BuzzerBeater Forums

BB Israel > חוקים בפורום ישראל

חוקים בפורום ישראל (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Ehud
This Post:
11
118351.1
Date: 11/10/2009 04:10:36
Overall Posts Rated:
274274
שלום לכולם

אחרי זמן מה בקהילה הישראלית החלטתי שהגיע הזמן שנרשום בצורה ברורה ועממית כמה כללים בסיסים וחשובים לגבי הפורם הישראלי.

חשוב לציין שאין שום חוק שונה לפורם הישראלי משאר הפורמים בעולם, פשוט חשוב לי להסביר אותם בעברית ובצורה ברורה...

נתחיל בכך שנסביר שישנם מאמנים שנבחרו להיות מנהלי הפורמים בנוסף לתפקידים כמאמנים של הקבוצות שלהם.
מנהלי הפורמים נקראים - מודים.
כרגע בישראל יש 3 מודים

Mod-dror amit

Mod-Black_Label

בנוסף אליהם גם אני ויניב, כמנהלים של המדינה אחראים גם על הפורמים.

אני אתחיל בכך שאני אסביר שהמודים ואני בסה"כ בני אדם, אנחנו מסוגלים לטעות ואפילו לתקן אחרי זה. אבל מה שחשוב זה שהם נבחרו בקפידה להיות מנהלי הפורמים וללא ספק יש להם מקום לשיקול דעת לגבי ההחלטות שלהם, אבל כל החלטה שלהם בנוגע לפורמים תכובד.

תפקידם של מנהלי הפורמים הוא לאכוף את החוקים הבאים:

אסור לקלל -

ניראה לי חוק דיי ברור ויבש שאין בו הרבה מקום לשיקול דעת. הודעות עם קללות ימחקו ומי שכתב אותם עלול לספוג עונשים מסוגים שונים

אסור להשמיץ -

כן זה בהחלט דומה לסעיף הקודם שאסור לקלל, אבל הבעיה פה שהתחום של השחור ולבן קצת פחות ברור ויש מקום לשיקול דעת מצד המודים למה נחשב להשמצה.
אז כן, טראש טוק בטעם טוב אכן מותר וכל עוד שהכל נעשה בחיוך ומידתיות אז הכל מותר.
אבל, אימרות שמשמיצות מאמנים אחרים לא יתקבלו בברכה וימחקו / יערכו ומי שכתב אותם גם צפוי לאזהרה ואולי גם ענישה.

דוגמאות:

דרור אתה רמאי ועובדה שהורחקת מהמשחק
יניב את משחק מלוכלך
אהוד אתה חוצפן איך שאתה כותב בפורם

אסור לדון בפרטי עונשים

החוק הזה קצת מוזר
הוא פונה בעיקר אלי, כי חוץ מג'יאמים אף אחד לא יודע את הפרטים המלאים של למה מישהו קיבל עונש
מצד שני, מדובר באנשים ובמשחק דיי שקוף כך שלא כל כך בעייתי להניח למה מישהו נענש על משהו.
אז החוק הזה חל בעיקר עלי - לי אסור למסור פרטים בפורמים או בכלל על למה מישהו קיבל עונש כזה או אחר.
מצד שני אם אנשים שאין להם את המידע יתחילו לרשום למה מישהו קיבל עונש אז אפשר יהיה לשייך את זה להשמצה, כי העובדות ידועות רק לי ולכן ההודעה תמחק / תערך וכדומה

גם כאן אני חוזר על מה שרשמתי כבר כמה פעמים - למודים יש מקום להרבה שיקול דעת

אסור לפרסם ולשלוח הודעות ספאם

בפורם הרישמי של ישראל אסור לפרסם משחקים אחרים, אתרים אחרים או שירותים אחרים.
בנוסף אין לשלוח הודעות ספאם - הודעות חוזרות ונשנות ובכך להציף את הפורם

אסור לרשום הערות גזעניות / פוליטיות

המשחק הוא משחק גלובלי וגם בפורם הקטן שלנו אין מקום להערות גזעניות או לביטויים פוליטים כאלו ואחרים.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אם אני אחשוב על עוד דברים אני אוסיף אותם לכאן

בגדול צריך פשוט להיות חיוביים, לזכור שזה משחק, לזכור שמדובר באנשים ולנסות לא להעליב ולא לפגוע ולהתנסח בצורה נאותה אחד כלפי השני וגם כלפי מנהלי הפורמים או כלפי...

