BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.22 > Season 32

Season 32

Set priority
Show messages by
From: Chris79
This Post:
00
271942.12 in reply to 271942.11
Date: 08/07/2015 07:41:57
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Οι πολύ καλές εμφανίσεις του Massimiliano Barbero χάρισαν στον Ιταλό SG το εισιτήριο για μία καλή μεταγραφή.
Στα 34 χρόνια του θα δοκιμάσει τις δυνάμεις του στην 3η κατηγορία της Πολωνίας, αφού πριν από λίγη ώρα η ProNikeBasketball πλειοδότησε και τον ενέταξε στο ρόστερ της. Ο Πολωνός μάνατζερ που τον αγόρασε, είναι νεοφώτιστος στην Γ' Εθνική Πολωνίας, ενώ την σεζόν που μας πέρασε, κέρδισε την 2η συνεχόμενη άνοδό του.
Επίσης, τον Βόλο αποχαιρέτησε σήμερα και ο Deng Yu Hsing. Ο Ταϊβανέζος σμολ φόργουορντ συμφώνησε με την ισπανική SORIA BASKET CLUB, η οποία φέτος θα παίξει στην... 5η κατηγορία της χώρας της. Περίμενα κάτι καλύτερο όσον αφορά στην κατάληξη του, είναι αλήθεια για τον παίκτη, που αποχώρησε από τον Ολυμπιακό έπειτα από τρεις σεζόν. Πάντως, για την 5η κατηγορία Ισπανίας θα βοηθήσει αρκετά, ενώ η παρουσία του στο χθεσινό νικηφόρο φιλικό με την πανίσχυρη
Malavan Of Anzali Free Zone από το Ιράν, οι 33 πόντοι που πέτυχε κόντρα στους Πέρσες δείχνουν ότι άξιζε μία καλύτερη μεταγραφή... Δεν πειράζει, Deng. One other time...

From: Chris79
This Post:
00
271942.13 in reply to 271942.12
Date: 08/08/2015 22:51:36
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Πώς είδατε την πρεμιέρα, παιδιά;
Περιμένω τα σχόλια σας για τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής...
---------------------------------------
Για τον Ολυμπιακό, έβαλα χαλαρά, αλλά η ομάδα πήγε υπέρ του δέοντος καλά στην πρεμιέρα. Το run n gun ταιριαζει αρκετά στο προφιλ του Ολυμπιακού. Οι 129 πόντοι, που ήταν οι περισσότεροι που πέτυχε κάποια ομάδα στον όμιλο, δείχνουν ότι στους δικους μου αρεσει να... πυροβολούν απ' όπου βρούνε! Διαπίστωσα μία μικρή υστέρηση στα μπακ-απ στον "1" και στο "5", αλλά ίσως είναι νωρις για να κρινω τοσο αυστηρα τους Koskotas και Cilauren. Μία νέα μεταγραφή θα ήταν ρίσκο, αφου αυτή τη στιγμή είμαι οριακά στο εβδομαδιαιο εισοδημα, έχοντας μόλις + 1.570$, ενώ τα έξοδα μισθοδοσίας αγγίζουν τα 235. 179 $, τα περισσότερα από κάθε άλλη φορά στην ιστορία του συλλόγου...
---------------------------------------
Κοίταξα προηγουμένως τις μεταγραφές που έκανε ο Γιώργος. Δυνατό "μπάσιμο" και από τους Spartans. Νομίζω πως αυτή τη σεζόν δαπανήθηκαν, ίσως, τα περισσότερα χρήματα από κάθε άλλη φορά στον όμιλο... Ο ανταγωνισμός για την κούπα, όσο πάει μεγαλώνει!!!

This Post:
00
271942.14 in reply to 271942.11
Date: 08/10/2015 03:32:15
Overall Posts Rated:
1919
ναι , θα τον λιωσω στην προπονηση! μου εφυγαν αρκετα λεφτα στις μεταγραφες αλλα κυριως επενδυσα σε νεαροτερους παιχτες με σκοπο να παρω κατι πισω.οι μεγαλοι σε ηλικια σου τρωνε τα σωθικα , ασε που αμα τραυματιστουν βλαστιμας την τυχη σου!

