BuzzerBeater Forums

Slovenija - III.6 > Vrnitev: )

Vrnitev: )

Set priority
Show messages by
This Post:
00
160536.1
Date: 10/11/2010 06:36:53
Overall Posts Rated:
00
Lep pozdrav. Po nekaj sezonah v 2.ligi sem zopet prišel v tole ligo. Vidim, da je kar precej novih uporabnikov in, da se je liga spremenila na boljše, kar se konkurence tiče: ). Ker sem nov v ligi nevem ravno kdo so/ste favoriti letos, ampak po igralcih sodeč ni neke razlike med ekipami, tako da bodo pomoje letos odločale managerske sposobnosti vsakega posameznika. Ob tej priliki bi vse uporabnike poprašal kakšne cilje imate v tej novi sezoni. Moj cilj je seveda expresna vrnitev v 2.ligo, ob tem pa čimbolj pomladim in izboljšam ekipo. Veliko sreče vsem uporabnikom v novi sezoni ;)

This Post:
00
160536.2 in reply to 160536.1
Date: 10/18/2010 16:34:11
Overall Posts Rated:
77
Pozdravljen nazaj :D. Jaz sem si za to sezono zastavil nekako 2 cilja. Prvi je da čim bolj uspešno natreniram moje mlade upe, drugi cilj pa mi je da dosežem polfinale (če mi uspe kaj več pa toliko bolje). Glede na to kašne so ekipe v tej ligi sedaj bi mi to moralo uspeti, vendar se je sezona komaj pričela in do konca se lahko še marsikatera ekipa okrepi. Tako da pustimo se presenetiti pa bomo videli. Tudi jaz želim veliko sreče vsem.
Lp

This Post:
00
160536.3 in reply to 160536.1
Date: 10/19/2010 13:36:43
Overall Posts Rated:
55
Vračam pozdrave!

Nekako imam občutek, da je naša modra liga ("Izvrstnih 8"), ponovno težja od rdeče. Lani sem manjkal polfinale in zapravil odlično priložnost za napredovanje. To sezono bo zelo težko in mislim, da v Izvrstnih 8 ni izrazitega favorita.

LP!

This Post:
00
160536.4 in reply to 160536.3
Date: 10/27/2010 07:22:19
Overall Posts Rated:
00
Ja glede kakovosti lige bi se kar strinjal. V naši modri ligi (izvrstnih 8) je kar nekaj ekip, ki lahko cilja na končnico in tudi vsaka ekipa je sposobna premagati vsakogar, kar se je že videlo v dosedanjih krogih. Seveda liga se je res šele dobro začela ampak se počasi že oblikuje nekakšna "slika" vseh ekip v ligi. Kot smo že prej omenili kakovost obeh divizij, bi si skorajda upal reči, da zmagovalec naše divizije(uvrstitev v finale lige) bo na koncu tudi osvojil ligo.

This Post:
00
160536.5 in reply to 160536.1
Date: 11/17/2010 17:58:17
Overall Posts Rated:
952952
Živjo! škoda, ker tega foruma nisem videl prej. V prejšnji ligi (IV.4) sem nekajkrat pisal po forumu tiste lige, pa ni bilo nobenega odgovora in sem se pol kar odvadil gledati forum lige...
Prejšnjo sezono sem zmagal v četrti ligi in napredoval sem, kjer sem se na začetku sezone prav ustrašil in mislil, da nimam šans. Po par tekmah pa sem si že oddahnil, ker kljub temu, da ima večina ekip v povprečju boljše plače kot moja, jim mogoče malo manjka pri taktiki, pripravljenosti ali čem tretjem...in glede na to, da je moj letošnji cilj čimboljši draft, v katerega tudi dosti vlagam, želim biti (idealno) na šestem mestu in igrati dve relegation tekmi doma (zaradi publike).

Drugače pa se mi zdi, da je spodnja polovica modre lige slabša od spodnje polovice rdeče, v zgornji polovici pa je ravno obratno. KK Ohonica se mi drugače zdi kar močna iz naše, rdeče lige, v modri pa ste vsaj trije kandidati za končno zmago.

Street_baller, kako pa to, da si izpadel iz druge lige? Je tam toliko boljša konkurenca, ali je kaj drugega?
In kaj točno se je dogajalo z Ydrio Sclabonico v prejšnji sezoni? Prva v ligi in zdela se mi je najmočnejša, nato pa razprodaja igralcev in poraz "za zeleno mizo" v polfinalu konference. Zdaj je spet začela kupovati igralce, ampak zdi se mi, kot da je to en drug manager, ker kljub visokim plačam igralcev igra zelo slabo.

No, cilj moje sezone je torej trenutno čimveč tekem izgubiti, da pridem na šesto mesto...haha

This Post:
00
160536.6 in reply to 160536.5
Date: 11/18/2010 13:16:05
Overall Posts Rated:
55
Alo koperboy.

Ja, forumi lig so res "nelikvidni". :) Ta naša mesec dni stara tema je pravi šampion razprav.

Drugače pa glede plač.. Plača ni realni pokazatelj kakovosti igralca. Nekje sem bral, da s prestopi plače rastejo. Sploh tujcem. Sam se zelo nagibam k temu, da imam le domače igralce, ki sem jih sam natreniral. Ostalo je vse "silom prilike".

To tvoje kalkuliranje z relegation tekmami ti ne priporočam. Da se slučajno ne boš opekel. :) Sicer boš še videl, kako boš odigral tekmo s KK Outlawz United.

V modri ligi vidim pet ekip, ki imajo možnosti napredovanja. Težavo vaše prve ekipe pa v tem, da bo verjetno morala zaradi manjšega števila zmag, igrati dve tekmi v gosteh.

Dogajanje okoli Ydrie Sclaonice me je prejšnjo sezono tudi presenetilo. Dobil sem občutek, da je bankrotirala in so šli vsi igralci v prodajo. Plače so imeli res ogromne in ne vem, kako bi lahko ekipa v tej ligi preživela.

Ajd, se beremo!

PS: Čestitam za pokalno tekmo.

LP!

Last edited by AlanFord at 11/18/2010 13:19:12

This Post:
00
160536.7 in reply to 160536.6
Date: 11/20/2010 09:13:25
Overall Posts Rated:
952952
Hvala za čestitke! Zdaj igram proti Goverlordu, prvi ekipi v Sloveniji, tako da je to moja zadnja tekma v pokalu. Vseeno ne bom izpadel brez boja

Za relegation match se upam 100% staviti, da ga ne morem izgubiti, razen če se mi recimo trije ključni igralci poškodujejo. Moštva v spodnjem delu razpredelnice igrajo vedno isto taktiko, se ne prilagajajo nasprotniku, ne znajo upravljati z entuzijazmom in ne znajo držati igralce v dobri pripravljenosti. Poleg tega skoraj nobeden ne igra prijateljskih tekem, kar pomeni, da malo ali nič ne trenirajo. Mislim, da imajo moštva, ki vse to znajo, zelo veliko prednost pred tistimi, ki tega ne delajo.

S prestopi plače rastejo? Tega pa nisem vedel, niti opazil...

This Post:
00
160536.8 in reply to 160536.1
Date: 11/28/2010 06:20:48
Overall Posts Rated:
00
Res je plače nimajo tolikšnega pomena kot morda večina misli. Ampak, da plače rastejo/se spreminjajo s prestopi pa še nisem slišal.

Kar se konkurence v 2.ligi tiče, je povsem odvisno od tega v kateri izmed štirih možnih lig pristaneš. Jaz sem pristal v (za moje pojme) najtežji, kjer sem igral skupaj z bivšimi selektorji slo.rep tanuki,braco,..in tudi ostale ekipe so bile odlične. Sicer sem se boril za 4.mesto in s tem končnico. Nato pa za obstanek, kjer sem bil neuspešen,ampak v veliki večini je to krivo, da sem tisto sezono zelo malo redno igral in posledica tega je bila izpad. Ker v 2.ligi moraš biti res 120% osredotočen na igranje, kar pa meni v tisti sezoni ni uspelo:). Neke gromozanske razlike med 3 in 2.ligo pa niti ni : ). Se pa morda pozna potem, ko izpadeš nazaj v 3. kjer imaš precej boljši score kot v 2.ligi, npr jaz sem se vrtel okoli 50%, tu imam 13-1 razmerje : )

Kar pa se Ydrie tiče nevem. Vem, da ko sem še igral v tej 3.ligi (preden sem odšel v 2.ligo) je imel manjše št. igralcev in se je bolj ali manj boril za od 8 do 5.mesta..

This Post:
00
160536.9 in reply to 160536.8
Date: 11/30/2010 02:53:41
Overall Posts Rated:
952952
Torej praviš, da se s takšnim moštvom, kot ga trenutno imaš, da preživeti v drugi ligi? Fajn. Verjetno pa imaš dosti manj gledalcev v tretji ligi kot v drugi, ne?

Ydria se mi zdi, kot da samo nabira denar in se "pripravlja" za nekaj...dela to, čemur tukaj po angleško rečejo "tanking". Ampak kaj ji pomaga, če bo naslednje leto šla v četrto ligo...

Aja, pa glede mojega načrta biti sedmi, imeti dober pick in obstati v ligi...mislim, da se Outlawz kar da premagati.

This Post:
11
160536.10 in reply to 160536.9
Date: 11/30/2010 14:36:46
Overall Posts Rated:
55
Imata prav. Sem poizkusil poiskat to glede naraščanja plač s prestopi in nisem našel. Očitno so moje sive celice nekaj zašuštrale. Je pa res, da je s tujimi igralci obisk na domačih tekmah manjši, kar pomeni manjši proračun. Torej nisem dosti zgrešil. :)

Koperboy, Outlaws se še zmerom lahko okrepi s kakšnim dobrim oi in smo vsi pečeni. Sploh, ko se vrne poškodovani Borislav Bogdanovic. Drugače ti glede na tvojo zavzetost v igri in trud ter nudenje pomoči ostalim igralcem na forumih, res privoščim uspeh v igri.

This Post:
00
160536.11 in reply to 160536.10
Date: 11/30/2010 15:46:42
Overall Posts Rated:
952952
Hvala ti! Outlawsovi igralci imajo povprečno pripravljenost in zavzetost 5. Če bodo kupili kakšnega igralca pred playoffi, ga bom tudi jaz (enega mstnega centra). Sicer pa sem ga prejšnjo rundo premagal z zavzetostjo 5. Na playoffih bom imel zavzetost 10-11. Mislim, da bi ga mogel zmagati...

Drugače pa, a je za prvaka že nekako določen CPS Thunder? Ali bo imel močnejše konkurente v playoffih?