BuzzerBeater Forums

Makedonija - III.10 > Trening

Trening

Set priority
Show messages by
This Post:
00
187243.1
Date: 06/13/2011 11:53:31
Overall Posts Rated:
2020
Zdravo jas sum nov do sega se sum sovladal,a samo edna mi ostana na listata.Kako i kolku pati na den da go odrzuvam treningot.Ve molam ako mozeete da mi pomognete ,pa moite igraci da se spremni za sledniot natprevar.

Last edited by Tom Tiboldor at 06/15/2011 06:49:07

This Post:
00
187243.2 in reply to 187243.1
Date: 07/23/2011 09:26:13
Overall Posts Rated:
44
Ubavo e objasneto vo priracnikot za novi - na makedonskiot forum...

se treniraat mladi...18-19-20 godini... tie poveke se ravivaat...

gledas kakvi mladi imas i taka i treningot ke go postavis... AKo imas PF i C mladi togas treninzite se:
inside scoring
inside defence
rebounding
blokadi.

toa znac vo nasiov primer deka PG i SG i SF nema da dobijat trening.
Obratno e neli ako gi treniras niskite pozicii...togas visokite nema da treniraat..

za da dobijat maksimalen trening treba tie mladi (vo nasiov primer PFata i Cite) da imaat odigrano nad 48min. vo nedelata od vkupno neli 3 natprevari... ako imaat pomalku minuti nema da dobijat celosen trening...

Formata za natprevar ne zavisi od trening - NIKOGAS nemoj da postavis team-trening so "game shape" - toa e izguben trening bidejki formata se mesti i na drug nacin.
Za da dobijat podobra forma igracite treba da imaat nedelno od 48 do 75 min odigrani...i taka im se podobruva formata za natprevar.

Jas moite...deka se slabi, gi trenirav nekolku pati so team-trening za stamina (kondicija) i slobodni, da go popravam % deka ne mi e dovolno...