BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
171604.1
Date: 01/20/2011 14:13:59
Overall Posts Rated:
12061206
Ten wątek będzie w najbliższym sezonie głównym wątkiem dotyczącym polskiej reprezentacji (seniorów) w BB.

Informacje w pierwszych postach będą sukcesywnie zapełniane i aktualizowane.

Last edited by B.B.King at 01/29/2011 17:38:40

This Post:
11
171604.2 in reply to 171604.1
Date: 01/20/2011 14:16:16
Overall Posts Rated:
12061206
Baza danych Reprezentacji Polski

http://bbtools.x10.mx/poland/


SZTAB

Skauci

PG: toporek - (55432)
SG: piotrek90s - (56224)
SF: m4ti_ - (56139)
PF: Banan-mat66 - (56221)
C: B.B.King - (162366)

Last edited by B.B.King at 02/27/2011 10:46:50

This Post:
00
171604.3 in reply to 171604.1
Date: 01/20/2011 14:16:23
Overall Posts Rated:
12061206
rezerwacja

This Post:
00
171604.4 in reply to 171604.3
Date: 01/20/2011 14:17:55
Overall Posts Rated:
12061206
Ogłoszenie - nabór do sztabu

Szukam osób chętnych do pomocy przy kadrach. Szukam osób na do takich działań:

1. Wymyśl sobie co chcesz robić przy kadrach, a czego jeszcze nie było
2. Wymyśl sobie co chcesz robić przy kadrach, co już było i Cię zainteresowało
3. Skaut
4. Analiza rywala, doradztwo taktyczne
5. Projekt "Odwróceni"
6. Szperacz TL
7. Otoczka
8. Prowadzenie konkursu
9. Tłumacz
10. Mogę robić wszystko


Proszę o kontakt na priva z informacjami jaka fucha Cię interesuje. Oraz ewentualnie z innymi informacjami, które mogą być przydatne (umiejętności, doświadczenia).

Co można zyskać dzięki dołączeniu do sztabu? Rozwinąć swoją wiedzę odnośnie BB.
Dodatkowo każda z osób w sztabie pozna część tajników Jasnej Strony Mocy.



Wyjaśnienie.

1. Wymyśl sobie co chcesz robić przy kadrach, a czego jeszcze nie było
Jeśli masz pomysł na coś, co można zrobić przy kadrach, a czego Ci brakuje, to zacznij to robić. To może być wszystko, co Cię interesuje, co umiesz, co sprawia Ci przyjemność, o czym wiesz, że podołasz. Będziesz miał dużo wolnej ręki w realizacji tego pomysłu. Jeśli będzie to jakaś większa sprawa - poszukam ludzi do pomocy, a Ty zostaniesz szefem tego projektu. Tak więc masz jakiś pomysł lub wizję na rozwój kadry? - chętnie pomogę w realizacji.
Co to może być? Wszystko. Ja sobie parę sezonów temu wymyśliłem, że zrobię bazy draftu. Nikt mi nie mówił jak to ma wyglądać, zrobiłem po swojemu, przyjęło się i teraz co sezon z tego korzystamy. Stwierdziłem, że mam umiejętności, które pozwolą to wykonać, sprawiało mi to frajdę - długo się nie zastanawiałem tylko zrobiłem.
Ale to może być wszystko. Brakuje Ci wierszyków? Zacznik pisać wierszyki. Chciałbyś, żeby w wątkach meczowych były filmiki? Zrób filmik. Jesteś fanem statystyk - zrób statystyki (do tego wystarczy umiejętność dodawania, mnożenia i dzielenia - podstawowa umiejętność obsługi arkusza kalkulacyjnego wystarczy, żeby zrobić dowolną statystykę). Chcesz, żeby w kadrze był kącik fyzjerski? Zacznij go prowadzić. Tysiące możliwości.


2. Wymyśl sobie co chcesz robić przy kadrach, co już było i Cię zainteresowało
To dla osób, które nie mają żadnych rewolucyjnych pomysłów, ale jakieś zagadnienie szczególnie ich interesuje, sprawia frajdę i tym chcieliby się zajmować. Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności takimi osobami chciałbym obsadzać stanowiska - osobami, które mają sprecyzowany pomysł na to, co chcą robić. Bo to daje największą szanse, że się na tym znają i że będą dobrze to wykonywać i nie skończy się na słomianym zapale.
Najbardziej podejrzliwy jestem wobec osób z ostatniego punktu, czyli mogę robić wszystko. Bardzo często wszystko oznacza nic. Nikt nie zna się na wszystkim - tak piszą głównie osoby, które nie znają się na niczym (czyli na wszystkim znają się tak samo - w ogóle) ;-)


Last edited by B.B.King at 01/20/2011 16:45:07

This Post:
00
171604.5 in reply to 171604.4
Date: 01/20/2011 14:18:37
Overall Posts Rated:
12061206
3. Skaut
Pomoc w prowadzeniu zawodników, kontakt z właścicielami.

