BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 S46 Europe Championship by Topnik

U21 S46 Europe Championship by Topnik

Set priority
Show messages by
From: Topnik
This Post:
11
299752.1
Date: 05/14/2019 07:00:49
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Dobar dan svim članovima BH zajednice na BBu.

Želim da se zahvalim svima koji su glasali na izborima i koji su mene izglasali da nastavim svoj rad na čelu mlade reprezentacije. Mogu da vam kažem da ste donijeli pravu odluku i ja vas u tome podržavam.
Mogu da vam obećam da ćemo nastaviti u dobrom ritmu kao i do sada, a nadam se da ćete vi to pratiti kao i dosada.


Prije par dana su izvučene grupe kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Mi kao domaćini ovih kvalifikacija i samog Europskog prvenstva smo bili smješteni u prvi pot tako da smo nosioci grupe A.

Grupa A:

Bosna i Hercegovina u21
Litvanija u21
Hrvatska u21
Grčka u21
Finska u21
Gruzija u21
Kipar u21
Albanija u21

Grupa B:

Italija u21
Turska u21
Estonija u21
Holandija u21
Slovačka u21
Irska u21
Češka u21
Luksemburg u21

Grupa C:

Njemačka u21
Rusija u21
Latvija u21
Portugal u21
Švicarska u21
Austrija u21
Island u21
Vels u21

Grupa D:

Izrael u21
Ukrajina u21
Belgija u21
Mađarska u21
Norveška u21
Švedska u21
Andora u21
Azerbejdžan u21

Grupa E:

Poljska u21
Slovenija u21
Danska u21
Engleska u21
Makedonija u21
Bjelorusija u21
Malta u21
Škotska u21

Grupa F:

Francuska u21
Španija u21
Bugarska u21
Srbija u21
Rumunija u21
Crna Gora u21
Armenija u21
Moldavija u21


From: Topnik
This Post:
00
299752.2 in reply to 299752.1
Date: 05/14/2019 07:44:37
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Što se tiče naše grupe mi kao nosionici može se reći da nismo baš dobro prošli jer u našoj grupi su reprezentacije koje su imena na ovoj igri.

Grupa A:

Bosna i Hercegovina u21
Litvanija u21
Hrvatska u21
Grčka u21
Finska u21
Gruzija u21
Kipar u21
Albanija u21

Sa nama je reprezentacija Litvanije koja je podbacila na prošlom EP pa je zbog toga igrala utješni turnir. U kvalifikacijama za EP se nisu ni plasirali na EP pa su zbog toga kao i mi igrali utješni turnir.
Litvanci su velika zajednica na ovoj igri, a imaju čak 745 aktivna tima što je kada se pogleda naša zajednica zaista ogromno. Oni su osvojili dvije medalje do sada, a obje su bile bronzane. U sezoni 32 i 42 su osvojili bronzane medalje. Ova njihova druga bronzana medalja je bila isto prvenstvo kada smo i mi osvojili svoju jedinu medalju.

Treća reprezentacija u našoj grupi jeste reprezentacija Hrvatske. Trenutno su 24a reprezentacija na rang listi. Nemaju osvojenih medalja do sada u svojoj historiji što se tiče BBa. Imaju ukupno 152 aktivna tima. Posljednja dvije sezone smo se dva puta sastali sa njima. Naravno u oba meča smo mi odnijeli pobjede. Posljednja odigrana utakmica je bila na utješnog turniru gdje smo na gostovanju došli do pobjede od 16 poena razlike.

Četvrta reprezentacija koja spada u red velikih zajednica na igri jeste reprezentacija Grčke. Oni su kao i Litvanci jer imaju 700+ timova na igri. Nemaju osvojenih medalja, a trenutno su 40a reprezentacija na rang listi. Prošle kvalifikacije se nisu uspjeli plasirati na Europsko prvenstvo.

Naredne reprezentacije je Finska. Oni spadaju u red reprezentacija koje imaju potencijal za ogroman napredak u narednim sezonama. Mogu da se pohvale sa osvojenom bronzanom medaljom u dalekoj 20oj sezoni. Broje približno 200 aktivnih timova. Takođe nisu igrali na prošlom EP jer se nisu plasirali na prvenstvo.

