BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Season 46- Μια νέα εποχή

Season 46- Μια νέα εποχή

Set priority
Show messages by
This Post:
22
299692.1
Date: 05/12/2019 09:42:50
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Ας κανω εγω λοιπον την αρχη για το ανοιγμα του νηματος γιατι δεν βλεπω εθελοντες χαχαχα.

Ο τιτλος πραγματικα περιφραγει την φετινη Α1 (τουλαχιστον στο δικομ ου μυαλο), καθως πλεον υπαρχει αρκετο φρεσκο αιμα το οποιο ειναι ετοιμο να πρωταγωνιστησει και εχουμε αφησει πισω μας μεγαλες καραβανες του χωρου οπως ο Ματσας και ο ΘΕΟΣ.

Να καλωσορισω ολα τα νεα παιδια με μια ιδιαιτερη χαιρετουρα για τον πρωην συμφοιτητη μου και Συριανο TheCS7. Νομιζω οτι οι νεοφωτιστοι φετος εχουν αρκετη δυναμικη συγκριτικα μνε το πρελθον ειδικα οι Εντζου μπυλος και οι Σπερς.

Δυο λογια για την πρωτη αγωνιστικη:

Αναμενομενα ολα τα αποτελεσματα κατα τη γνωμη μου. Ισως οχι τοσο η εκταση που πηραν καποια ματς αλλα δεν μπορω να πω οτι ξαφνιαστικα. Ο εντζου εδειξε με το καλημερα σας οτι ειναι ομαδα που μπορει να χτυπησει τιτλο οσο υπερβολικο και να ακουγεται. Επιβλητικη νικη επι του Ξεφτιλαικου ο οποιος ειναι φοβερα επικυνδυνος. Ατυχος βεβαια γιατι εχασε για 2 βδομαδες βασικο ψηλο αλλα μετα την πωληση που εκανε αλλα και με την ποιοτητα που εχει στο ροστερ θεωρω οτι θα ειναι στις 3 4 ομαδες που θα κυνηγησουν τις κουπες.

Νομιζω πως απο τους μπλε θα πρωταγωνιστησουν εντζου και ξεφτιλαικος ενω ανερχομενοι μοιαζουν οι οβσ και κρετε. Για τους αλλους νεοφωτιστους δεν μπορω να πω πολλα. Δεν γνωριζω τι παρα εχουν στην ακρη οποτε σιγουρα με μερικες μεταγραφες μπορουν να αλλαξουν τις ισορροπιες. Οσο για την ομαδα μας, ξεκιναει δυνατη σε γενικες γραμμες αλλα η πτωση των σκιλς λογω ηλικιων θα ειναι μεγαλη και μαλλον δεν θα κινηθουμε και σε μεταφραγη αμεσα οποτε θεωρω οτι θα παλεψουμε για τις θεσεις 3-5.

Οι κοκκινοι απο την αλλη εχουν τη γνωστη μορφη του Κοτιδη ο οποιος προφανως ειναι και θα ειναι και φετος ο απολυτος προταγωνιστης του ομιλου και της Α1 ολης. Πηγαινει παντα και για τους 2 τιτλους και συνηθως τους παιρνει χαχα. Βεβαια φετος βλεπω να εχει ανταγωνισμο. Υπαρχει ο σπαρταν ο οποιος ακομα εχει κρατησει το δυνατο περσινο ροστερ και ο τεραστιος ο οποιος μετα τη χθεσινη κινηση που εκανε εχει φοβερη ποιοτητα. Οι σπερς ειναι απο τους 2 δυνατους νεοφωτιστους που ανεβηκαν ενω και ο αρης με την Ξαθνη δειχνουν να μπορουν να κανουν πολλα πραγματα και σιγουρα εχουν και λεφτα για κατι τετοιο.

Οβερντοζ και Στελιος για την ωρα δειχνουν οτι θα παλεψουν να αποφυγουν τα πλει αουτ αλλα κι αυτοι θεωρω οτι με καποια κινηση θα μπορουν να αλλαξουν τις ισορροπιες.

Καλο πρωταθλημα να εχουμε!!

Ψηφοφορια...

