomyślała "tl;dr", czy coś w ten deseń. Chciałbym więc jeszcze zadać na koniec parę typowych pytań, które mogą stać się podstawą dyskusji na forum. Macie jakieś plany na tegoroczny sezon? Czy wasze zdanie na temat faworytów jest inne? I co sądzicie o właśnie wystawionych na TL-ce gwiazdorach Boguszowa?

Życzę wszystkim menedżerom powodzenia i niech wygra najlepszy!

Last edited by Siwy at 04/01/2014 16:27:02

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
This Post:
00
257025.2 in reply to 257025.1
Date: 04/02/2014 07:45:57
Overall Posts Rated:
00
Witam wszytkich :) To będzie mój drugi pełny sezon w BB, ale za to pierwszy trudny i pełen wyzwań (poprzedni spędziłem w lidze pełnej botów). Celem jest oczywiście utrzymanie i trening młodych graczy. W drafcie udało mi się wyciągnąć genialnego zawodnika z szansą nawet na dorosłą kadrę, więc jestem pełen nadziei na jego szybki rozwój i co za tym idzie poprawą gry całej drużyny. Nie dokonałem jeszcze pełnego rozpoznania wszystkich klubów, więc od razu spytam jak widzicie moje szanse na utrzymanie się w tej lidze?
Życzę wszystkim powodzenia w nadchodzącym sezonie!

From: Siwy

This Post:
00
257025.3 in reply to 257025.2
Date: 04/04/2014 16:10:32
Overall Posts Rated:
15061506
Cóż... zacząłbym od pytania, ile masz aktualnie na koncie. Widzę, że budujesz drużynę młodzików, ale dobrym posunięciem będzie dokupienie paru staruszków z 10-12k pensji na obwodzie (PG, SG). Chcąc nie chcąc i tak trenować będziesz podkoszowych, którzy w decydującej rozgrywce powinni ci się bardzo przydać. A te dwie pozycje (czyli PG i SG) masz wolne. Takie wzmocnienia powinny kosztować cię ok. 100-150k łącznie (choć nie wiem, jak to będzie w związku z inflacją po Utopii). Na dobrą sprawę tyle można ugrać, po prostu przechodząc w PP fazę pojedynków z botami. A do ASG będziesz pewnie wyciągał z hali 150k...
Co do utrzymania... cóż, będzie ciężko. Twój zespół ma aktualnie najniższe pensje w stawce; najprawdopodobniej będziesz walczył o pozostanie w lidze z dwoma innymi beniaminkami- Lechem i Kingiem Jamesem (może jeszcze AngryMenami, bo też są w treningu lub Starościakami, bo ich właściciel naprawdę nie grzeszy aktywnościa) . Pomimo słabej sytuacji kadrowej masz jednak bardzo realne szanse- ci menedżerowie cały czas walą tą samą taktykę, nie słyszeli o cudownych właściwościach entuzjazmu, mają dość duże kominy płacowe, co sprawia, że ich składy nie będą pewnie wykorzystywały całej swojej wartości. To właśnie przeciw nim dałbym w bezpośrednim meczu normala, dołożył dobrze przewidziane GDP (jakby co, mogę pomóc), i wtedy możesz ich pokonać. Pozostałym rywalom dawałbym TiE, by utrzymać wysokiego enta... ale w BuzzerManagerze widzę, że tą sztukę już opanowałeś. Jeszcze tylko dbaj o minuty, by poprawić formę, a na jakieś 99 % powinienieś pozostać w lidze.

A co do tego genialnego zawodnika... 18-letni historyk z 4k pensji... naprawdę masz gigantyczne szczęście, że trafiłeś na takiego gracza. Nie zmarnuj tego!

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Qubas91

To: Siwy
This Post:
00
257025.4 in reply to 257025.3
Date: 04/10/2014 15:42:18
Overall Posts Rated:
33
jak wrażenia po dwóch meczach? Jakie plany na sezon? Ja przegrałem dwa pierwsze mecze, ale specjalnie mnie to nie zdziwiło, będę walczył w sobotę. Nawet jak spadnę awans się opłaci na chwilę obecną 80-90k zysku na tydzień + puchar. Musze się dozbroić. Jednak jest przepaść między III, a IV ligą.