בהצלחה לכולם ושיהיה בכיף

Last edited by Ehud at 10/19/2010 03:42:35

"Did you miss me??? - "With every bullet so far..." Al Bundy
From: Gal G

To: Ehud
This Post:
00
118351.2 in reply to 118351.1
Date: 11/10/2009 06:29:59
Overall Posts Rated:
3737
ראשית, הגיע הזמן
ועכשיו מספר שאלות

1.
אנו רוצים שקיפות, כמה אתם מרוויחים

2.
האם מאמן נבחרת שהינו התקיד היחידי שנבחר בבאזר על ידי הקהילה עצמה
אינו מהווה חלק מהכלל ולא מישהו פרטי עם קבוצה פרטית שיעשה מה שבא לו
ובהתאם לכך גם הסיבה צריכה להיות מפורשת

אחת - חובה לקהילה שבחרה
שתיים - שכולם ידעו לא לעשות זאת

3.
סמכות המודים -
השמצה = עיתונות צהובה
חבר'ה , בחוקים אילו אתם הופכים את הפורומים והכפייה עליהם לחוות דעתכם האישית
לפרשנות אישית של כל אחד ממכם
ולנטייה שלכם כלפי המשתמש או הנושא
וחס וחלילה אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד ממכם (חוץ מאהוד שניצח אותי בעונה חמש בסל בבאזר)

זכותו של כל משתמש, אני חושב לכתוב בצורה נאותה, ללא קללות, את מה שהוא חושב
וזכותו של כל אחד להגיב
מחר אני אגיד שנבחרת הונגריה תעלה איזורית 3-2-1
ומוד הונגרי, או מוד שלנו יחליט שזו השמצה וימחוק לי את ההודעה

4.
חוקים לא יכולים להיות אפורים
הם חייבים להיות שחור או לבן
אין כזה דבר חוק אפור
ולא יכולה להיות פרשנות אישית

"אסור לסוע מהר" - זה לא חוק

בתקווה שתבינו שזה לטובת הקהילה ולא נגד

From: yanivsag

This Post:
00
118351.3 in reply to 118351.2
Date: 11/10/2009 07:14:41
Overall Posts Rated:
88
1. המון. קח שכר של מתנדב, ותכפיל אותו במיליון
2. עד כמה שידוע לי, אין שום חוק שמחייב את מאמן הנבחרת בדין וחשבון כלשהו לקהילה במדינה שבחרה בו. יש המון מדינות בהן אין אפילו דיונים על משחקי הנבחרת...
במידה ולא מסכימים עם דרכו של המאמן, יש בחירות ובהם אפשר להחליף אותו.
אם הוא עשה משהו לא כשר, דינו ככל משתמש באזר וכידוע חל איסור למסור פרטים על עונשים או מעשים לא חוקיים באופן פומבי, לשם כך יש את מנגנון הדיווח.
3. אתה יכול להשמיץ בן אדם גם בלי לקלל אותו, ובדרך כלל השמצה כזו תיתפס הרבה יותר רצינית מכזו שמכילה קללות ולכן היא עשויה להיות הרבה יותר מסוכנת.
אם מישהו היה אומר עלי שאי אפשר לסמוך עלי, שאני מפשל כל הזמן בעבודה שלי לא מעניק חינוך ראוי לילדים שלי וכו' זו האשמה קשה מאד אפילו בלי קללה אחת.
וזה מה שאנחנו מנסים למנוע כאן.
אנשים שוכחים דבר די פשוט, הפורומים מתנהלים בכתב, לפני שכותבים הודעה, אפשר לספור עד 10 מה שאי אפשר לעשות בדיונים פנים אל פנים וגם בהם חייבים לשמור על מידה מסוימת של תרבות דיון.
4. את תקנה 21 אתה מכיר? אני מקווה שלא נתקלת בדו"ח תנועה שהיא רשומה עליו. אם שוטר הרגיש שהנהיגה שלך מסכנת הולכי רגל אז הוא רשאי לקנוס אותך, גם אם לא עברת על המהירות המותרת או דיברת בטלפון.
הנקודה שלי כאן היא שבחוקים תמיד יש מקום לשיקול דעת. אחרת לא היה צריך אנשים שיאכפו אותם. היינו מריצים איזו אפליקציה שמסננת הודעות ובא לציון גואל. מקצת ידע שיש לי בתחום התוכנה, יש לא מעט אלגוריתמים כאלה ואפילו לא רעים, אבל הם עדיין עושים יותר טעויות מבני אדם...
בכל מקרה, אנחנו משתדלים לפעול לפי החוקים וכשיש מקום לשיקול דעת, מנסים להפעיל אותו, ולפעמים גם טועים...

וכמובן
תמיד אפשר להגיד למוד או ג'יאם שהוא טועה בהחלטות שלו בצורה עניינית. רצוי בהודעה אישית. אם אין הסכמה על הטעות, יש אנשים בעלי סמכות גדולה יותר שאפשר לפנות אליהם, אף אחד מאיתנו הוא לא שליט המשחק.

בתקווה שתבינו שזה לטובת הקהילה ולא נגד

אני מאמין שאף אחד כאן לא חושב אחרת

Last edited by yanivsag at 11/10/2009 07:15:57

From: Ehud

This Post:
00
118351.4 in reply to 118351.2
Date: 11/10/2009 07:23:48
Overall Posts Rated:
274274
1.
אני מקבל תומך, המודים לא.
אם לוקחים את שווי ההטבה ומחלקים לפי שעות עבודה אז אני מרוויח פחות מנער שמנצלים אותו להכין נעלים בסין

2.
אם חוזרים לנושא המאמן אז אני לא חושב שזה המקום לעשות את זה, הנושא הזה נפתח בשביל להבהיר את החוקים
אפשר להמשיך את הדיון הזה בצורה בוגרה ועיניינית בנושא המתאים

3.
אני לא מסכים איתך.
אף אחד לא הופך בעזרת חוקים את הפורמים למקום של פרשנות אישית שלנו.
צריך להבין, ואתה יודע את זה, שלא לוקחים מישהו בקלות להיות מוד, מתרגם או ג'יאם. כל משתמש כזה בעזרת המעמד שהוא מקבל יכול להשפיע רבות על המשחק. לכן נותנים את התפקידים האלו לאנשים שמוצאים שהכי מתאימים לתפקיד.
המודים שלנו נמצאו כאנשים בוגרים ואחראים בעלי שיקול דעת מצוין.
מן הסתם אפשר לראות ש99% מההודעות לא נמחקות ולא נערכות.
אני מאוווווד בעד חופש הדיבור - אני מאוד מסכים איתך שלכל אחד מותר להביע את דעתו, כל עוד זה נאמן בצורה נאותה, ללא קללות ומבלי להשמיץ משתמש אחר.
אם אתה תכתוב מחר שאני מאמן נבחרת לא טוב אז זה יהיה שיקול דעתך מוטעה למחוק לך את ההודעה לטעמי.

4.
חוק בשביל שיהיה חוק טוב צריך להיות כמה שיותר חד, ברור וידוע לכל.
זה מצב אופטימלי
כשמדובר על חוקים על איך מותר להתבטא ואיך אסור אז אתה חייב להסכים שקשה מאוד לקבוע איזה מילים מותר לרשום ואיזה מילים אסור - הרבה מאוד פה תלוי בהקשר של המשפט, באיך שהוא נאמר ובסיטואציה עצמה. לכן יש מקום לשיקול דעת.
אסור לנסוע מהר זה אכן לא חוק - אבל מצד שני אני יכול לתת לך מספר רב של עברות שיש בהם מקום לפרשנות כזאת או אחרת (הרי אם הכל היה כזה ברור לא היו שופטים ולא היו עורכי דין)

ולסיכום -

אני חושב שקצת מחפשים יותר מידי עמוק ונכנסים יותר מידי לעיניין של צנזורה.
אין צנזורה ואין התנגחויות אישיות (רק מול גל שסיפר שהוא טוב יותר בפרו למרות שהוא ניצח פעם אחת ואני ניצחתי הרבה יותר פעמים)

כן, היה פה נושא גבולי וקצת סוער אבל כל עוד אנשים יזכרו שמדובר במשחק וצריך לזכור שכשכותבים משהו לנסות לא לפגוע בחבר למשחק אז הכל יהיה בסדר.

"Did you miss me??? - "With every bullet so far..." Al Bundy
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted