League Schedule -- Season 47
Date/Time Away team Status Home team
08/17/2019 13:00:00 Police Holbeck Potsdam Bulls
08/17/2019 13:00:00 Sandvjk evo-Vital Jets
08/17/2019 13:00:00 Rot Weiss Essen Basketsbonn
08/17/2019 13:00:00 KK Tobis RodaguMonotoners
08/17/2019 13:00:00 Hennings Rasselbande Die Gefundenen Fressen
08/17/2019 13:00:00 Locomotion Egelsbach Ole Mole´s
08/17/2019 13:00:00 Sparrows Ulm Club Berlin
08/17/2019 13:00:00 Jumpers Redderse Elmshorn Flames TV
08/20/2019 13:00:00 4 Potsdam Bulls 3 Sandvjk TV
08/20/2019 13:00:00 6 evo-Vital Jets 7 Rot Weiss Essen
08/20/2019 13:00:00 2 Basketsbonn 1 KK Tobis
08/20/2019 13:00:00 8 RodaguMonotoners 5 Police Holbeck
08/20/2019 13:00:00 8 Die Gefundenen Fressen 7 Locomotion Egelsbach
08/20/2019 13:00:00 1 Ole Mole´s 5 Sparrows Ulm
08/20/2019 13:00:00 4 Club Berlin 6 Jumpers Redderse
08/20/2019 13:00:00 3 Elmshorn Flames 2 Hennings Rasselbande
08/24/2019 13:00:00 4 Rot Weiss Essen 5 Potsdam Bulls
08/24/2019 13:00:00 1 KK Tobis 7 evo-Vital Jets TV
08/24/2019 13:00:00 3 Police Holbeck 6 Basketsbonn
08/24/2019 13:00:00 2 Sandvjk 8 RodaguMonotoners
08/24/2019 13:00:00 4 Sparrows Ulm 8 Die Gefundenen Fressen
08/24/2019 13:00:00 3 Jumpers Redderse 6 Ole Mole´s
08/24/2019 13:00:00 1 Hennings Rasselbande 7 Club Berlin
08/24/2019 13:00:00 2 Locomotion Egelsbach 5 Elmshorn Flames
08/27/2019 13:00:00 5 Potsdam Bulls 1 KK Tobis
08/27/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 2 Police Holbeck
08/27/2019 13:00:00 7 Basketsbonn 3 Sandvjk
08/27/2019 13:00:00 6 RodaguMonotoners 4 Rot Weiss Essen
08/27/2019 13:00:00 8 Die Gefundenen Fressen 5 Jumpers Redderse
08/27/2019 13:00:00 4 Ole Mole´s 1 Hennings Rasselbande TV
08/27/2019 13:00:00 7 Club Berlin 2 Locomotion Egelsbach
08/27/2019 13:00:00 6 Elmshorn Flames 3 Sparrows Ulm
08/31/2019 13:00:00 5 Basketsbonn 7 Potsdam Bulls
08/31/2019 13:00:00 6 RodaguMonotoners 8 evo-Vital Jets
08/31/2019 13:00:00 4 Rot Weiss Essen 2 Police Holbeck TV
08/31/2019 13:00:00 1 KK Tobis 3 Sandvjk
08/31/2019 13:00:00 7 Club Berlin 8 Die Gefundenen Fressen TV
08/31/2019 13:00:00 6 Elmshorn Flames 3 Ole Mole´s
08/31/2019 13:00:00 2 Sparrows Ulm 4 Hennings Rasselbande
08/31/2019 13:00:00 5 Jumpers Redderse 1 Locomotion Egelsbach
09/03/2019 13:00:00 6 Potsdam Bulls 5 RodaguMonotoners
09/03/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 7 Basketsbonn
09/03/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 1 KK Tobis
09/03/2019 13:00:00 4 Sandvjk 3 Rot Weiss Essen
09/03/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 6 Elmshorn Flames
09/03/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 8 Club Berlin
09/03/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 4 Jumpers Redderse
09/03/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 1 Sparrows Ulm TV
09/07/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 7 Potsdam Bulls
09/07/2019 13:00:00 4 RodaguMonotoners 6 Basketsbonn TV
09/07/2019 13:00:00 5 Sandvjk 3 Police Holbeck
09/07/2019 13:00:00 1 KK Tobis 2 Rot Weiss Essen
09/07/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 7 Die Gefundenen Fressen
09/07/2019 13:00:00 6 Elmshorn Flames 8 Club Berlin
09/07/2019 13:00:00 4 Locomotion Egelsbach 5 Hennings Rasselbande
09/07/2019 13:00:00 3 Jumpers Redderse 1 Sparrows Ulm
09/10/2019 13:00:00 5 Potsdam Bulls 7 Die Gefundenen Fressen
09/10/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 1 Ole Mole´s
09/10/2019 13:00:00 4 Basketsbonn 8 Club Berlin
09/10/2019 13:00:00 6 RodaguMonotoners 6 Elmshorn Flames
09/10/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 4 Hennings Rasselbande
09/10/2019 13:00:00 7 Sandvjk 5 Locomotion Egelsbach
09/10/2019 13:00:00 3 Rot Weiss Essen 2 Sparrows Ulm
09/10/2019 13:00:00 1 KK Tobis 3 Jumpers Redderse TV
09/14/2019 13:00:00 1 Ole Mole´s 4 Potsdam Bulls
09/14/2019 13:00:00 8 Club Berlin 8 evo-Vital Jets
09/14/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 3 Basketsbonn TV
09/14/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 6 RodaguMonotoners