From: Siwy

This Post:
00
257025.5 in reply to 257025.4
Date: 04/11/2014 12:06:44
Overall Posts Rated:
15061506
W wyniku paru zbiegów okoliczności (przez parę dni rzadko kiedy byłem aktywny, zmiany w lidze), jak widać, forum siadło...
Po tym, jak Boguszów i Supreme wyhamowały z pensjami, skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że nie widzę szans na awans. Co do wrażeń po pierwszych dwóch meczach... cóż, niby jest dobrze, ale zdaję sobie sprawę, że zabawa dopiero się rozpoczyna, a oceny z dotychczas rozegranych spotkań trochę kłamią. Prawdziwą siłę drużyny powinieniem poznać dopiero w ok. 7. kolejki- wtedy też już powinienem zacząć polowanie na ostatni element układanki (obwodowy z pensją 20-25k).

Aż się muszę zapytać- jak oceniasz moją sytuację w tym sezonie? Kto oprócz mnie ma jeszcze duże szanse?

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
This Post:
00
257025.6 in reply to 257025.4
Date: 04/11/2014 14:37:39
Overall Posts Rated:
1111
Wychodzi na to że aby awansować trzeba mieć niezłe zaplecze finansowe :(

From: Qubas91
This Post:
00
257025.7 in reply to 257025.6
Date: 04/11/2014 15:27:41
Overall Posts Rated:
33
Zależy, jeśli nie chcesz kupować dziadków to sądzę, że i 1,5-2kk będzie mało. Jeśli zawodników po 32-34 lata z 600k-800potrzebne, oczywiście zależy do jakiej ligi trafisz i jakich zawodników już masz. Ja dopiero wróciłem z wakacji, więc nawet średnio się po swojej lidze rozejrzałem i nie mam pojęcia czy na tle innych lig jest bardzo mocna czy nie. Generalnie żeby coś ugrać w III lidze sądzę że dobrze zbilansowany skład z pensją druzyny na poziomie 200-230k jest potrzebny. Ja mam obecnie 189k pensji i chyba na 16 mam drugą czy trzecią najniższą pensję graczy. Patrząc trzeźwym okiem będzie walka o miejsca 6-7 i baraże z drugą konfą, która wydaje się słabsza. Jednak jak słusznie zauważyłeś nic nie można oceniać po dwóch meczach. Ja muszę kupić rozgrywającego i centra/pf. Jak patrzę rozgrywający nie za stary to koszt koło 500k z pensją na poziomie 35-50k, a centrzy są trochę tańsi, ale pensie mają wyższe. Kasę będę miał za dwa- 3tygodnie a do tego czasu mogę baty zbierać. Hala tak dużego znaczenia moim zdaniem nie ma o ile nie jest jakaś malutka, można podbić ceny biletów i tragedii nie ma.

Co do pytania Siwullsona to po bardzo pobieżnym rozejrzeniu się po drużynach o ile Kane nie wzmocni składu to czerwona konfa Ci nie zagraża. Ja na twoim miejscu skupiłbym się tak jak ja na lidze. Puchar graj puki możesz, walcz o przewagę własnego parkietu, co umożliwi Ci wygranie konfy z Węglówką lub z Supreme( o ile ma kasę). Finał ligi będzie formalnością. Jeśli chcesz wyślij mi na prywatną dochody z hali swoich przeciwników i swoje + pensje to coś będzie łatwiej oszacować.
A tak btw masz łep do tej gry, a ja się nie czuje autorytetem, żeby Ci doradzać :)

Last edited by Qubas91 at 04/11/2014 15:32:42

This Post:
00
257025.8 in reply to 257025.6
Date: 04/12/2014 05:06:53
Overall Posts Rated:
15061506
Ja bym jeszcze dodał, że oprócz tego, że trzeba mieć pieniądze, to trzeba wiedzieć, jak je wydawać

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Qubas91

To: Siwy
This Post:
00
257025.9 in reply to 257025.8
Date: 04/12/2014 11:48:06
Overall Posts Rated:
33
W tej grze jak wiesz jak zarobić to i wiesz jak wydać, ale oczywiście masz rację.

