BuzzerBeater Forums

Hellas - II.4 > Σεζόν 50

Σεζόν 50

Set priority
Show messages by
From: BORBA

This Post:
00
304893.62 in reply to 304893.61
Date: 08/02/2020 02:59:26
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Όταν με το "καλημέρα" βρίσκεσαι 15 πόντους πίσω στην 1η περίοδο... τότε οι ελπίδες σου να γυρίσεις το παιχνίδι σε μία τόσο σκληρή έδρα είναι από μηδαμινές έως ελάχιστες! Η ομάδα μας, ωστόσο, έκανε την προσπάθειά της στην 3η και στις αρχές της 4ης περιόδου, οι οποίες όμως έμειναν ανολοκλήρωτες!

Έτσι, λοιπόν, η ήττα ήρθε φυσιολογικά από μία καλύτερη ομάδα, που ευτυχώς για εμάς βρίσκεται πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα! Εμείς συνεχίζουμε τον αγώνα μας, έχοντας πάντα το βλέμμα μας στις ομάδες που μας "κυνηγούν" στην βαθμολογία, με την ελπίδα να παραμείνουμε στην 4η θέση!

From: Kon
This Post:
00
304893.63 in reply to 304893.62
Date: 08/05/2020 09:06:55
L e g e n d
II.3
Overall Posts Rated:
191191
Τι βλέπω, τα βουντού του manu πιάσανε!!!
Όλοι οι ανταγωνιστές του για το πρωτάθλημα ξεκινήσανε τους τραυματισμούς!!!
Εκτός από έναν!!!
Αθηναϊκέ ετοιμάσου, έρχεται η σειρά σου!!!

From: Coach D

To: Kon
This Post:
00
304893.64 in reply to 304893.63
Date: 08/06/2020 05:37:54
Overall Posts Rated:
1717
Έχεις δίκιο αλλά έτσι όπως πάει δεν τον βλέπω να σταματιέται με τίποτα.

Δεν έχω βλέψεις πάντως. Η χρονιά έχει πάει εντυπωσιακά καλά οπότε κοιμάμαι ήσυχος.

Μία νίκη για το γόητρο το Σάββατο δεν θα με χάλαγε προφανώς. Αυτό που έπρεπε να κάνουμε για φέτος για να ενισχυθούμε αγωνιστικά και οικονομικά έγινε και γίνεται.

From: Coach D

This Post:
00
304893.65 in reply to 304893.62
Date: 08/25/2020 17:20:31
Overall Posts Rated:
1717
Αθηναϊκός τη νίκη αλλά Borba BC τις εντυπώσεις.

Δεν μπορώ να εξηγήσω την εμφάνιση αυτή ούτε τη δυσκολία με την οποία κέρδισα.

This Post:
33
304893.66 in reply to 304893.65
Date: 09/05/2020 13:45:49
S H A R K S
III.12
Overall Posts Rated:
1212
Αυτά είναι, η ομάδα πρωταθλήτρια, χωρίς γερόντια με πολύ προπόνηση και μόνο Έλληνες, τι άλλο να ζητήσω, και έχοντας αντίπαλο μια από τις πιο ιστορικές ομάδες της Ελλάδας, αυτό από μόνο δίνει πιο μεγάλη αξία στον τίτλο...

This Post:
11
304893.67 in reply to 304893.66
Date: 09/05/2020 22:32:06
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Μπραβο και στους δυο για την ανοδο! Απο τη μια ο Μανου ανετος φετος ολη τη χρονια, επιστρεφει στη κατηγορια που ανηκει και εχει γραψει την ιστορια του. Απο την αλλη σπουδαιο πρωταθλημα για τους Σαρκς με μονο Ελληνες, με μειονεκτημα εδρας, χωρις μεταγραφες καιρο. Να πω την αληθεια πιστευα για 2-3 λογους οτι μπορει να παρει το πρωταθλημα. Θεωρω πως εχουν στις ταξεις τους και τον επομενο μεγαλο ψηλο της αντρων τον Βεζυριδη. Εννοειται πως δεν τον εχω δει και δε θα τον δω μεχρι να παιξει επισημο ματς με την εθνικη αλλα τον εχω μελετησει αρκετα σεζον με σεζον την προπονηση του, μισθους ανα σεζον , DMI, αξιολογησεις, συμμετοχες στην U21 κτλ και η προπονηση του απο την αρχη ειναι ιδανικη. Τον πιστευω αυτον τον παικτη και τον μανατζερ του οπως βεβαια και το τιμ της αντρων. Απο κει και περα θελω να πω κατι γενικα για οσες ομαδες ανεβαινουν στην Α1 για πρωτη φορα. Πρωτα απ ολα δεν εχουν κανενα λογο να μην παλεψουν απο την αρχη το πρωταθλημα για να μεινουν εκει πολλες σεζον και αντι γι αυτο να μαζευουν χρημα εξαρχης πεφτοντας επιτοπου. Ειναι κατα τη γνωμη μου πιο ευκολη κατηγορια απ οτι μας φαινεται οταν δεν εχουμε παιξει εκει ποτε ξανα. Αφετερου ομαδες που προπονουν γινονται καλυτερες(συν αντοχοβολες καποια στιγμη) ενω καποιοι 33+ παικτες των αλλων ομαδων πεφτουν σταδιακα. Επισης με 1-2 καταλληλους παικτες Α1 διευρυνεται και η γκαμα των συστηματων που μπορει να στησει μια ομαδα με υποψηφιους διεθνεις ψηλους και να βαλει ετσι αρκετη ποικιλια. Για οσους δεν εχουν λεφτα να μπουν ετοιμοι απο την αρχη μπορουν να εκμεταλλευτουν το μπονους πρωταθληματος-ανοδου κτυπωντας ως επι το πλειστον τα εντος εδρας(με το πλεονεκτημα εδρας) μεχρι τις μερες του ολ σταρ και εχοντας τους παικτες παντα καταρτισμενους στην αγ κατασταση αλλα και καποια εφικτα εκτος εδρας ματς μαζευοντας 150-200 χιλ την εβδομαδα με το χαμηλο μισθολογιο. Αγοραζουν γυρω στο ολ σταρ εναν καλο παικτη Α1 και μπαινουν στην τελικη ευθεια να μεινουν στην κατηγορια ειτε μεσω πλει οφ ειτε με πλει αουτ. Το κυπελο μενει στην ακρη σε εκεινη τη φαση που θα χαλασει την αγωνιστικη κατασταση του ροστερ. Αν στραβωσει η φαση και δε σωθει τελικα μια ομαδα, την επομενη σεζον ειναι απο τα μεγαλα φαβορι για την ανοδο ξανα στην Α1.

