BuzzerBeater Forums

BB România > NT 43-44

NT 43-44 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
295454.17 in reply to 295454.16
Date: 10/03/2018 09:29:51
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Nu-l cumpara nimeni la pretul ala.
Or fi fost alti manageri de nationala curiosi cum de a fost selectat si i-au cerut sa-l puna pe TL sa ii vada skillurile.

From: Otis

This Post:
00
295454.19 in reply to 295454.16
Date: 10/03/2018 10:43:28
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
fara suparare dar la cum arata asta te rog ia-l inapoi pe florentin antohi inapoi la lot.

gabrilescu asta nu ajunge la salariu 80- sau 100 in viata asta. deja are 26, nu mai creste 10 trepte in 2 sezoane....

This Post:
00
295454.21 in reply to 295454.20
Date: 10/04/2018 09:05:46
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Nu aveai niciun motiv sa-l testezi.
La NT se testeaza formule de echipa nu jucatori.

Jucatorul e sau nu e de NT. Atat.
Chiar nu pot sa cred ca nu sunt alti 10 jucatori mai indreptatiti ca acela sa faca parte din lot....

This Post:
00
295454.23 in reply to 295454.22
Date: 10/05/2018 06:03:03
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Nu ar trebui nici macar sa te gandesti la cuvantul 'ura'. E doar un joc.
Daca cineva nu are aceeasi parere cu tine, o iei foarte personal.

Managerii care au jucatori selectionati la nationala au beneficii financiare.
Daca tu tii unh loc nemeritat ocupat d eun alt jucator, care nu e pregatt sa faca pasul la nationala, acei manageri car echiar au jucatori buni si gata de a juca, vor fi nepdreptatiti.

Eu consider ca nu are sens sa "testez" un jucator cata vreme stiu deja ca sunt altii mai buni ca el.
Nu e ca in viata reala, unde un jucator cu potential poate fi ajutat de experienta sua incurajarea de la NT.
Aici e doar aritmetica si numere.
Deci daca ai jucatori disponibili 16-16-14, de ce ai selectiona un jucator 14-14-12 ?!
Managerul primului jucator devine frustrat. Si pe nedrept. Chiar daca e vorba de sume mici, sau doar de simpla motivare.

N-o sa mai interivn la NT niciodata cata vreme esti tu antrenor.
Vad ca jignesti absolut gratuit. Si nu e prima data cand o faci.

From: Otis

This Post:
22
295454.27 in reply to 295454.24
Date: 10/13/2018 00:15:03
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
442442
Second Team:
The D-fenders
inteleg ce zice jokeru

1) "ura" e un cuvant puternic, dar pe fond, ca fost selectioner, inteleg sentimentul. si philoumiha mi-a marturisit ca a simtit sentimente similare, imediat si contextul.
2) e doar un joc, cum a zis si DD, dar ca orice lucruri care sunt doar un joc, inclusiv fotbalul pe care il vedem la tv, ce se intampla online.....pe forumuri..... nu e un joc, e o exprimare/manifestare /conversatie/ desbatere, dar eu pot sa relatez din experienta mai multora ca daca nu ura termenul e corect, atunci orcare dintre urmatoarele "dispret, ranchiun, invidie sau nemultumire ca e el in locul meu, sau ca nu face cum as fi vrut" poate descrie fidel cum percepi ca simt cei care iti scriu.



si asa e o oarecare povara sa gestionezi inca o echipa care sa nu fie in utopia, iar intr-o comunitate aproape moarta (suntem mai putin decat un grup de whatsapp), sa te trezesti din senin cu postari care doar te critica, dar care obiectiv vin pe un fond aproape nervos e un pic cam neplacut, ca s anu zic nejustificat.



nimeni nu a avut rezultate la NT ca sa fie perceput ca o somitate, deci nimeni nu se poate pretinde peste celalalt, iar timpul a dovedit ca si succesul de club nu are de a a face cu respectul pe care il castigi ca selectioner.



si eu am avut adesea pereri similare cu ale tale asupra cum se joaca tactic sau selectia, dar atata timp cat nu pun ceva in locul sau, gen candidatura sau implicare, chiar nu cred ca e o idee bun sa fiu mai "ferm in critica"

Astfel, reactiile astea fata de un manager care isi da interesul, in contextul neimplicarii masive a comunitatii, pt acest task mi se par inoportun.

Advertisement