Poll:  Πρωταθλητης σεζον 46
Response Votes Result

OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND 11
50.0% 50.0% 50.0%
50.0%
Terastiousp 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Enojoy Bulls 2
9.1% 9.1% 9.1%
9.1%
Xeftilaikos 2
9.1% 9.1% 9.1%
9.1%
Xanthi Crocodiles 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Aris bct 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Spurs of cs7 5
22.7% 22.7% 22.7%
22.7%
Olympiakos BC 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Μετεωρα BC 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%
Αλλος. Αν ναι, ποιος??? 1
4.5% 4.5% 4.5%
4.5%

This poll ended on 05/26/2019.

This Post:
11
299692.2 in reply to 299692.1
Date: 05/12/2019 12:23:09
Enjoy Bulls
III.1
Overall Posts Rated:
121121
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΑΙΖΟΝ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΚΑΙ HΜΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΛΟΝΙΑ. ΤΩΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑΝΙΚΟ ROSTER ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΕΠΙΤΕΥΘΕΙ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΟΜΑΔΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΤΕΛEΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ LAP TOP.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΣΑΙΖΟΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.

This Post:
11
299692.3 in reply to 299692.2
Date: 05/12/2019 16:08:22
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
648648
Kαλη σεζον σε ολους!
Καλως ηρθαν τα νεα τουμπανακια!
Συγχαρητηρια στο Legend για την κατακτηση του double ο οποιος φαινεται οτι δεν ειχε αντιπαλο την προηγουμενη σεζον. Αυτη ειναι εμφανως πιο ανταγωνιστικη.
Ξεκινησα με μια οχι τοσο αναμενομενη νικη απεναντι στον παλιοφιλο Στελιο,καθως ειμαι σε διαδικασια ανανεωσης ροστερ.

This Post:
55
299692.4 in reply to 299692.3
Date: 05/13/2019 16:49:23
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Καλη σεζον σε ολους. Νεα σεζον οποτε ας κανουμε μια προσπαθεια να ''ξαναζεσταθουμε'' με το παιχνιδι αρχιζοντας απο το φορουμ.

Με χαρα βλεπω οτι ο Αλεκος με τους Εnjoy bulls επεστρεψε στην Α1 μετα απο πολλες σεζον. Με τον Αλεκο εχουμε βρεθει πριν πολλες πολλες σεζον στην III κατηγορια και ειναι απο τα παιδια που συμπαθω ιδιαιτερα!

Καλως μας ηρθες Αλεκο, μετα απο πολλες σεζον θα ξαναπαιξουμε παρεα

Παμε τωρα σε ενα νεο στατιστικο.

Με το νταμπλ που πετυχε ο Αλεξανδρος για πρωτη φορα απο την αρχη του παιχνιδιου εχουμε ισοφαριση τιτλων απο κοκκινη και μπλε πλευρα με 43 και οι δυο.

Οι μπλε κυριως λογω Ασυγκρατητου ειχαν εξαρχης το πανω χερι σε πρωταθληματα και κυπελλα για 45 σεζον. Πλεον μετα το νταμπλ του Αλεξανδρου οι μπλε εχουν 23 πρωταθληματα και 20 κυπελλα και οι κοκκινοι 22 πρωταθληματα και 21 κυπελλα! 4 κυπελλα απο την αρχη του παιχνιδιου εχουν καταληξει σε ομαδες ΙΙης και ΙΙΙης κατηγοριας.

Ο Ματσας ειναι η μοναδικη ελληνικη ομαδα που εχει κατακτησει τιτλους και με τις 2 πλευρες.

Επισης οι κοκκινοι τρεχουν ενα σερι 13 συννεχομενων κατακτησεων τροπαιων (κυριως λογω Αλεξανδρου)που ειναι και ρεκορ αφου την τελευταια φορα που πανηγυρισε τροπαιο μπλε ομαδα ηταν την σεζον 39 στο κυπελλο που πηρε ο Ματσας. Την ιδια σεζον ο ΘΕΟΣ πηρε το πρωταθλημα για να ακολουθησουν 10 τιτλοι απο τον Κοτιδη και 2 απο τους τεραστιους.

Winter is coming...
This Post:
11
299692.5 in reply to 299692.4
Date: 05/14/2019 13:06:59
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Παμε τωρα σε ενα νεο στατιστικο. :P

Με το νταμπλ που πετυχε ο Αλεξανδρος για πρωτη φορα απο την αρχη του παιχνιδιου εχουμε ισοφαριση τιτλων απο κοκκινη και μπλε πλευρα με 43 και οι δυο.


Εντάξει!!!Ο Κοτίδης κουφάθηκε μετά από αυτό το στατιστικό που κάθισες και έψαξες!!!Είναι εντυπωσιασμένος!!!Ευτυχώς το είπες τώρα,γιατί θα μας είχε καταβάλει το άγχος αν ξέραμε ότι κουβαλούσαμε στις πλάτες μας όλους τους κόκκινους! (whew) XD

Η αλήθεια είναι ότι εμείς είμαστε σχεδόν πάντα στους κόκκινους!Στην Α1 όλες μας τις σεζόν και συνολικά από τις 30 περίπου που παίζουμε buzzer,νομίζω τις 27!

Μερικά στατιστικά και από εμένα!Όχι τόσο φοβερά σαν το δικό σου,κυρίως για την ομάδα μου!

1) Η τελευταία φορά που έχασαν οι Legends μέσα στο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ήταν την σεζόν 40,το έτος 2017!Από τότε είμαστε αήττητοι σε πάνω από 100 ματς(δεν τα μέτρησα) σε κανονική περίοδο,play-off,κύπελλο και Β3!

2) Ο αθλητής της ομάδας Wing έχασε την τελευταία του βολή την περίοδο 42!Από τότε έχει ευστοχήσει σε περίπου 150(βαρέθηκα να μετρήσω ακριβώς) συνεχόμενες βολές!Τύφλα να έχει ο Ντε Κολό και ο Σλούκας μαζί!!! :)

3) Από την σεζόν 40 και μετά,πέφτουν πάντα περισσότερες ομάδες από τους μπλε από ότι από τους κόκκινους!Τις πιο πολλές μάλιστα οι κόκκινοι νικάνε και τις 3 play-oyt σειρές!

Αν έχω κάνει κάπου λάθος,εδώ είσαι ως ειδικός στατιστικολόγος να με διορθώσεις!!! (y)


This Post:
00
299692.7 in reply to 299692.6
Date: 05/14/2019 13:21:43
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Εντάξει!!Δεν υπάρχει αυτό!Δεν το έχω ξαναδεί!

Αφού νίκησες,μην το πεις ούτε του παππά λέει ο Κοτίδης!!! :X

Ευτυχώς πάντως,γιατί αν έχανες θα είχαμε άλλα με τους τσαντισμένους μαυροπουκαμισάδες!!! (whew)

This Post:
00
299692.8 in reply to 299692.7
Date: 05/14/2019 13:29:45
Arsenal kalamakiou
IV.3
Overall Posts Rated:
88
Καλησπέρα κι από μένα.η πρώτη μας νίκη στην Α1 είναι γεγονός!Όμως θελουμε πολλά ψωμια ακόμα για παραμονή.νομιζω ότι ο όμιλος μας είναι λίγο πιο δύσκολος από τον κόκκινο.καλησπερα και στον φίλο ξεφτιλαικο που έχουμε βρεθεί ξανά στην 3η κατηγορία,όπως και τον εντζου που ήρθαμε μαζι από τον ίδιο ομιλο.

This Post:
00
299692.9 in reply to 299692.8
Date: 05/14/2019 13:48:34
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Καλησπέρα φίλε. Δε θέλω να σε προσγειωσω αλλά οι κόκκινοι είναι τουλάχιστον 2 με 3 κλάσεις πάνω από μας τίς τελευταίες σεζόν και προφανώς και φέτος. Άρα εδώ έχεις αρκετές ελπίδες να πετύχεις τους στόχους σου και στο εύχομαι.

This Post:
00
299692.10 in reply to 299692.6
Date: 05/14/2019 13:56:03
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
(91655765)

Ότι κοντινότερο έχω συναντήσει σε ματς μου ήταν το ματς κυπέλλου με τον Θεό την σεζόν 35!Είχαμε σχεδόν ίδια αναφορά στα ριμπάουντ και βγήκε 49-28!

Εντάξει,το δικό σου δεν έχει προηγούμενο,αφού είχες παραπάνω αναφορά και ήσουν στο -26!Έγραψες ιστορία!!! (party)