Imamo reprezentaciju Gruzije sa nama u grupi. Reprezentacija koja ne bi trebala predstavljati neku opasnost, ali uvijek mogu biti nagazna mina da se neka ozbiljna reprezentacija oklizne u duelu sa njima. Broje 66 aktivnih timova i nemaju osvojenih medalja.

Naredna zajednica je Kipar koja spada u red najmanjih zajednica na igri jer broji samo 23 aktivna tima. Nemaju velikih uspjeha jer je stvarno teško napravili veliki uspjeh sa tako malom zajednicom.

Ostaje još reprezentacija Albanije koja isto broji mali broj timova, a taj broj iznosi 18. Imaju veoma mali izbor igrača zbog samog broja timova. Sa njima smo igrali prošle sezone kada smo na njihovom terenu došli do pobjede sa velikom razlikom.

Što se tiče ostalih grupa bilo bi glupo da sada analiziram svaku jer u svakoj grupi ima određeni broj favorita. Tako da ću samo napisati moje mišljenje koje će reprezentacija biti na prva dva mjesta u grupi.

Grupa B:

Italija
Turska

Grupa C:

Njemačka
Rusija

Grupa D:

Izrael
Ukrajina

Grupa E:

Poljska
Slovenija

Grupa F:

Španija
Francuska

Poslije treninga u petak ću objaviti konačni spisak za početak kvalifikacija.

This Post:
11
299752.3 in reply to 299752.2
Date: 05/14/2019 07:55:48
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52515251
Second Team:
Spartan Kids
Sa nestrpljenjem cekamo petak i onda spektakl u ponedjeljak!

This is where we hold them!
This Post:
00
299752.4 in reply to 299752.2
Date: 05/14/2019 09:03:45
KK Bihać
II.3
Overall Posts Rated:
127127
Nije nas zdrijeb mazio :/

This Post:
44
299752.5 in reply to 299752.4
Date: 05/14/2019 17:22:31
Overall Posts Rated:
1616
Jedva čekamo opis i predstavljanje nove generacije

From: Topnik
This Post:
11
299752.6 in reply to 299752.5
Date: 05/18/2019 07:53:28
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Dobar dana svima

U par narednih postova ću da predstavim igrače za koje sam se odlučio što se tiče početka kvalifikacija. Maksimalan broj igrača koje mogu imati u rosteru jeste 18. Pošto u toku sezone ne mogu izbacivati igrače iz rostera kako ne bi naštetio entuzijazmu za utakmice.
Tako da sam se odlučio da pozovem za početak 15 igrača, a ostaju mi 3 slobodna mjesta koja mogu iskoristiti u toku sezone da pozovem neke igrače. Stvarno sam imao ogroman broj igrača koji su konkurisali za početni roster i baš je bilo teško da odaberem. Kada su neki igrači ujednačeni onda je presudilo koliku staminu i slobodna bacanja imaju.
Ovi igrači koji nisu pozvani neka nastave sa treningom kao i do sada pa ćemo vidjeti za drugi dio sezone da računam na njih po potrebi.
Jednostavno sam morao da odredim trenutno 15 najboljih igrača koje imam, a ostali neka sačekaju svoju šansu.

Igrači koje sam pozvao za početak kvalifikacija su:

Milan Stekić
Velisav Ratković
Omar Bukva
Željko Fijamin
Fahro Suljagić
Miki Mladenović
Edin Marković
Danko Košutić
Nijaz Drugović
Vladimir Zdelar
Vedran Odavić
Vladislav Florić
Nenad Marčić
Adin Hadžiabdić
Mirhet Smiljanić

From: Topnik
This Post:
00
299752.7 in reply to 299752.6
Date: 05/18/2019 07:54:56
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
1. Milan Stekić 190cm

