BuzzerBeater Forums

BB România > U21 S50-51

U21 S50-51 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
11
305166.12 in reply to 305166.11
Date: 07/27/2020 07:19:27
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
Bafta diseara. Avem motive sa fim optimisti

This Post:
00
305166.14 in reply to 305166.11
Date: 07/27/2020 13:11:06
sighet united
II.4
Overall Posts Rated:
4848
Second Team:
Marmatia
pacat, ai fost foarte aproape. felicitari oricum pentru parcurs. Poate daca nu le iesea ghiceala...

From: Otis

This Post:
00
305166.16 in reply to 305166.15
Date: 07/27/2020 15:26:45
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
445445
Second Team:
The D-fenders
as vrea sa zic cate ceva despre stadiul in care suntem.

putini suntem familiarizati cu skillul jucatorilor din lotul de u21 dar ce pot sa zic e ca:
-aceasta generatie nu a avut norocul unui mega juc nt care sa fie bun la u21 inca de la inceput. avem si vor urma exemple. sunt constient ca antrenamentele difera dar in final juc f avansati la 18 ani care joaca nt pot contribui si la u21. in cel mai bun caz juc din actualul lot au sanse marginale nt.
- aceasta cumva a fost ultima generatie antrenata doar partial de ferme. de sezonul urmator lucrurile se egaleaza si apoi fermele o sa fie dominante ca juc oferiti la u21
- sacrificiile facute de anumiti useri au fost f mari, ca a fost vorba de stamina, game shape sau alte maruntisuri last minute, multi au sacrificat pt u21, iar ce incercam sa facem este sa reducem aceasta presiune pe useri fiindca nu e sustenabil asa.
-desi de la distanta pare ca am avut noroc, de aproape pot sa zic doar cadaca nu aveam rank de la sezonul precendent (defapt 2) nici nu ajungeam in pozitia asta. la fel si despre lot.


eu cred ca ce tb sa retinem de aici e ca asta e noul normal. dupa multe sezoane macar suntem in apropierea unei performante, iar in urmatorul ciclu de euro am certitudinea ca vom face mai mult.
ce ne trebuie cu adevarat e sa avem ami multe persoane care sa ne sprijine cu antrenament. sunte 5-6 care se ocupa mereu de juc u21. aici fie ne spargem si mereu suntem la acelasi nivel indif de sezon, fie ca si acum, ne concentram pe o generatie cu riscul ca apoi sa fie cadere. dar si atunci, retineti ca tb antrenat mereu ca un rank scazut de pue cap de serie nr 5 si misiune imposibila.


felicitari radu pt performanta si evolutia pana aici.

This Post:
00
305166.19 in reply to 305166.18
Date: 07/28/2020 02:54:11
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9898
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Chiar daca nu am reusit calificarea, se simte evolutia din ultimele sezoane. Sper ca in viitorul apropiat, ratarea unei calificari sa fie considerata un esec si chiar daca regretam faptul ca am fost aproape sa obtinem un real succes, cred ca ar trebui sa apreciem faptul ca am concurat la un nivel similar cu nationale ce au infrastructura mult mai bine dezvoltata decat a noastra in acest moment.

Mult succes in continuare!

Hai Romania!

Advertisement