This Post:
00
271942.15 in reply to 271942.14
Date: 08/10/2015 12:55:34
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Εχεις δικιο, αλλά αυτο προυποθετει να εχεις και καλο γυμναστη. τι κλαση εχει ο δικος σου;
καποτε δοκιμασα και ακριβο γυμναστη και με ταλαντουχους νεους, αλλά δεν ειδα προκοπη...
κοινως, δεν αντεξα και πηγε ολη η σεζον χαμενη... :P
Προτιμω συνομήλικους μου (36) ή βαριά +- δύο έως τρία χρόνια.
Γιατι ο νέος ειναι ωραίος, αλλά ο παλιός είναι αλλιώς ;)

This Post:
11
271942.16 in reply to 271942.15
Date: 08/11/2015 07:47:19
Overall Posts Rated:
6363
Καλησπέρα και απο εμένα για την νέα σεζον.

Φέτος βλέπω μεγάλη μάχη για την άνοδο,και ευελπιστώ να δω μια ομάδα απο τον δικό μου όμιλο να ανεβαίνει.

Την μεγαλύτερη πώληση παίχτη μου πραγματοποίησα φέτος,αφου ο center Gargampikas ερχόμενος στην ομάδα μου απο draft πριν 3 χρόνια πουλήθηκε έναντι 800.000!!Κίνηση που μου έδωσε το δικαιώμα να πάρω δυο αξιολογους παίκτες,να κάνω επέκταση γηπέδου και να να νοιώθω και ασφαλής οικονομικά ύστερα απο μιζέρια τοσον χρονων.

Ειλικρινά πριν λίγο καιρό είχα αρχίσει να βαριέμαι αρκετά αλλά νομίζω την βγάζω ακόμα μια-δυο χρονιες.

Καλή τυχη!!!!






This Post:
11
271942.17 in reply to 271942.15
Date: 08/11/2015 12:44:27
Overall Posts Rated:
1919
δοκιμασα με την ανωτερη κλαση γυμναστη αλλα ειχε φτασει να παιρνει μισθου 116.000 την εβδομαδα.εχω δοκιμασει και με παλτο αλλα δεν γινεται τιποτε.κατεληξα λοιπον οτι για την κατηγορια μας ειναι για 3-4 ικανοτητα γυμναστη. ειδωμεν...
οσο για τους γεροντες , σε ενημερωνω οτι και εγω ανηκω στην κατηγορια αυτη! (35) ...

This Post:
00
271942.18 in reply to 271942.16
Date: 08/11/2015 16:47:39
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Πάνω που είχα αρχίσει να ανησυχώ. Mister, καθυστερησες αρκετά για το πρώτο post...
Σήμερα είδα ότι καθάρισες εύκολα τους Rodhokhóri Skyscrapers.
Για τον Βικτωρακο, μια χαρα deal. Και σε καλο πρωταθλημα πηγε (η Β' Εθνικη Βελγιου δεν ειναι κι ασχημα), ενώ και οι Basketcats ειναι ψηλα στην καταταξη του Βελγιου (νο 33).
Βεβαια για το πως επενδυσες το χρημα, εχω μια μικρη ενσταση. Εσκασες μισο μυριο. Ο Martí Montsech έχει πατήσει τα... 37, ενώ θα συμφωνησω μονο για την αποκτηση του πιτσιρικα Dick Eggleston, αν και με δαυτον, θα κανω οτι δεν βλεπω το μικρο ονομα του. Ποσο "καμενη" ηταν η νονα του, που τον βαφτισε "πο...τσο"; :P :P :P

YΓ1: Γενικότερα, πάντως, βλέπω ότι η ψαλίδα μεγάλωσε αρκετά με πολλές ομάδες.
Αν εξαιρεσεις τα bots, βλεπω οτι ορισμενοι δεν μπορουν να ανταγωνιστουν τους... δυνατοτερους στον ομιλο και σημερα ειδα πολλες... αστρονομικες διαφορες.
Η pro69 γνώρισε την 2η ηττα της σε ισαριθμα ματς. Μετα την ηττα απο τους Spartans στην πρεμιερα, σημερα εχασε και απο τους Harlems που έσπασαν το... ρόδι ;)

ΥΓ2: Διάβασα με χαρά στα νέα ότι οι Red Warriors 7 πανηγυρίζουν την κλήση του Èdgar Claparol στην Εθνική Ομάδα España U21. O RedHOt7 δούλεψε σκληρα με τον παικτη και μετα απο τρεις σεζον προπονησης ανταμειφθηκε με την κληση του στους "μικρους" των φουρια ροχας.

This Post:
00
271942.19 in reply to 271942.18
Date: 08/11/2015 17:05:41
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Ο Gargampikas μου θυμισε τον Thodoris Tsirimokos. Τον Φλεβάρη του 2013 τον ειχα πουλησει στην Carolina Ques έναντι ποσού $ 1.000.001, που ειναι και το καλυτερο deal στην ιστορια του συλλογου μου. Ηταν στα ντραφτ της 17ης σεζον, οταν ακομη ο Ολυμπιακος λεγοταν skiathos blazers.
Τις τρεις τελευταιες σεζον ανηκει στους Knicks Athens και στα 32 του παιζει στη Β' Εθνικη της χωρας μας. Την 30ή σεζον πανηγυρισε τον τιτλο στη Γ' Πολωνιας με την Ważny jest zawód rybaka. Καποτε, θα ηθελα να τον ξαναπαρω και να κλεισει την καριερα του στο Βολο, αφου ηταν μακραν ο κορυφαιος παικτης που αναδειχθηκε απο την ομαδα ;)

This Post:
11
271942.20 in reply to 271942.19
Date: 08/12/2015 03:29:13
Overall Posts Rated:
6363
Ναι την θυμάμαι την μεταγραφή του Tsirimokou!!

Μάλιστα θυμάμαι οτι είχαν γίνει ολονύχτιες διαπραγματεύσεις για το 1 σεντ πάνω απο το εκατομύριο,με μεγάλο νικητη εσένα,που κατάφερες και τους πήρες μέχρι και το τελευταιό σεντ που είχαν !!!!!


This Post:
00
271942.21 in reply to 271942.20
Date: 08/12/2015 05:13:18
Overall Posts Rated:
3030
Μετά από το πέρασμα των δύο πρώτων αγωνιστικών, τα συμπεράσματα δεν είναι και πολύ καλά για την ΑΕΝΚ, μετά τις ισάριθμες συντριβές από PAO και Corfu Seahawks.
Τα μεταγραφικά αποκτήματα μέχρι τώρα προβληματίζουν με την απόδοσή τους, ενώ και οι ''παλιοί'' δείχνουν επηρεασμένοι από τα...χρονάκια που έχουν περάσει. Προς το παρών αυτός που την πλήρωσε ήταν ο γυμναστής της ομάδας, μιας και ο πρόεδρος θεώρησε σωστό να μην εξαντλήσει την αυστηρότητά του στους παίχτες τόσο νωρίς στη σεζόν.
ΥΓ: θα δούμε μία αρκετά ενδιαφέρουσα σεζόν φέτος, αφού το επίπεδο έχει πράγματι ανέβει και πολλές ομάδες θα παλέψουν για την άνοδο.
Καλή συνέχεια και καλή αρχή στο κύπελλο αύριο.

This Post:
11
271942.22 in reply to 271942.21
Date: 08/12/2015 06:41:17
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Κατ' αρχήν, μη μασάς. Σίγουρα είναι νωρίς ακόμη, αλλά από την άλλη, ίσως, σου δίνεται η ευκαιρία για να διορθώσεις τα πράγματα. Στο είχαμε επισημάνει από την περσινή σεζόν. Εχεις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ρόστερ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συντηρείς 19 παίκτες. Εριξα μία πρόχειρη ματιά και επειδή μου αρέσει να είμαι ειλικρινής (ελπιζω μονο να μη μου κρατησεις κακια), οι πιτσιρικαδες σου θελουν ολοι διωξιμο. Γενικοτερα, πρέπει να κάνεις πολυ γερο ξεσκαρταρισμα. Κρατησε 3-4 το πολυ και ολους τους υπολοιπους, σχολασε τους με συνοπτικες διαδικασιες.
Αλλιως, ανταγωνιστικη ομαδα δεν θα φτιαξεις ποτε και ειναι κριμα, γιατι αφιερωνεις χρονο στο παιχνιδι...
Θα ελεγα να πορευθεις με ενα ροστερ με 10 παικτες. Θα πρεπει να βρεις παικτες που αξιζει τον κοπο να προπονησεις και να ειναι εξελιξιμοι. Τουλαχιστον μια 5αδα με ταλεντα και αλλη μια πενταδα με εμπειρους για να κρατανε την ομαδα.
Δεν ξερω.. Τον τελευταιο λογο σαφως και τον εχεις εσυ, αλλα τωρα αιμορραγεις οικονομικα διχως λογο. Κανε καλυτερο προγραμματισμο και θα δεις ποσο θα στρωσουν τα πραγματα!!!

Πάντα φιλικά... ;)

Advertisement