BuzzerBeater Forums

BB România > NT S.54

NT S.54 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

To: Otis
This Post:
22
311007.20 in reply to 311007.18
Date: 09/07/2021 05:52:01
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
infrangere vs Portugalia.

din pacate am inregistrat o infrangere grea. CT vs TIE.aveam entuziasm MAXIM (15) dar totul a fost risipit de forme.
Pentru cine a citit analiza de la inceput de sezon o sa intelgeaga ca meciul de ieri a fost carpeala.
am peridut cotnra unei echipe care pe DMI ne-a dominat. nu mai zic de jucatorul lor vedeta de dmi 8 mil. in mod realist noi n-am fost batuti mar dar efectiv am fost mai slabi. rezerve nu mai zic.


Vasile Stoica mi-e un jucator drag personal dar complet inadecvant ca titular la acest nivel, dar era singura varianta.
C.Campean era iesit din forma. absolut regretabil.
Nicolau, optiunea noastra de SF contra echipelor care ataca exterior de asemenea in forma slaba. s.a.m.d.
in final am depins de cresterea exponentiala a lui Cosmin Iancu de a egala pe Vasile, Dinu, si nicolau ca skill, incat sa fie titular. trist... in cdt in care mai e mult loc de antrenat si la el.

cu aceeasi echipa am reusit o calificare in premiera la euro. singura astfel de performanta in istoria NT.

partea buna e ca cu acest prilej ne vom indeparta de la aceasta generatie ramasa mostenire de la cei de dinainte si incepem un nou capitol.

sezonul urmator va vedea nationala cu noi titulari. Cojocaru, Iancu, Stef vor fi de facto titulari. cu probabil inca peste jumatate de antrenament de sezon ramas plus stamina non stop. iar ca timming sezonul urmator de consolare ne va prinde cu sanse la faze avansate.

din lot voi scoate din ecuatie jucatorii depasiti de cei tineri. nu ii dau afara fiindca n-am de ce sa adaug altii de 24 de ani neterminati, dar nu o sa aiba sanse sa joace. Dicu e ca si scos. Vasile Stoica va mai juca doar in caz de forme exagerat de slabe. Dobrica va fi 34, incepe sa scada la un nivel neutilizabil. Popescu ma astept sa nu mai creasca deci si el e out. Barsan mai are 1 sezon dar efectiv doar rezerva.

astea fiind zise, am reusit o tranzitie linistita, nezdruncinata la NT, iar asta a generat un drum foarte bine pregatit pentru probabil apogeul RO NT.

din nou le multumesc celor care antreneaza dar in special celor care tin formele ridicate fiindca fara forme ani de antrenament raman risipiti.