BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Schemat zmian

Schemat zmian (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: jentas
This Post:
00
223306.1
Date: 08/09/2012 15:52:26
Overall Posts Rated:
22
Jest opis schematu zmian w poradach.Np: trener dokonuje zmiany według listy rezerwowych. W tym przypadku trener wybiera według naszego ustawienia.Ogólnie tyle wiem. Ale kuźwa jak to działa ?Czy ktoś ten temat zna bardziej szczegółowo?

From: Tales

This Post:
22
223306.2 in reply to 223306.1
Date: 08/09/2012 15:58:42
Overall Posts Rated:
445445
...wystarczy dobrze przeczytać instrukcję gry... a na przyszłość nie zakładaj nowego wątku tylko zadaj pytanie w odpowiednim już istniejącym...

Schemat zmian

Trener czasem będzie wprowadzał zmiany według własnej koncepcji, decydując ile minut mają zagrać gracze podstawowi, zmiennicy i głębokie rezerwy, a nawet gracze siedzący na ławce, a nie umieszczeni przez Ciebie na liście rezerwowych. Możesz ustawić poziom ingerencji trenera w Twoje ustawienia, każąc mu stosować się ściśle do Twoich poleceń (Dokładnie wg listy rezerwowych), dać mu całkowitą dowolność w dokonywaniu zmian (Zostaw decyzje trenerowi), użyć połączonej wersji dwóch powyższych (Trener wybiera z listy rezerwowych) lub narzucić trenerowi schemat zmian dając wolną rękę w czwartej kwarcie, by zrobił wszystko celem wygrania meczu (Wg listy do 4 kwarty).

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
From: B.B.King

This Post:
00
223306.3 in reply to 223306.1
Date: 08/09/2012 17:30:59
Overall Posts Rated:
12061206
Po prostu nie używaj schematów "Wg listy do 4 kwarty" ani "Trener wybiera z listy rezerwowych".

From: B.B.King

This Post:
00
223306.4 in reply to 223306.2
Date: 08/09/2012 17:34:28
Overall Posts Rated:
12061206
Hmmm...
W instrukcji schemat zmian jest beznadziejnie opisany, one działają zupełnie inaczej niż się nazywają, w dodatku w instrukcji nie jest napisane, że 2 z 4 schematów zmian są zbugowane. Odsyłanie w tym wypadku do instrukcji może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
A który wątek jest odpowiedni do zadania tego pytania? Sprawdziłem kilka (około 10) ostatnich stron z tytułami wątków na tym forum i żaden nie wskazuje na podobną tematykę. Więc jak najbardziej wskazane jest założenie nowego wątku.

From: MuzG

This Post:
00
223306.5 in reply to 223306.4
Date: 08/09/2012 17:39:10
Overall Posts Rated:
334334
A który wątek jest odpowiedni do zadania tego pytania? Sprawdziłem kilka (około 10) ostatnich stron z tytułami wątków na tym forum i żaden nie wskazuje na podobną tematykę.

Skasować wątki Pytania i odpowiedzi vol.1-14 ! I tak w gąszczu tych wątków nikt nie znajdzie tego czego potrzebuje ! Zakładać same nowe wątki !

Last edited by MuzG at 08/09/2012 17:39:32

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
223306.6 in reply to 223306.5
Date: 08/09/2012 17:55:33
Overall Posts Rated:
12061206
Postulat słuszny.
Tylko że jak ktoś założy nowy wątek, to zawsze jest odsyłany do "Pytań odpowiedzi"...

From: MuzG

This Post:
00
223306.7 in reply to 223306.6
Date: 08/09/2012 18:02:57
Overall Posts Rated:
334334
Postulat słuszny.
Tylko że jak ktoś założy nowy wątek, to zawsze jest odsyłany do "Pytań odpowiedzi"...