From: Siwy
This Post:
00
257025.10 in reply to 257025.9
Date: 04/12/2014 16:33:51
Overall Posts Rated:
15061506
Dzień 3 (Sobota 12 Kwiecień 2014) : Występy za pośrednictwem (http://www.buzzer-manager.com)

Wyniki kolejki
Pantery Zgorzelec 102 - Warsaw Loosers 82
Profi-team 91 - KS Węglówka 99
Z Boguszowa-Gorc 85 - ZBW Diavoli 97
Wsciekłe Makrele 82 - SUPREME BASKET TEAM 117
Puławy Witchers 96 - lech2010 108
starościaki 89 - Pronout Jasło 103
jerzyki 138 - Alkoholic Bytom 136
12AngryMen 90 - LeMarvellous King James 101

Najlepsze drużynowe osiągnięcia kolejki
Punkty : 138 : jerzyki
Zbiórki : 60 : KS Węglówka
Asysty : 34 : Pronout Jasło
Przechwyty : 19 : lech2010
Zablokowane rzuty : 13 : Warsaw Loosers

Najlepsze indywidualne osiągnięcia kolejki
Punkty : 47 : G. Cappelletti (jerzyki)
Zbiórki : 24 : A. Graevskiy (Warsaw Loosers)
Asysty : 17 : F. Pieniążek (LeMarvellous King James)
Przechwyty : 5 : C. Vera (jerzyki), M. Krikos (lech2010)
Zablokowane rzuty : 5 : P. Macchia (Pantery Zgorzelec)

Najlepsza piątka kolejki
Point Guard : Á. Györki (Z Boguszowa-Gorc) (41 Punkty, 4 Zbiórki, 4 Asysty, 1 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 36
Shooting Guard : G. Cappelletti (jerzyki) (47 Punkty, 4 Zbiórki, 8 Asysty, 2 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 47
Small Forward : O. Palmieri (Alkoholic Bytom) (37 Punkty, 8 Zbiórki, 10 Asysty, 2 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 41
Power Forward : M. Blackmore (LeMarvellous King James) (44 Punkty, 17 Zbiórki, 0 Asysty, 3 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 48
Center : T. Chu Shi (ZBW Diavoli) (26 Punkty, 21 Zbiórki, 2 Asysty, 2 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 40

MVP kolejki
M. Blackmore (LeMarvellous King James) (44 Punkty, 17 Zbiórki, 0 Asysty, 3 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 48

Najsłabszy występ kolejki
J. Anders (starościaki) (0 Punkty, 0 Zbiórki, 1 Asysty, 0 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : -4

Wszystkie rodzaje statystyk
Zawodnik, który zapomniał zdjąć rękawic zimowych : G. Bukalski (Puławy Witchers), R. Tomambo (Alkoholic Bytom) : 6 Straty

Zawodnik dostrzeżony przez sędziego : H. Markowski (Profi-team), P. Wrase (SUPREME BASKET TEAM), B. Buchta (ZBW Diavoli), A. Przywara (Puławy Witchers), D. Ruddock (Z Boguszowa-Gorc), A. Saule-Saulitis (starościaki), A. Duraku (starościaki), L. Rongnan (Alkoholic Bytom), F. Macis (Warsaw Loosers), M. Samborski (Warsaw Loosers), C. Abánades (12AngryMen) : 6 Faule

Iron man : C. Vera (jerzyki), G. Cappelletti (jerzyki) : 53 Minuty

Snajper : Á. Györki (Z Boguszowa-Gorc) : 8 3 punkty

Najlepszy zawodnik : D. Cetkovic (SUPREME BASKET TEAM), Z. Anhao (Alkoholic Bytom) : Ocena : 13.5

Najsłabszy zawodnik : J. Wilman (Puławy Witchers) : Ocena : 3.5


Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Qubas91

To: Siwy
This Post:
00
257025.11 in reply to 257025.10
Date: 04/22/2014 14:23:07
Overall Posts Rated:
33
Forum kompletnie padło?