BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.10 > ΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Set priority
Show messages by
This Post:
22
282104.5 in reply to 282104.4
Date: 12/03/2016 13:43:47
Overall Posts Rated:
99
Συγχαρητηρια στον αντιπαλο μου σημερα ημουν απλα πιο τυχερος και ισως ειχα περισσοτερες λυσεις και κερδισα. Προπονω καιρο 2 παικτες χωρις να ασχολουμαι με το παιχνιδι. Στην σεζον αποφασισα να ενισχυθω αρχικα λιγο αλλα μετα βλεποντας τον σημερινο μου αντιπαλο ποσο ισχυρος ειναι εκανα επιπλεον 2 αγορες για να φθασω στην σημερινη ανοδο που πιστευω οτι δικαιουμαστε και οι δυο. Καλη συνεχεια σε ολους!

This Post:
11
282104.6 in reply to 282104.5
Date: 12/03/2016 16:18:40
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Συγχαρητήρια φίλε για τη νίκη και την άνοδο!Δεν νομίζω ότι ήταν θέμα τύχης, άσχετα αν το ματς σήμερα πήγε σε 2 παρατάσεις.Καθοριστικό ίσως ήταν το πρώτο παιχνίδι, όπου ήταν σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση οι παίκτες σου και πιθανότατα είχες και μεγαλύτερο ενθουσιασμό.Όλα αυτά μετράνε..Σήμερα ήμουν σχεδόν χαμένος από χέρι και πήγα περισσότερο να το "κλέψω" το παιχνίδι..Αλλά και γενικότερα πιστεύω ότι έχεις καλύτερους παίκτες στη βασική πεντάδα, κυρίως στους ψηλούς, και σωστά στόχευσες εκεί και στα 2 παιχνίδια..
Για την προπόνηση που ανέφερες(πιθανόν εννοείς τον Καμίτση και τον Κόκορα), θυσίασες ίσως κάποιες σεζόν, αλλά κατάφερες να έχεις 2 βασικούς παίκτες από το draft, οπότε μάλλον άξιζε τον κόπο.Να σου ευχηθώ καλή επιτυχία την επόμενη απαιτητική σεζόν.
Καλή συνέχεια και στις υπόλοιπες ομάδες του ομίλου!

This Post:
00
282104.7 in reply to 282104.6
Date: 12/04/2016 04:25:49
Overall Posts Rated:
00
Συγχαρητηρια και απο τη σειρα μου στην Agia Sofia για την ανοδο της. Αν και δεν περιμενα εγω προσωπικα αυτη την εξελιξη φανταζομαι οτι θα εγινε εξαιρετικη δουλεια απο το μανατζερ. Εδειξε εξαιρετικα δειγματα γραφης σε όλοι τη σεζον. Καλη συνεχεια και επιτυχια στην πορεια σου!

This Post:
00
282104.8 in reply to 282104.7
Date: 12/04/2016 13:04:58
Overall Posts Rated:
99
Σε ευχαριστώ! δικιο έχεις που δεν το περίμενες! Οπως ειπα στην αρχή της σεζόν ήμουν πολύ χειρότερος και από την δική σου ομάδα και από την Renaissance που κατά την γνώμη μου ηταν η καλύτερη! εγώ είχα το πλεονέκτημα να έχω δύο παικτες από τα draft που προπονώ καιρό και χρήμα! οπότε στην διάρκεια της σεζόν έκανα τις αγορές που χρειαζόταν για να χτυπήσω άνοδο μέσω των playoff. Ημουν και τυχερός και το κατάφερα..

Οσον αφορά τον τελικό επειδή έπαιζα με μια ομάδα πολύ καλή παρατήρησα οτι έχω καλύτερους ψηλούς αποφάσισα στο πρώτο μάτς να παίξω εσωτερικής επικέντρωση επίθεση που ήξερα ότι ο αντιπαλός μου δεν θα περιμένει επίση σημαντικό είναι ότι ο playmaker μου ο ένας από τους 2 που προπονώ έχει ψηλό εσωτερικό σκοράρισμα. Από την άλλη επίτηδες άφησα τρύπα στον αντίπαλο playmaker τροχο ο οποίος ναι μεν σκοράρει πολύ αλλά έχει πολλά χαμένα σουτ. Και τελικα έτσι έγινε..πήρα μια πανεύκολη νίκη που ουσιαστικά κρατηθηκε σε μικρότερα επίπεδα στο σκορ αφού στην δ περίοδο δεν έπαιξε κανένας βασικός μου!

Στο β ματς έβαλα ακριβώς τα ίδια χωρίς να ασχολήθώ και ο αντιπαλός μου φυσικά είχε προετοιμαστεί και λόγω ατυχίας δεν μου έκανε την ζημιά. Τελικά μετα από 2 παρατάσεις πήρα την άνοδο..


Αυτά από εμένα! Τεχνικές απόψεις περι προπόνησης η τακτικών θα είχαν ενδιαφέρον για όλους!