Nie oszukujmy się - interfejs forum BB to nie wyszukiwarka google. Z opcji przeszukiwania mogą korzystać tylko supporterzy (a nowicjusze przeważnie nimi nie są, albo są przez tydzień), a nawet gąszcz nowych wątków nic na to nie poradzi, bo rzadko komu będzie chciało się przewijać 10 archiwalnych zakładek forum, żeby znaleźć temat który go interesuje, założony przez innego nowicjusza miesiąc temu (bo przy zakładaniu tylko i wyłącznie nowych wątków te bardzo szybko trafiały by do dalszych archiwalnych zakładek forum).
Tak więc patrząc rozsądnym okiem, już lepiej żeby nowicjusz zapytał w "pytaniach i odpowiedziach" (nawet jeśli to ma być spowodowane jego lenistwem), bo i tak ktoś mu odpowie, a pozostałe nowe wątki przeznaczać np. na tematy NT, U21, BBB itd. itp. Przynajmniej nie będzie przysłowiowego "burdelu"
Mój poprzedni post był ironią.

Last edited by MuzG at 08/09/2012 18:04:40

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
223306.8 in reply to 223306.7
Date: 08/09/2012 18:52:59
Overall Posts Rated:
12061206
Moja odpowiedź też była ironią, choć subtelniejszą.

Gdzie znajdzie szybciej odpowiedź? W wątku z pytaniami? No to jak zgadnąć w którym z 14 wątków pojawiło się zbliżone zagadnienie? Jak zgadnąć czy w ogóle padło? Jak zgadnąć czy padło w pierwszej setce postów, czy w drugiej, a może dziesiątej w danym wątku? Żeby się dowiedzieć, to należałoby przeglądnąć 14 tysięcy postów. Dosyć czasochłonne. I nie ma gwarancji, że w ogóle jest tam odpowiedź.
A jeśli każde zagadnienie jest w osobnym wątku, to wystarczy przejrzeć kilka stron z tytułami wątków, przelecieć wzrokiem i sprawdzić, czy coś brzmi podobnie do tego, co nas interesuje. To co jest łatwiejsze? A jak nie ma wątku o danej tematyce to założyć nowy. Wtedy następna osoba będzie mogła szybko dotrzeć do danej informacji.
Na całym świecie istnieje miliony for. Wszystkie mi znane i wartościowe dzielone są na wątki. Nawet moderatorzy czuwają i jak w jakimś wątku temat za bardzo odbiegnie od głównego, to wydzielają osobny wątek, żeby było wygodniej. W czym forum BB jest upośledzone w porównaniu do wszystkich innych, że powinno się składać z tylko jednego wątku?
Pomijam już fakt, że w jednym wątku trudniej prowadzić dyskusję na dany temat. Bo jeśli 2-3 osoby zadadzą w jednym czasie różne pytanie, to odpowiedzi będą się przeplatać. Pojawia się chaos jeśli wywiązuje się dłuższa dyskusja. A w osobnych wątkach masz wszystko posegregowane tematycznie. Wszędzie na świecie strumień informacji dzieli się na mniejsze części, żeby było łatwiej dotrzeć do tej, która nas interesuje.
Zobacz sobie jak fajnie jest na globalnym forum pomocy - wszystko w osobnych wątkach. Interesują Cię bloki - szukasz wątku o blokach i go czytasz. Chciałbyś się czegoś dowiedzieć o entuzjazmie, zaglądasz w wątki o entuzjazmie. A nie musisz się przebijać przez wszystko. Gdzie większość to będzie informacje, które Cię nie interesują lub je znasz.
Jaki dom jest lepiej zorganizowany? Z oddzielnymi szafami/półkami na ciuchy, talerze, książki, buty, ziemniaki, czy jedną szafą do wszystkiego? ;-)

Reasumując - jesteś totalnie w błędzie. To jeden wątek jest burdelem ;-)

Last edited by B.B.King at 08/09/2012 18:54:12

From: MuzG

This Post:
00
223306.9 in reply to 223306.8
Date: 08/09/2012 19:07:53
Overall Posts Rated:
334334
A jeśli każde zagadnienie jest w osobnym wątku, to wystarczy przejrzeć kilka stron z tytułami wątków, przelecieć wzrokiem i sprawdzić, czy coś brzmi podobnie do tego, co nas interesuje.

No cóż może i Twoje argumenty po części są poprawne, ale zapomniałeś o jednej bardzo ważnej zmiennej (która charakteryzuje nowicjuszy, a w zasadzie nie tylko ich). Człowiek z natury jest leniwy i większości osób po prostu nie chce się grzebać po forum w poszukiwaniu tematu, który został już dawno poruszony.
Idealnym przykładem są pytania zadawane tuż przed końcem sezonu o kalendarz na jego końcówkę, lub o zbliżający się draft. Pomimo, że taki sam temat znajduje się kilka wątków niżej na TEJ SAMEJ PODSTRONIE to ludzie i tak powielają pytanie nie racząc nawet skinąć wzrokiem delikatnie w dół.
To ja już wole żeby robili burdel w jednym wątku, niż na całym forum. Moim zdaniem to Ty "jesteś totalnie w błędzie" (jak to ładnie ująłeś :P) nie biorąc tej jakże ważnej dla naszej mentalności zmiennej ludzkiej (to że u innych jest porządek spowodowane jest również większym "upakowaniem" GM-ów w przeliczeniu na jednego użytkownika niż u nas).
A Twoje porównanie do domu jest raczej nietrafne. Poprawnie wyglądało by tak - każdy pokój to jeden wątek (przy czym pytania i odpowiedzi to spiżarka). To wole żeby mi ludzie zagracali spiżarkę, niż za każdym razem wyburzali ścianę celem zrobienia kolejnego (coraz mniejszego) pokoju do zagracania.

Edit:
Gdzie znajdzie szybciej odpowiedź? W wątku z pytaniami? No to jak zgadnąć w którym z 14 wątków pojawiło się zbliżone zagadnienie? Jak zgadnąć czy w ogóle padło? Jak zgadnąć czy padło w pierwszej setce postów, czy w drugiej, a może dziesiątej w danym wątku? Żeby się dowiedzieć, to należałoby przeglądnąć 14 tysięcy postów. Dosyć czasochłonne. I nie ma gwarancji, że w ogóle jest tam odpowiedź.

Żeby była jasność - ja nie jestem za tym, żeby ludzie przeszukiwali wątki z pytaniami i odpowiedziami. Ja jestem za tym, żeby o swoje wątpliwości po prostu pytali bez zagłębiania się w podstrony wątku - odpowiedź pewnie i tak znów dostaną dzięki uprzejmości innych (co będzie z korzyścią dla niektórych, którzy na bieżąco mogą utrwalać wiedzę o grze)

Edit 2:
W czym forum BB jest upośledzone w porównaniu do wszystkich innych, że powinno się składać z tylko jednego wątku?

Nie posiada dostępnej dla każdego zarejestrowanego użytkownika w miarę poprawnie działającej wyszukiwarki, która od razu wyszuka z kilkuset wątków, dwa/trzy właściwe. W BB ten luksus jest dla supporterów. I proszę o nie wypaczanie sensu mojej wypowiedzi - nigdzie nie napisałem, że BB powinno się składać tylko z jednego wątku. Jeden wątek powinien być na pytania związane z grą (jego mechaniką, wydarzeniami, kalendarium itp. zwał jak zwał), a pozostałe wątki na rozmowy np. o NT, U21, BBB i tym podobne.
No i tak na zakończenie (bo robimy mały off-top, gdyby było jak na globalu to już by był ślicznie wydzielony nowy bardzo potrzebny wątek :P) możemy się przebijać na argumenty, a prawda jest taka, że ani ja ani Ty nie jesteśmy twórcami BB i takim czczym gadaniem to my sobie możemy jedynie pomarzyć o "nowym ładzie".
Pozdrawiam,
MuzG

Last edited by MuzG at 08/09/2012 19:47:40

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
223306.10 in reply to 223306.9
Date: 08/09/2012 19:50:34
Overall Posts Rated:
12061206
Nie, to Ty jesteś w totalnym błędzie. Jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś w błędzie, to jesteś w jeszcze bardziej totalnym błędzie ;-)

Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego na milionach wszystkich innych for ludzie dzielą strumień informacji na mniejsze, posegregowane części. Cały świat się myli (nawet na forach innych krajów w BB lub forach globalnych) aż tu nagle jeden kraj w BB wpadł na wspaniały pomysł, że forum powinno składać się tylko z jednego wątku? Absurd.

Pomimo, że taki sam temat znajduje się kilka wątków niżej na TEJ SAMEJ PODSTRONIE to ludzie i tak powielają pytanie nie racząc nawet skinąć wzrokiem delikatnie w dół.

No i co z tego. W takim razie zadadzą w jednym wątku, mimo że stronę dwie strony wcześniej padło takie same. I dla kumatych graczy będzie jeszcze większy burdel. Zrozum, zakładanie nowych wątków to jest głównie dla tych, którzy nie śmiecą, tylko grzecznie chcą poszukać sobie odpowiedzi. W sytuacji, gdy jest jeden wątek to nie są w stanie.
I zostają tylko maniacy, którzy czytają wszystko jak leci. Nawet jeśli mają dziesięć razy czytać to samo, bo się nudzą. A ludzie szanujący czas swój i innych wolą segregować informacje. Wtedy każdy sobie wybiera to co go interesuje.

Przez tak beznadziejnie zorganizowane forum w Polsce to jesteśmy z wiedzą daleko za Murzynami w porównaniu do reszty krajów w BB. Wierz mi, wystarczy tylko chwilkę poczytać globala. To właśnie z powodu tej wiedzy przez kilkanaście sezonów nie potrafiliśmy zdobyć żadnych medali w kadrach, mimo bycia trzecim największym krajem w BB.

To ja już wole żeby robili burdel w jednym wątku, niż na całym forum.

I jaki problem w burdelu na całym forum, skoro całe forum ma składać się z jednego wątku?

odpowiedź pewnie i tak znów dostaną dzięki uprzejmości innych

Nonsens. Dostaniesz odpowiedź od osoby, która akurat jest zalogowana. A jeśli akurat ta osoba nie zna prawidłowej odpowiedzi, to poda błędną. I będziesz przekonany, że dana odpowiedź jest prawdziwa. I tak szybko nie zostanie sprostowana. Natomiast jeśli dane zagadnienie jest omawiane w osobnym wątku, to ktoś w przyszłości może dopisać sprostowanie.
I wierz mi. Moim skromnym zdaniem, jakieś 30-40% odpowiedzi udzielanych na polskich forach jest błędnych.


Nie posiada dostępnej dla każdego zarejestrowanego użytkownika w miarę poprawnie działającej wyszukiwarki, która od razu wyszuka z kilkuset wątków, dwa/trzy właściwe.

I właśnie dlatego należy czytelnie tytułować wątki i dzielić tematy na mniejsze części. Bo o ile wtedy znalezienie właściwego wątku wymaga odrobinę trudności, to jest to wykonalne. Jeśli wszystko jest w jednym wątku to dotarcie do jakiejkolwiek informacji, która powstała wcześniej, jest awykonalne.
A jeśli ktoś nie znajdzie - trudno. Najwyżej założy sobie nowy wątek, który zdubluje jakiś stary. A jak będzie mało ważny, to spadnie do daleko wgłąb. I dobrze mu tak, skoro był mało ważny.

Jeden wątek powinien być na pytania związane z grą (jego mechaniką, wydarzeniami, kalendarium itp. zwał jak zwał), a pozostałe wątki na rozmowy np. o NT, U21, BBB i tym podobne.

Czyli jeden wątek w zasadzie na wszystko. Trening, draft, mecze, strategia, system rozgrywek, taktyka, poszczególne skille, handel, personel, hala. Każde z tych zagadnień to oddzielny dział. A dla Ciebie to wszystko nadaje się do jednego wątku.
BBB i kadry to tylko dodatek, maksymalnie 4 osoby w Polsce grają w tych rozgrywkach (chociaż raz już udało się wprowadzić piątą, może znowu się uda).

I proszę o nie wypatrzanie sensu mojej wypowiedzi - nigdzie nie napisałem, że BB powinno się składać tylko z jednego wątku.

Rozmawiamy o forum "Pomoc - Polski" a nie "BB Poland". Na forum pomocy temat kadr i B3 praktycznie nie istnieje. A wszystko pozostałe chcesz wpakować do jednego wątku. Czyli de facto chcesz jeden wątek do wszystkiego.

From: MuzG

This Post:
22
223306.11 in reply to 223306.10
Date: 08/09/2012 21:37:28
Overall Posts Rated:
334334
Przez tak beznadziejnie zorganizowane forum w Polsce to jesteśmy z wiedzą daleko za Murzynami w porównaniu do reszty krajów w BB. Wierz mi, wystarczy tylko chwilkę poczytać globala. To właśnie z powodu tej wiedzy przez kilkanaście sezonów nie potrafiliśmy zdobyć żadnych medali w kadrach, mimo bycia trzecim największym krajem w BB.