09/14/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 2 Police Holbeck
09/14/2019 13:00:00 2 Sparrows Ulm 7 Sandvjk
09/14/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 5 Rot Weiss Essen
09/14/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 1 KK Tobis
09/17/2019 13:00:00 3 Potsdam Bulls 8 Club Berlin
09/17/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 3 Elmshorn Flames
09/17/2019 13:00:00 5 Basketsbonn 5 Hennings Rasselbande
09/17/2019 13:00:00 6 RodaguMonotoners 4 Locomotion Egelsbach
09/17/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 1 Sparrows Ulm
09/17/2019 13:00:00 7 Sandvjk 6 Jumpers Redderse
09/17/2019 13:00:00 4 Rot Weiss Essen 7 Die Gefundenen Fressen
09/17/2019 13:00:00 1 KK Tobis 2 Ole Mole´s
09/21/2019 13:00:00 3 Elmshorn Flames 3 Potsdam Bulls
09/21/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 8 evo-Vital Jets
09/21/2019 13:00:00 4 Locomotion Egelsbach 4 Basketsbonn
09/21/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 6 RodaguMonotoners TV
09/21/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 2 Police Holbeck
09/21/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 7 Sandvjk
09/21/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 5 Rot Weiss Essen
09/21/2019 13:00:00 8 Club Berlin 1 KK Tobis
09/24/2019 13:00:00 3 Potsdam Bulls 5 Hennings Rasselbande
09/24/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 4 Locomotion Egelsbach
09/24/2019 13:00:00 4 Basketsbonn 1 Sparrows Ulm
09/24/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 6 Jumpers Redderse
09/24/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 7 Die Gefundenen Fressen
09/24/2019 13:00:00 6 Sandvjk 2 Ole Mole´s TV
09/24/2019 13:00:00 5 Rot Weiss Essen 8 Club Berlin
09/24/2019 13:00:00 1 KK Tobis 3 Elmshorn Flames
09/28/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 3 Potsdam Bulls TV
09/28/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 8 evo-Vital Jets
09/28/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 4 Basketsbonn
09/28/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 7 RodaguMonotoners
09/28/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 2 Police Holbeck
09/28/2019 13:00:00 8 Club Berlin 6 Sandvjk
09/28/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 5 Rot Weiss Essen
09/28/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 1 KK Tobis
10/05/2019 13:00:00 4 Potsdam Bulls 1 Sparrows Ulm
10/05/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 6 Jumpers Redderse
10/05/2019 13:00:00 3 Basketsbonn 7 Die Gefundenen Fressen
10/05/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 2 Ole Mole´s
10/05/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 8 Club Berlin TV
10/05/2019 13:00:00 6 Sandvjk 4 Elmshorn Flames
10/05/2019 13:00:00 5 Rot Weiss Essen 5 Hennings Rasselbande TV
10/05/2019 13:00:00 1 KK Tobis 3 Locomotion Egelsbach
10/08/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 4 Potsdam Bulls
10/08/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 8 evo-Vital Jets TV
10/08/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 3 Basketsbonn
10/08/2019 13:00:00 8 Club Berlin 7 RodaguMonotoners
10/08/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 2 Police Holbeck
10/08/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 6 Sandvjk
10/08/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 5 Rot Weiss Essen
10/08/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 1 KK Tobis
10/12/2019 13:00:00 4 Potsdam Bulls 2 Police Holbeck
10/12/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 6 Sandvjk
10/12/2019 13:00:00 3 Basketsbonn 5 Rot Weiss Essen
10/12/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 1 KK Tobis
10/12/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 5 Hennings Rasselbande
10/12/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 3 Locomotion Egelsbach
10/12/2019 13:00:00 8 Club Berlin 1 Sparrows Ulm
10/12/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 6 Jumpers Redderse TV
10/15/2019 13:00:00 5 Sandvjk 4 Potsdam Bulls TV
10/15/2019 13:00:00 6 Rot Weiss Essen 8 evo-Vital Jets
10/15/2019 13:00:00 1 KK Tobis 3 Basketsbonn
10/15/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 7 RodaguMonotoners
10/15/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 7 Die Gefundenen Fressen
10/15/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 2 Ole Mole´s TV
10/15/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 8 Club Berlin
10/15/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 4 Elmshorn Flames
10/19/2019 13:00:00 4 Potsdam Bulls 6 Rot Weiss Essen
10/19/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 1 KK Tobis TV
10/19/2019 13:00:00 3 Basketsbonn 2 Police Holbeck
10/19/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 5 Sandvjk
10/19/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 1 Sparrows Ulm
10/19/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 6 Jumpers Redderse
10/19/2019 13:00:00 8 Club Berlin 5 Hennings Rasselbande
10/19/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 3 Locomotion Egelsbach
10/22/2019 13:00:00 1 KK Tobis 4 Potsdam Bulls
10/22/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 8 evo-Vital Jets
10/22/2019 13:00:00 5 Sandvjk 3 Basketsbonn
10/22/2019 13:00:00 6 Rot Weiss Essen 7 RodaguMonotoners
10/22/2019 13:00:00 6 Jumpers Redderse 7 Die Gefundenen Fressen
10/22/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 2 Ole Mole´s
10/22/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 8 Club Berlin
10/22/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 4 Elmshorn Flames
10/26/2019 13:00:00 6 Potsdam Bulls 3 Basketsbonn
10/26/2019 13:00:00 8 evo-Vital Jets 7 RodaguMonotoners
10/26/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 4 Rot Weiss Essen TV
10/26/2019 13:00:00 5 Sandvjk 1 KK Tobis
10/26/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 8 Club Berlin TV
10/26/2019 13:00:00 2 Ole Mole´s 4 Elmshorn Flames
10/26/2019 13:00:00 5 Hennings Rasselbande 1 Sparrows Ulm
10/26/2019 13:00:00 3 Locomotion Egelsbach 6 Jumpers Redderse
10/29/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 4 Potsdam Bulls
10/29/2019 13:00:00 3 Basketsbonn 8 evo-Vital Jets
10/29/2019 13:00:00 1 KK Tobis 2 Police Holbeck
10/29/2019 13:00:00 5 Rot Weiss Essen 6 Sandvjk
10/29/2019 13:00:00 4 Elmshorn Flames 7 Die Gefundenen Fressen
10/29/2019 13:00:00 8 Club Berlin 2 Ole Mole´s
10/29/2019 13:00:00 5 Jumpers Redderse 6 Hennings Rasselbande
10/29/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 3 Locomotion Egelsbach
11/02/2019 13:00:00 4 Potsdam Bulls 8 evo-Vital Jets
11/02/2019 13:00:00 3 Basketsbonn 7 RodaguMonotoners TV
11/02/2019 13:00:00 2 Police Holbeck 6 Sandvjk
11/02/2019 13:00:00 5 Rot Weiss Essen 1 KK Tobis
11/02/2019 13:00:00 7 Die Gefundenen Fressen 2 Ole Mole´s
11/02/2019 13:00:00 8 Club Berlin 4 Elmshorn Flames
11/02/2019 13:00:00 6 Hennings Rasselbande 3 Locomotion Egelsbach TV
11/02/2019 13:00:00 1 Sparrows Ulm 5 Jumpers Redderse
11/05/2019 13:00:00 Potsdam Bulls KK Tobis PO
11/05/2019 13:00:00 Basketsbonn Police Holbeck PO
11/05/2019 13:00:00 Elmshorn Flames Sparrows Ulm PO
11/05/2019 13:00:00 Locomotion Egelsbach Ole Mole´s PO
11/05/2019 13:00:00 Die Gefundenen Fressen Rot Weiss Essen RL
11/05/2019 13:00:00 RodaguMonotoners Jumpers Redderse RL
11/05/2019 13:00:00 Hennings Rasselbande Sandvjk RL
11/09/2019 13:00:00 5 Rot Weiss Essen 7 Die Gefundenen Fressen RL
11/09/2019 13:00:00 5 Jumpers Redderse 7 RodaguMonotoners RL
11/09/2019 13:00:00 6 Sandvjk 6 Hennings Rasselbande RL
11/09/2019 13:00:00 Police Holbeck KK Tobis SF
11/09/2019 13:00:00 Ole Mole´s Sparrows Ulm SF
11/12/2019 13:00:00 7 RodaguMonotoners 5 Jumpers Redderse TB
11/12/2019 13:00:00 6 Hennings Rasselbande 6 Sandvjk TB
11/12/2019 13:00:00 Sparrows Ulm KK Tobis F
11/16/2019 13:00:00 1 KK Tobis 1 Sparrows Ulm F
PO: Playoff RL: Relegation Match TB: Tie-Breaker SF: Semi-Final F: Final TV: Televised
Advertisement