BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

[NT] Mistrzostwa Europy - sezon 51

Set priority
Show messages by
From: Krzychu
This Post:
77
306443.1
Date: 09/15/2020 02:54:07
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Witam w kolejnym sezonie!

Na początek bardzo dziękuję za głosy oddane na mnie w czasie wyborów. Chciałbym nie zawieść zaufania i postaram się przyłożyć do pracy.

Myślę, że ten sezon dla mnie to przede wszytkim zbieranie doświadczenia w prowadzeniu dorosłej kadry, poznanie podstawowych zawodników, zaplecza kadry oraz bazy. Zamierzam skupić się na kontaktach z managerami trenującymi naszych obecnych kadrowiczów oraz tych przyszłych. Mam nadzieję, że sukcesy przyjdą z czasem, jednak jeśli się uda nie zamierzam odpuszczać. Wiemy też, że przystepujemy do turnieju jako drużyna broniąca tytułu Mistrza Europy, back to back byłoby olbrzymim sukcesem :-)
Myślę, że mogę liczyć na pomoc Sztabu Kadry oraz poprzedniego szkoleniowca, któremu serdecznie dziękuję za ostatnie sezony z kadrą i odniesione sukcesy - Brawo Sztuker!


Poll:  Jakie cele powinny przyświecać kadrze w tym sezonie?
Response Votes Result

Obrona tytułu 20
47.6% 47.6% 47.6%
47.6%
Pierwsza czwórka 17
40.5% 40.5% 40.5%
40.5%
wyjście z grupy 1
2.4% 2.4% 2.4%
2.4%
czekamy na lepsze czasy 4
9.5% 9.5% 9.5%
9.5%

This poll ended on 10/15/2020.

From: Sztuker

This Post:
11
306443.3 in reply to 306443.1
Date: 09/15/2020 05:11:35
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
Myślę, że mogę liczyć na pomoc Sztabu Kadry oraz poprzedniego szkoleniowca, któremu serdecznie dziękuję za ostatnie sezony z kadrą i odniesione sukcesy - Brawo Sztuker!


Gratulacje za pewne zwycięstwo w wyborach! Myślę, że jesteś odpowiednią osobą na tym stanowisku. Początki są troszkę trudne, ale na szczęście pierwsze mecze nie powinny być mega wymagające, więc pierwsze przetarcia z NT będą w sam raz żeby się oswoić z tym jak to wszystko funkcjonuje.


Jeśli chodzi o pomoc - pewnie, że możesz liczyć. Ile będę w stanie pomóc, to pomogę



OG.
This Post:
00
306443.4 in reply to 306443.2
Date: 09/15/2020 05:13:35
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Thank you Kaiser!
Looks like we are not ready for foreign head coach yet.

This Post:
11
306443.5 in reply to 306443.4
Date: 09/16/2020 03:00:53
Fragmin Team
IV.7
Overall Posts Rated:
11181118
Graty Kołczu :)

This Post:
99
306443.6 in reply to 306443.1
Date: 09/20/2020 17:22:06
Overall Posts Rated:
538538
Witam was w 51 sezonie w którym na mistrzostwa Europy udajemy się do słonecznej Italii.
Sezon ten będzie debiutanckim sezonem dla naszego nowego selekcjonera Krzychu. Kto z was pamięta finał sezonu 49 ten wie że w finałowym meczu Hiszpania uległa Polsce 84-112 a to oznacza że jedziemy bronić tytułu mistrzów starego kontynetu. Naszym najlepszym zawodnikiem finałów był Jakub Rełko ale teraz gra on w Chinach i mam nadzieje że częsta zmiana stref czasowych nie wpłynie źle na jego formę gdyż ten 30 letni zawodnik wydaje się być ważnym ogniwem w naszej kadrze. Pierwszy pojedynek zagramy ze Szwecją której gwiazdą jest będący w sprawnej formie Patrik Hagelell któremu upały Włoch nie groźne gdyż na co dzień gra w Brazylii. Standardowo w pucharze czekają nas grupy od A do F. Nam w tym roku przyszło grać w grupie B wraz z Bośnią, Izraelem, Belgią, Szwecją, Irlandią, Norwegią oraz Armenią (swoją drogą od kiedy Armenia i Izrael są w Europie? coś mało już pamiętam z geografii te 8lat po maturze ;( ). Grupa wydaje się być wymagająca jak porównać ją na przykład z grupą F. Z nacjii które mogą namieszać gospodarze w grupie A, Hiszpanie w grupie C, kozlik a przepraszam Litwini w grupie D, Niemcy i Francja w grupie E i Holendrzy w grupie F. Czarne konie to moim zdaniem Belgowie i Bośniacy oboje w naszej grupie ale nie skreślał bym też Turków, Finów czy Izraela. Czekają nas wspaniałe mistrzostwa.
Dla tych co mnie nie znają i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Polskimi kadrami w świecie bb jestem SzerszeńRobert i będę dla was relacjonował te rozgrywki. Kiedyś robiłem to wraz z menadzerem Szerszonów i mieliśmy podwójne Szerszenie prowadzace nasze orły w tym sezonie mały progres gdyż u mojego boku stoi menadzer sokołów który jest chyba jakimś dalekim kuzynem orłów nieistotne ważne że w naszych żyłach płynie biało-czerwona krew.
Ze słonecznej Italii z okrzykiem DO BOJU POLSKO pisał dla was Robert.

Last edited by Szerszeń Robert at 09/20/2020 17:27:06

This Post:
55
306443.7 in reply to 306443.6
Date: 09/21/2020 02:48:24
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Ze swej strony dodam równiez kilka ciekawych faktów o Szwecji...

Szwecja – kraj skandynawski leżący gdzieś pomiędzy Norwegią a Finlandią i ściśnięty do tego stopnia, że w 1655 wylał się na Polskę. Wbrew pozorom nie mieszka tu Święty Mikołaj. Ojczyzna piratów komputerowych oraz jedyny kraj, w którym połowa mieszkańców to blondyni, a drugie pół – farbowani blondyni. Według Wikipedii jeden z krajów z najmniejszym bezrobociem i najlepszymi warunkami do życia.

Ludność Szwecji składa się z:

Kurdów: 10%
Somalijczyków: 20%
Arabów: 25%
Jugoli: 10%
Szwedów: 10%
Albańczyków: 10%
Duńczyków: 5%
bliżej nieokreślone mieszanki: 4%
Polaków: 1%

Szwecja to kraj, w którym przyznawane są urlopy tacierzyńskie. Mężczyźni bynajmniej dzieci nie rodzą, ale mieszkają z zażartymi feministkami i dają sobą manipulować. Kobiety w tym czasie chodzą na piwo oraz na mecze i wyjeżdżają w delegacje (tam oczywiście bardzo feministycznie zdradzają mężów użerających się z bachorami w domu).

Znane i lubiane:
https://inglam.ru/img/2020/02/victoria-silvstedt-fhm-2005-...

http://cdn26.us1.fansshare.com/photo/emmawiklund/emma-wik...

https://celebmafia.com/wp-content/uploads/2018/11/elsa-hos...

http://images4.fanpop.com/image/photos/15400000/Mini-Ande...

Do Boju Polsko!

From: Krzychu
This Post:
33
306443.8 in reply to 306443.7
Date: 09/21/2020 04:15:09
KK Falcons
III.9
Overall Posts Rated:
701701
Cześć!

Jeżeli grasz już jakiś czas w BB i prowadzenie klubu ci nie wystarcza, chciałbyś znaleźć nowe cele, a los polskiej Kadry Narodowej nie jest ci obojętny to zapraszam do współpracy!

Oferuję dodatkowy czas spędzony przy najlepszym managerze koszykówki jakim jest Buzzer Beater!
poznanie nowych, wspaniałych managerów związanych z kadrą oraz użytkowników, którzy na codzień cieżko trenują naszych obecnych oraz przyszłych kadrowiczów. Jest to wspanała możliwość lepszego poznania gry, nauki, uzyskania porad w zakresie taktyki czy też prowadzenia własnego klubu a także bezcenna wiedza na temat treningu.
Jeżeli jesteś managerem z bardzo długim stażem w BB, szukasz nowych celów i motywacji do gry to również zapraszamy! Na pewno również znajdziesz z nami coś dla siebie!

Chętnych zapraszam na bb-maila.

NT Head Coach Krzychu

This Post:
44
306443.9 in reply to 306443.8
Date: 09/21/2020 16:29:26
Overall Posts Rated:
538538
Szwecja 98-118 Polska(57008)

Mecz otwarcia rozpoczynamy piątką Maciej Listkowski, Jakub Rełko, Ariel Płotka, Teodozy Borzecki oraz Bolesław Krakowiecki. Nasi rywale z północy postanowili zagrać w zrównoważony sposób, a w obronie kryć indywidualnie oraz pokusili się o przewidywanie naszej taktyki, może liczyli na izolacje z naszej strony? My natomiast postanowiliśmy zagrać szybko i rzucać dużo zza łuku.

Mecz rozpoczął się spokojnie i po q1 prowadzimy 4 punktami choć przewage mogła być wyższa gdyby nie celny rzut rowno z syreną Szwedzkiego SF. Patrik podczas meczu był w najlepszej możliwej formie ale kryty przez Płotkę był zaledwie 1/7 po 12 minutach gry. Problem z faulami zanotował Borzecki który miał ich już 3 na swoim koncie.
Po pierwszej połowie wynik był już zdecydowanie na naszą korzyść, po dobrej drugiej odsłonie wyszliśmy na 11 punktowe prowadzenie. Grę rywali ciągnął Lannerholt który był 5/5 z gry ale jego koledzy byli zaledwie 11/37 na dodatek Fjelmar miał już 5 fauli a Gustavsson 4. W naszej ekipie Borzecki z 4 faulami pozatym bez komplikacji.
Mecz już do końca odbywał się pod nasze dyktando i przewaga nie została zagrożona a nawet powiększała się z każdą minutą. Hagelell spędził na parkiecie łącznie 42 minuty i nie wniósł do gry zbyt wiele poza 16 pudłami, może i był blisko doubladouble ale jego gra pozostawiała wiele do życzenia. W naszej ekipie doubledouble mógł pochwalić się Krakowiecki z 18punktami i 10 zbiórkami, najlepszym strzelcem został natomiast Rełko który zdobył aż 22 punkty trafiając 7 z 16 rzutów i dokładając 7 osobistych.

W chwili obecnej w naszej grupie wygrywają faworyci a więc po za nami oczywiście mowa o Bośni, Belgi i reprezentacji Izraela. Niespodzianką jest natomiast mecz w grupie C gdzie Ukraina pokonuje Hiszpanów pomimo że to Hiszpanie trafili przewidywanie meczowe, kolejną ciekawotką jest Białoruś pokonująca Litwę grając z obwodu i strefą 2-3. Łotwa w meczu z Niemcami gdzie wpada aż 270 punktów i ponownie taktyka obwodowa nad look inside.

Wnioski ? Te mistrzostwa mogą być najciekawszymi jak do tej pory więc nie zwklekajcie tylko kibicujcie z nami.

This Post:
33
306443.10 in reply to 306443.9
Date: 09/27/2020 06:27:13
Overall Posts Rated:
538538
Witam w serii "coś do czytania do porannej kawy" dzisiaj dla was wywiad z byłym selekcjonerem zdobywcą mistrzostwa Europy w 49 przed wami Sztuker.

Jak rozpoczeła się twoja przygoda z bb ? Jak dowiedziałeś się o tej grze i czy grałeś w podobne gry menadżery sportowe?
Przygoda z BB zaczęła się jakieś 12 lat temu, kiedy to kolega namówił mnie, żebym się zarejestrował do jakiejś gry online o koszykówce. Pomyślałem – w sumie czemu nie, skoro już trochę gra i poleca, to może warto spróbować. Wtedy też sporo graliśmy wspólnie w kosza i spędzaliśmy na boiskach po kilka godzin dziennie, więc motywacja była podwójna. Okazało się, że wcześniej wspomniany kolega grał dopiero jeden dzień i przestał się logować po kilku dniach… mnie natomiast gra wciągnęła na troszkę dłużej. Jakiś czas temu, mojemu kompanowi udało się wrócić do BB i nawet nieźle mu idzie (163357)).
W inne managery online nie zdarzyło mi się grać, choć pamiętam, że kiedyś się zarejestrowałem w hattricku, ale zanim przyznano mi drużynę, zdążyłem zapomnieć o tej grze i zostałem tylko przy BB.

Czy prywatnie interesujesz się koszykówką? Grałeś w jakimś zespole? Jakiej drużynie kibicujesz i czy jest to liga Polska czy może NBA ?
Bardzo interesuję się koszykówką, mimo że poza amatorskim zespołem nigdzie nie grałem. Moje zainteresowanie i pasja do koszykówki zaczęła się właściwie od pierwszego meczu, który poszedłem obejrzeć na żywo, gdzie zakończył się tak:
https://youtu.be/jWnDijPk_-k
W związku z tym zacząłem bacznie śledzić losy mojej miejscowej drużyny. Teraz znacznie mniej interesuję się polską ligą, z kolei znacznie bardziej od kilku dobrych lat interesuję się NBA.
Drużyna, której kibicuję to Washington Wizards. Interesowało mnie jak sobie radzi nasz ówczesny rodzynek – Marcin Gortat, ale pamiętam, że bardzo duże wrażenie zrobił na mnie John Wall, który do dziś jest moim ulubionym, grającym zawodnikiem z NBA. Mnie też dopadło zarywanie nocek z NBA, po to, aby obejrzeć ciekawy mecz. Na szczęście Waszyngton grywa u siebie o 1:00 w nocy, więc nie jest najgorzej :D

Skąd wzieła się nazwa twojej drużyny? Skąd pomysł by prowadzić Szerszony?
Nazwa mojej drużyny to dosłownie, kopiuj-wklej nazwy zespołu naszej drużyny amatorskiej, która grała w różnych rozgrywkach koszykarskich tego typu. Mimo, że nie gram już w Szerszonach od kilku sezonów, to dobrze wspominam te czasy i pozwoliłem tak sobie nazwać swoją drużynę.

Jak długo już grasz w bb i co cię w tej grze trzyma tyle lat? Za co ją kochasz a za co nienawidzisz?
Tak jak wcześniej wspomniałem, ok. 12 lat (bodajże od końca 10. sezonu). Zdecydowanie najbardziej w tej grze trzyma mnie trening, a zaraz potem rywalizacja z innymi żywymi managerami. Chyba dlatego nie mogę przestać grać w tę grę :D
W związku z tym, że najbardziej lubię trening, to najbardziej irytuje mnie opóźnienie piątkowego treningu. Już wieszanie się BB i brak obiecanej od n-sezonów apki, mniej mnie denerwuje niż brak treningu na czas…

Jak rozpoczeła się twoja współpraca z reprezentacjami?
Wiem, że zaczęło się od bycia Skautem-NT, kiedy to za sterami naszej Kadry Narodowej był Campos. Pomagałem w jednym z roczników, chyba 24- lub 25-latków, nie pamiętam dokładnie. Wspólnie też dyskutowaliśmy o taktykach i zawodnikach, także był to owocny czas uczenia się czegoś nowego o tej grze. Współpraca układała się nieźle, więc jeszcze bardziej wciągnąłem się w Kadry.

Last edited by Szerszeń Robert at 09/27/2020 06:54:35

This Post:
88
306443.11 in reply to 306443.10
Date: 09/27/2020 06:31:04
Overall Posts Rated:
538538
Dlaczego zdecydowałeś się zostać selekcjonerem Polski?
Wyszło w sumie przypadkowo, bo nowo wybrany Selekcjoner NT (Carisma, przyp. red.) w sezonie 45 przestał po jakimś czasie się regularnie logować, ze względu na sprawy prywatne… w związku z tym, że Campos też nie miał czasu, żeby przejąć Kadrę chociaż na sezon, padł pomysł, żebym to ja spróbował sił jako Head Coach. Z racji, że akurat miałem trochę więcej wolnego czasu, to po początkowych oporach dałem się namówić i tak zostałem jeszcze na dwie kolejne kadencje.

Co było dla ciebie najtrudniejsze w tej pracy?
Chyba kontakt ze wszystkimi managerami zawodników 25-letnich+. Na początku zawsze sporo schodziło czasu na samo skautowanie zawodników i aktualizowanie skilli (dzięki bazie Bartka idzie to od jakiegoś czasu znacząco szybciej – za to ukłony, bo bardzo usprawnił pracę). Później jeszcze trzeba było ustalić odpowiednią ścieżkę rozwoju, ocenę szans na NT, pomoc w treningu… pracy było naprawdę dużo. Jednakże, jak już udało się wszystko ogarnąć, to praca dawała bardzo dużo satysfakcji – dlatego też ciężko było mi podjąć decyzję o rezygnacji o ubieganie się o kolejną reelekcję.

Z czego jesteś najbardziej dumny podczas swojej kadencji?
Ciężko powiedzieć… chyba nie mogę wybrać jednej rzeczy. Z samej pracy przy Kadrach, zarówno jako skaut jak i manager, to na pewno jestem dumny ze zbudowania odpowiedniego zaplecza i rozwoju zawodników, którymi się zajmowałem. Z samej kadencji, na pewno z Mistrzostwa Europy w sezonie 49, bo w końcu udało mi się coś wygrać w tej grze i to nie tylko dla siebie, ale też dla Polskiej BB-Społeczności. Największe wrażenie z kolei na mnie robi to, że w sezonie 48 i 49 zanotowaliśmy jako Reprezentacja bilans po 14-0. Nigdy wcześniej nam się to nie udało.

Dlaczego zrezygnowałeś ze stanowiska i jakie nowe cele sobie teraz stawiasz?
Z powodu braku wystarczającej ilości czasu, tylko i wyłącznie dlatego.
Jako nowe cele stawiam sobie w Utopii rozwój polskich 18-letnich HoFów pod NT. Z kolei w PLK chciałbym wykorzystać prime-time moich trenowanych zawodników i pokusić się w końcu o jakieś trofeum. Jeśli nie wyjdzie, to zrobię to samo co w Utopii – podejmę się treningu młodych Polaków do Kadry, wyprzedam prawie cały skład i polecę w dół do III-IV ligi.

Co myślisz o nowym selekcjonerze Krzychu i jakie rady byś mu dał?
Krzychu to bardzo dobry wybór. Już wcześniej pracował przy Kadrach, więc ma doświadczenie. Poza tym ma czas i chęci, a resztę idzie się nauczyć. Rady staram się dawać na bieżąco na whats-appie (z resztą nie tylko ja, cała grupa wsparcia je daje), ale ogólną radę podsumowałbym tak: żeby nie bał się popełniać błędów.

Czy miedzy tobą a darkonza z Młotów Stargard jest wrogość?
Nie wiem jak Darko, ale ja nie odczuwam żadnej wrogości :D To, że dość często dostaje ode mnie CT, to tylko sprawka tego, że ciągle, z sezonu na sezon jest moim Rywalem. Kiedyś nawet trochę wymieniliśmy BB-maili o samej grze, więc chyba o czymś takim nie ma mowy z obu stron. Trzeba jeszcze Darko spytać, może zgodzi się na wywiad jako kolejna osoba?
PS. Darkonza jako najlepszy manager w tej grze w historii, mógłby kiedyś zostać Managerem Polskiej NT, to na pewno byłoby ciekawe.

mówił dla was Sztuker, widzimy się już jutro na meczu z Armenią.