League Schedule -- Season 48
Date/Time Away team Status Home team
11/23/2019 18:30:00 Panzerwaffe BCR Allianz
11/23/2019 18:30:00 C.B. Los Gripinos Los Cabitos
11/23/2019 18:30:00 Los Malditos de Surquillo Kaletas
11/23/2019 18:30:00 real-lima Divos
11/23/2019 18:30:00 Alianza Devils Stella Abadís
11/23/2019 18:30:00 San Borja B.C. Sporting Olimpia
11/23/2019 18:30:00 Lima 43ers UNMSM
11/23/2019 18:30:00 Kero1970 Sportsmen Cruzane TV
11/26/2019 18:30:00 6 BCR Allianz 7 C.B. Los Gripinos TV
11/26/2019 18:30:00 2 Los Cabitos 5 Los Malditos de Surquillo
11/26/2019 18:30:00 4 Kaletas 8 real-lima
11/26/2019 18:30:00 1 Divos 3 Panzerwaffe
11/26/2019 18:30:00 4 Stella Abadís 8 San Borja B.C.
11/26/2019 18:30:00 1 Sporting Olimpia 6 Lima 43ers
11/26/2019 18:30:00 3 UNMSM 7 Kero1970
11/26/2019 18:30:00 2 Sportsmen Cruzane 5 Alianza Devils
11/30/2019 18:30:00 3 Los Malditos de Surquillo 7 BCR Allianz
11/30/2019 18:30:00 8 real-lima 4 Los Cabitos TV
11/30/2019 18:30:00 6 Panzerwaffe 2 Kaletas
11/30/2019 18:30:00 5 C.B. Los Gripinos 1 Divos
11/30/2019 18:30:00 6 Lima 43ers 3 Stella Abadís
11/30/2019 18:30:00 7 Kero1970 1 Sporting Olimpia
11/30/2019 18:30:00 5 Alianza Devils 2 UNMSM
11/30/2019 18:30:00 8 San Borja B.C. 4 Sportsmen Cruzane
12/03/2019 18:30:00 7 BCR Allianz 8 real-lima
12/03/2019 18:30:00 2 Los Cabitos 5 Panzerwaffe
12/03/2019 18:30:00 4 Kaletas 6 C.B. Los Gripinos
12/03/2019 18:30:00 1 Divos 3 Los Malditos de Surquillo
12/03/2019 18:30:00 3 Stella Abadís 7 Kero1970
12/03/2019 18:30:00 1 Sporting Olimpia 5 Alianza Devils TV
12/03/2019 18:30:00 2 UNMSM 8 San Borja B.C.
12/03/2019 18:30:00 4 Sportsmen Cruzane 6 Lima 43ers
12/07/2019 18:30:00 2 Kaletas 8 BCR Allianz
12/07/2019 18:30:00 1 Divos 4 Los Cabitos
12/07/2019 18:30:00 5 Los Malditos de Surquillo 3 Panzerwaffe TV
12/07/2019 18:30:00 6 real-lima 7 C.B. Los Gripinos
12/07/2019 18:30:00 1 UNMSM 2 Stella Abadís TV
12/07/2019 18:30:00 4 Sportsmen Cruzane 3 Sporting Olimpia
12/07/2019 18:30:00 6 Lima 43ers 5 Alianza Devils
12/07/2019 18:30:00 7 Kero1970 8 San Borja B.C.