4. Analiza rywala, doradztwo taktyczne
Rozgryzanie rywala, znajdowanie słabych punktów, przewidywanie co może zagrać, oraz doradzanie co my powinniśmy zagrać.

5. Projekt "Odwróceni"
Chciałbym, żeby to w końcu wystartowało. Też będę się w to angażować, ale będę miał dużo innych obowiązków, więc nie będę mógł na odwróconych poświęcić tyle czasu ile byłoby potrzebne. Dlatego potrzebuję prawę ręki, która trochę mnie z odwróconymi odciąży. Robota dla osób z otwarymi umysłami, które nie boją się nowego.

6. Szperacz TL
Czasem rywale są na TL-u, trzeba spisać ich skille, co może się przydać w przyszłości. Nie jest trudne, ale wymaga systematyczności (zawodnik na TL-u jest 3 dni, więc raz na 3 dni warto by przeglądnąć TL, czy jakiś reprezentant lub potencjalny reprezentant z innego kraju się nie pojawił. Skilli nie trzeba będzie spisywać ręcznie. Zapewnię pomoc, która zautomatyzuje część działań, ale samo wejście na TL trzeba będzie zrobić samemu.

7. Otoczka
Potrzebują osób, które umieją nakręcić imprezę na forum i rozruszać towarzystwo.

8. Prowadzenie konkursu
Trzeba będzie zorganizować jakiś konkurs kadrowy. Forma dowolna. Potrzebna osoba, która go poprowadzi (będzie także miała decydujący głos przy wyborze formy konkursu). To może być typer ale nie musi.

9. Tłumacz
Czasem potrzeba przetłumaczyć jakąś informację. Prosiłbym o kontakt osoby, które potrafią się posługiwać językami innymi niż polski lub angielski. Żadne certyfikaty niepotrzebne tylko umiejętność dogadania. Gdyby była taka sytuacja, że potrzeba przetłumaczyć jakąś informację, to chciałbym, żeby było kilka osób pod ręką, które mogą to zrobić. To nie powinny być wielkie elaboraty. Najczęściej pewnie pytanie o skille właścicieli zawodników lub przetłumaczenie wiadomości zwrotnej. Czasem przetłumaczenie jakiegoś posta na forum rywali.
Proszę w mailu o informacje o jaki język chodzi. Mile widziane zarówno te popularne (niemiecki, hiszpański, francuski, itd) ale te mniej też (bo w takich przypadkach najtrudniej znaleźć tłumacza).


Last edited by B.B.King at 01/20/2011 14:20:47

This Post:
11
171604.6 in reply to 171604.5
Date: 01/20/2011 14:19:16
Overall Posts Rated:
12061206
Dorobek kadencji:
W tym poście będę prezentował w jakich kierunkach rozwija się kadra podczas obecnej kadencji.

1. Porządny przegląd najciekawszych polskich zawodników
Następni selekcjonerzy będą mieli o wiele większy komfort pracy wiedząc, że nikt wartościowy nie został przeoczony.
Częściowe wyniki przeglądu można zobaczyć tu: (171604.260) oraz tu: (171604.267).

2. Listy zawodników innych reprezentacji (kadrowicze + zaplecze)
Tak, rywale też są inwigilowani ;-) Z tym że nie bardzo mam to jak pokazać - tony megabajtów na moim dysku. Zawodników zagranicznych jest 40-50x więcej niż Polaków ;-)

3. Cotygodniowe raporty z pracy selekcjonera
Bardzo fajna rzecz. Co tydzień selekcjoner składa raport polskim prezesom z tego, co robił w tygodniu. Po pierwsze społeczność ma rzetelną informację o tym co robi selekcjoner, poszerza swoją wiedzę o kadrach, oraz w pewien sposób może kontrolować, to co selekcjoner robi i patrzeć mu na ręce.
Tydzień 1 - (171604.302)
Tydzień 2 - (171604.358)
Tydzień 3 - (171604.669)
Tydzień 4 - (171604.689)

4. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kadrach a baliście się zapytać
Wątek dla początkujących (i nie tylko), w którym mogą poszerzyć swoją wiedzę o kadrach. Trzeba upowszechniać zainteresowanie kadrami oraz szukać nowych kibiców, a może także pomocników lub osób chętnych do treningu.
Link do wątku: (171065.1).

5. Kalkulator opłacalności personelu
A więc w jaki sposób każdy może zaoszczędzić kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy tygodniowo.
Link do kalkulatora:
http://www.bbtools.x10.mx/staff/
Wyjaśnienie działania:
(171065.59)
Opis zalet jest m.in. tu:
(171604.358)

6. Badanie entuzjazmu w kadrze
Wyjaśnienie tu: (171604.359)

7. Badanie doświadczenia w kadrze
Wyjaśnienie tu: (171604.359)

8. Automatyczna baza zawodników
Najfajniejsza rzecz ze wszystkich do tej pory.
http://bbtools.x10.mx/poland/
====================================================
G O R Ą C O . . Z A C H Ę C A M . . D O . . Z G Ł A S Z A N I A . . Z A W O D N I K Ó W
====================================================

9. Pomysł współpracy pomiędzy polskimi Hattrickowcami a BuzzerBeaterowiczami
Pomysł opisany tu: (171604.560).
Niestety na razie odłożony na kupkę niezrealizowane. Czeka na lepsze czasy.

Last edited by B.B.King at 03/03/2011 19:56:29

From: MuzG

This Post:
00
171604.7 in reply to 171604.6
Date: 01/20/2011 15:26:55
Overall Posts Rated:
3030
To ja będę monotematyczny i trochę ponarzekam. Mianowicie napisałeś w pierwszym poście w tym temacie "SZTAB 24+" co jak dobrze rozumiem oznacza przeglądanie zawodników w wieku 24 lat lub więcej. Mimo to w powołaniach do kadry widzę zawodników w wieku 22 i 23 lat.
Inną sprawą jest natomiast fakt iż chyba coś nie gra w procesie sprawdzania zawodników pod względem przydatności do kadry. Kiedy jeszcze m4ti był selekcjonerem kadry mojego zawodnika nie było w jego bazie. Od momentu kiedy Ty stałeś się selekcjonerem również nikt nie odzywa się w sprawie mojego gracza. Rozumiem że realnych szans na kadrę może nie mieć, ale żeby nawet nikt nie był łaskaw sprawdzić w jakim obecnie jest stanie ?
Całkiem możliwe że mam wygórowane zdanie na temat swojego zawodnika, ale właśnie potrzebny byłby mi ktoś (najlepiej selekcjoner) kto sprawdziłby gracza i powiedział np. "sorry zawodnik się nie nadaje". Naprawdę jestem mocno zdziwiony że zawodnik który ma SS10=104 (w wieku 23 lat) nawet nie jest monitorowany.

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
171604.8 in reply to 171604.7
Date: 01/20/2011 15:48:46
Overall Posts Rated:
12061206
ok

From: MuzG

This Post:
00
171604.9 in reply to 171604.8
Date: 01/20/2011 16:14:04
Overall Posts Rated:
3030
ok

ok co ? Okej niedopatrzenie w monitorowaniu zawodników, okej mój zawodnik i tak nie ma szans ? Jakoś dziwnie lakoniczna i niepodobna do Ciebie (czytaj posty po kilkaset znaków) odpowiedź.

Message deleted
From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
171604.11 in reply to 171604.9
Date: 01/20/2011 16:25:22
Overall Posts Rated:
12061206
ok - przeczytałem. ok - przyjąłem do wiadomości, że będziesz monotematyczny i ponarzekasz. Chciałbym, żeby przy kadrze wszyscy dobrze się bawili, nawet monotematyczni narzekający.
Pytań nie było - odpowiedzi nie było.
Działania trwają. Są sprawy, które będą wykonane wcześniej a są sprawy, które będą wykonane później.
Wątpię, żeby Warchałowiczi nie był znany. Skoro znam jego skille z kilku różnych okresów z przeszłości ;-)

Uwielbiam lakoniczność. Ci, którzy mnie bliżej znają, to się przyzwyczaili i łapią w lot zwięzłe wypowiedzi. Niestety w większym gronie, zwłaszcza nieznających się bliżej osób, to prowadzi to do nieporozumień, wtedy wolę dopisać więcej, żeby ich uniknąć.