BuzzerBeater Forums

Polska - V.29 > VII kolejka Great 8

VII kolejka Great 8

Set priority
Show messages by
This Post:
00
99136.1
Date: 06/27/2009 17:16:51
Overall Posts Rated:
7474
ZGWS @ Buckness 64-87

Gospodarze bardzo łatwo rozprawili się z zespołem ZGWS. Popis gry dała para niskich skrzydłowych: Płachecki 26 punktów i 7 zbiórek oraz Brodowski 24 punkty i 6 zbiórek. Jak się okazuje to był mecz skrzydłowych w wykonaniu Buckness ponieważ wspierali ich Pruś 10 punktów i 13 zbiórek oraz Diet 10 punktów i 8 zbiórek. Wyręczyli tym samym najlepszego strzelca Buckness Kalske 9 punktów i 14 zbiórek. Aż 12 zbiórek dołożył Rofi (to jego rekord w tym sezonie).

Wśród gości wyróżnili się: Wierzbiński 14 punktów, Kornaus 14 punktów i 7 zbiórek, Golawski 11 punktów oraz zdobywcy double-double Bialik 10 punktów i 11 zbiórek a także Wojtuś 10 punktów i 17 zbiórek.


PBG Poznań @ Mighty Hawks 73-105

Po tych męczarniach z ZGWS nie byłem pewny swojego zwycięstwa w tym meczu. A już na pewno nie w takich rozmiarach. Muszę przyznać, że wynik jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Tym bardziej, że znaczną część 3. kwarty i całą 4. kwartę mój zespół zagrał rezerwami.

Ciężko mi tutaj kogokolwiek wyróżniać, bo akurat w tym meczu Hawks zagrali bardzo równo. Nikt mnie jakoś szczególnie nie zawiódł ani nawet nie rozczarował.

Pięta 19 punktów i 5 zbiórek, Schelkens 19 punktów (w 19 minut), Jarzombek 16 punktów i 5 zbiórek (w 20 minut), Kankowski 12 punktów i 12 zbiórek, Eidaks-Kazušs 11 punktów, Volpato 9 zbiórek i 8 asyst, Kechrimparis 5 punktów w 2 minuty oraz Skrzypecki ze swoimi 12 zbiórkami.

Zupełnie nie spodziewałem się, że będę zadowolony z aż ośmiu swoich zawodników i to na tak wczesnym etapie sezonu kiedy drużyna jest tak naprawdę w powijakach.

Wśród gości najlepszy był Griušys 13 punktów i Truszczyński 12 punktów (z czego połowa z wolnych).


Skuf Team @ wielichowo 112-117

Jak dla mnie porażka lidera konferencji z będącymi w kryzysie gospodarzami (wciąż pozbawionymi swojej największej gwiazdy) jest wielką niespodzianką. Jeszcze większą niż moje zwycięstwo w tej kolejce.

W hali wielichowa było bardzo emocjonująco. Do przerwy był remis po 45. W 3. kwarcie Skuf Team udało się uciec na 8 punktów, ale w 4. gospodarze tę stratę odrobili, doprowadzając do dogrywki. W doliczonym czasie oba zespoły były niesłychanie skuteczne. Nie dość, że zawodnicy obu drużyn niemal się nie mylili to jeszcze gra była niesłychanie równa, punkt za punkt. Potrzebna więc była druga dogrywka (!). W której szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze. W zespole Skuf Team natomiast nie było zawodnika zdolnego wziąć na siebie odpowiedzialność i odrobić te kilka punktów straty.

Ignarski 25 punktów, Stawiak 21 punktów i 13 zbiórek, Balsam 20 punktów i 12 zbiórek, Franiak 17 punktów i 9 zbiórek (!), double-double rezerwowego Cedzidło 14 punktów i 11 zbiórek oraz Kalota 11 punktów.

Wśród pokonanych najlepszym zawodnikiem był niespodziewanie Pytko 26 punktów i 13 zbiórek. Prociów 22 punkty, 14 zbiorek i 7 asyst, Stenius 21 punktów, Dobroczyński 17 punktów i 18 zbiórek, Palimąka 11 punktów oraz Dubaj 6 punktów, 12 zbiórek (!) i 8 asyst.


Ks Homera @ Blaugrana Strzelno 79-75

Tutaj już bez niespodzianek. Nie spodziewałem się jednak aż takiego oporu ze strony gospodarzy. Blaugrana do przerwy prowadziła 45:37, by po 3. kwarcie przegrywać jednym punktem. W hali Freds Arena również musiały być niezłe emocje do ostatnich sekund.

Gości do zwycięstwa jak zwykle poprowadził Šego, któremu tym razem wydajnie pomagał świeży nabytek Jensen 12 punktów i 13 zbiórek.

W Blaugranie brylował debiutant Giuseppe Ressa zdobywca 20 punktów i 6 zbiórek. Bardzo dobre spotkanie zagrali również Pryjma 13 punktów i 17 zbiórek, Szumilas 7 punktów i 14 zbiórek oraz Toczko 8 zbiórek w 10 minut.


Great 8 i niezwykle emocjonujące w niej spotkania to bardzo interesująca perspektywa na przyszł

Last edited by Hawkeyed at 06/27/2009 17:32:27