12/10/2019 18:30:00 7 BCR Allianz 1 Divos
12/10/2019 18:30:00 5 Los Cabitos 3 Kaletas
12/10/2019 18:30:00 4 Panzerwaffe 8 real-lima
12/10/2019 18:30:00 6 C.B. Los Gripinos 2 Los Malditos de Surquillo
12/10/2019 18:30:00 1 Stella Abadís 5 Sportsmen Cruzane
12/10/2019 18:30:00 3 Sporting Olimpia 2 UNMSM
12/10/2019 18:30:00 4 Alianza Devils 7 Kero1970
12/10/2019 18:30:00 8 San Borja B.C. 6 Lima 43ers TV
12/14/2019 18:30:00 6 Los Cabitos 7 BCR Allianz
12/14/2019 18:30:00 1 Divos 2 Kaletas TV
12/14/2019 18:30:00 4 C.B. Los Gripinos 5 Panzerwaffe
12/14/2019 18:30:00 8 real-lima 3 Los Malditos de Surquillo
12/14/2019 18:30:00 4 Sporting Olimpia 1 Stella Abadís
12/14/2019 18:30:00 5 Sportsmen Cruzane 2 UNMSM
12/14/2019 18:30:00 8 San Borja B.C. 3 Alianza Devils
12/14/2019 18:30:00 7 Kero1970 6 Lima 43ers
12/17/2019 18:30:00 5 BCR Allianz 1 Stella Abadís
12/17/2019 18:30:00 7 Los Cabitos 6 Sporting Olimpia
12/17/2019 18:30:00 3 Kaletas 2 UNMSM
12/17/2019 18:30:00 1 Divos 5 Sportsmen Cruzane
12/17/2019 18:30:00 4 Panzerwaffe 3 Alianza Devils
12/17/2019 18:30:00 6 C.B. Los Gripinos 8 San Borja B.C.
12/17/2019 18:30:00 2 Los Malditos de Surquillo 4 Lima 43ers
12/17/2019 18:30:00 8 real-lima 7 Kero1970 TV
12/21/2019 18:30:00 6 Sporting Olimpia 5 BCR Allianz
12/21/2019 18:30:00 2 UNMSM 8 Los Cabitos
12/21/2019 18:30:00 5 Sportsmen Cruzane 2 Kaletas TV
12/21/2019 18:30:00 3 Alianza Devils 1 Divos
12/21/2019 18:30:00 7 San Borja B.C. 4 Panzerwaffe
12/21/2019 18:30:00 4 Lima 43ers 6 C.B. Los Gripinos
12/21/2019 18:30:00 8 Kero1970 3 Los Malditos de Surquillo
12/21/2019 18:30:00 1 Stella Abadís 7 real-lima
12/24/2019 18:30:00 4 BCR Allianz 2 UNMSM
12/24/2019 18:30:00 8 Los Cabitos 5 Sportsmen Cruzane
12/24/2019 18:30:00 2 Kaletas 3 Alianza Devils
12/24/2019 18:30:00 1 Divos 7 San Borja B.C.
12/24/2019 18:30:00 6 Panzerwaffe 4 Lima 43ers
12/24/2019 18:30:00 5 C.B. Los Gripinos 8 Kero1970
12/24/2019 18:30:00 3 Los Malditos de Surquillo 1 Stella Abadís
12/24/2019 18:30:00 7 real-lima 6 Sporting Olimpia
12/28/2019 18:30:00 5 Sportsmen Cruzane 5 BCR Allianz
12/28/2019 18:30:00 3 Alianza Devils 8 Los Cabitos
12/28/2019 18:30:00 7 San Borja B.C. 3 Kaletas
12/28/2019 18:30:00 4 Lima 43ers 1 Divos TV
12/28/2019 18:30:00 8 Kero1970 7 Panzerwaffe
12/28/2019 18:30:00 1 Stella Abadís 4 C.B. Los Gripinos
12/28/2019 18:30:00 6 Sporting Olimpia 2 Los Malditos de Surquillo
12/28/2019 18:30:00 2 UNMSM 6 real-lima
12/31/2019 18:30:00 7 BCR Allianz 3 Alianza Devils
12/31/2019 18:30:00 8 Los Cabitos 7 San Borja B.C.
12/31/2019 18:30:00 3 Kaletas 5 Lima 43ers
12/31/2019 18:30:00 1 Divos 8 Kero1970
12/31/2019 18:30:00 5 Panzerwaffe 1 Stella Abadís
12/31/2019 18:30:00 4 C.B. Los Gripinos 6 Sporting Olimpia TV
12/31/2019 18:30:00 2 Los Malditos de Surquillo 2 UNMSM
12/31/2019 18:30:00 6 real-lima 4 Sportsmen Cruzane
01/04/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 7 BCR Allianz TV
01/04/2020 18:30:00 5 Lima 43ers 8 Los Cabitos
01/04/2020 18:30:00 8 Kero1970 3 Kaletas
01/04/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 1 Divos
01/04/2020 18:30:00 6 Sporting Olimpia 6 Panzerwaffe
01/04/2020 18:30:00 2 UNMSM 4 C.B. Los Gripinos
01/04/2020 18:30:00 4 Sportsmen Cruzane 2 Los Malditos de Surquillo
01/04/2020 18:30:00 3 Alianza Devils 5 real-lima
01/11/2020 18:30:00 7 BCR Allianz 4 Lima 43ers
01/11/2020 18:30:00 8 Los Cabitos 8 Kero1970
01/11/2020 18:30:00 3 Kaletas 1 Stella Abadís
01/11/2020 18:30:00 1 Divos 6 Sporting Olimpia
01/11/2020 18:30:00 6 Panzerwaffe 2 UNMSM TV
01/11/2020 18:30:00 4 C.B. Los Gripinos 5 Sportsmen Cruzane
01/11/2020 18:30:00 2 Los Malditos de Surquillo 3 Alianza Devils TV
01/11/2020 18:30:00 5 real-lima 7 San Borja B.C.
01/14/2020 18:30:00 8 Kero1970 7 BCR Allianz
01/14/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 8 Los Cabitos TV
01/14/2020 18:30:00 6 Sporting Olimpia 3 Kaletas
01/14/2020 18:30:00 2 UNMSM 1 Divos
01/14/2020 18:30:00 5 Sportsmen Cruzane 6 Panzerwaffe
01/14/2020 18:30:00 3 Alianza Devils 4 C.B. Los Gripinos
01/14/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 2 Los Malditos de Surquillo
01/14/2020 18:30:00 4 Lima 43ers 5 real-lima
01/18/2020 18:30:00 7 BCR Allianz 6 Panzerwaffe
01/18/2020 18:30:00 8 Los Cabitos 3 C.B. Los Gripinos
01/18/2020 18:30:00 4 Kaletas 2 Los Malditos de Surquillo
01/18/2020 18:30:00 1 Divos 5 real-lima
01/18/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 3 Alianza Devils
01/18/2020 18:30:00 6 Sporting Olimpia 7 San Borja B.C.
01/18/2020 18:30:00 2 UNMSM 4 Lima 43ers
01/18/2020 18:30:00 5 Sportsmen Cruzane 8 Kero1970 TV
01/21/2020 18:30:00 4 C.B. Los Gripinos 7 BCR Allianz TV
01/21/2020 18:30:00 2 Los Malditos de Surquillo 8 Los Cabitos
01/21/2020 18:30:00 6 real-lima 3 Kaletas
01/21/2020 18:30:00 5 Panzerwaffe 1 Divos
01/21/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 1 Stella Abadís
01/21/2020 18:30:00 5 Lima 43ers 6 Sporting Olimpia TV
01/21/2020 18:30:00 8 Kero1970 2 UNMSM
01/21/2020 18:30:00 3 Alianza Devils 4 Sportsmen Cruzane
01/25/2020 18:30:00 7 BCR Allianz 4 Los Malditos de Surquillo
01/25/2020 18:30:00 8 Los Cabitos 6 real-lima TV
01/25/2020 18:30:00 2 Kaletas 5 Panzerwaffe
01/25/2020 18:30:00 1 Divos 3 C.B. Los Gripinos
01/25/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 5 Lima 43ers
01/25/2020 18:30:00 6 Sporting Olimpia 8 Kero1970
01/25/2020 18:30:00 2 UNMSM 4 Alianza Devils
01/25/2020 18:30:00 3 Sportsmen Cruzane 7 San Borja B.C.
01/28/2020 18:30:00 6 real-lima 8 BCR Allianz
01/28/2020 18:30:00 5 Panzerwaffe 7 Los Cabitos
01/28/2020 18:30:00 3 C.B. Los Gripinos 2 Kaletas
01/28/2020 18:30:00 4 Los Malditos de Surquillo 1 Divos
01/28/2020 18:30:00 8 Kero1970 1 Stella Abadís
01/28/2020 18:30:00 3 Alianza Devils 5 Sporting Olimpia
01/28/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 2 UNMSM
01/28/2020 18:30:00 6 Lima 43ers 4 Sportsmen Cruzane
02/01/2020 18:30:00 8 BCR Allianz 2 Kaletas
02/01/2020 18:30:00 7 Los Cabitos 1 Divos
02/01/2020 18:30:00 5 Panzerwaffe 4 Los Malditos de Surquillo TV
02/01/2020 18:30:00 3 C.B. Los Gripinos 6 real-lima
02/01/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 2 UNMSM TV
02/01/2020 18:30:00 5 Sporting Olimpia 3 Sportsmen Cruzane
02/01/2020 18:30:00 4 Alianza Devils 6 Lima 43ers
02/01/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 8 Kero1970
02/04/2020 18:30:00 1 Divos 8 BCR Allianz
02/04/2020 18:30:00 2 Kaletas 7 Los Cabitos
02/04/2020 18:30:00 5 real-lima 6 Panzerwaffe
02/04/2020 18:30:00 3 Los Malditos de Surquillo 4 C.B. Los Gripinos
02/04/2020 18:30:00 3 Sportsmen Cruzane 1 Stella Abadís
02/04/2020 18:30:00 2 UNMSM 5 Sporting Olimpia
02/04/2020 18:30:00 8 Kero1970 4 Alianza Devils
02/04/2020 18:30:00 6 Lima 43ers 7 San Borja B.C.
02/08/2020 18:30:00 8 BCR Allianz 7 Los Cabitos
02/08/2020 18:30:00 2 Kaletas 1 Divos TV
02/08/2020 18:30:00 5 Panzerwaffe 4 C.B. Los Gripinos
02/08/2020 18:30:00 3 Los Malditos de Surquillo 6 real-lima
02/08/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 5 Sporting Olimpia
02/08/2020 18:30:00 2 UNMSM 4 Sportsmen Cruzane
02/08/2020 18:30:00 3 Alianza Devils 7 San Borja B.C. TV
02/08/2020 18:30:00 6 Lima 43ers 8 Kero1970
02/11/2020 18:30:00 Panzerwaffe Divos PO
02/11/2020 18:30:00 Los Malditos de Surquillo Kaletas PO
02/11/2020 18:30:00 Sportsmen Cruzane Stella Abadís PO
02/11/2020 18:30:00 Alianza Devils UNMSM PO
02/11/2020 18:30:00 San Borja B.C. C.B. Los Gripinos RL
02/11/2020 18:30:00 Los Cabitos Lima 43ers RL
02/11/2020 18:30:00 Sporting Olimpia real-lima RL
02/15/2020 18:30:00 5 C.B. Los Gripinos 7 San Borja B.C. RL
02/15/2020 18:30:00 5 Lima 43ers 7 Los Cabitos RL
02/15/2020 18:30:00 6 real-lima 6 Sporting Olimpia RL
02/15/2020 18:30:00 Kaletas Divos SF
02/15/2020 18:30:00 UNMSM Stella Abadís SF
02/18/2020 18:30:00 7 San Borja B.C. 5 C.B. Los Gripinos TB
02/18/2020 18:30:00 7 Los Cabitos 5 Lima 43ers TB
02/18/2020 18:30:00 Divos Stella Abadís F
02/22/2020 18:30:00 1 Stella Abadís 1 Divos F
PO: Playoff RL: Relegation Match TB: Tie-Breaker SF: Semi-Final F: Final TV: Televised
Advertisement