Μπραβο παιδια και στους δυο και καλη συνεχεια!

From: Kon
This Post:
11
304893.69 in reply to 304893.68
Date: 09/06/2020 15:07:37
L e g e n d
II.3
Overall Posts Rated:
191191
Συγχαρητήρια στις 2 ομάδες που πήραν την άνοδο, καλή συνέχεια στα μεγάλα σαλόνια. Και να ακούτε τις συμβουλές του Ronnie οι νεοφώτιστοι αν θέλετε να είστε παρέα στην Α1, καθώς όπως φαίνεται θα σας ακολουθήσει του χρόνου!

From: RONNIE12

To: Kon
This Post:
00
304893.70 in reply to 304893.69
Date: 09/07/2020 11:54:54
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Ωραιος φιλε! Και για να μην ξεχνιομαστε μας διευκολυνατε οι του μπλε ομιλου τη σωτηρια μας φετος στον κοκκινο γιατι και ετοιμα ροστερ ειχατε αλλα και λεφτα και εμπειρια. Ειδικα εμενα που παιξαμε τελικα μαζι. Τωρα να δοκιμασω για ανοδο και ποτε δεν ξερω, θα δυσκολευτω με αυτη την τριαδα. Με την προηγουμενη τριαδα δεν ειχα θεμα γιατι επαιξαν Α2 στα 27 τους (λογω εφεσης στα φαουλ) και ηταν τερατα με αποτελεσμα να ανεβω επιτοπου Α1. Αυτα που εχω τωρα ειναι 3 χρονια μικροτερα και ειναι γατακια μπροστα στους αλλους στα 27 τους. Το αλλο προβλημα που εχω εκτος απο το ριμπαουντ που μου κανουν πλακα οι αλλες ομαδες, ειναι οτι οι 2 πιο καλοι φηλοι μου εχουν 1 αντοχη οποτε και στα ματς κλαταρουν αλλα το πιο βασικο δεν μπορω να προπονησω ευκολα 3 παικτες 48λεπτα γιατι στο 46-47 λεπτο τους πεταει εξω η μηχανη λογω αντοχης. Οποτε παιζω με τον πιο μικρο σταθερα βασικο και με σχηματα που μειωνω τις πιθανοτητες να μου πεταξει εξω προπονησιμους στο 46-47 λεπτο. Δεν εχω και 3αρι τωρα οπως ειχα την προηγουμενη φορα( 1 τριαρι 2 ψηλους).Απο την αλλη παντως αυτοι που εχω τωρα ειναι πιο καλοι στην αντιστοιχη ηλικια απο τους προηγουμενους αλλα θα ανεβασουν και πιο γρηγορα μεγαλους μισθους και χωρις να εχω ροστερ ανοδου ή πολλα λεφτα να στησω τετοιο ροστερ. Ετσι εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι αυτη τη φορα μπορει καποιον να πουλησω πχ στα 27-28 του ή και τους 3 και να φτιαξω αλλους απο την αρχη αν εχω ορεξη. Θα δουμε.

Λες να κανουμε κανα σκαουτινγκ να βρουμε αλλους 2 Ελληνες να ταιριαζουν με τον Μαστορακη να χτισεις ομαδαρα με 3 προπονησιμους ?



This Post:
22
304893.71 in reply to 304893.66
Date: 09/07/2020 12:40:53
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
Χίλια μπράβο φίλε μου για την άξια κατάκτηση του τίτλου και την άνοδο στην Α1!

Ομάδα με καλές ηλικίες, Ελληνες και προπονήσιμους!
Πολύς κόπος και κούραση, αλλά η ανταμοιβή δεν συγκρίνεται με καμία άλλη κατεμέ κι εύχομαι να συνεχίσεις να ανταμείβεσαι για τη δουλειά και το έργο που παράγεις.
Φυσικά δεν μπορώ να μην σε συγχαρώ για την υψηλού επιπέδου προπόνηση! Ο Βεζιρόπουλος μαζί με τους μικρούς του ronnie θα είναι οι ψηλοί της επόμενης(πολύ καλής φουρνιάς) που έρχεται στην Ανδρών, στις ηλικίες 23-25.
Σύγχρονοι ψηλοί που θα κάνουν σε κάθε ομάδα και για κάθε σύστημα!

Συγχαρητήρια φυσικά και στον Μάνο, για την επιβλητική πορεία του καθ'όλη η διάρκεια της regular season και φυσικά για την άνοδο!
Μάνατζερ με μεγάλη ιστορία και διαδρομή, επιστρέφεις εκεί που ανήκεις και φυσικά σου εύχομαι τα καλύτερα!

This Post:
11
304893.72 in reply to 304893.71
Date: 09/07/2020 14:59:27
S H A R K S
III.12
Overall Posts Rated:
1212
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και τις συμβουλές που μου δώσατε.

Advertisement