BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > [MT] 47. Sezon Avrupa Şampiyonası

[MT] 47. Sezon Avrupa Şampiyonası

Set priority
Show messages by
This Post:
00
301108.3 in reply to 301108.2
Date: 08/26/2019 13:00:59
kiku
II.1
Overall Posts Rated:
297297
MGH'nin de etkisiyle rakip ilk çeyreğe çok hızlı başladı, 14-20 gibi muhteşem bir yüzdeyle neredeyse şut kaçırmadan çeyreği 31-26 önde kapadı. UF mevkisinde oynayan Sarabi 6-7 ile oynayıp 12 sayı üretirken yedeği Naumovski'de oyunda kaldığı 2 dakikada 3-3 ile 7 sayı buldu.

Bizim adımıza çeyreğin en etkili ismi 4-5 ile 9 sayı bulan Ferit olurken, diğer oyuncularımız da skora dengeli şekilde katkıda bulundu. Bu çeyrekte ise 10-21 ile şut attık.

2. çeyreğe etkili başlayıp skoru eşitledik ancak sonlara doğru rakip oyuna tekrar hakim olarak çeyreği 22-15 devreyi de 53-41 önde kapadı. Rakip çeyreği 10-19 şut yüzdesi devreyi de 24-39 ile kaparken biz çeyreği 7-21 devreyi ise 17-42 gibi kötü bir yüzdeyle kapadık.

3. çeyrek 83-60 ve sinirden çıldırıcam gerçekten, arkadaş biz de MGH yapıyoruz ancak nedense bize böyle işlemiyor. Maçı kaybettik bence o yüzden yazıyı şimdiden yazıyorum

MGH etkisiyle hücumumuzun aksaması kabul edebiliyorum ancak bu rakip bu savunmaya nasıl bu kadar yüzdeli şut atıyor bunu anlayamıyorum. Maç öncesi birisi 3 çeyrekte Makedonya'dan 83 sayı yiyeceksin, üstüne rakip 2-2 MGH yapsa bile 20 küsür fark yapacak dese, önce müsait bir tarafımla güler sonra 1000 dolarına iddiaya girelim derdim.

Bu kaybı önümüzdeki maçlarda telafi etmeye çalışacağız.

diğer başlıkta menajer popülaritesinin neden düşük olduğunu sorgulamışsınız. tam olarak bu anlayış ve bu tavırlar yüzünden olabilir mi? takım ile son derece ilgilisiniz ve elinizden geleni yapıyorsunuz fakat maçlara dair yorumlarınız yenilgi veya beklenenden az fark geldiğinde hayret verecek düzeyde antipatik oluyor. özellikle rakip takıma saygı yok, rakip menajere karşı ağır ithamlar gördüm, oyunculara ve motora yönelik sürekli bir yakınma hali...

niyetim kavga çıkartmak değil gözlemlerimi aktarıyorum ki siz de o mesajda bunu talep etmişsiniz.

From: Kemalmbi

To: kiku
This Post:
00
301108.4 in reply to 301108.3
Date: 08/26/2019 13:33:50
Overall Posts Rated:
2424
Açıkçası kaiser hocamın rakibe saygısızlık yaptığını düşünmüyorum. Kadro kalite farkı diye bir olay var. Bakarsak maaş bütçesi olarak da 2-3 katı fark var. MGH nin bu kadar fark yarattığını bilmiyordum. Form olarak da takimlar denk durumdaymış belki kondisyonlari da cok iyi durumdaydı veya bizim takimin cok kotuydu o kadarini bilemiyorum. Bu mağlubiyet bizim icin hic hesapta olmayan bir maglubiyetti. O yuzden şaşırıp bu şekilde tepki vermesini garipsemiyorum. Ama yapacak bir sey yok . Kaiser hocam sizden tek ricam bu mağlubiyet hevesinizi kırmasın

This Post:
00
301108.7 in reply to 301108.5
Date: 08/26/2019 14:55:27
kiku
II.1
Overall Posts Rated:
297297
evet yakın geçmişten aklımda kalan bir örnekti bosnalı koç ile yaşanan olay. tabii ki hoş değil ama nihayetinde rahat ol teklifini yapan tarafın buna hazırlıklı olması gerekir. karşı taraf bu teklifi kolaylıkla win-win'den sadece win'e çevirip avantaj yakalamak isteyebilir. bu o koçun karaktersizliğini değil kurnazlığını gösterir. teklif ondan gelmiş olsaydı belki başka türlü konuşabilirdik.

"bir tarafımla gülerdim üzerine de iddiaya girerdim" sözleri üzerine rakibe saygı yok dedim hocam. oyuncu özelliklerini elbette sizin kadar bilmiyorum ama bosna'nın 2.6m ve 2.4m dmili uzunları bu maç için fazlasıyla göz korkutuyordu. 2/2 mgh yardımıyla sansasyonel(orta)'ya kadar yükselmiş bir iç defansa tosladık. tarafsız gözle bakılınca bosna koçu çok iyi iş çıkartmış yani bir tarafımızla gülebilecek kadar rahatta değildik.

yakınma konusu ise arkadaşlar arasında vs iç dökmek için rahatlatıcı oluyor ama forumda bahane üretme meyillenmesine daha çok benzediğinden ne kadar az rastlanırsa o kadar iyi. çoğumuz biliyoruz oyunda pek çok garip şey yaşanıyor. can sıkıcı bir sürü saçmalık kendi takımımızın başına gelebiliyor. ya biz sebebini çözemiyoruz ya da gerçekten oyun bizle dalga geçiyor ama şu bir gerçek ki forumda ard arda bunlar dillendirildiğinde sanki tüm sorumlu motormuş gibi algılanabiliyor. bazen "basketbol bu, her şey olabilir" demek lazım.

son mesajınızın üzerinden genel izlenimlerimi belirtmiştim. hafızamdan bir bir sayıp dökebilecek kadar rahatsızlık biriktirmedim hocam. öyle şeyler varsa da net olarak hatırlayamadığım ama okuduğum zaman size dair fikir edinmemi sağlamış detaylardır.

umarım şampiyonaya kazanarak devam ederiz. zorlu yolda başarılar diliyorum.

This Post:
00
301108.9 in reply to 301108.8
Date: 09/02/2019 14:02:05
Overall Posts Rated:
11
Hocam bir kendine gel artık. Gerekirse sende yüksek eforla oyna. En skorerin point guardsa bir yerlerde sorun var demektir.

This Post:
00
301108.11 in reply to 301108.8
Date: 09/02/2019 19:13:09
Overall Posts Rated:
2424
Aslında hocam ben bir sey sormak istiyorum. Içeriden oynama kararınız rakibin kadrosuna da bakıldığında cok mantıklı bir hareket olmuş. Benim sormak istedigim şu. Pozisyonlara neden bu kadar bağlı kalıyoruz. Iceriden oynayacaz guzel ancak dış ozellikleri ortalama ustu olan hic uzunumuz yok muydu da 2 oyun kurucuyla ciktik? Oyuncularımızın ozelliklerini bilmedigim icin soruyorum. Yanlış hatırlamıyorsam birkac sezonda cekya sampiyon olurken devrim niteliginde bir 5le oynuyordu. kisa oyuncularini icerde oynatıyordu. Bugün gurcistana bakiyorsun oyunkurucu oynayan oyuncu uzun forvetmis. Bizim takimda bu sekilde oynayabilecek 2 oyuncu bile yok mu?