Ciekawe są te Twoje argumenty - wychodzi na to, że skoro jakaś nacja jest liczniejsza od innej to z automatu jest zobligowana do wygrywania najwyższych trofeów. W takim razie co na to Chińczycy którzy są najliczniejszym narodem na świecie, a ich reprezentacja piłki nożnej nie zdobyła żadnego znaczącego trofeum na arenie światowej. Napiszesz "nie potrafią zarządzać tym burdelem" (aluzja do jednego wątku). To skoro twierdzisz, że "jesteśmy z wiedzą daleko za Murzynami" (pisane w czasie teraźniejszym) to jakim cudem od kilku sezonów zdobywamy trofea ? Widać obecne rozwiązania jednak jakoś się sprawdzają w naszym przypadku.

Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego na milionach wszystkich innych for ludzie dzielą strumień informacji na mniejsze, posegregowane części. Cały świat się myli (nawet na forach innych krajów w BB lub forach globalnych) aż tu nagle jeden kraj w BB wpadł na wspaniały pomysł, że forum powinno składać się tylko z jednego wątku?

Wytłumaczyłem już to bardzo dokładnie, ale powtórzę raz jeszcze. Forum BB nie posiada dostępnej dla każdego zarejestrowanego użytkownika w miarę poprawnie działającej wyszukiwarki, która od razu wyszuka z kilkuset wątków, dwa/trzy właściwe. A co mi da dokładne nazywanie wątków jeśli i tak muszę wertować kilka podstron, żeby odnaleźć to czego akurat potrzebuję, bo jako nie-supporter nie mam możliwości używania wyszukiwarki. Dodatkowo może również mieć miejsce zwykła ludzka słabość jak przeoczenie. Wyszukiwarka dostępna dla wszystkich (dobrze napisana) nie przeoczy poprawnie nazwanego wątku, człowiek może go przeoczyć.

Nonsens. Dostaniesz odpowiedź od osoby, która akurat jest zalogowana. A jeśli akurat ta osoba nie zna prawidłowej odpowiedzi, to poda błędną. I będziesz przekonany, że dana odpowiedź jest prawdziwa. I tak szybko nie zostanie sprostowana. Natomiast jeśli dane zagadnienie jest omawiane w osobnym wątku, to ktoś w przyszłości może dopisać sprostowanie.

A to już w jednym wątku nie można dać sprostowania do swojej błędnej wypowiedzi ? Oczywiście, że można - wystarczy wejść w dany wątek u góry w rozwijanym menu "pokaż wiadomości" wybrać swoje wiadomości i poprawić, ewentualnie zaadresować do osoby której się wcześniej odpowiadało (wiadomość o osobie zawarta jest w poprzednim poście z odpowiedzią). Ta opcja dostępna jest dla wszystkich a nie tylko wybrańców.

Moim skromnym zdaniem, jakieś 30-40% odpowiedzi udzielanych na polskich forach jest błędnych.

Jesteś znany z bardzo analitycznego podejścia do różnych spraw (co osobiście mi się podoba), ale mógłbyś czymś poprzeć swoje te swoje 30-40%? Już od dawna nie wierzę w dane statystyczne które znajduje w internecie, nie mające poparcia w jakimś wiarygodnym źródle. Z drugiej strony jednak jestem pełen podziwu jak doskonałe informacje posiadasz na temat BB skoro z dość sporą dozą pewności stwierdzasz które informacje są zdecydowanie błędne, a które nie. Ja pomimo, że trochę już o BB wiem nie śmiałbym powiedzieć że jestem bezbłędny w tym temacie, jak widać niektórzy jednak uważają że są.
Zresztą myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tej wymiany argumentów. Każdy z nas będzie nadal twierdził, że ten drugi jest w błędzie i tym sposobem możemy sobie codziennie pisać riposty na swoje wypowiedzi w nieskończoność. Ja nie mam zamiaru zmieniać swojego poglądu, Ty również, ale jako zwykli użytkownicy też nie narzucimy wszystkim jak mają się zachowywać. Za to łączy nas na pewno jedno - oboje chcemy pomagać innym menadżerom, ale jak widać każdy na swój sposób. I niech tak pozostanie, bo jedynym wynikiem takiego stanu rzeczy jest co najwyżej konstruktywna polemika, a nie jakaś nienawiść.

Last edited by MuzG at 08/09/2012 21:39:06