Stekić je član ekipe KK Ilidža. Vlasnik ove ekipe je saudin. Ono što je bitno navesti jeste da je Stekić izabran na draftu kao 13i igrač. Njegov potencijal je 10.
Saudin je član ove igre 15 sezona i moram pohvaliti njegov rad posljednjih par sezona. Stekića je stvarno doveo u red i mogu da kažem da je strašan bek za ove godine. Vjerovatno će nakon par sezona biti i član naše A selekcije.
Saudin je trenirao i člana A selekcije, a to je Denis Vukorep.
Njegov kvalitet pokazuje što je u posljednjem dijelu utješnog turnira igrao jako bitnu ulogu u timu u21 selekcije. Igrao je za u21 reprezentaciju iako je bio sezonu mlađi od svih ostalih igrača.
Prvu utakmicu u novoj sezoni za mladu reprezentaciju je dobro odigrao. Ubacio je 16 poena i tome dodao 8 asistencija. Malo je slabije šutirao za 3 poena, a i sa linije slobodnih bacanja. Vjerujem da će u ovoj sezoni biti nosioc ove reprezentacije.

2. Omar Bukva 193cm

Bukva je igrač sa potencijalom 9. Draftovan je kao 14 pik od strane ekipe Crvena Armija. Trenutno je član ekipe Žedanjsko. To je ekipa iz Utopije čiji je vlasnik bivši selektor u21 reprezentacije, a to je tursunovic. Zaista moram pohvaliti sve usere koji su otvorili Utopiju kako bi pomogli našoj zajednici. Odličnu visinu ima za jednog beka.
Tursunovic je user koji solidno trenira igrače pa mu treba malo više pomagati. Što se tiče minuta uvijek su dobre i to je za pohvalu.
Bivši selektor u21 reprezentacije. Trenirao je mnoge igrače za u21 i NT selekciju. Članovi u21 selekcije Trbović i Dugajlija. Članovi Nta su bili ili su još članovi, a to su Kuljović, Uram, Mandić. Ima ih dosta pa se ne mogu sjetiti sviju. U posljednjoj prijateljskoj utakmici nije zabilježio nastup.

3. Željko Fijamin 193cm

Fijamin je takođe član ekipe Žedanjsko. Draftovan je od strane ekipe ProBasketball pa je kupljen od strane ekipe Žedanjsko. Sve vezano za ekipu sam objasnio u prethodnoj analizi igrača. Slab je potencijal igrača pa se na njega ne može računati što se tiče A selekcije.
Protiv Ukrajine nije nastupio iako je bio u rosteru za utakmicu.

4. Fahro Suljagić 188cm

Fahro je draftovan od ekipe Spartan 300. Poslije toga ga je kupila ekipe Žedanjsko i onda je došao u trenutnu ekipu. To je ekipa Falcons BC. Vlasnik ove ekipe je Tarikz. Tarikz je poznati user iz naše zajednice. Do sada je trenirao mnoge igrače za našu reprezentaciju. Igrači koje je trenirao za NT su Livnjak i Dračić iz tima u Utopiji, a iz glavne ekipe imamo centra Džafera Fatića koji je dosta sezona dominirao u A selekciji.
Suljagić je potencijal i za NT iz razlog što je potencijal 10. Nadamo se da će uz pravilan rad kao i do sada biti u budućnosti član A selekcije.

5. Miki Mladenović 190cm

Mladenović je draftovan od strane Champions Uniteda. Svi znamo da je to jedna od naših najboljih ekipa svih vremena kao i njihov vlasnik, ali dosta o tom vlasniku.
Trenutno je član jedne ekipe koja ima veoma zanimljivo ime, a to je Fočanski Boston Celtics. Vlasnik ove ekipe je zuZu4. Takođe jedan od poznatijih vlasnika za nas koji znao šta je trenirao od igrača za reprezentaciju. Ovo mu je ekipa u Utopiji i ovo je prva generacija njegovih Utopijaca.
U prvoj ekipi u BiH je imao igrača kao što je Nijazim Avdić. Koji je bio član u21 reprezentacije. Miki ima strašnu odbranu već sada dok ćemo mu ostale skillove srediti tokom sezone.

6. Velisav Ratković 188cm

Ratković je draftovan od trenutne ekipe, a to je ekipa Doboj-Jug Bulls. Iako je ogroman potencijal izabran je na draftu tek kao 15i pik. Vlasnik ove ekipe je lokalac. On je ima još jednog trenirca, a to je Ahmo Kajtaz. On je bio član u21 reprezentacije prije par sezona, ali zbog kaskanja u skillovima nije igrao previše utakmica. Ima dobre skillove i vjerujem da će kako treba da će ako bude uvijek imao dobru formu igrati bitnu ulogu u reprezentaciji ove sezone.


From: Topnik
This Post:
00
299752.8 in reply to 299752.7
Date: 05/18/2019 07:55:35
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
1. Edin Marković 208cm

Marković je potencijal 8 pa tako da se na njega teško može računati za budućnost u A selekciji. Draftovan je od strane ekipe KK Amra pa je prešao kod Leonide u Utopiju. Tamo je treniran sve do prije koju sedmicu kada smo odlučili da ga prebacimo u ekipu Falconsa. To je ekipe čiji je vlasnik Tarikz. O njemu sam sve rekao u opisu njegovog igrača u prvom dijelu posta.
Marković je za svoje godine strašan igrač. Fale mu 2 skilla da bude jedan od glavnih igrača po skillovima u reprezentaciji. Vjerujem da će imati uvijek dobru formu pa tako da se uvijek možemo osloniti na njega.

2. Nijaz Drugović 196cm

Drugo krilo u našoj reprezentaciji je Nijaz Drugović. Član je ekipe Mob.ba, a vlasnik te ekipe je The Tale. To je vlasnik koji je veliki broj sezona trenirao Sulejmana Džihića koji je regularni član petorke u NT. Drugi igrač kojeg trenira u ekipi je Vuk Karađorđević.
Tale spada u red iskusnijih usera na igri pa tako da što se tiče forme i sedmičnih minuta uvijek biti sve kako treba.
Drugović je posljednje sezone bio u Srbiji u ekipi Miniona pa smo dogovorili transfer ovamo kod nas da nam je lakše igrača trenirati. Hvala Taletu na tome što je izdvojio dobru cifru za ovog igrača kako bi ga doveo u našu ligu. Ima odličan skill set pa se na njega može ozbiljno računati ove sezone.

3. Danko Košutić 198cm

Treće krilo za koje sam se odlučio što se tiče početka kvalifikacija jeste Danko Košutić. Član je ekipe KK Bosna Royal Jelly. Vlasnik te ekipe je NightWalker. On je takođe jedan od bivših selektora iz ranijih sezona.
Danko je bio prije par mjeseci član jedne ekipe iz Španije pa se NightWalker ponudio da pomogne reprezentaciji i dovede njega. Izdvojio je finu cifru za njega i hvala mu na tome.
Odlično ga trenira i vjerujem da će nastaviti tako tokom čitave sezone. Ima prave skillove za jedno krilo koje je član u21 reprezentacije.

From: Topnik
This Post:
00
299752.9 in reply to 299752.8
Date: 05/18/2019 07:56:37
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
1. Vladimir Zdelar 213cm

Prvi član centarske linije je Vladimir Zdelar. Zdelar je naš kapiten u ovoj sezoni. On je imao prošle sezone odlične skillove pa je i tada bio član u21 reprezentacije.
Član je juniorske ekipe Spartanaca čiji je vlasnik naš najtrofejniji vlasnik Leonida. Čovjek koji se maksimalno trudi za našu zajednicu i daje zadnju kap krvi kako bi istrenirao igrače koji bi bili članovi u21 i NT reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Prošle sezone je svak utakmicu bio član rostera za utakmicu tako da je već upisao 15 utakmica za u21 reprezentaciju. U prvoj utakmici ove sezone kao kapiten donio je pobjedu našoj reprezentaciji košem u zadnjoj sekundi protiv reprezentacije Ukrajine. Odmah je pokazao da će ove sezone biti lider ove generacije i nadam se da će voditi ekipu do najvećih uspjeha u ovoj sezoni. Imao je učinak 17 poena i 9 skokova u toj utakmici.

2. Vedran Odavić 208cm

Drugi član centarske linije je Odavić koji je takođe član mlade ekipe Spartanaca. On je naravno malo slabiji od Zdelara, ali se ozbiljno može računati na njega. Draftovan je od ekipe KK Mrkonjić pa ga je Leonida uzeo sebi u Utopiju.
Pošto će u treningu pratiti Zdelara onda vjerujem da će dobro trenirati i dobijati bitne skillove svakog petka.
Ovdje ću spomenuti igrače koje je Leonida istrenirao za u21 i NT. Za u21 je istrenirao Delibašića i Abraševića dok je za NT istrenirao Garića, Stojšića i Balatova.

3. Nenad Marčić 208cm

Još jedan član ekipe je Marčić. Trenutno je član ekipe Emporio čiji je vlasnik D_manager. On je trenutno 5 sezona na igri i evo već je istrenirao igrača koji je član u21 reprezentacije. Igrač kojeg ima pored Nenada jeste Drmić. Drmić se nalazi na širem spisku u21 reprezentacije.
Marčić je slabiji potencijal pa se nakon u21 reprezentacije ne može računati na njega što se tiče A selekcije. Vjerujemo da će uz dobar trening biti važan dio naše reprezentacije u toku sezone. Moram da pohvalim D_managera koji je kratko na igri, a već je uspio da istrenira igrača za u21 reprezentaciju.

4. Vladislav Florić 206cm

Florić je draftovan od trenutne ekipe, a to je ekipa Brzača Rockets. Vlasnik ove ekipe je haris69. User koji je isto mali broj sezona na igri, a evo već je uspio da istrenira igrača koji je član reprezentacije. Ovakvih usera nam treba u budućnosti koji će pomoći našim selekcijama što se tiče treniranja igrača za reprezentaciju.
Florić je potencijal 7 i za takav potencijal se dosta dobro istrenirao za ove godine. Vidjet ćemo u toku sezone koliko se može računati na njega. Mogu da kažem da nam je svaki igrač bitan i da se nadam da će uvijek svi naši igrači biti u dobroj formi pa da budem na slatkim mukama.

5. Adin Hadžiabdić 216cm

Hadžiabdić je jedan od dva igrača koji imaju 20 godina, a već su ove sezone regularni članovi u21 reprezentacije. Strašne skillove ima za igrača koji je sezonu mlađi od ostalih članova reprezentacije.
Trenutno je član ekipe Titanik Išler, a vlasnik te ekipe je user Ibrik. Uzeo je ovog igrača od ekipe Radio Prača. Ovo je pokazatelj da je moguće uz pravilan rad i malo sreće da mlađi igrači budu članovi mlade reprezentacije. Ibrik je igrač koji isto nije dugo na igri, a već je sa odličnim radom napravio u21 reprezentativca.
Nadam se da će dobro dobijati treninge kao što je i do sada pa da naredne dvije sezone imamo strašnog igrača koji je član u21 reprezentacije.

6. Mirhet Smiljanić 206cm

Posljednji član u21 reprezentacije je još jedan igrač koji ima 20 godina, a to je Smiljanić. Član je ekipe Babylon Carpenters, a vlasnik te ekipe je user bajo. Potencijal je MVP pa možda bude imao šanse i za A selekciju u budućnosti.
Draftovan je od strane ekipe ŽKK Željezničar pa je prešao u trenutnu ekipu. Takođe uz pravilan trening kao do sada imamo strašnog igrača u naredne dvije sezone.

From: Topnik
This Post:
11
299752.10 in reply to 299752.9
Date: 05/18/2019 07:59:05
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Igrači koji se nalaze na dodatnom spisku su:

Artemis Drmić
Salih Rozić
Zahid Batović
Ivica Šuker
Hogar Zadro
Dražo Volarev
Samir Šanjević
Nedo Mezetović
Anel Stipanović
Milan Budimirović
Matija Vičan
Matan Nonković

Kako bude odmicala sezona sigurno će neki igrači sa dodatnog spiska dobijati poziv tako da se ne brinete. Stvarno je velika konkurencija što je dobro za mene pa da imam veliki izbor igrača. Stalno sam na slatkim mukama kada postavljam ekipu za utakmicu.
Toliko od mene do najave za utakmicu protiv Finske.

This Post:
11
299752.11 in reply to 299752.10
Date: 05/18/2019 10:10:24
KK Bosna Royal Jelly
III.3
Overall Posts Rated:
329329
Sretno na Eurobasketu :D