BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Други мандат (сезона 50)

Други мандат (сезона 50)

Set priority
Show messages by
This Post:
33
305126.1
Date: 06/09/2020 12:14:55
Overall Posts Rated:
216216
Хвала нашој ББ заједници на подршци и указаном поверењу за још један мандат!
Сматрам да смо одрадили добар посао до сада,нећемо посустати у наставку,примарни циљ је остварен а то је буђење заједнице и велики допринос у тренингу и развијању услова(тренер млађих категорија,теретана) како би домаћи играчи достигли свој пун потенцијал и вратили Србију назад на трон Европе и света!

Иде европско у Словенији,надамо се добром резулату,група је солидна,али не и непролазна... Нећемо много о противницма јер верујем да они(као и ми ) повремено шпијунирају форуме својих ривала...

Ускооро опширније о овој теми.

Наравно очекује вас и већ најављено бомбардовање анкетама

Змај
This Post:
33
305126.2 in reply to 305126.1
Date: 06/09/2020 20:50:48
Overall Posts Rated:
356356
Čestitke na drugom mandatu. :)

Voleo bih da se u ove sitne sate osvrnem na neke stvari i namerno ih pišem nakon izbora, jer nisam želeo da bude protumačeno u negativnom kontekstu, već u kontekstu dobronamerne kritike ili čak ne ni kritike, već jednostavno skretanje pažnje na neke sitnice, s obzirom da trenutno imam višak vremena.

Hajde odmah da se dotaknem rezultata što je verovatno najškakljivija tema. Rekao si da misliš da je izvučen rezultatski maksimum. Sa tim ne mogu da se složim zbog prve sezone u tvom prvom mandatu gde nismo prošli dalje zbog koš razlike, iako smo Sloveniju kao direktnog rivala za prolaz pobedili. Najveći problem te prve sezone su bila eksperimentisanja sa taktikama (pogotovo odbranama) i činjenica da slabije rivale nismo dobijali dovoljno ubedljivo. Ranije ti je, tunjevina, čini mi se, skrenuo pažnju na taj prvi meč u toj sezoni protiv Velsa. Dobijen je sa "samo" 12 razlike, a kada njihovu koš razliku podelimo sa brojem mečeva bez nas dobijemo činjenicu da su ih svi pobeđivali u proseku sa preko 50 razlike. Ja mislim da smo mogli toliko da ih dobijemo i da smo morali. Ta razlika bi bila dovoljna da prođemo dalje, jer bi imali bolju razliku od Slovenaca. Ne može ti se mnogo prigovoriti, ni ne želim, jer ti je to bio prvi takmičarski meč i sve to stoji, ali je činjenica da 3. mesto u grupi pod datim okolnostima nije bio maksimum. Moje prve sezone tokom selektorisanja su takođe bile neuspeh, tako da znam šta pričam i znam da čak i prosečne naše generacije uglavnom imaju kvalitet za prolaz i zbog toga ne smemo sebe da zavaravamo da je 3. mesto uspeh ili maksimum.
Drugu sezonu u tvom mandatu nisam toliko pratio kao prvu, ali očigledno je da je bila bolja. Ozbiljniji pristup mečevima, ubedljivije pobede protiv slabijih protivnika, itd. I u ovoj sezoni si koristio dosta zone, što ja generalno ne gotivim u mlađim kategorijama, jer smatram da nisu toliko učinkovite kao sa starijim i formiranim igračima i da je najbolja odbrana čovek na čoveka, ali bili su nam slabiji protivnici, pa to maltene nije bilo ni bitno. Sem tog CT-a koji smo popili protiv braće iz Makedonije sve su bile pobede od po 50, 60, 70+ razlike što jeste za pohvalu. Čak smo i sa Litvanijom odigrali dobar, egal meč. E sad, da nije bilo tog CT-a od strane Makedonije, pitanje je šta bi bilo... Nešto sumnjam da bismo ih dobili čak i da nije bio CT, jer mi pobeda od 30 razlike deluje baš ubedljivo. U svakom slučaju, u svim drugim eventualnim opcijama kako je ova sezona mogla da se završi, nikako ne mogu da nas vidim dalje od polufinala, a s obzirom da je ovo Utešni turnir i da ništa sem pobede nije važno, onda dođe svejedno da li smo ispali od Litvanaca ili rundu kasnije.
Sve u svemu, što se tiče rezultata, druga sezona mi uliva nadu da će tvoja treća selektorska sezona biti uspešna. :)

Što se tiče sledeće sezone i grupe koju nisi hteo da komentarišeš, moram priznati da mi taj razlog za izostanak najava pred meč(špijuniranje) nije dovoljno dobar. To se svakako radi, radio sam i ja pre svakog meča, ali fora je u tome što možeš to da iskoristiš kao svoje oružje, bar sam ja to radio. Počnem da mlatim kako su slabi spolja, naši bekovi u dobroj formi, itd, a na kraju napadnem pod košem, a oni gađaju spoljni fokus, itd... A onaj ostatak najave bude istinit koji ne može da im pomogne nikako, a nama koji volimo to da čitamo bude drago da vidimo. Koji su oni na tabeli, ko im je najbolji igrač, ko je naš najbolji igrač do sada na turniru, međusobni skor u poslednjim sezonama, itd... Ja lično to volim da čitam i teško mi je da poverujem da sam jedini. To mi je ogroman minus kod svih selektora iza mene. :D


Last edited by Oziris at 06/09/2020 20:54:47

This Post:
00
305126.3 in reply to 305126.2
Date: 06/09/2020 20:51:32
Overall Posts Rated:
356356
E sad malo o tabelama. Iskreno, malo mi je teško da odlučim da li su uređene kako kažeš ili su samo nakićene i bogatije karakterima i bojama. Recimo, mislim da je deo "Spoljni 19g" nepotrebno onoliko šaren i načičkan, neke kolone u tom delu su skroz nepotrebne, jer se dupliraju podaci koje dobijamo iz njih. Recimo šta će na tabeli podatak koliko je igrač imao skilova na početku sezone kad to možemo da izračunamo na osnovu boja kojima se "apovi" obeležavaju? Nije to sad neki veliki problem, nije problem uopšte u stvari, ali eto samo bih voleo da dam sugestiju da ne bih voleo da nam cela tabela ode u tom smeru, jer vidim da u svakom delu ima previše obojenih delova. Recimo da bih voleo da ide u smeru dela "U20" koji je sasvim jednostavan i lak za praćenje.
E sad onaj bitniji deo u vezi sa tabelom, pošto je ovaj estetički skoro, pa nebitan. Vidim da su igrači u generaciji od 19 godina podeljeni na spoljne i unutrašnje, a takođe i u novoj generaciji sa drafta ne vidim tačno određen deo ili skauta za krila. Pretpostavljam da je rečeno skautima da prave krila od igrača za koje im se čini da mogu postati dobra krila, bez obzira što ne postoji tačno određen kutak za njih, ali smatram da to nije dovoljno. Ako je to plan da postane praksa, onda mislim da je to greška u najavi, jer mislim da mora postojati skaut za krila koji samo njih trenira iz razloga što je veoma teško napraviti dobro krilo za mladu reprezentaciju. Nije toliko teško, koliko je ljudima mrsko da to rade i baš zbog toga poseban akcenat mora biti na njima. Svi vole da treniraju centre i bekove i još sad ako ih podelimo na spoljne i unutrašnje smatram da ćemo imati ogroman problem sa nedostatkom krila, koji u suštini već i sada imamo. Spominjao sam zone koje često koristiš i kada sam te pitao zašto ih forsiraš rekao si zbog nedostatka krila. Činjenica je da imamo taj problem, a vidim da ni sada nije to rešeno. U ovoj generaciji koja će da igra vidim da nema krila koja se ističu, mada ovi od 20 godina jesu obećavajući. I ja sam imao problem sa krilima... Ne sećam se da sam ikad bio na slatkim mukama što se tiče krila. Maksimalno sam imao 2 po sezoni i to ne 2 odlična, već jedan dobar i drugi dovoljno solidan da bude zamena ili oba dovoljno solidna da budu u reprezentaciji. Bilo je izuzetaka gde smo imali zmajeve za krila, ali su oni retki. I što je najveća fora, krila za mladu reprezentaciju retko prave menadžeri koji nisu uključeni u rad reprezentacije ili koji nisu toliko iskusni da bi shvatili značaj toga. To su uglavnom ljudi koji se stalno vrte... Evo vidim da ti je jedno krilo napravio predrag83, čovek koji je i meni pravio krila. To je to o čemu pričam. Ne smemo se samo na njih osloniti, jer i pored njihovog truda, oni ne mogu praviti krila svake sezone.
Da sumiram, svakako imamo malo krila i ako napustimo poseban trud oko njih mislim da će to biti fatalno. Moguće je da sam ja sve ovo na tabeli pogrešno protumačio i nadam se da jesam, ali eto, hteo sam da izrazim zabrinutost po tom pitanju.


Last edited by Oziris at 06/09/2020 20:55:11

This Post:
11
305126.4 in reply to 305126.3
Date: 06/09/2020 20:52:06
Overall Posts Rated:
356356
Poslednja stvar o kojoj bih napisao koju reč jeste o konstataciji da je zajednica oživljena i podignuta. Ne želim da kažem da to nije istina, ali samo bih voleo da znam po kojim parametrima je to ustanovljeno, jer meni ne deluje tako. Ne primećujem pomak ni u poboljšanju treninga, ni u podizanju entuzijazma nacije. Mada zavisi kako gledamo na to. Ako pod tim podrazumevamo da si okupio dosta ljudi oko sebe u stručnom štabu, onda da. To svakako jeste veliki plus, ali da li neko sem tebe i tebi najbližih saradnika piše po forumu... Ne baš. Jedino ta jedna kritika od strane Tunjevine. Nekad je dobro kad izazoveš u ljudima dovoljno energije da dobiju volju čak i kritiku da ti napišu. Ovo ti govori neko koga je u jednom trenutku pola naše zajednice mrzelo... :D Bilo je ljudi kojima je pena na usta kretala čim ja nešto progovorim, a ja sam sve to video kao motivaciju, jer kad nisam imao pohvale koje nisam zaslužio, onda sam morao da crpim motivaciju iz kritika i uvreda, a kad su došle dobre sezone onda su uvrede i kritike zamenjene pohvalama i čestitkama. Ti nažalost nemaš ni jedno, ni drugo, sem tih poruka od svojih saradnika. Na temama dok sam ja bio selektor je bilo oko 50-60 poruka u toku sezone, a kada sam osvojio srebro bilo je 85, čak je i kod Andre i Dži-Džija bilo po 40-50 poruka(ne u svim sezonama), a oni nisu bili toliko pričljivi kao ja ili nisu imali vremena. Kod tebe ima skoro duplo manje. Ovo naravno nije kritika, već samo želim da pokažem zašto sam skeptičan u oceni da nam je zajednica oživela.
Trening je takođe navodno bolji. E sad, ja taj deo koji se tiče interakcije između skauta i menadžera ne mogu da znam, tako da ako su skauti uspeli da ubede menadžere da grade teretane, onda je to svakako uspeh vredan pomena. Ono o čemu mogu da govorim jeste broj igrača koji se trenira i njihovi trenutni skilovi, a ako govorimo o tome iskreno, ne primećujem poboljšanje. Broj igrača je taj neki standardni broj koji se vrti, a to je 20-ak igrača koji imaju 21 godinu, vrednih praćenja, ali prosečnih skilova. Naveo bih zašto tako mislim, ali hajde da te ispoštujem i da ne otkrivam našim protivnicima naše tajne. :) Ova sledeća generacija je stvarno bolja, to opet kažem, ali već ovi što imaju 19 godina nisu ništa posebno ponovo. Po nekoliko igrača koji su u rukama iskusnih menadžera i koji se izdvajaju po kvalitetu i to je to. Ništa specijalno, ništa novo. Opet kažem, ovo pišem samo kako bih izrazio svoj skepticizam u određenu tvrdnju, a ne kako bih kritikovao rad skauta ili tvoj. Ubediti nekoga da bude skaut i da taj skaut šalje poruke petkom je samo po sebi ogroman uspeh. :D

Eto to su bile neke stvari o kojima sam ja želeo da kažem ponešto. Stvarno ne bih voleo da ovo pisanije bude shvaćeno kao nešto negativno. Jednostavno nisam se sezonama javljao na forumu i ovo je bilo čisto da me mine želja malo. Možda deluje da je negativnog karaktera, ali je iz najbolje namere. Ja verujem da ovo što sam ja napisao, dosta njih koji prate mladu reprezentaciju misli, mada možda grešim. Neka ovo bude skretanje pažnje na neke stvari koje će te naterati da razmišljaš i sagledaš te neke stvari iz drugog ugla. Od tapšanja po ramenu nemaš ništa, a od kritika i sugestija uvek možeš nešto da iskoristiš.
Naravno, ima dosta stvari koje bih mogao da pohvalim, ali hajde eto, da ovaj post bude samo sugestivnog karaktera. Svakako je moj utisak o tebi pozitivan i imaš moju podršku i ponuđenu pomoć oko nameštanja taktika. Verujem da možeš da nas obraduješ jednom medaljom i da poslednji vlasnik medalje prestane biti najomraženiji menadžer u našoj zajednici. :D Ako ne medalja, bar da odemo na Svetsko, pa tamo šta bude sa ovom nabildovanom generacijom koja će zaigrati sledeće godine.

Puno uspeha u novom mandatu tebi i tvom timu. Nadam se da će vaša energija zaraziti menadžere širom naše zajednice. :)

This Post:
44
305126.5 in reply to 305126.3
Date: 06/10/2020 07:59:39
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
Ovo što si napisao za skeletora, to je sve tačno i u pravu si.

Ili možda nije tačno i samim tim nisi u pravu.


Svakako, kritike su korisne, sugestije takođe, ne mislimo svi isto i ne treba svi da mislimo isto.

Dalji tekst nije pravdanje niti bilo šta slično i nije izazvan tvojim porukama. Recimo da je neka vrsta opservacije.

Osvrnuću se na situaciju oko skautovanja i treniranja igrača. Radio sam ranije oko reprezentacije i eto, Zmaj me naterao da se probudim i da probam da pomognem i sada. Stvari su mnogo drugačije. Dosta ljudi ne shvata poentu teretane konkretno, ne znaju za nju, nemaju ideju čemu služi itd. Sa druge strane, kada se objasni sve na tu temu, nastaje problem para i ulaganja u infrastrukturu. Trener mlađih kategorija? Opet priča za sebe. Sa druge strane, trening igrača za mladu reprezentaciju je jednostavniji od treniranja igrača za A selekciju iz razloga što ih treniraš gore ili dole (kasnije ću da se vratim na krila), ali je opet komplikovaniji jer igrači u većini slučajeva završe kod preprodavaca (svi smo svesni da je najbolja zarada na tim manjim potencijalima).

Konkretno govoreći, ta kolona koju si spomenuo (Spoljni 19 godina) je moja i imam dosta menadžera koji treniraju samo jedan na jedan. Ne možeš ni sa sto evra da ih podmitiš da promene trening. Samim tim dolazimo do situacije da nam je potrebna mnogo veća zajednica i naši menadžeri koji će da treniraju naše igrače. Zato smatram da je cela ova priča dobro krenula. Ne možemo da imamo igrače dok nemamo menadžere. Čak se vodi računa i o igračima koji su posle jedne sezone daleko od reprezentacije, ali se ulaže vreme u edukaciju samih menadžera, da bi sutra mogli da im se dodele bolji igrači bez bojazni da će biti upropašćeni.

E sad najbolnija tema sezonama. KRILA. Nemamo ih, nećemo ih ni imati dok ne se što više ljudi ne probudi i dok se ne vrati kult reprezentacije. Možeš da primetiš da je sada sve više menadžera koji u svojim timovima imaju samo domaće igrače. To je stvarno za svaku pohvalu, ali treba da se krene primerom. Nijedan naš selektor koji u svom timu nije imao reprezentativca nije dobio moj glas. Većina je čak imala reprezentativce drugih zemalja što je još gore. Sada ako ništa imamo tim ljudi oko reprezentacije koji drže reprezentativce. Zna im se svaki skil, svaki trening i sve. Okosnica je kod nas i to je najbitnije. Krilo za mladu reprezentaciju mora da se pogodi. I menadžer mora da bude posvećen. Svi moraju da budu posvećeni i da znaju šta rade. Krilo malog potencijala samo za mladu reprezentaciju je neisplativo, neće ga hteti niko do trećeligaša ili eventualno drugoligaša da im bude zamena. S druge strane, pravljenje krila za mladu od velikog potencijala može samo iskusan menadžer, neko ko neće mnogo da se zanese i upropasti igrača za A reprezentaciju. Opet, treba i igrač da se pogodi, visina i početni skilovi. Dakle, da bude prenizak ili previsok da se ne bi ulagalo mnogo vremena u podizanje druge odbrane i drugog šuta i samim tim da bude jak u primarnoj odbrani i šutu. To će najverovatnije da stigne jedan moj igrač i eventualno Zmaj ako se odluči Lainovića da trenira tako pošto imaju slične skilove.

Dakle, ima svega. Bili smo dobra i velika zajednica, sa čuno čarki doduše u Prvoj nam ligi, ali je i to bolje od mrtvila koje nas zadesilo u prethodnim sezonama. Lige nemaju otvorene teme po par sezona, jednostavno nikakva interakcija.

Nadam se da će neko još da se nadoveže na ovu temu, ne na tvoju ili moju poruku nego na svoju. Strane su iste, mišljenja drugačija i svačije mora da se poštuje kao što sam napisao na početku. Ovo su samo viđenja situacije

No guts, no glory!
This Post:
00
305126.6 in reply to 305126.5
Date: 06/10/2020 08:09:08
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
Recimo, mislim da je deo "Spoljni 19g" nepotrebno onoliko šaren i načičkan, neke kolone u tom delu su skroz nepotrebne, jer se dupliraju podaci koje dobijamo iz njih. Recimo šta će na tabeli podatak koliko je igrač imao skilova na početku sezone kad to možemo da izračunamo na osnovu boja kojima se "apovi" obeležavaju?


Ono prethodno je bio nadovezivanje, a sad da ti ja kažem tebi nešto. Nemo' boje da mi diraš!
:D

Ima još stvari koje treba da se dorade na tabeli, ali zašto bi se brojale boje ako ne mora? Boje su tu samo da bi se znao napredak igrača po nedeljama. Nažalost, ni one nisu tačne jer se menadžeri ne javljaju redovno tako da ima omaški po nedeljama, ali je poenta znati da je skil porastao X puta i otprilike kojih nedelja tačnije, da li je bilo rasta skilova između pa se lako utvrdi šta je trenirano. Znači, tabela kao tabela je iz više segmenata. Prvi deo služi za quick overview. Dođeš, pogledaš trenutne skilove i ujedno vidiš i koji skil se menjao (crveni i bold). Naravno, vidiš zbirove skilova i ukupan napredak. Možda bih dodao i kolone za napredak po gornjim i donjim skilovima. Ostalo je statistika i podaci za skauta. Koji trening, kakva infrastruktura kao i rast treninga po nedeljama što se ispostavilo kao jako korisna informacija.

Kao idejni tvorac, tu sam za odgovore i uputstva.
;)

No guts, no glory!
This Post:
00
305126.7 in reply to 305126.6
Date: 06/10/2020 09:40:14
Overall Posts Rated:
356356
Konkretno govoreći, ta kolona koju si spomenuo (Spoljni 19 godina) je moja i imam dosta menadžera koji treniraju samo jedan na jedan. Ne možeš ni sa sto evra da ih podmitiš da promene trening.


Ovo je velika istina. Kad se samo setim koliko sam imao ovakvih slučajeva, a nisam mogao ništa da uradim povodom toga. Dobijem igrača od 95 skilova, a ne služi mi ničemu, jer je dobijao samo jedan trening... Nažalost, dosta menadžera razmišlja ovako, jer je 1 na 1 trening na 2 pozicije i samim tim mogu 6 igrača da treniraju koja će da prodaju kasnije.

S druge strane, pravljenje krila za mladu od velikog potencijala može samo iskusan menadžer, neko ko neće mnogo da se zanese i upropasti igrača za A reprezentaciju.


Spomenuo si A reprezentaciju... Ja sam to izostavio u prethodnom postu, ali hajde sada da se dotaknem te teme ukratko. Način na koji je mlada reprezentacija uglavnom "spašavana" što se tiče krila jeste taj da su nam krila često dolazila sa spiska za A selekciju. Komunikacija između 2 selektora je veoma bitna i nadam se da ona postoji u ovom momentu. Zmaj ima priliku da sarađuje sa jednim odličnim menadžerom i čovekom, kao što je Marković i nadam se da tu privilegiju koristi. Vidim da se igrači potencijala 9 i 10 postavljaju na U21 spisak, ali ne znam tačno kako se radi sa njima. Da li je za njihov trening zadužen neko iz mlade ili iz A reprezentacije, da li je rad sa njima sinhronizovan, itd... To su pitanja koja su bitna i koja ja sad ne postovljam, već su retoričkog karaktera zbog potreba diskusije koju vodimo. :)

Kao idejni tvorac, tu sam za odgovore i uputstva.


Kao idejnom tvorcu, ja ti iskreno čestitam, jer je svaka novina koja se osmisli i primeni, dobra stvar. :D E sad, opet neka retorička pitanja... Koliko su te novine precizne, ažurirane, jasne i korisne, a koliko vrmena, energije, cimanja zahtevaju... Zadržao bih se na delu o jasnoći. Što više gledam taj deo koji je ubačen u tabelu, jači mi je utisak da prosečnom menadžeru koji ne posećuje tabelu svaki dan, nije baš najjasnije šta sve te boje, kvadrati, pravougaonici, itd. označavaju. Mislim da bi bilo dobro da postoji neko objašnjenje ili legenda šta je šta, kako se ta tabela čita, zašto u nekim nedeljama ima jedna boja, a u nekim više, itd. Ili što bih ja najviše voleo, a tako bi se i zajednica više uključila interakciju, jeste da je objavljena vest o nastanku te ideje i o njenoj implementaciji. Recimo ja sam, kada sam odlučio da ne ubacujem igrače ispod 50 skilova na tabelu, to objavio na forumu, kako iz razloga što zajednica ima pravo da zna, tako i iz razloga što zajednica voli da prati te stvari, voli da vidi nešto novo, da se oseti uključenom, itd. Mi smo za vreme prošlog mandata, na kraju istog i na početku sledećeg, trenutnog, više puta mogli da pročitamo kako je tabela sređena, ali nismo mogli da pročitamo šta se tačno uradilo, itd... Svestan sam da je potrebno samo otići na tabelu i videti sam, ali zašto ne napisati vest o tome, uključiti zajednicu u diskusiju, itd. Ja mislim da bi to bio pun pogodak, pogotovo, jer je ova ideja veoma zanimljiva.

This Post:
00
305126.8 in reply to 305126.7
Date: 06/10/2020 11:33:42
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy


S druge strane, pravljenje krila za mladu od velikog potencijala može samo iskusan menadžer, neko ko neće mnogo da se zanese i upropasti igrača za A reprezentaciju.


Spomenuo si A reprezentaciju... Ja sam to izostavio u prethodnom postu, ali hajde sada da se dotaknem te teme ukratko. Način na koji je mlada reprezentacija uglavnom "spašavana" što se tiče krila jeste taj da su nam krila često dolazila sa spiska za A selekciju. Komunikacija između 2 selektora je veoma bitna i nadam se da ona postoji u ovom momentu. Zmaj ima priliku da sarađuje sa jednim odličnim menadžerom i čovekom, kao što je Marković i nadam se da tu privilegiju koristi. Vidim da se igrači potencijala 9 i 10 postavljaju na U21 spisak, ali ne znam tačno kako se radi sa njima. Da li je za njihov trening zadužen neko iz mlade ili iz A reprezentacije, da li je rad sa njima sinhronizovan, itd... To su pitanja koja su bitna i koja ja sad ne postovljam, već su retoričkog karaktera zbog potreba diskusije koju vodimo.


Za ovo nema sekiracije. Ali da ne bih bio drveni advokat tu su skeletori pa neka se izjasne.


Kao idejni tvorac, tu sam za odgovore i uputstva.


Kao idejnom tvorcu, ja ti iskreno čestitam, jer je svaka novina koja se osmisli i primeni, dobra stvar. E sad, opet neka retorička pitanja... Koliko su te novine precizne, ažurirane, jasne i korisne, a koliko vrmena, energije, cimanja zahtevaju... Zadržao bih se na delu o jasnoći. Što više gledam taj deo koji je ubačen u tabelu, jači mi je utisak da prosečnom menadžeru koji ne posećuje tabelu svaki dan, nije baš najjasnije šta sve te boje, kvadrati, pravougaonici, itd. označavaju. Mislim da bi bilo dobro da postoji neko objašnjenje ili legenda šta je šta, kako se ta tabela čita, zašto u nekim nedeljama ima jedna boja, a u nekim više, itd. Ili što bih ja najviše voleo, a tako bi se i zajednica više uključila interakciju, jeste da je objavljena vest o nastanku te ideje i o njenoj implementaciji. Recimo ja sam, kada sam odlučio da ne ubacujem igrače ispod 50 skilova na tabelu, to objavio na forumu, kako iz razloga što zajednica ima pravo da zna, tako i iz razloga što zajednica voli da prati te stvari, voli da vidi nešto novo, da se oseti uključenom, itd. Mi smo za vreme prošlog mandata, na kraju istog i na početku sledećeg, trenutnog, više puta mogli da pročitamo kako je tabela sređena, ali nismo mogli da pročitamo šta se tačno uradilo, itd... Svestan sam da je potrebno samo otići na tabelu i videti sam, ali zašto ne napisati vest o tome, uključiti zajednicu u diskusiju, itd. Ja mislim da bi to bio pun pogodak, pogotovo, jer je ova ideja veoma zanimljiva.


Koliko vremena i energije zahtevaju, pa vrlo malo s obzirom da samo treba da se oboji [0, 4] ćelije po igraču nedeljno što i nije neko cimanje. Sve ostalo se automatski računa. Sume skilova se same menjaju dok se broj skilova koji su porasli u toku sezone automatski i boji u zavisnosti od broja skilova.
0-5 - crveno, 5-10 - žuto, preko 10 zeleno.

Da li se menadžeri snalaze? Ne moraju. Oni gledaju skilove, ne treba da ih zanima ko šta trenira, kakvu infrastrukturu ima i kako mu napreduju drugi igrači jer onda previše zadiremo u "privatnost".

S druge strane, ja ove dokumente ne bih ni delio svima. Napravio bih kopiju koja se automatski pravi na osnovu unosa u ovaj dokument i on bi bio vidljiv svima, a sadržao bi samo ovaj osnovni prikaz.

No guts, no glory!
This Post:
00
305126.10 in reply to 305126.8
Date: 06/10/2020 12:27:25
Overall Posts Rated:
1515
Pozdrav.

Iako nikakve veze nemam sa nasom reprezentacijom, zeleo bih da se oglasim povodom jedne stvari, a to su ta cuvena krila.
Kao menadzer, koji samo krila trenira, mi krila nemamo, prosto nemamo dovoljan broj aktivnih menadzera, a samim tim i broj liga i igraca koji se stancaju svake sezone je manji.

Iz ove 49. te klase, ukupno je na celom BB-u na TF-u izaslo samo 24 igraca od kojih se nesto moze napraviti, a od ta 24 igraca, samo ih je 5 bilo sa idealnim skilovima, od kojih je svaki prodan za 6 miliona + (Pricam naravno o igracima pota =+ 9).

Sto se tice Srbije, ovo je najbolji igrac koji se nasao na TF-u ove sezone: https://prnt.sc/sxc4me . Dule ce dobiti trening sa trenerom lvl 6, pomocnim lvl 7, teretanom i pomocnim terenom lvl 3 i OPET nece biti od nikakve koristi za nasu reprezentaciju kada napuni 21 godinu. Iz svega gore navedenog, podela na spoljasnje i unutrasnje igrace je meni skroz prihvatljiva.

Hteo bih i da se nadovezem na teretanu i pomocni teren. Vidim da pojedini skauti forsiraju nove menadazere na nadogradnju istih, sto je meni apsurdno. Prosto mislim da postoje timove, koji to mogu priustiti i koji ne mogu. Menadzeri koji su aktivni svega par sezona, sigurno nisu u grupi koja to moze da priusti. Siguran da je svima dugorocno vise od koristi tim novim menadzerima ucinit ovu maratonsku igru sto zanimljivijom, nego ih savetovati na poteze od kojih se nece oporavati narednih par sezona. ( Samim tim ih dovesti da od BB-a odustanu)

Last edited by Bojannn93 at 06/10/2020 12:28:41

This Post:
00
305126.11 in reply to 305126.9
Date: 06/10/2020 12:37:31
Бесни Цветићи
II.4
Overall Posts Rated:
454454
Second Team:
Mad Mamba Academy
To je u principu ono što sam i ja napisao.

No guts, no glory!