BuzzerBeater Forums

BB Hellas > [ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση

[ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
289278.3 in reply to 289278.2
Date: 09/20/2017 16:38:08
Overall Posts Rated:
10001000
Kαλότυχο το νέο νήμα!!!

Άντε με την πρόκριση στο Μουντομπάσκετ και γρήγορα ναούμμμμμμμμμμμμμε!!!!

This Post:
11
289278.6 in reply to 289278.2
Date: 09/20/2017 17:59:59
Overall Posts Rated:
10001000
θέλει περισσότερη λάσκα γιατί το πράγμα γινότανε πιο πολύ κόπος παρά παιχνίδι. κανονικά χρειαζότανε κι άλλος να σπάσει η επικοινωνία ανά ηλικίες (ανά 2 χρόνια φτάνει).


Άρα μιλάμε για 5 σκάουτερ παικτών χοντρικά,ενώ έχουμε 2. Καταλαβαίνω σωστά?

από πλευράς μου ασχολήθηκα εβδομαδιαία με σκάουτινγκ και τακτικές για τα ματς. αυτό που μου έλειπε σίγουρα, ήταν καλύτερη γνώση των αντιπάλων. δεν είχα χρόνο να είμαι στη λίστα και να ψάχνω αντίπαλους παίκτες πχ. (αυτό γινότανε ωραία στην ομοσπονδία παλιά). κι εδώ θα βοηθούσε η συμμετοχή των μάνατζερ δηλωμένοι/αδήλωτοι []


Κι εδώ 1-2 βοηθοί ουσιαστικά ακόμα, θα είμασταν εντάξει?

Τι προτείνω

Η πρόταση μου είναι ο Δημήτρης ο Cupra να βγει ζητήσει ο ίδιος άτομα για συγκεκριμένους ρόλους όπου θα περιγράφει τα καθήκοντά τους. Κι εδώ δημόσια αλλά και από τους ιδρυτές των δημοφιλέστερων ελληνικών ομοσπονδιών.Εναλλακτικά πάμε σε προσωπικές προσκλήσεις σε άτομα που γράφουν εδώ στο νήμα της εθνικής αλλά και σε ιδιοκτήτες Ελλήνων παικτών national potential που δείχνουν έντονο ενδιαφέρον και έχετε συχνότερη επικοινωνία από τον μέσο όρο.

Εγώ για παράδειγμα τον Νικόλα τον Ξεφτιλαϊκό θα τον έβαζα στο τιμ με το ζόρι που λένε, θέλει δεν θέλει. Που λέει ο λόγος, αλλά το γράφω έτσι για να γίνω κατανοητός. Εγώ στο χατρίκ έτσι είχα ξεκινήσει. Αγόρασα έναν πιτσιρικά για εθνική από μόνος μου, επικοινώνησε ο NC μαζί μου (από την ώρα του πλειστηριασμού με ρώτησε τι σκοπούς είχα για τον παίκτη) και μετά του ζάλιζα Κάποια μέρα αφού καταλάβα την όρεξή μου, μου πρότεινε να μπω στο τιμ για σκάουτερ επιθετικών. Τότε δεν προχώρησε γιατί φοβόμουν και βρήκε άλλον. Την επόμενη φορά δεν με ρώτησε καν. Κι έτσι ξεκίνησα.



η μικρή εθνική θέλει άνθρωπο πάντως. δε μιλάς με το johnydunker που ψαχνότανε το παιδί, μπας και μαζευτούμε μερικοί να το σώσουμε;;; εεε;;; φανταστικέ στέλιο;;;


Το μικρόβιο των εθνικών σε χατρίκ και μπάζερ το είχα πάντα. Ένας λόγος που λειτουργούσε ανασταλτικά με το μπάζερ ήταν η έλλειψη βάσης δεδομένων. Έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να κατεβώ σε εκλογές 2-3 φορές πιο σοβαρά. Για να είμαι ειλικρινής κίνητρο μου δεν ήταν το να βοηθήσω μάνατζερς, αλλά το να πετύχω αγωνιστικά κάτι σπουδαίο, μια επιτυχία από τις δυνατές. Είχα δοκιμάσει επί θητείας Βιθλάγκουρα που λες το εξής: τη τελευταία σεζόν τους όταν βγήκαν τα ντραφτ, ξεκίνησα να μπαίνω όμιλο όμιλο και να περνάω τα ντραφτ σε εξέλ (MVP και πάνω ή σούπερσταρ προοπτική και πάνω). ΣΚοπός ήταν να δω τι προλάβαινα να κάνω μέχρι να τελειώσει η πρώτη εβδομάδα (δλδ όσο προλάβαινα θεωρητικά μέχρι το reset του ενθουσιασμού). Δεν προλάβαινα καν αυτό δυστυχώς κι έτσι απέκλεισα το σενάριο αυτό. Ειλικρινά απορώ πως τα βγάζουν πέρα την 1η εβδομάδα τα παιδιά, ίσως λόγω του NC σκάουτ το οποίο δεν το έχω δουλέψει ποτέ μου (έμπαινα όμιλο όμιλο και έναν έναν τα ντραφτ).

Γενικά δεν έχω πολύ χρόνο και ακόμα λιγότερο ξεκούραστο χρόνο. Δουλεύω 6ήμερο 8ώρο. Και υπάρχει και θέμα χώρου, αφού πρέπει να κοιμηθούν στο σπίτι και οι 3 γυναίκες μου (αργάμιση δλδ) αλλά και πάλι με σοβαρά κενά αφού βγάινω μπλκόνι για την κακιά μου συνήθεια χειμώνα καλοκαίρι.

Αλλά δεν ξέρω και την δουλειά. Είμαι πλέον μάλλον από τους παλιούς του παιχνιδιού, και με τις επιτυχίες μου, έχω φτάσει και παίκτη μου στην εθνική, αλλά και πάλι την δουλειά του σκάουτιν παικτών δεν την ξέρω όπως αρμόζει σε έναν NC.

Ti μπορώ και θέλω να προσφέρω?

Εγώ επιθυμώ και θέλω να δω αν μπορώ σταθερά είναι αυτό που σας έστειλα χθες εσένα και του Χρήστου. Έχει να κάνει με σκάουτιν αντιπάλων, είναι κάτι πρόσθετο για τον NC, κι αν δεν γίνει γιατί δεν πρόλαβα πχ τι είχε τι έχασε. Αν γίνει όμως, έχουμε υλικό να μας βοηθήσει, υλικό για κουβέντα, υλικό για να περάσω και περάσουμε ακόμα καλύτερα.

Δεν υπάρχει στόχος που δεν μπορούμε να πιάσουμε!

Και θέλω να συνεισφέρω με αυτόν τον τρόπο με την φιλοδοξία τουλάχιστον την πολυπώθητη πρόκριση!

Περιμένω να ακούσω πως σας φαίνονται τα παραπάνω




From: str77

This Post:
33
289278.7 in reply to 289278.6
Date: 09/20/2017 18:54:29
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back

Εγώ για παράδειγμα τον Νικόλα τον Ξεφτιλαϊκό θα τον έβαζα στο τιμ με το ζόρι που λένε, θέλει δεν θέλει. Που λέει ο λόγος, αλλά το γράφω έτσι για να γίνω κατανοητός.

Η αληθεια ειναι οτι εγινε προσπαθεια αλλα ειναι πολυ κακο το timing. Οπως ειπα στον Μαμου (ευκαιρια να το πω κ δημοσια) που μου εκανε την προταση αυτη τη στιγμη βρισκομαι με το ενα ποδι Ελλαδα κ το αλλο Γερμανια. Ημουν Γερμανια για παραπανω απο 1 μηνα, γυρισα πριν λιγες μερες κ σε λιγο καιρο ξαναφευγω μονιμα για δουλεια. Δεν ξερω πως θα ειναι τα πραγματα εκει κ αν θα εχω χρονο ή ακομα κ διαθεση να ασχολειθω. Το διαστημα που ημουν πανω ηταν ελαχιστος ο χρονος που εμπαινα στο ΒΒ, με αυτα τα δεδομενα θα ηταν ασοβαρο εκ μερους μου να επαιρνα τον οποιονδηποτε ρολο στο τιμ. Εχω κ εγω αυτο το μικροβιο της εθνικης αλλα οταν αναλαμβανω κατι θελω να το κανω καλα κ τωρα δυστηχως δεν μπορω. Ελπιζω ομως συντομα να ειμαι σε θεση να το κανω...

Δεν ειχα σκοπο να μιλησω για τα προσωπικα μου αλλα επειδη αναφερθηκε το ονομα μου ειπα δυο λογια για να μην χρειαστει να τα λενε τα παιδια. Με τιμαει παντως το γεγονος οτι αλλος ενας "μεγαλος" με θελει στην εθνικη.

From: stelaios

This Post:
11
289278.8 in reply to 289278.7
Date: 09/20/2017 19:19:38
Overall Posts Rated:
10001000
Επειδή έκλεισα τα 35, δεν χρειάζεται να μου το χτυπάτε κιόλας

Κι εγώ είχα μια συζήτηση για Ουαλία σήμερα. Έχουμε φτάσει στο σημείο να εξετάζουμε το σενάριο να δοκιμάσουμε την τύχη μας αλλού. Τέσπα. Όλα δεξιά να σου πάνε, αυτό έχει σημασία!!!

This Post:
00
289278.9 in reply to 289278.2
Date: 09/20/2017 19:37:12
Overall Posts Rated:
10001000
Για 1η φορά στη ζωή μου έτρεξα το NC scout! 10 ημερών δουλειάς μέσα σε 5 λεπτά!!! Απλά κλαίω! χαχαχχαχαχα


This Post:
33
289278.10 in reply to 289278.9
Date: 09/21/2017 05:31:39
Overall Posts Rated:
747747
Καλημέρα.

εχω ειδη κάνει πρόσκληση σε όποιον θέλει και μπορεί να βοηθήσει αλλά μέχρι να εμφανιστείς εσυ δεν ενδιαφέρθηκε κανείς
Νομίζω έιναι πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο το αρχείο σου και θα βοηθήσει την εθνική μας

Ολοι χωράνε

***i'm possible nothing is impossible ***
This Post:
22
289278.11 in reply to 289278.10
Date: 09/22/2017 14:08:20
Overall Posts Rated:
747747
Χαίρετε

Κλείσαμε φιλικό με Δομινικανή δημοκρατία την δευτέρα θα συνεχιστεί η επιβράβευση των μάνατζερ τωρα που έχουμε την ευκαιρία

***i'm possible nothing is impossible ***