This Post:
00
282104.9 in reply to 282104.8
Date: 12/31/2016 05:56:51
Overall Posts Rated:
4444
ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣΗΜΟ

Τελειώνει το 1/3 του πρωταθλήματος και βρισκόμαστε στη δεύτερη θέση με ρεκόρ 5-1 (μοναδική ήττα φυσικά απο τον ισχυρο Sorcerer). Η ομάδα δεν παίζει ιδαίτερα καλά σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά όμως παρουσιάζει αποτελεσματικό μπάσκετ και στο τέλος παίρνει το ρόζ φύλλο αγώνα. Στα γραφεία της ομάδας όλοι έχουν μείνει έκπληκτοι καθώς αποδυναμώθηκε αρκετά η ομάδα με την αποχώρηση των Daniel Williams, Shamus Madden και Gigi Pierantozzi. Το σχέδιο για αύξηση του γηπέδου προχωράει πρός ολοκλήρωση και ταχύτερα απ ότι αναμενόταν. Συγκεκριμένα μετά την Τετάρτη θα αριθμεί 10.928 θέσεις και ο πρώτος στόχος που θέσαμε απο πέρσυ τσεκάρεται.
Σε άλλα νέα το φετινό μας ντραφτ Ανδρεας Ροδοστογλου θα αποτελέσει το σημείο αναφοράς για τις επομενες σεζον καθώς θα αποτελέσει σημαντικό κομματι του παιχνιδιού όπως και φετος. Στην τελευταία του χρονια στην ομάδα βρίσκεται ο ισπανός Marc Marti, ένα απο τα πρώτα αποκτήματα μας, ο οποίος θα βγεί στο σφυρί στο τέλος της σεζόν έχοντας αφήσει διαδόχους τον Βαρελάκη και τον Dusi. Έτσι λοιπόν βάζουμε πλώρη για play-off δευτερη συνεχόμενη χρονια. Καλη χρονια σε ολους και το 2017 να μας βρει ολους υγιεις.

This Post:
22
282104.10 in reply to 282104.9
Date: 01/01/2017 07:49:20
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Καλή χρονιά, με υγεία για σας και τα αγαπημένα σας πρόσωπα, και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!

This Post:
00
282104.11 in reply to 282104.9
Date: 01/15/2017 14:46:52
athlos
IV.19
Overall Posts Rated:
00
Χρονια πολλα!!!! Σε ολους!!

This Post:
00
282104.12 in reply to 282104.11
Date: 03/15/2017 02:50:33
Overall Posts Rated:
4444
Σεζον 38

Καλημέρα και καλή σεζόν να έχουμε. Πρώτα απ όλα να δώσω συγχαρητήρια στον Sorcerer που ανέβηκε στην ΙΙΙ κατηγορία και του εύχομαι τα καλύτερα στα ανώτερα σαλόνια.
Στα της ομάδος τώρα. Πέρσυ καταγραψαμε το καλύτερο ρεκορ στην ιστορία μας και γι άλλη μια φορά τερματισαμε στη δεύτερη θέση. Playoffs και αποκλεισμος στον πρωτο γύρο απο τους Green Team. Με μια μετρια αγωνιστικά σεζον καθως οι ποντοι μας δεν ηταν και οι καλυτεροι σε αμυνα και επιθεση τουλάχιστον μπηκαμε playoff. Βεβαια το μέλλον του rebuilding εχει αποφασιστει εδω και δυο σεζον με το στοχο του γηπεδου να εχει επιτευχθει και την παραγωγη ταλεντων να συνεχιζεται. Σημαντικη επισης ηταν η προσθηκη του Cavit Cerkez στη θεση 3, ο οποιος ελπίζουμε να μας βοηθησει στο μακρινό μας ταξιδι προς την ανοδο. Βεβαια μεχρι τοτε μονοι στοχοι ειναι οσο πιο μακρια γινεται στο κυπελλο και μια θεση για τα playoff. Marti και Dusi σταδιακα θα αποτελεσουν παρελθον απο την ομαδα για να λαβουν θεση τα νεα μηχανακια που θα ετοιμαστούν. Παρελθον αναμενεται να αποτελεσουν επισης οι Varelakis και Rodostoglou με τον δευτερο να ειναι καταλυτικος στην πρωτη του σεζον μιας και σχεδον σε καθε αγωνα ειχε νουμερα νταμπλ νταμπλ. Εχθρος του καλου βεβαια παντα ειναι το καλυτερο.

This Post:
00
282104.13 in reply to 282104.12
Date: 03/15/2017 15:07:05
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Ευχαριστώ πολύ φίλε!Δύσκολα τα πράγματα στην ΙΙΙ,αλλά θα γίνει κάθε δυνατή προσπάθεια.
Εύχομαι κάθε επιτυχία στην ομάδα σου και καλή συνέχεια σε όλους τους managers του ομίλου.Καλή σεζόν να έχετε!

This Post:
00
282104.14 in reply to 282104.11
Date: 01/01/2018 11:16:48
Overall Posts Rated:
11
Συγχαρητήρια σε όλους και καλή χρονιά! Η ομάδα μας τα έδωσε όλα στο τέλος και πήρε μια θριαμβευτική άνοδο! Καλή σας συνέχεια!

This Post:
00
282104.15 in reply to 282104.14
Date: 01/28/2019 12:07:58
Overall Posts Rated:
00
Ήταν μια πολυ καλή σεζον μιας και τουλάχιστον στον όμιλο μου είχε πολλές δυνατές ομάδες . Ευτυχώς για την ομάδα μου μπορέσαμε απο την πρώτη κι όλας σεζόν να ανέβουμε κατηγορία , γνωρίζω πολυ καλά τι με περιμένει στην ΙΙΙ κατηγορία , εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια !!